ליברפול 2013/14

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Mellow29, ‏20/7/13.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Mellow29 Kopite

ליברפול - עונת 2013/14
    http://24.media.tumblr.com/tumblr_mbi7p6oP7z1ri1wrwo1_500.Xxx

העונה שהייתה:
    עונת 2012/13 נפתחה בתסריט שהלך ונהיה מוכר יותר ויותר ליושבי אנפילד בשנים האחרונות: צוות מקצועי חדש הגיע לעיר. ברנדן רודג'רס היה המנג'ר שנבחר להחליף את המלך קני דלגליש, שפוטר בעקבות כישלון משמעותי בעונה החולפת. כבר בתחילת העונה נוכחנו לדעת שהציפיות הפכו ליותר ריאליות, גישת ה-"טופ 4 עכשיו!" פינתה את מקומה לאסטרטגיית בנייה זהירה. ההכרה בכשלון הגדול של הודג'סון ודלגליש חייבה את הצוות והאוהדים לתת סבלנות וקרדיט למנג'ר החדש. ועם זאת, העונה נפתחה ברגל שמאל בכל המובנים: הקבוצה הובסה 3:0 במשחק הפתיחה של הפרמיירליג נגד ווסט ברום, בהמשך גם הפסידה למנ' יונייטד וארסנל והנצחון הראשון הגיע רק במחזור השישי, 5:2 בקארו-רואד. גם ההתנהלות בחלון ההעברות לא הייתה מזהירה: פאביו בוריני וג'ו אלן הגיעו מרומא וסוונזי תמורת 24 מ' פאונד – רכש יקר מאוד של שני שחקנים צעירים שעבדו עם המנג'ר בעבר, ורכש שזכה לביקורת באשר למידת נחיצותו. הישג אחד בשוק ההעברות המועדון הצליח לרשום, כשהחתים את נורי שאהין בהשאלה מריאל מדריד, למרות עניין של ארסנל בשחקן. ועם זאת, השמחה על החתמתו של שאהין נעלמה מהר מאוד כשבפארסה מביכה, המעודון שיחרר את אנדי קארול בהשאלה לווסטהאם ולא הצליח להחתים אף חלוץ ביום האחרון של חלון ההעברות, כשקלינט דמפסי עובר לטוטנהאם בשנייה האחרונה אחרי סאגה מעייפת. בסופו של דבר, ניתן לסכם ששחקני הרכש של קיץ 2012 לא הותירו את חותמם על הקבוצה, כאשר שאהין ואסיידי מקבלים מעט קרדיט, בוריני סבל משתי פציעות קשות וג'ו אלן, שהתחיל היטב את הקריירה שלו בליברפול, סחב גם הוא פציעה בכתף שפגעה ביכולת שלו ככל שהעונה התקדמה.
    ברנדן רודג'רס הופקר עם שני חלוצים בוגרים, ולעזרתו של החלק ההתקפי נחלצו הצעירים ראהים סטרלינג וסוסו, שבגילאי 17 ו-18 רשמו הופעות מרשימות בפרמיירליג. בחלק ההגנתי, שחקנים רבים היו רחוקים משיאם ובינהם ניתן לציין את פפה ריינה, גלן ג'ונסון ושחקן העונה החולפת מרטין סקרטל. גם כאן, הצעירים אנדרה וויזדום ומרטין קלי (שנפצע וסיים את העונה בשלב מוקדם) מילאו בהצלחה רבה את מקומם. ועם זאת, הסיבה העיקרית שליברפול הייתה בחלק העליון של הטבלה הייתה ללא ספק לואיס סוארז. החלוץ האורוגוואי הציל אותה במשחקים רבים, כבש שערים חשובים ויפים כאחד, שבר את שיאי הכיבושים של פרננדו טורס ומייקל אואן ונראה על המסלול הבטוח לתואר שחקן העונה. החלק ההתקפי, אותו סוארז סחב על גבו כחצי עונה, קיבל שידרוג רציני עם ההחתמות של דניאל סטארידג' מצ'לסי ופיליפה קוטיניו מאינטר. סוף סוף לליברפול היה מה למכור בחלק ההתקפי (מלבד סוארז), עם חלוץ מסיים טוב כמו סטארידג' וקוסם ברזילאי קטן, שלא מצא את מקומו באינטר אבל בחצי שנה בפרמיירליג הראה יכולת מסירה וראיית משחק מדהימות, וללא ספק השאיר טעם של עוד לעונה הבאה.
    הרכש של חלון ינואר 2013 היה שונה בתכלית מהרכש בקיץ הקודם, ושני השחקנים שהגיעו השתלבו מיד ובצורה מרשימה, אבל העונה שהתחילה בטעם מר הסתיימה בטעם דומה. חמישה מחזורים לסיום העונה, במשחק שלא שינה הרבה לשני המועדונים, רפא בניטז חזר לאנפילד והפעם כמנג'ר צ'לסי. אך הפוקוס הגדול לא היה על המנג'ר הספרדי, אלא על הגאון המשוגע מאורוגוואי. תחילה בישל בכדור מדהים לסטארידג' את שער השוויון, אח"כ גרם לפנדל לחובת קבוצתו עם נגיעת יד ברחבה, נשך את זרועו של מגן צ'לסי ברניסלב איבנוביץ' ולבסוף קינח בשער שוויון דרמטי בדקה ה-96. 2:2 שיזכר הרבה בשל הדרמה שבו, ובעיקר בגלל המעשה המזעזע של סוארז. רעש בתקשורת, השעיה כבדה מההתאחדות (10 משחקים, מהם סוארז ריצה 4), ואיבוד כל סיכוי לתואר שחקן העונה היוו סיום חמוץ מאוד לעונה, שבעיקר השאירה טעם אופטימי לעתיד (כי ההווה בינוני).
    בגזרת הגביעים המועדון לא שיחזר את ההצלחה של דלגליש בעונה החולפת. הדחה בשלב מוקדם נגד סוונזי בגביע הליגה מנעה מהמועדון להגן על התואר האחרון בו זכתה, והדחה מביכה נגד אולדהם בגביע האנגלי הייתה הטריגר לסיפסולו של מרטין סקרטל והחזרתו של ג'יימי קראגר להרכב. בליגה האירופית, ליברפול צלחה את שלב הבתים לאחר קרב דרמטי באודינזה במחזור האחרון, אבל הודחה בשלב הנוק-אאוט בדו קרב דרמטי נגד נגד זניט סט. פטרסבורג (3:3 בסיכום, שערי חוץ).

