ליברפול 2016/17

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Mellow29, ‏8/7/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Mellow29 Kopite

מה הנקודה שלך? אתה לא חושב שהסיכויים שלנו לנצח את סוונזי בבית יותר גבוהים מלנצח את סוונזי בחוץ?

2. Ori8 Member

הנקודה היא שאין טעם לנסות לחשב מה קל יותר ומה קשה יותר כשמדובר בקבוצה הזאת, שעונה אחרי עונה מוכיחה שדווקא במשחקים הכי קלים על הנייר היא מצליחה תמיד להתרסק ולתת מתנות לפחי האשפה של הליגה.

oranfu אוהב/ת את זה.
  3. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

אנחנו נותנים מתנות כי אנחנו לא מספיק טובים.
    מילא זה היה רלוונטי כשאלה היו רק ברנלי ובורנמות' אבל זה כבר רשימה כל כך ארוכה שאין טעם לכתוב את כולן.
    אם היינו טובים יותר היינו משיגים תוצאות שדומות לאלה שנלחמות איתנו על המיקומים הגבוהים.
    אחרי היום ב"דירוג הכוח" שיש לי בראש טוטנהאם וארסנל טובות מאיתנו ולא רק צ'לסי.

oranfu ו-Scouser Tommy אוהבים את זה.
  4. Rushie Member

כל מה שנאמר וייאמר על הקישור, ההזזה של לאלאנה, הכושר הרע של אמרה וכו'-הכל נכון.
    אבל בשורה התחתונה גם היום עשינו מספיק התקפית כדי לנצח עם שני שערים מצוינים של פירמינו וההגנה שוב הרסה לנו. כמו מול בורנמות', ו-ווסטהאם הלכו כאן נקודות פשוט סתם.
    סקרטל אה סליחה לוברן, אין יותר טוב ממנו בלהחזיר לעניינים קבוצות גוססות כמו סוואנזי. קלאבן כבר חודש בלי אוויר. כבלם לרוטציה או למשימות ספציפיות הוא אולי יכול לעשות את העבודה. הוא לא חומר להרכב וכבר ידענו את זה מזמן.
    אין לי מה להגיד, קלופ עשה כמה החלטות נהדרות ברכש ובהסטות של שחקנים, אבל על זה שהוא החליט להיכנס לעונה הזאת עם מרכז הגנה כל כך בעייתי, מגיע לנו להיענש וכולנו גם ידענו שניענש. לא רוצה בינואר לא קשר התקפי לא קשר מרכזי ולא חלוץ. רק בלם שישחק עם מאטיפ. קלאבן בספסל ולוברן שיסיים את הסיפור שלו כאן.

אפרופו הסטות של שחקנים. זה שמילנר לא יודע לעשות שום דבר בהתקפה חוץ מלהעביר לרגל ימין ולהגביה, הורס אותנו כשאנחנו רודפים אחרי הקבוצה היריבה. יש לו ימים כמו היום שהוא מגביה רע מאוד ועל כל כדור שמגיע ליעד כמו בשער ה-1 יש לו עוד 10 שלא מגיעים לשום מקום ושורפים עוד התקפה. לנצח תהיה לי בעיה איתו כמגן שמאלי.

oranfu ו-yakov_y אוהבים את זה.
  5. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

מסכים עם כל מה שכתבת רק לגבי מילנר, שים לב שכשאתה נותן עליו ביקורת בקשר לתפקוד שלו כמגן שמאלי אז תשווה לבנצ'מרק של מגנים שמאליים בפרמייר ליג. הוא היה ונשאר הכי טוב מביניהם העונה ואם מישהו רוצה להתווכח איתי אז הוא בטופ 3 וזה כבר קונצנזוס.

לגבי הבלמים, כבר לפני כמה זמן איבדתי אמון סופית בלוברן. הוא לגמרי סקרטל חדש.
    קלאבן זה בדיוק כמו שתיארת. בלם רביעי מקסימום בקבוצה נורמלית.

