ליברפול 2014/15

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Mellow29, ‏21/10/14.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא יפתיע אותי אם צ'לסי תכנס לתמונה, אם זה יקרה אני מעדיף למכור לסיטי בקצת פחות, תחושת הגועל תהיה קצת פחות גדולה, למכור שחקן לסיטי לא מרגיש לי שונה מלמכור שחקן לכל אחד משאר מועדוני הנפט ברחבי אירופה.

2. oranfu Member

בכלל לא אתפלא אם יחתום בצ'לסי. חלק מהאוהדים מחזיקים בדעה הזאת כבר הרבה מאוד זמן.

איפה יהיה מקום לשחקן נוסף בהתקפה? שימכרו את מרקוביץ' מבחינתי.

אני מוטרד מאוד מאיבוד המהירות בהתקפה. פירמינו אמנם לא איטי אבל הוא גם לא ממש מהיר. השחקן היחיד שיהיה לנו בסגל (נכון לאיך שמסתמן) שיכול ממש לפרוץ עם כדור במהירות זה אייב וזה לא מספיק.

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  3. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם בסוף נמכור אותו ב40, לדעתי נכשלנו.
    קבענו שזה 50 אז שיהיה 50. אסור לתת לפעולות האחרונות להוריד את המחיר.
    הכל נזיל בכדורגל, סטרלינג יכול להיגרר להישאר שנה נוספת ואז בכלל לחתום חוזה, מי יודע.
    אני לא מתרגש מכל מה שקורה, זה חסר משמעות מבחינתי.
    כשזה שחקן משמעותי כמו סוארז או טורס, אני מוצא את עצמי לחוץ שזה ייסגר לאיזשהוא צד, כדי שנמצא את המחליף בזמן המתאים וכו'. סטרלינג? לא תלויים בו ויותר מזה, איך שנראה בחצי שנה האחרונה אני לא עולה איתו בהרכב בכלל.

אולי הגיע הזמן לתת למרקוביץ' משחקים בתפקיד שלו לפני שמוכרים אותו, שנדע לפחות שניסינו.
    לשלם 20 מ' פאונד על שחקן צעיר בעונה ראשונה באנגליה, לשחק איתו בתפקידים הזויים שלא שיחק מעולם ב95% מההופעות שלו ואז למכור/להשאיל אותו? זה טמטום מסוג חדש...
    אם מוכרים אותו באותו המחיר, מילא. אבל הרי אני כבר יודע מה יהיה הדיל...

נ.ב יש לנו כמה אוהדים שהרבה יותר מטומטמים מסטרלינג. הם מתקשרים אליו ומקללים אותו במקום להבין שיש לפחות 50% שעוד חודשיים הוא כובש גול עבורנו והם אמורים לעודד אותו. זה רק מקטין את הסיכוי לסנריו שכולנו רוצים שיקרה - שהוא יגרור עוד עונה ויאריך חוזה.

נ.ב 2 מקאליסטר כנראה חוזר על תקן מאמן. ד"ש לאברטון

נערך לאחרונה ב: ‏9/7/15
    oranfu ו-Scouser Tommy אוהבים את זה.
  4. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

הכל בכדורגל נזיל זה נכון, אבל יש פה הרגשה של משהו מאוד סופי. יש כתבה של מאדוק על העניין מהיום בבוקר, הוא אומר באופן די חד משמעי שסטרלינג לא מתכוון להגיע לאימון גם היום, לא מתכוון להגיע לטיסה ביום ראשון ומוכן לקבל על עצמו קנס של 70 אלף ליש"ט (השכר שלו לשבועיים), ובגדול נראה שהוא מוכן להכריז מלחמה על המועדון ולא משנה מה יהיו התוצאות.

זה לא טורס שהכי הרבה שהוא עשה זה התהלך על המגרש עם פרצוף תחת וזה בטח לא סוארז שברגע שנסתם סופית הגולל על מעבר שלו לארסנל היה מקצועי וחזר לשחק את הכדורגל שלו כאילו כלום לא קרה. לא יפתיע אותי אם סטרלינג יישאר וישב ביציע איזה תקופה לא קצרה עד שפתאום לא יזמנו אותו לסגל של אנגליה והוא יבין שהוא חייב לחזור לשחק.

