ליברפול 2012/2013

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Mellow29, ‏18/7/12.

1. Mellow29 Kopite

don't...http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

אין סיכוי שהנדרסון ישחק העונה בכנפיים כי אנחנו לא נשחק 442 כמו עם קני אלא 433, ואין שום סיכוי בעולם שהנדרסון יהיה שחקן בשלישיה הקדמית. זה תפקיד קדמי בהרבה מעמדת הקשר הימני שבה הוא שיחק אצלנו.

קשה לדעת כמה מהשחקנים האלה ישארו אצלנו. סוסו בכלל לא צריך להיות ברשימה אלא להיות מושאל לקבוצה שבה הוא יוכל לשחק כל שבוע ולהגיע לכאן כשהוא בשל עם נסיון פרמייר-ליג. אם הוא יחכה להזדמנויות הבודדות באירופה ובגביעים הוא סתם יפספס שנה. גם לשלבי לא תזיק השאלה ואני בטוח שאפשר למצוא לו מקום בקבוצת פרמייר-ליג (רדינג או סוונזי למשל). ספירינג, אדם, אקווילאני וקול כולם מאוד "חשודים" ולפחות על שניים מהם צריך לוותר, מסיבות שונות.

אלן, לפי מה שאני מבין, יכול לשחק גם בעמדה האחורית יותר (כגיבוי ללוקאס) וגם כקשר מרכזי. אם כולם כשירים אני לא כ"כ מבין למה הוא צריך להכנס לעמדה שיש לנו בה את הנדרסון, אבל אולי בסיטואציה שבה ג'רארד לא כשיר יהיה מקום לשניהם. אם רודג'רס לא "בונה" על ג'רארד ורואה בו בונוס, זו בסה"כ הגשמה של המשאלה של רובכם. אני משער ש-15 מ' זה כולל תוספות ובפועל זה יסגר ב-12-11 מ' לפני תוספות. לא נראת כמו עסקה רעה כ"כ, אבל אני מקווה שזה אומר שיש עוד כסף לשני שחקנים בשלישייה הקדמית.

ג'ו אלן היה התגלמות הטיקי טאקה בסוונזי. הוא סיים עם אחוזי השלמת מסירות יותר גבוהים מצ'אבי. לצערי ולצערך, היינו רוצים לראות פה עוד שחקנים בסגנון סוארז ולא בסגנון של ג'ו אלן. אבל ג'ו אלן זה טיקי טאקה, לטוב ולרע. פוזשן משעמם ויעיל(?).

נערך לאחרונה ב: ‏20/7/12
  2. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

גיל, ועדיין יש פה עומס של שחקנים שירצו לשחק תפקיד יותר גדול בקבוצה. שלבי הולך להידחק לעומק הרוטציה, בדיוק בעונה שבה סוף סוף יש מספיק מסגרות והוא ממש מתחיל להתבשל. הנדרסון שהבאנו רק לפני שנה באותו מחיר של אלן, שחקן מוכשר מאוד לכל הדעות ויכול מאוד להתאים לסגנון של רוג'רס, הולך להפוך לשחקן שלא יקבל כמעט דקות. עוד לא דיברנו על סוסו שמגיע לשלב שהוא צריך לשחק בקבוצה הראשונה אם מאמינים בו, ועל כך שזה בזיון שג'ו קול הולך להישאר בקבוצה הזאת על חשבון הדקות שלו ושל שלבי.
    אקווילאני הוא מוכשר מאוד ואני מעריך אותו אבל אני חושב שזאת ממש לא העונה להתחיל להאמין בו שוב, ובטח שלא מהספסל, שזה יהיה המקום שלו בסגל עם הגעתו של אלן. יש שחקנים שאין טעם שישבו על הספסל שלך, קארול ואקווה ממש נכנסים לקטגוריה הזאת מבחינתי. או הרכב ואמון או החוצה.

וכן, הבעיה הגדולה בעסקה הזאת זה המחיר, אם נגלה בסוף הקיץ שהעסקה הזאת באה על חשבון שחקנים יותר מעניינים וטובים להתקפה, אני אישית מאוד אתאכזב.

3. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

תומר, אני דווקא ממש לא מסכים לגבי מה שכתבת על קארול ואקווליאני. הם שחקנים שכן יכולים להביא לשינוי מהספסל. קארול יכול להוסיף לך דמות דומיננטית לכדורים ארוכים, אקווילאני יכול לפתוח הגנה עם מסירה חכמה.

4. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

מבחינת היכולות שלהם נטו, אני מסכים. מבחינה מנטאלית לדעתי הם לא ישפיעו מהספסל, כי קארול יעלה בלי חשק ובטחון לשחק, ובלי החשק גם אין קפיצות מרשימות לכדורי הגובה (ולא סתם עם סוף העונה ובנבחרת אנגליה הוא פתאום נראה טוב). לאקווילאני לוקח המון זמן להיכנס למשחק וגם כאן יש את עניין המעמד והבטחון. אני אוהב שחקנים צעירים ורעבים מהספסל, ושניהם לא עונים על ההגדרה.

5. Mellow29 Kopite

לגבי אקווילאני אני מסכים שבהחלט יכולה להיות לו בעיה בקרום החשק, אבל יש לי הרגשה שזה יתבהר במהלך הפרה-סיזן. אם רודג'רס יראה שהבחור לא נראה נלהב מספיק להיות כאן אני משער שהוא עוד פעם יחזור לאיטליה, אני מקווה שהפעם סופית. קשה לזייף רצון להיות במקום מסוים ואם אקווילאני לא רוצה להיות כאן הוא לא יהיה.
    לגבי קארול המצב שונה לגמרי. כרגע בסגל אני לא רואה מי יכול לקחת ממנו את תפקיד החלוץ המרכזי, אם כי בוריני יאתגר אותו ללא ספק. הכל שאלה של התאמה לשיטה. אם הדיבורים של רודג'רס יהיו יותר בכיוון של "קארול יתאים לשיטת המשחק שלנו" ולא "נשקול למכור אותו אם נקבל הצעה טובה", גם לשחקן יהיה רצון להוכיח את עצמו. כרגע עוד נחוצים שני שחקני התקפה, אבל אם וכאשר הם יגיעו - וקארול יהיה על הספסל - לפחות בתור התחלה הוא ירצה להוכיח שהוא שווה משהו. לא רואה סיבה שלא יוכל להכניס שינוי מהספסל, כי הוא כן שחקן צעיר ורעב as you wish.

6. Rushie Member

אני באופן אישי מאוד הייתי רוצה שנקנה קשר מרכזי הקיץ, הנדרסון ואדם צריכים לקחת שניהם צעד אחד אחורה בהיררכיה אחרי העונה שהם נתנו, אקווילאני כמו שנאמר כאן וכמו שכולם מרגישים לא באמת מעוניין להיות חלק מהפרויקט שנבנה כאן ואנחנו עדיין מחפשים בעל בית אמיתי במרכז הקישור מאז שאלונסו עזב, אבל את אלן לא הייתי רוצה. רודג'רס אולי מכיר אותו עוד מלפני כן אבל שורה תחתונה זה שחקן שיש לו ברזומה רק עונת פרמיירליג אחת. חשבתי שאחרי צ'ארלי אדם אנחנו נעקוב קצת יותר אחרי שחקנים ונוודא שהם באמת מהחומר שאנחנו מחפשים. בנוסף, המחיר מצחיק וזה שרודג'רס שובר את הסיכום שלו עם סוואנזי לא לרכוש מהם שחקנים הקיץ לא מראה דברים חיוביים בנוגע לאישיות שלו.

7. Ori8 Member

מלו,
    קארול שרוף ועל כך אחראי המאמן. הוא גמר אותו עם הדיבורים בתקשורת עוד לפני שראה אותו באימון אחד. בין אם תגיע הצעה מתאימה ובין אם לא. גם במידה והוא נשאר הביטחון שלו שוב חזר לנקודת האפס אחרי שהוא הצליח להתעלות ומפה כבר באמת יהיה קשה להחזיר אותו. אני אהיה מאוד מאוד מופתע אם הוא יישאר.

לדעתי שום דבר במועדון הזה כבר לא מעניין חוץ מהעובדה שלצערנו שוב נפלנו עם מנג'ר שמחזיק בקיבעון מחשבתי אדיר, ולא מוכן לצאת מהמוכר והידוע.