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  6. oranfu Member

הלוואי שקלופ יהיה פחות believer. האמונה שלו בפחי אשפה כמו קלאבן ולוברן היא מגוחכת.

עוד פעם לאלאנה בהתקפה, עוד פעם שלישיית קישור של הנגרים. עם כל זה, מצליחים להבקיע 2 בבית נגד הקבוצה הכי חלשה בליגה ועדיין מפסידים. בבית!

זה כל כך מרתיח כי זה כל כך צפוי. למה דברים שברורים לנו לא ברורים לו?

הוא קוסם, הוא לוקח סגל של אמצע טבלה ומצעיד אותו בצמרת, אבל למה ההתעקשות הזאת?

אם זה תלוי בי, כל החלק האחורי והקישור מקבלים בעיטה בתחת למעט כמה בודדים ביותר. אף אחד מהם לא שווה הרכב בקבוצה רצינית ורק איזה 3 מהם שווים סגל בכלל.
    הנדרסון, שהתעקשו להפוך אותו לפליימייקר, עם משהו כמו 20 איבודים במחצית הראשונה. לא יודע איזה מן דבר זה פליימייקר שעושה במכנסיים תחת לחץ (היום גם לא היה עליו לחץ).
    ולפני שמישהו יקפוץ, גם אמרה היה זוועה. גם ווינאלדום.

מי צריך לשחק במקום מאנה? או אוג'ו, או סטארידג', או אוריגי, או וודברן, או ווילסון. אסור להזיז את לאלאנה מהקישור גם כי הוא לא מסוגל לתרום בהתקפה וגם כי זה אומר שהקישור יהיה הקישור הכי נגר בליגה.

בנוגע למילנר - כמות ההגבהות שלו שמגיעות לשחקן שלנו, באחוזים, זה משהו כמו 4 אחוזים (ראיתי איזה נתון כזה לפני שבועיים). אני גם אף פעם לא אהיה שלם עם שחקן רגל ימין שמשחק מגן שמאלי.

אגב, לכל מי שהתעקש שלא צריכים לעשות רכש בינואר. אתם שמים לב שאנחנו בקריסה, כן? שניצחנו רק משחק אחד החודש וזה הריפליי בגביע נגד פלימות'...

אבל בסדר, מי ידע שלא יהיה לנו את מאנה במשך חודש? זה בא בהפתעה מוחלטת.

נערך לאחרונה ב: ‏21/1/17
    Rushie ו-Scouser Tommy אוהבים את זה.
  7. Coutinho10 Member

יש לנו בעיה קשה באינדיבידואל ההגנתי, אין לי ספק בכלל שעם בלם מהטופ ליד מאטיפ וכמעט כל הבעיות שלנו שם נפתרות.
    אני מנסה להיכנס לראש של קלופ ותנסו גם אתם לרגע, תחשבו שהבעלים שלכם בעבודה נותן לכם סמכות בלעדית לקבל החלטות של החברה, אתם עושים הרבה קיצוצים וחוסכים כסף לבעלים, כל זה והחברה קוצרת רווחים, הבעלים מבסוט עליכם עד השמיים.
    זה המקרה כאן, קלופ עם מעט מאוד כסף ונט ספנד חיובי בקיץ הפך את ליברפול לקבוצה מעולה ותחרותית, זה חתיכת סיפוק לכל מאמן שקיים, ההנהלה מאמינה בו בעיניים עצומות והוא מצידו מרגיש שכבר עלה על הציפיות ולכן אין צורך להשקיע עוד כסף.
    אז זה המצב עד אתמול, אבל מאתמול זה נראה כאילו זה יכול לברוח לנו, מצד שני הוא לא מאלה שיעשו רכישות פאניקה וגם קשה מאוד להאמין שעם החזרה של מאטיפ ההגנה תיראה עדיין כ"כ רע.