http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2012/09/23/article-2207441-15293CA3000005DC-519_634x391.Xxx
    ג'ונג'ו שלבי ראה אדום בהפסד של ליברפול למנצ'סטר יונייטד בספטמבר

http://static.guim.co.uk/sys-images/Sport/Pix/pictures/2012/10/21/1350835758886/raheem-sterling-008.Xxx
    ברנדן רודג'רס נאלץ לשלוף את הצעירים, שהרשימו מאוד והשאירו טעם של עוד לעתיד. ראהים סטרלינג חוגג שער בכורה נגד רדינג

http://static.guim.co.uk/sys-images/Sport/Pix/pictures/2012/11/4/1352053069504/Luis-Su-rez-of-Liverpool--008.Xxx
    לואיס סוארז היה בכותרות מהסיבות הנכונות עד חודש אפריל, וכבש 30 שערים בכל המסגרות העונה

http://static.guim.co.uk/sys-images/Guardian/Pix/audio/video/2013/4/22/1366627553695/Luis-Su-rez-bites-Branisl-012.Xxx
    וסיים את העונה עם כותרות לא מחמיאות, בפעם המי יודע כמה

http://kootation.com/uploads/s0.geograph.org.uk*geophotos*02*66*17*2661770_3bc837d5.Xxx
    המאבק למען הצדק עבור 96 קורבנות הילסבורו זכה להתקדמות משמעותית העונה, כאשר הועדה העצמאית שחקרה את האירוע הציגה עדויות חדשות וישנות והגישה את הדו"ח שלה. הממשלה שללה את ממצאי הדוח הראשון, התנצלה בפני המועדון והקורבנות וקבעה על חקירה חוזרת לאירוע, שתוציא לאור את האמת על מה שקרה באותו יום נורא בשפילד ב-15/4/89.