השאלה המכריעה היא כמה אנחנו בונים על הכסף, אם אנחנו חייבים למכור אותו כדי לרכוש את בנטקה אז נכנסנו כאן לברוך רציני כי כרגע לא נראה שסיטי עומדת להציע 50 מ' ליש"ט או בכלל לשפר את ההצעה הקודמת שלה, עכשיו האסטרטגיה תהיה לשבת בצד ולצפות בחגיגה.

5. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

שמע בוא נלך על הסנריו שהכי גרוע לנו וננתח האם זה שווה את זה.
    הוא לא יגיע לאימונים חודש שלם עכשיו (ריאלי בכלל?) ייכנס לאט למהלך העונה, סיטי לא תחזור עם הצעה, צ'לסי לא תציע והוא יישאר אצלנו.
    1.9 הוא חייב להתחיל לשחק גם מבחינתו.
    האם כל זה שווה 10 מ' פאונד? לדעתי כן. ולו רק בשביל ללמד את השחקן הבא שירצה לעשות מהלך דומה.
    הלכתי רחוק מאוד ועדיין היה שווה בעיני.

oranfu אוהב/ת את זה.
  6. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה לא הסנריו הכי גרוע, הסנריו הכי גרוע זה שאנחנו פותחים את העונה הבאה עם אינגס בהרכב כי אין לנו חלוץ חדש והסתבר שרכישה של בנטקה או כל חלוץ אחר הייתה תלויה במכירה של סטרלינג.
    אם אנחנו יכולים לרכוש את בנטקה גם בלי למכור את סטרלינג (וזה לא נראה ככה לפי מה שאנחנו שומעים), אז אני מסכים איתך.

7. golding מנהלים

זה כמעט ולא קורה אבל לדעתי שחקנים יכולים לנסות להשתחרר מהחוזה שלהם שלוש שנים אחרי שהוא נחתם ולשלם קנס כספי. אולי הוא גם בונה על זה, מי יודע.

Webster ruling - Wikipedia, the free encyclopedia

8. Rushie Member

באסקומב אומר שאנחנו נעדיף להישאר עם סטרלינג כועס על משכורת של 35 אלף מאשר להתפשר על 50 מיליון. נחכה ונראה. אני מאוד רוצה לטעות אבל רואה אותנו בסוף מקבלים הצעה של 40+תוספות למיניהן.
    אחרי שאתמול הוא הבריז מהאימון בטענת מחלה היום הוא הגיע למלווד להיבדק ע"י הצוות הרפואי של המועדון. מזכיר לי כשמסצ'ראנו עשה שביתה איטלקית להודג'סון.

9. Mellow29 Kopite

פירס אומר שהנדרסון יקבל רשמית את סרט הקפטן. בין המועמדים לסגן הקפטן: סקרטל, מילנר, לוקאס וסאקו.

אני ממש שמח לקרוא את החדשות על מקאליסטר. כשהוא הצטרף הייתי בן 8, באותה תקופה כנראה לא הבנתי שאני אמור להעריץ את אואן, פאולר או ג'רארד, אז מקאליסטר נהיה השחקן האהוב עלי בקבוצה. מקוווה שזה יצא לפועל והוא יצטרף. */aaa021

10. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

סאקו? אני אמור להבין מזה שהוא מעל לוברן ברוטצייה או שלא להתלהב?

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  11. oranfu Member

אז גם היום האפס הבריז מהאימון ועכשיו יש לו תירוצים חדשים למה הוא רוצה לעזוב:
    הוא לא רוצה לשחק עבור רודג'רס כי הוא הרגיש שרודג'רס לא לקח ברצינות את הרצון שלו לעזוב (ולכן הוא רוצה לעזוב). מה???
    הוא מרגיש שרודג'ס בכוונה נעמד קרוב אליו באימונים על מנת שייצאו תמונות של שניהם לתקשורת.

ברצינות עכשיו, הסוכן שלו מוציא סיפורים ממש מטומטמים לתקשורת (כנראה מראה על האינטליגנציה שלו) אבל סטרלינג אפילו יותר אידיוט שמקשיב לו.
    בראהינו הבין שהסוכן הזה הוא חדשות רעות לשחקנים והחליט לעזוב אותו.

אה, הוא גם חושד שרודג'רס הוא זה שהדליף את המספר שלו לאוהדים. כן, הרבה יותר הגיוני מאשר שזה יהיה מישהו מה"חברים" שלו שדאגו לשחרר תמונות שלו עם נרגילה וכאלה, אלה חברי אמת ולא ימכרו אותו ברגע...