אני באמת מתחיל לחשוב שהוא יותר שקרן ממאמן - זה התחיל עם 'אני לא אקח לסוואנסי שחקנים' והמשיך לפני יומיים עם המילים החמות שהוא זרק על הנדרסון ודיבר על כמה הוא מוכשר וכמה עוול נעשה לו בעונה האחרונה עם הביקורות, עכשיו הוא מחתים שחקן על אותה משבצת שגם בתכלס יתן בדיוק את אותם דברים שהנדו אמור לתת - משחק מסירות קצר והשתחררות זריזה מלחץ, וזה עוד לפני שמדברים על שלבי שכרגע חתם על חוזה חדש וקיבל כמתנה שחקן נוסף על העמדה שלו. באמת שיכולנו לחסוך את הפיטורים של דלגליש עם זה מה שיש למאמן הבא להציע. למועדון שממשיך להתנהל בדיוק באותה הדרך שהובילה אותו למקום בו הוא נמצא היום לא מגיע שום דבר חוץ מלהיכשל.

8. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

הנדרסון צריך לקחת צעד אחורה בהיררכיה? במשחקים הבודדים בהם שיחק במרכז השדה הוא היה בסדר גמור לדעתי, ממש לא צריך לדחוק אותו לפחות ממחליף ראשון לקשר מרכזי.

את אדם צריך לדחוק החוצה, אופציה שלישית שייתנו לשלבי.

אורי,
    אתה כרגיל מגזים. במידה ואלן אכן חותם אין ספק שזה מאכזב מהרבה סיבות, אבל אתה כל כך מגזים... אתה לא חייל נכון? אז עשה לכולנו טובה, תגלגל לעצמך איזה ג'וינט טוב ותשב רגל על רגל בנחת...

9. Mellow29 Kopite

ואתה גמרת אותו עם הדיבורים בפורום עוד לפני שראית את הקבוצה משחקת משחק אחד, זה יותר טוב?

יום אחד ליברפול, בטעות או לא בטעות, באיזה תואר חשוב או תצליח מעבר לציפיות שלה ואתה תראה מאוד מגוחך, בתור אחד שמעביר את כל הקיץ בפאניקה ובדיכאון חסר מעצורים. אבל עד אז, למי אכפת.

10. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

ג'ו אלן ב15 מ' פאונד? אם הייתי אוהד חדש יחסית הייתי
    צועק לכל מי שישמע שבליברפול יושבים אנשים שאין להם שום מושג מה הם עושים,
    אבל אני לא, והמציאות היא שאיבדנו מזמן את השפיות בשוק ההעברות וכל קיץ צריך לקוות שנוכל איכשהוא לגרד את המקום ה6 למרות הרכש שאנחנו עושים ולא בזכותו.

הבעיה, גם אצל דלגליש וגם, מסתמן, אצל רודג'רס, היא שלא מחפשים פשוט סוג שחקן שמאמינים שצריך ושומרים על ראש פתוח לגבי זהות השחקן הזה, אלא נעולים על שחקן ספציפי מאוד, בד''כ אחד שהם מכירים טוב ולא מסתכלים ימינה או שמאלה.

זה מגיע למצב שאני תוהה אם בכלל שוקלים אצלנו אלטרנטיבות לשחקנים האלה או שמחליטים מראש שמשלמים עליהם כל סכום שנדרש, ולעזאזל עם שחקנים אחרים שנמצאים בטווח המחירים הזה.

אין, ואף אחד לא ימצא, סיבה הגיונית אחת לרכוש את ג'ו אלן ב15 מ' פאונד, ואף קבוצה אחרת לא תעשה את זה.
    אבל אמרנו את אותו דבר לגבי דאונינג, הנדרסון וכו' בקיץ שעבר. יש דברים שלא משתנים.