ג'יימי קראגר: אגדה שפרשה
    הרבה מילים נכתבו על האגדה הסקאוזרית הזו, אבל מעט אוהדי פרמיירליג נותרו אדישים להכרזה של ג'יימי קראגר באמצע העונה – זהו, אני פורש. 737 הופעות במדי ליברפול, 38 הופעות בנבחרת אנגליה, שלושה גביעי ליגה, שני גביעי אנגליה, שני מגני קהילה, שני סופר-קאפ אירופי, גביע אופ"א אחד וצ'מפיונס אחד, מאות תאקלים של הרגע האחרון, ליטרים של זיעה שזלגו אל הדשא מהשחקן שנתן הכי הרבה בכל משחק בו לבש את החולצה האדומה. הופעות הירואיות באותו קמפיין קסום שנגמר עם גביע באיסטנבול, למרות ההתכווצויות והמכות והכאבים, הפכו אותו מ-local lad לאחד הבלמים הגדולים בדור החולף.
    לאחר 17 עונות במועדון, קרא תולה את הנעליים ומצטרף לצוות הפרשנים של סקיי. Thank you, Carra.
    http://s0.thejournal.ie/media/2013/05/carragher-630x332.Xxx

העונה הקרובה:
    בעונתו הראשונה בתפקיד, אין ספק שברנדן רודג'רס זכה לכמה הנחות. לצד בחירות אמיצות לשלב שחקנים צעירים וחסרי נסיון, שיפור גדול בסגנון הכדורגל, הוא גם זכה לביקורת על האמון שנתן בחלק מהותיקים שלא סיפקו את הסחורה, הקרדיט לשחקני הרכש שלו בוריני ואלן, גם כשהיו בכושר לא טוב, ועל הכנה טקטית לקויה. ללא ספק הציפיות מהעונה השנייה בתפקיד הולכות להיות גדולות. המטרה המוצהרת הינה מאבק בטופ 4, אבל גם במועדון מבינים שהדבר כלל לא מובן מאליו. שני המועדונים ממנצ'סטר, בנוסף לצ'לסי המתחדשת עם ז'וזה מוריניו, נראות כמו באנקר לשלושת המקומות הראשונים. במאבק על הכרטיס הרביעי לליגת האלופות אפשר למצוא גם את ארסנל וטוטנהאם, שאמנם לא משחקות כדורגל מבריק, אבל יודעות להוציא את הנקודות וככל הנראה נמצאות במצב מקצועי טוב יותר מליברפול. הטבלה לא משקרת, וליברפול כנראה תצטרך מעט עזרה גם מאלילת המזל כדי לזכות בכרטיס הנחשק ולחזור למפעל, שכבר שנה רביעית לא יחווה לילה של צ'מפיונס באנפילד. אבל מלבד אלילת המזל, צריך גם לעבוד בחלון ההעברות והפעם במועדון התחילו לעשות זאת מוקדם. עד לפני פתיחת חלון ההעברות ב-1.7, ארבעה שחקני רכש כבר היו על סף חתימה. תמונת הרכש עדיין לא שלמה כאשר המועדון מחפש שחקן התקפה בכיר נוסף ובלם אחד או יותר. לאחר שהמועדון נכשל להחתים את הכוכב הארמני הנריק מחטריאן, שבחר ללכת לדורטמונד, המועדון צפוי לחפש קשר התקפי או קיצוני נוסף בסכום גבוה. בגזרת ההגנה, השמות הבולטים שקושרו לליברפול הם קיריאקוס פאפאדופולוס (שאלקה) וטיאגו אילורי (ספורטינג ליסבון), אך יש ספק שהעסקאות הנ"ל יתממשו בסופו של דבר.