בואו נגיד שלא נקבל עליו הצעה של 50 מיליון אלא 40. 20% צריכים ללכת לריינג'רס אז אנחנו מדברים על 32 מיליון פאונד. אני אומר לא למכור.
    משאיר אותו במועדון, הוא על משכורת מאוד נמוכה ככה שזה ייכאב לו הרבה יותר. כל מחליף שנביא יקבל משכורת גבוהה משמעותית. באיזשהו שלב אני מניח שהוא יחזור לשחק (כשיבין שהוא נשאר). בינתיים, אי החתימה שלו באוקטובר על חוזה חדש שהוצע לו עלתה לו כבר 2.3 מליון פאונד עד עכשיו.
    בעונה הבאה נוכל בכל מקרה למכור אותו בלא מעט אם נרצה.
    בגדול, אני מסכים עם גיל. צריך לא להתקפל פה על מנת לא לייצר תקדים ששחקנים מכופפים אותנו (בטח שלא עם התנהגות כזאת).

יש עיתונאים שטוענים שרכישה של חלוץ (בנטקה) לא תלויה במכירה של סטרלינג. אני לא מאמין אבל אם זה נכון אז בכלל אין מה להילחץ.

וובסטר? אם אני לא טועה זה יכול להיות מנוצל רק על מנת לעבור למועדון במדינה אחרת וזה לא המקרה של סטרלינג. הקנס הכספי הוא גם לשלם את יתרת החוזה או משהו כזה וזה חייב לבוא מהכיס שלו ולא של המועדון שמחתים אותו שזה גם סיפור לא מבוטל. בנוסף, עד כמה שזכור לי יש הסכם בין כל המועדונים באירופה שלא מנצלים את החוק הזה.

סאקו מועמד לסגן קפטן? לוקאס היה כזה מבלי להיות שחקן הרכב לא? חוץ מזה שאני בכלל לא מאמין שהוא מועמד. בשום שלב מהרגע שהוא הגיע זה לא היה נראה כאילו רודג'רס מחזיק ממנו יותר מדי.

אגב, באלוטלי עם כל כמה שנהנים לבקר אותו, נמצא באימונים למרות טרגדיה גדולה שעבר. סטרלינג האפס מחרים את האימונים. אם זה היה הפוך, איך היתה מתייחסת לזה התקשורת האנגלית?

נערך לאחרונה ב: ‏9/7/15
  12. owen11111 Member

אני רחוק מאד מלהיות בקיא בהליכי משפט, אבל אין קצת סתירה בין חוק הוובסטר לבין כל נושא ה-Development fee?
    כמו בסיפור עם דני אינגס?

בכל מקרה, זה נראה לי עוד נקודה בסיפור עם סטרלינג.. גם אם הוא יעזוב בתום השנתיים, עדיין יצטרכו לשלם לנו פיצויים. אז אומנם זה רחוק מאד מה-50 מיליון פאונד שאנחנו דורשים, אבל אם ההערכות אומרות שהתשלום על דני אינגס יעמוד באזור ה-5-6 מיליון, אני מעריך שעל סטרלינג הסכום יהיה גבוה פי כמה.
    אבל הלכתי רחוק כאן, עם כל הבלאגן ו"ההתקררות" של סיטי, אני מעריך שבאוגוסט אנחנו נראה אותו לובש את התכלת של סיטי ומרוצה מהחיים.

oranfu אוהב/ת את זה.
  13. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

באלוטלי אכן שיחק גרוע מאוד אצלנו מאז שהגיע אבל אין לי טענה אחת כלפי המקצוענות שלו. מישהו מאוהדי מילאן לדעתי כתב את זה לפני שחתם אצלנו - הוא פשוט לא כדורגלן טוב (ואני מוסיף, פשוט אין לו אינטילגנציית משחק בכלל). רצון הוא בהחלט הראה ובעיקר בהתחלה.