בסופו של דבר יש איזו נפילה מנטלית בחודשים האחרונים, בערך מאז בורנמות', אני חשבתי שהרצף של ללא ההפסדים יהווה איזה דרייב למוטיבציה ועכשיו גם את זה אין, הפער מצ'לסי גדל וסופית אנחנו מסתכלים למטה ולא למעלה.
    זה מצב מאוד מסוכן, מצד שני אני חותם כאן ועכשיו על סיום בטופ 3 והבטחת ליגת האלופות כדי להמשיך בבניית התהליך בצורה הכי בריאה שיש, ראינו מה קרה כשהקדמנו את זמננו.
    אני מאוד מאמין שאת הכסף צריך לחסוך לקיץ עם ליגת אלופות וכוח משיכה הרבה יותר גדול מאשר לרכוש בלם בינוני בסכום כסף מופרז בשמונת הימים הנותרים לחלון, ואני גם מאמין שאנחנו צריכים ונשיג את המקום בליגת האלופות.

לגבי השחקנים, אני חושב שיש שיפור ביכולת של ווינאלדום בחודש האחרון, אני חושב שאתמול הוא היה טוב, גם עם הבישול וגם זכור לי שהוא העביר מסירה חשובה לקוטיניו במתפרצת אחרי הגול הראשון שחטפנו, אני יכול לחיות איתו בקישור לצד לאלנה והנדרסון ומאמין שהוא עוד צפוי להשתפר.
    לגבי הנדרסון, אמנם היה לו משחק דיי חלש אבל הוא מהאחרונים שאני אבקר, אני מודה שאני אוהב פי אלף קשרים כמו מרקו וראטי שאלגנטיים פי אלף ממנו אבל אני לומד לאהוב את הנדרסון, הלחץ שלו כשהוא מאבד את הכדור הוא פנטסטי, היכולת ההגנתית שלו העונה היא מעבר למצופה למרות שאתמול הוא ולוברן אשמים בגול הראשון, הוא כן יודע לקרוא את המשחק ואת המסירות שבאמת חייבים לתת הוא נותן, הוא נותן אימפקט למשחק ההתקפה מעמדת הקישור האחורי ולי קשה לחשוב על הרבה קשרים אחוריים שאפשר בלב שלם להגיד שעושים את זה, הגול הראשון של פירמינו התחיל ממסירה אדירה שלו למילנר, אתמול זה היה יום רע במשרד אבל אני יכול להישבע שרואים שיפור בתעוזה ובמנהיגות שלו, וגם אם עכשיו זה פחות הולך מתישהו זה ילך לו וזה יעלה אותו עוד דרגה.

לגבי לאלנה, הוא בכושר כ"כ מפחיד שלא משנה איפה נשים אותו הוא עדיין יהיה טוב, וגם בשלישייה הוא עדיין נפלא והיה אתמול מצוין, אבל זה ברור שמבחינה קבוצתית הצבה שלו בקישור היא ההצבה הנכונה ביותר, שם הוא נותן לנו ערך מוסף ושם הוא בעצמו אפילו טוב יותר.

בכל מקרה, זה לא בא לי בהפתעה, אנחנו כבר חודשיים מזייפים ולאחרונה הציפייה שלי למשחקים נחלשה והתחושות לקראת המשחקים הן לא טובות, אתמול ישבתי לראות את המשחק עם החברה ובגול השלישי שלהם ישר אמרתי שזה הולך להיות גול, והוא היה בדיוק כמו שדמיינתי, 5 שחקנים שלנו מול 3 שלהם, איכשהו כל השחקנים שלנו לא מצליחים לעשות שום פעולה חיובית והפאניקה עולה על גדותיה, כמובן שקלאבן שמצליח לגעת בכדור מסיט אותו בדיוק לסיגורדסון שנמצא לבד לגמרי בתוך הרחבה.

8. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מודע לכך שהגישה של לחכות לרכש בקיץ כי כוח המשיכה גדול יותר היא דיי רווחת, עם זאת אני ממש לא מסכים איתה ובמיוחד כשמדברים על העונה הנוכחית. מעבר לכך שאם ברור שיש עמדות שדרוש בהן חיזוק להרכב (בלם) או עומק נוסף (קשר התקפי) אז למה לחכות, יש את העניין הקטן הזה שהעונה סיטי ויונייטד ממתינות לנפילה ואם לא נתחזק - יש מצב לא רע שנמצא את עצמנו מחוץ לטופ4. ועוד לא דיברנו בכלל על ההשלכות של זה בהקשרי השחקנים המובילים שלנו...

oranfu אוהב/ת את זה.
  9. Coutinho10 Member

כי אם אנחנו אכן רוצים להביא שחקנים כמו ג׳ונתן טאה או ניקלאס סולה, וגם יוליאן ברנט אז אין שום סיכוי להביא אותם בינואר כשהקבוצות שלהן תלויות בהן ונמצאות בעונה טובה.
    בעיני בינואר זה רק להתפשר והעברה כמו של סוארז בתקופה ההיא זה אחת ל - 100.

10. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

שמע, ליד סוארז אני יכול לשים גם את אגר, סקרטל (כשהגיע היה משמעותי לדעתי לפני הדעיכה), קוטיניו, סטרידג'... וזה רק בשלוף. מאמין שאם נבדוק נמצא עוד העברות כאלה. יכול להיות שספציפית שולה, טה וברנט באמת לא יצאו בינואר, אבל אם רשימת השחקנים שאנחנו רוצים כל כך מצומצמת זאת בעיה.

ושוב אני אציין שאם לא נסיים בטופ4, תוכל למצוא את עצמך מביא את ברנט ונאלץ למצוא עוד קשר התקפי להחליף את קוטיניו. מבחינתי הסיכון בלא לסיים בטופ4 בגלל דלילות והיעדר איכות בסגל הוא גדול מהסיכון בלהביא חיזוק בינואר גם אם לא מדובר במטרה מס' 1 אלא בשחקן שנמצא במקום 3-4 בסדר העדיפויות של הרכש.

oranfu אוהב/ת את זה.
  11. Coutinho10 Member

כן אבל מלבד סוארז כל אלה שציינת היו שחקנים בעלי פרופיל מאוד נמוך שלאף אחד לא היה מושג מה יתנו ואם בכלל יכולים להביא אימפקט מיידי. (סקרטל ואגר פחות.)
    שלושת הגרמנים שקלופ רוצה הם כאלה שיש עליהם הייפ גדול ובעיני גם יכולים להיות שחקנים משמעותיים בשבילנו, אני באמת חושב שאולי עדיף לחכות עם רכש ובקיץ לנהל משא ומתן עליהם ברוגע.
    אפשר להביא מישהו בפרופיל שהיה למאטיפ בשאלקה, שהוא שחקן מוכר כבר שנים אבל מעולם לא הגיע לרמות הגבוהות ואולי כן טוב לרמות האלה ואולי ממש לא, מצד שני אפשר לחכות ועם ליגת אלופות להביא מישהו בפרופיל גבוה יותר שבפנקסים של הקבוצות הגדולות ביבשת ולקוות שנצליח להשיג אותו ושאכן יהיה איזה סופרסטאר שיסדר אותנו לכמה שנים.
    אני לא יודע אם סולה הוא כזה אבל ג׳ונתן טאה ויוליאן ברנט שניהם עילויים בגילאים שלהם ואכן יכולים להיות כאלה בעתיד.

בכל מקרה, ההגנה הלא טובה הייתה איתנו מתחילת העונה, ועדיין הצלחנו להתגבר ולנצח הרבה משחקים, אני בטוח שעם מאטיפ בהרכב אנחנו כבר משחקים ברמה אחרת בהגנה ואיתו אנחנו גם מגיעים לאלופות בעונה הבאה.