מי כבר לא ילבש את החולצה האדומה?
    ג'יימי קראגר – תלה את הנעליים בגיל 35, יזכר לעד כאחד הסמלים הגדולים של הקופ ומותיר אחריו בור עצום של מנהיגות, נסיון וגם יכולת טובה מאוד במרכז ההגנה, גם בגילו המתקדם.
    דני ווילסון – בלם צעיר בן 21, שהגיע מריינג'רס לפני שלוש שנים ולאחר שלא הצליח להרשים, עוזב להארטס בהעברה חופשית.
    פיטר גולאשי – שוער הונגרי בן 23, עוזב לרד בול זלצבורג האוסטרית על מנת להחיות את הקריירה שלו לאחר שהפנים כי לא יהיה שוער שני בליברפול.
    ג'ונג'ו שלבי – הקשר האנגלי המוכשר בן ה-21 עובר לסוונזי תמורת כ-6 מ' פאונד. קיבל לא מעט קרדיט בחלקה הראשון של העונה ואף זומן לנבחרת הבוגרת, אבל בהמשך התקשה לשמור על מקומו בהרכב ונדחק לספסל ע"י קוטיניו וג'ורדן הנדרסון. הפוטנציאל קיים, אבל הוא היה צריך למצוא מקום שבו יוכל לממש אותו בצורה אופטימלית.
    אנדי קארול – לאחר עונת השאלה בווסטהאם, בה סבל מפציעות אבל הצליח להרשים מספיק, סם אלרדייס חזר עם צ'ק של 15 מ' פאונד על החלוץ בן ה-24. הוא כנראה לעד יזכר כפלופ הכי יקר של ליברפול, אבל תחת הכדורגל הישיר של ווסטהאם הוא יוכל להצדיק לפחות את הסכום של ווסטהאם שילמה.
    הבנים החדשים בשכונה
    קולו טורה – השחקן הראשון מחוף השנהב שישחק באנפילד. לאחר שסיים חוזה במנ' סיטי, הבלם בן ה-32 מגיע לאנפילד כדי להכנס לנעליו הגדולות של ג'יימי קראגר. עם תארי אליפות ונסיון רב שנים בפרמיירליג באמתחתו, לטורה יש מה לתרום לסגל של ליברפול.
    יאגו אספס – חלוץ ספרדי בן 25, שהגיע ממועדון נעוריו סלטה ויגו תמורת 7.5 מ' פאונד. חלוץ ורסיטלי שיכול לשחק גם באגף ימין, כבש את שערו הראשון בליברפול במשחק הפרה-סיזן נגד פרסטון נורת' אנד.
    לואיס אלברטו – קשר התקפי בן 20, הגיע מסביליה תמורת 6.5 מ' פאונד לאחר שהרשים בליגה הספרדית השנייה כמושאל מברצלונה ב'. כשרון ספרדי שינסה לפרוץ בליברפול, צפוי להיות המחליף הישיר של ג'ונג'ו שלבי שנמכר תמורת סכום דומה.
    סימון מיניולה – שוער בלגי בן 25, שנרכש מסנדרלנד תמורת כ-10 מ' פאונד. הרשים מאוד בעונת הפרמיירליג החולפת וככל הנראה הסיבה המרכזית להישארות של סנדרלנד בליגה, אבל הרכש הנ"ל מעלה סימן שאלה גדול בנוגע להישארותו של פפה ריינה במועדון.
    החשודים המיידים
    החלון עוד ארוך ולא מעט שחקנים יכולים למצוא את עצמם בחוץ.
    דני פאצ'קו – הכשרון הספרדי הוא ככל הנראה השחקן עם השיא הכי "מבאס" באנגליה. הוא השתתף ביותר פרה-סיזנים מאשר הופיע בפרמיירליג. שנה לפני סוף החוזה, עושה רושם שנפרד ממנו בפעם האחרונה בהחלט.
    אוסאמה אסיידי – הקיצוני המורוקני שהגיע תמורת 2.5 מ' פאונד מהירנביין ההולנדית, לא קיבל הזדמנויות מהצוות המקצועי וצפוי לעזוב. מבוקש במספר מועדוני צמרת בהולנד.
    מרטין סקרטל – הבלם הסלובקי רשם עונה מזוויעה, דווקא לאחר שזכה בתואר שחקן השנה של האוהדים ב2011/12. בליברפול מחפשים בלם, בנוסף לקולו טורה שכבר חתם, ולא מן הנמנע שהמנג'ר, שאיבד אמון בסקרטל לאחר ההדחה המביכה בגביע נגד אולדהם, לא יתנגד למכור אותו.
    סבסטיאן קואטס – עוד בלם שמעמדו מתנדנד. לאחר שהגיע מאורוגוואי בסיומו של טורניר קופה-אמריקה מוצלח, הוא לא הצליח להותיר רושם מספיק טוב על הצוות המקצועי. גמלוני, לא מספיק טוב באוויר וחלש מבחינה פיזית, קואטס רחוק מהרמה הנדרשת. צפוי לעזוב ולקבל דקות, בהשאלה או במעבר קבוע.
    פפה ריינה – השם הכי גדול בקטגוריה הזו, ואחד שהעתיד שלו בסכנה לאחר הרכש של סימון מיניולה. מצד אחד, ריינה רחוק משיאו וקושר לחזרה לברצלונה. במועדון חששו להישאר בלי שוער בכיר ולכן החתימו שוער צעיר בסכום משמעותי. מצד שני, ספק אם היו מחתימים אותו על מנת להושיב את ריינה, אחד המרוויחים הבולטים במעודון, על הספסל. במהלך הקיץ צפויות התפתחויות כי אין שום הגיון מקצועי וכלכלי להחזיק שני שוערים בכירים ויקרים על הספסל.
    עדכון: פפה ריינה בדרכו לנאפולי, בהשאלה לעונה אחת.