הנדו ככל הנראה הולך לקבל את סרט הקפטן כצפוי, ולא מילנר. טוב מאוד בעיניי, אני גם נגד נתינת סרט הקפטן לשחקן חדש במועדון וגם בעד לתת אותו להנדרסון. נכון, הוא לא איזה וורלד קלאס טאלנט, אבל אם הוא ממשיך בשיפור הוא הדמות האידיאלית לקפטן מבחינתי - עובד קשה מאוד, נמצא בכל מקום על המגרש, ולדעתי העונה הוא גם הראה שהוא יכול לקחת אחריות. עוד עונה של שיפור באותו קצב מצידו ועלייה נוספת בכמות השערים והבישולים (למרות שגם 9 בישולים ו-6 שערים בליגה זה אחלה סטטיסטיקה לשחקן שהוא קשר 50/50) והוא קפטן ראוי מאוד.

אני גם שמח שמקאליסטר ייכנס לצוות האימון. כמה שיותר דמויות כאלה שמחוברות למועדון, יותר טוב, במיוחד אחרי שג'רארד עזב (כל פעם זה כואב לכתוב את זה מחדש)...

14. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא כ"כ מבין איך חוק וובסטר עובד, אבל גם למיטב הבנתי יש איזה הסכם לא כתוב באירופה שלא משתמשים בחוק הזה, שזה מוזר כשלעצמו, מתישהוא מישהו ייצור את התקדים.
    עכשיו כשאני חושב על זה, חאבי מרטינז לא עבר ככה לבאיירן מינכן? היו גם דיווחים כאלה סביב אנדר הררה בפעם הראשונה שיונייטד ניסתה להחתים אותו, תחת מויס.

אני לא כ"כ בטוח שזה ברור מאליו שסטרלינג יימכר לסיטי בסוף, נוטים להסתכל על המצב הזה ולחשוב שמדובר במקרה קלאסי של מי ימצמץ ראשון, יכול מאוד להיות שהמועדון רציני לגמרי כשהוא אומר שסטרלינג לא יימכר בפחות מ50 מ' ליש"ט ושאם לא תגיע הצעה כזאת, הוא באמת יישאר.

מבחינתי אם הרכישה של בנטקה תלויה במכירה של סטרלינג אנחנו בבעיה רצינית, גם כי לא בטוח שזה יקרה ואז מדובר פשוט בתכנון רע של הקיץ, אבל בעיקר כי לא בטוח שההתקפה החדשה תהיה טובה יותר, פירמינו עוד לא בעט כדור באנגליה ויש ספקות סביב ההתאמה של בנטקה.

15. Mellow29 Kopite

חאבי מרטינז/אנדר הררה זה מקרה אחר לגמרי. יש מה שנקרא release clause וזה סעיף שחרור רגיל כמו שהיה עם סוארז וברצלונה למשל, קבוצה שמה את הכסף וההצעה שלה מתקבלת אוטומטית. בספרד לכל שחקן יש buy-out clause, שמאפשר לו "לקנות" בעצמו את החוזה שלו בסכום שסוכם מראש. אז הוא הופך לשחקן חופשי שיכול לחתום בכל מועדון אחר. זה עסק קצת בעייתי כי השחקן בדרך כלל צריך לשלם כמה מליונים טובים (לפחות) לפני שהוא חותם במועדון החדש, וכל מיני ענייני מיסים מסבכים את הסיפור.

וובסטר, כמו שהבנתי נכון, אפקטיבית פועל באותה צורה כמו buy-out clause, רק שהפעם אין סעיף מוסכם אלא הסכום נתון לשינויים. במקרה המקורי של וובסטר העלות הייתה פשוט שארית החוזה שלו, אבל במקרים יותר מאוחרים (מטוזאלם ומורגן דה סנקטיס ב-2009) המועדון גם קיבל פיצוי על העלות של החתמת המחליף, והועדה של פיפ"א מתייחסת גם למחיר השוק שלו. היפותטית במקרה של סטרלינג הועדה תצטרך לקחת בחשבון שסיטי הייתה מוכנה לשלם עליו 35 מ' פאונד לפחות, כך שהוא לא יוכל להעמיד פנים שהשווי שלו בשוק נמוך יותר.
    בגדול זו דרך מאוד מפותלת ועקומה להשיג שחרור. קשה לדעת עם שתי הנבלות האלה סטרלינג ו-וורד כמה רחוק הם מוכנים ללכת, אבל בסופו של דבר יש דרכים הרבה יותר פשוטות להשיג מעבר בלי להסתכן בהסתבכות משפטית (כולל לוותר על חלק מהכסף שמגיע לו מאיתנו או מסיטי).

owen11111, אלעד, golding ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.