11. Ori8 Member

אני כבר אחרי ההצעה שלך, וגם אחרי העתיד בליברפול לא נראה טוב יותר, תאמין לי.
    להפך, איך שהו כל הפרנויות שלי תמיד מתבררות כנכונות גם אחרי צעקות ה'אתה מגזים' שלכם. גם אם בעבר הרגשתי בעצמי שאני מגזים הפעם אני מרגיש בדיוק ההפך. אחרי הקיץ הקודם היה לי ברור שאת העונה האחרונה נסיים אלפי שנות אור מהמקום הרביעי והעובדה שכך באמת קרה לא באמת הכאיבה לי. פה זה שונה. היו לי תקוות שהמנג'ר החדש הזה יביא איתו רעיונות חדשים ורעננים לקבוצה הגמורה הזו וכל יום שעובר אתה מבין שההפך הוא הנכון. הקו של דלגליש הוא זה שממשיך להוביל את המועדון החולה הזה. הקיבעון לא יוצא מאיתנו וגרוע מכך - הוא רק גדל ואיתו הפחד מהלא נודע. עם צוות אימון שלם שנלקח מקבוצות אמצע טבלה ומטה למה כבר אפשר לצפות? אתה רואה את השחקנים שטוטנהאם ניוקאסל ואחרות בוחנות ומשווה אותם לשמות שרוצה רודג'רס וחוץ משחור בעיניים אין לי שום דבר. אז על פניו מדובר רק בג'ו אלן ואולי דמפסי, אבל הבעיה האמיתית ממשיכה להיות עמוקה הרבה יותר - מועדון חולה ששוב מצא את עצמו בעוד נקודת זמן קריטית כל כך ושוב הולך לאותו כיוון שהביא אותנו למקום בו אנחנו נמצאים היום.

12. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא ראיתי מאלן יכולות גבוהות יותר מאשר ראיתי מאדם או אקווילאני ככה שהעברה שכזאת תהיה מאוד תמוהה בעיני.

13. oranfu Member

אני לא הייתי מוטרד מהרכש המסתמן של אלן באופן נקודתי.
    הבעיה שלי היא שבסכום כזה, בנוסף לשאר השחקנים המקושרים אלינו, אני חושש מאוד ממה שיהיה לנו בהתקפה.
    נכון לעכשיו יש לנו את סוארז,בוריני,דאונינג,בלאמי וסטרלינג.
    סוארז תותח, בוריני לא ממש ידוע, דאונינג אפס מאופס, בלאמי לא מי יודע מה וגם לא יכול לשחק יותר מדי וסטרלינג למעשה רק עכשיו עולה מהנוער.
    גם אם נוסיף לזה את דמפסי, מה שסביר להניח שיקרה, לדעתי זאת אחת ההתקפות החלשות בליגה. אנחנו שוב נעביר עונה שלמה בתקווה שסוארז יוציא מים מהסלע.

14. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חושב שיגיע שחקן התקפה בלי קשר לעתידו של קארול (דמפסי?) ואם לא סופרים את קארול הרי שיגיע מישהו גם במקומו ככה שהרשימה תשתנה עוד בנוגע להתקפה. זה עוד יכול להראות טוב.

15. Mellow29 Kopite

אלן שונה מאוד מאדם ומאקווילני בסגנון שלו ולכן לא כדאי לצפות לאותם דברים בדיוק. הוא לא יצירתי כמו אקווילאני ואין לו מן הסתם חלק מהתכונות שיש לאדם (למרות שהוא לא הביע אותן אצלנו באופן מספק), אבל הוא מאוד מהיר, רץ ומכסה המון שטח, חוטף ומתקל טוב ויודע לנהל את המשחק בצורה שונה מזו של אלונסו. כשלעצמו הוא שחקן טוב ואני חושב שליברפול היא לא המועדון היחיד שהיה רוצה לראות אותו במדיו, אין ספק בכלל.

אני מסכים עם oranfu, הבעיה היא לא בשחקן - שהוא ממש לא דמות הנגר הבריטי שיודע לתקל ולהעיף כדורים ארוכים לחלוץ הגבוה, ולא בבשורה שהוא מביא איתו - כולנו ידענו שרודג'רס רוצה לשחק על פוזשן, ואלן הוא הדוגמא הכי טובה ליישום של השיטה הזו בסוונזי. הבעיה היא אך ורק בכך שיש צרכים דחופים יותר לקבוצה, לפי ראות עיננו. אולי אנחנו טועים והשחקנים שיש כרגע במרכז השדה (אדם, אקווילאני, ספירינג) לא מסוגלים לשחק בשיטה של רודג'רס, והוא רואה בכך דחיפות גדולה יותר. זה נכון חלקית אבל עוד צריך להגיע רכש בחלק הקדמי. ובכל מקרה, מה שצריך זה סבלנות ולא לחזור על אותן סיסמאות עם דלגליש/הודג'סון כשכל אחד משלושת המקרים היה סיפור שונה לגמרי.