לואיס סוארז
    הסאגה שנמשכת כל הקיץ, ותמשך עד קץ הימים, ואותה אתמצת בכמה משפטים על מנת לא לעייף את הקוראים ואת עצמי.
    לואיס סוארז: "אני רוצה לעזוב! התקשורת באגנליה שונאת אותי, אני רוצה ליגת אלופות, אני רוצה להתחרות על תארים, כולם נגדי".
    ליברפול: "לא נמכור את לואיס סוארז. הוא שחקן חשוב, יש לו חוזה לעוד 3 שנים והעתיד שלו איתנו".
    ארסנל: "נציע על סוארז סכום נמוך כדי לזרז את הרכש של היגוואין" - "אבל רגע, מה אם הם יסכימו בטעות?" – "שיט, לא חשבנו על זה...".
    ריאל מדריד: "נחכה שסוארז יעשה מספיק רעש, או שלחילופין נחכה ליום האחרון של החלון כדי לעשות צעד רציני בכיוון".
    http://i3.mirror.co.uk/incoming/article1851107.ece/ALTERNATES/s510/Luis-Suarez-arrives-at-Liverpool-training-complex-1851107.Xxx
    השאלה הגדולה של הקיץ מבחינת ליברפול היא איפה ישחק לואיס סוארז בעונה הקרובה?

לוח המשחקים
    משחקי הכנה:
    13/7 – 17:00 – פרסטון נורת' אנד (ח) 4:0
    20/7 – 16:30 – אינדונזיה XI (ג'קרטה)
    24/7 – 13:00 - מלבורן ויקטורי (מלבורן)
    28/7 – 13:45 – כוכבי תאילנד (בנגקוק)
    3/8 – 14:45 – אולימפיאקוס – משחק הוקרה לסטיבן ג'רארד (אנפילד)
    7/8 – 20:00 – ולרנגה (אוסלו)
    10/8 – 19:00 – סלטיק (גלזגו)
    משחקים רשמיים:
    17/8 – 14:45 – סטוק סיטי (אנפילד)
    24/8 – 19:30 – אסטון וילה (וילה פארק)
    1/9 – 15:30 – מנצ'סטר יונייטד (אנפילד)

2. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

יפה מאוד מלו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx. אחלה הודעת פתיחה.

אריקסן יסיים את הקיץ אצלכם. זאת ההרגשה שלי. השאלה כמה נצליח להוציא ממכם.

נערך לאחרונה ב: ‏20/7/13
  3. A. Arshavin Member

ממה שראיתי היום ריינה הושאל לנאפולי.

4. oranfu Member

אני אגיד לכם מה הבעיה שלי עם ההשאלה המסתמנת של ריינה.
    אין לי בעיה שמחליפים אותו. אבל אני לא מבין איזה מין דבר זה שאנחנו פתאום מועדון שמוכן להשאיל שחקנים בכירים (יחסית). אנחנו ריאל או ברצלונה עם סגל מטורף?
    ריינה הולך בהשאלה לנאפולי בגלל שאולי בקיץ הבא ברצלונה ירצו אותו. אבל מה עם ואלדס לא יעזוב בסוף? מה אם הם ירצו שוער אחר? אם הם רוצים את ריינה שיקנו אותו עכשיו וישאילו אותו הם.
    לא רק זה, הבעלים של נאפולי רק שלשום סיפר לכולם שיש להם 100 מיליון יורו לרכש הקיץ. אז שיקנו את ריינה ואם הוא כל כך רוצה ברצלונה, שישימו לו סעיף יציאה בחוזה לברצלונה.
    לא רק שהם לא קונים אותו, אז לפי באסקומב ופירס הם אפילו לא משלמים את כל המשכורת שלו!

אנחנו מתנהלים בצורה כל כך עלובה שאני כבר לא יודע אם לבכות או לצחוק. אנחנו נתפסים בעיניי כולם כפראיירי על, זו גם אחת הסיבות המרכזיות למה ריאל מרשים לעצמם להגיד שהם לא מוכנים להציע יותר מ-25 מיליון על סוארז, ולמה התקשורת (וארסנל) כל כך בטוחים שנמכור אותו ב-40 מיליון.

אני רואה את כל זה, ובניגוד להיגיון אני אומר שאולי ארסנל לא באמת עושים צחוק עם ההצעות האלה שלהם. קרוס מהמירור אוהד ארסנל שמקדם את האג'נדה שלהם והוא היחיד שראיתי שרושם שסוארז ידחוף למעבר לשם, זה נשמע הזוי שונגר יוציא 40 מיליון על שחקן אחד, ארסנל זה לא כזאת התקדמות מקצועית (עם כל הכבוד), אבל אי אפשר להתעלם גם מהעובדה שארסנל עושים רושם שהם מאוד בטוחים באפשרות שהם יקנו אותו בסכומים הללו. אפשר רק לקוות שהם עושים מעצמם צחוק כמו שאנחנו עשינו מעצמנו עם מחיטריאן, אבל אני כבר מתחיל להיות מודאג. לא סומך על המועדון. בכלל.

יופי של הודעת פתיחה מלו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

5. Mellow29 Kopite

תודה ארז. אריקסן זה שחקן שנוח מאוד לתייג כ-marquee signing ולהציג לאוהדים כרכש גדול בגלל ההייפ מסביבו, בפועל אני בספק שהוא מטרה שנייה ושלישית שלנו אבל אולי לקראת סוף החלון נכנס ללחץ ונלך עליו. אני מניח שזה עדיף על כלום, וכרגע אני פשוט לא רואה שחקנים בעמדות ההתקפיות הללו.

oranfu
    אני באמת לא מבין מה אנשים לא מבינים. "אז שנאפולי יקנו את ריינה" - זה לא הולך ככה, גם אם לנאפולי יש כסף לקנות, הם לא יכולים למשכן את עצמם ולתת לריינה חוזה של 3 שנים ב-6.5 מ' יורו בעונה. לפי מה שקראתי כל ה-wage bill שלהם הוא בסביבות 40 מ' יורו. אז כן, יכלנו למכור את ריינה תמורת 10 מ' פאונד, והיינו צריכים להשלים לו את המשכורת במשך 3 שנים כפול 5 מ' פאונד. כמה כסף כבר היינו עושים מזה?

אין פה שום קשר לברצלונה בקיץ הבא. תתעלם מזה לרגע ותסתכל על העובדות. יש לנו שוער, אנחנו חושבים שהוא לא מספיק טוב והבאנו שוער יותר טוב (מבחינת הצוות המקצועי, מן הסתם שעבור האוהדים מיניולה עוד צריך להוכיח הרבה). עכשיו יש לנו שוער מחליף עם שכר ענק, אנחנו יכולים להשאיל אותו ולחסוך את השכר, אנחנו לא יכולים למכור אותו כי המקום היחיד שהוא כנראה יסכים ללכת עליו ולוותר על כסף זה ברצלונה. אז ביינתים משאילים, חוסכים את המשכורת שלו ושומרים על הערך שלו. בקיץ הבא אולי יהיה יותר קל למכור אותו.

לא ראיתי שום דבר מבאסקומב ומפירס שאומר שאנחנו משלמים את המשכורת שלו בהשאלה. לפי כל המקרות באיטליה, הסיכום על השכר הוא בין נאפולי לריינה.
    הבעיה היחידה עם הצעד הזה היא במישור הסנטימנטלי, להעביר ולהשאיל את אחד השחקנים האהובים במועדון כמו בובה לאיטליה ולספרד. מקווה שהוא יזכה למשחק פרידה ראוי למרות שלא השלים עשור אצלנו. אבל היות ולא ראיתי אותך מזכיר את זה, אני באמת לא מבין על מה הביקורת מהבחינה הכלכלית. היינו פראיירים אם היינו משלמים 6 מ' פאונד לשוער שני, מה שאנחנו עושים זה צעד מאוד קר-כלכלי-אמריקאי-לא סנטימנטלי. הכי רחוק מפראיירים.

Confirmed #LFC team v Indonesia XI: Mignolet, Johnson, Enrique, Agger, Toure, Lucas, Gerrard, Alberto, Downing, Coutinho, Aspas.

subs v Indonesia XI: Jones, Assaidi, Henderson, Spearing, Allen, Borini, Sterling, Kelly, Skrtel, Flanagan, Wisdom, Robinson, Ibe

ההרכב הזה נראה יותר מדי כמו הרכב ראשון. ויש שם דאונינג וטורה. קיבינימט. למה?

6. oranfu Member

אם ריינה יודע שהוא הולך להיות שוער שני העונה (והוא יודע את זה), אתה חושב שהוא לא היה מסכים לעבור לנאפולי תמורת שכר מופחת?
    אמרתי, עם כל האהבה לריינה, אני מבין את הרצון להחליף אותו. אבל לא יכול להיות שמועדונים חושבים (תכלס בצדק) שאפשר לקחת מאיתנו שחקנים בכירים בהשאלה. אנחנו חייבים ללמוד למכור שחקנים. מה יקרה אם ברצלונה לא תרצה אותו קיץ הבא? נמשיך להשאיל אותו עד שייגמר לו החוזה? אם ברצלונה רוצים אותו רק בקיץ הבא, והוא רוצה רק ברצלונה, מצידי תבהיר גם להם וגם לו שהעיסקה הזאת צריכה לצאת לפועל עכשיו. אחרת אנחנו לא נמכור להם אותו בכלל גם קיץ הבא. מישהו באמת חושב שגם אם ברצלונה ירצו אותו קיץ הבא, הם ישלמו יותר מ6-7 מיליון עליו?
    זה מצטרף להתנהלות שלנו עם הרכש. אני עדיין לא מבין איך יכול להיות שקשקשנו על מחיטריאן במשך חודש בערך, מבלי להבין שהוא סגור כבר בדורטמונד.

וכאילו העצבים שלי על המועדון לא מספיקים שבת בצהריים לפני שבכלל התחילה העונה, אני רואה את ההרכב היום (זה ברור לחלוטין שזה ההרכב הראשון חוץ מסוארז) ורואה עוד עונה שדאונינג פותח אותה כשחקן הרכב. בא לי לבכות בחיי.
    נכון, יש עוד כמעט חודש עד פתיחת העונה,יש עוד חודש וחצי כמעט עד סגירת חלון ההעברות, אבל נכון להיום אני מאוד לא אופטימי. זה לא סגל (ולא ההרכב) לטופ4, וזה עוד בכלל כשאני לוקח בחשבון שסוארז נשאר.
    אתמול רודג'רס כבר אמר שהוא מקווה שנצרף עוד "שחקן או שניים משמעותיים". שימו לב שזה לא 2 שחקנים אלא אולי אפילו רק אחד. אנחנו צריכים מינימום שבמינימום בלם מוביל ושחקן התקפה רציני. אני מקווה מאוד שאלה סתם דיבורים ולא משהו שהם באמת חושבים שם, שלצרף רק שחקן אחד יספיק.

7. Mellow29 Kopite

אני חושב שריינה היה מסרב לכל מעבר קבוע לנאפולי. אם הוא עובר לשם הוא צריך:
    1. לוותר על יותר מ-50% מהמשכורת שלו, כפול 3 שנים, זה משהו כמו 10 מ' יורו שהוא צריך לזרוק לפח. רק כי הביאו לו את מיניולה כתחרות?
    2. לוותר על מעבר לברצלונה בקיץ הבא ככל הנראה.
    3. להעביר את המשפחה שלו לנאפולי....

מה יהיה בקיץ הבא אני לא יודע, אני מאמין שבקיץ הנוכחי האלטרנטיבה הייתה או למכור לברצלונה, או להשאיל למועדון אחר, או להושיב אותו על הספסל. מרגע שהאופציה הראשונה ירדה מהשולחן, האופציה השנייה היא הכי טובה. אתה לא יכול להבהיר לו ולברצלונה שום דבר כי אתה לא מפחיד אותם, יש לו פה חוזה מצוין ואתה זה שמנסה להיפטר ממנו. אז מה פתאום לעשות לו שרירים? טוב שיש אופציה כמו נאפולי עם רפא שחסכה לנו כמה מיליונים ואת הבלאגן עם שני שוערים טובים בסגל.
    להגיד "אנחנו חייבים ללמוד למכור שחקנים" בלי קשר לסיטואציה זה מוזר. ביינתים כל העניין של השאלה ומכירה עבד טוב מאוד עם קארול.

8. oranfu Member

ולא עובד עם קואטס, סקרטל, אסאידי...
    עבד עם קארול, אבל בעיכוב של שנה. הרי רצינו למכור אותו בקיץ הקודם. סביר להניח שבגלל זה לא היה לנו חלוץ חוץ מסוארז עד ינואר.

כתב של ESPN ברזיל טוען שהגשנו הצעה על ברנארד.

9. Mellow29 Kopite

דיברתי על השאלה ומכירה בעקבות ההשאלה. אם אתה מערב את אסאיידי אני יכול לערב את ספירינג...
    עם שחקנים כמו סקרטל וריינה זה יותר בעייתי, הם קיבלו חוזים טובים כשהיו בכושר טוב וכשהמעמד שלהם יורד זה לא כ"כ פשוט למכור אותם. אני חושב שהפתרון עם ריינה הוא באמת הכי טוב לשני הצדדים.

10. oranfu Member

אולי זה הפיתרון הכי טוב במצב שנקלענו אליו. אבל לא היינו צריכים להיקלע למצב כזה בכלל.

לא הבנתי את הקטע עם ספירינג. הוא עדיין במועדון...

11. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

מלו, שים את סוארז וסטרידג', ואין שם את דאונינג וגם לא את אלברטו. לגבי טורה, עד שיוכח אחרת - אני חושב שכולנו ראינו את הסימנים חוץ ממך. דיי צפוי.

אגב,
    עד כה סימנים מטרידים מטורה מבחינתי. אם הוא מתקשה מול מהירות של כמה אינדונזים מה יהיה בפרמיירליג?

12. oranfu Member

מי אמר שהם לא יהיו במקום אלברטו ואספאס?
    אגב, גם אם הוא לא יהיה בהרכב, הוא עדיין יראה הרבה דשא העונה. הוא ה"שחקן" היחיד עושה רושם שרודג'רס רוצה על אגף ימין מכל הסגל.

אני לא יכול להבין איך יש מישהו שלא שונא את הדבר הזה דאונינג. הוא נשלח לאחד על אחד מול שחקן הגנה אינדונזי. תעבור אותו ואתה נכנס לרחבה במצב מצויין... הוא מחכה, ואז מחזיר את הכדור אחורה. אפילו בפאקינג משחק ידידות נגד פאקינג אינדונזיה הוא לא מסוגל להתחפש לשחקן כדורגל.

לא ששאר השחקנים נראים טוב. אני מבין שזה משחק ידידות, אבל אנחנו משחקים כל כך לאט ולא מדוייק.. מילא החלודה, אבל אנחנו גם לא עובדים על כושר ככה. קצב כל כך כל כך איטי.
    מקווה שייראה יותר טוב אחרי ההפסקה.

המתפרצת עכשיו שדאונינג נעצר אומרת הכל על הדבר הזה. הוא אפס מאופס. מדהים מדהים מדהים שהוא רואה דשא.

13. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

וואו. איזה משחק מרדים.

נורא קשה לי להסיק איזהשהיא מסקנה מהמחצית הראשונה כי כל מה שאני יכול להתרכז בו זה השדר האינדונזי (אני לא יודע מה יותר מצחיק בו - רצח השפה האנגלית, הצרחות של חולה נפש כל פעם ששחקן שלנו מגיע ל40 מטר מהשער, או העובדה שהוא מדבר עם עצמו. או עם איזה פרשן שאנחנו לא שומעים ואף אחד בצוות שם לא מודע לזה).

ולמרות זאת יש משהו אחד שאני יכול לראות וזה שדאונינג פשוט לא שחקן כדורגל.
    בבקשה שמישהו יציל אותנו ממנו כבר.

14. oranfu Member

איזה זוועה.

15. itay2789 Member

סך הכל משחק משעמם נורא. איזה הבדל לעומת שבןע שעבר נגד פרסטון וזה לא שאינדונזיה טןבה יותר מפרסטון. לא יודע אם זה היה זלזול אבל לא ראינו מאצץ מיוחד. היו היום באצטדין יותר 35000 אוהדים מאשר המשיק נגד ארסנל וזה מעיד על כמות האוהדים של הקבוצה הזו אבל היום היא פשוט אכזבה את כל מי שהגיע. אולי המשחק הזה הגיע בתזמון נכון אחרי שרודגרס אומר שחסר רק עוד "שחקן אחד או שניים".

מצב נושא:
הנושא נעול.