יש לנו יותר מלהביא בלם טוב כדי להיות באמת הקבוצה הכי טובה בליגה במשך שנה שלמה ואני חושב שזה לא משהו שאפשר לעשות בינואר.
    אני בטוח שיש לנו את ההתקפה הטובה בליגה והמספרים מגבים את זה, אנחנו יודעים למצוא את הרשת בכל צורה אפשרית, אפילו דרך הגבהות, זה מאוד מעודד אבל עם רכש בינואר זה לא יספיק כדי לשדרג אותנו לרמות שאנחנו מקווים להגיע. מצד שני עם רכש נכון בקיץ אנחנו יכולים להיות הרבה יותר יציבים ואולי גם לתת קמפיין יפה באלופות.

אני מדבר רחוק מדי אבל בכל מקרה אני לגמרי אבין את קלופ אם ימשוך עם הסגל הקיים עד סוף העונה.
    המטרה היחידה שהייתי מעוניין שנביא בינואר זה מחמוד דאהוד, זה אפילו ריאלי ולא במחיר מופקע אבל אם זה לא יקרה אני לא אשב ואבכה.

12. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

פתאום נזכרתי שאמרתי לאואן המשתמש כמדומני בקיץ שהייתי מתרשם הרבה יותר אם ליברפול היו מביאים את סאנה מאשר את מאנה.

זהו, שמח להוריד את זה ממני. אפשר להמשיך.

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  13. oranfu Member

לא מאתמול זה נראה כאילו זה יכול לברוח לנו. לא מעט מאיתנו התרענו כבר לפני חודש+ על זה.

אני מצטער, אני לחלוטין לא מקבל את זה שאי אפשר להביא שחקנים שמשפרים אותנו כבר עכשיו. קודם כל, כל הרכישות הכי טובות של המועדון בעשור האחרון באו בינואר.
    גם אם נתעלם מזה - תשלם כסף והשחקנים יגיעו. ככה פשוט.
    שחקנים בפרופיל לא גבוה? מה הבעיה בזה? הבלמים שלנו כאלה עלובים שאין שום סרט שאי אפשר למצוא עשרות בלמים יותר טובים מהם שאפשר להביא וגן לא במחירים גבוהים. עשרות!

ראינו את המועדון הזה גם עם ליגת אלופות. בכל מקרה אנחנו לא מכוונים לשחקנים מהטופ אז זה סתם תירוץ.

ווינאלדום משתפר, אני מסכים. ממשחקים של חרא טהור הוא הגיע למצב שהוא למלם. פעם בכמה משחקים גם יש לו פעולה טובה. אני מוכר אותו בינואר בלי למצמץ. שחקן טוב אבל יש גבול כמה אפשר לחכות לשחקן שייתאפס על עצמו (לא שמדובר בשחקן שחדש באנגליה או שחקן צעיר) ואם לומר את האמת שום דבר ממה שראינו עד היום גורם לי לחשוב שהוא יצליח להיות יותר משחקן סביר אצלנו. בטח לא במרכז הקישור.

לאלאנה לא מצוין בהתקפה. פשוט לא. כשהוא עובר להתקפה זה לא מסתדר לו. לא שהוא היה רע אתמול, הוא פשוט הופך להיות לא אפקטיבי.

בקשר להנדרסון, אני דווקא הולך ופחות אוהב אותו. הוא לא מספיק טוב וזה לא קשור לזה שהוא לא אלגנטי. הוא לא מתפקד תחת לחץ, פשוט לא. אני לא חושב שהוא מסוגל לשחק פליימייקר ברמה מספיק טובה כשהוא נכנס לפאניקה תחת לחץ. הוא גם מאוד אוהב לתת ללוברן (או מאטיפ) לנהל התקפות כשהעסק לא עובד. תשימו לב.
    גם הגנתית הוא לא טוב. אני לא מאשים אותו בגול, אבל קשר אחורי טוב היה צריך למנוע את הגול השלישי או לכל הפחות להפריע להם. כשהשחקן שעושה דריבל על לוברן מקבל כדור זאת העמדה שקשר אחורי צריך להיות בה. הנדרסון עומד לא רחוק ממנו ופשוט משתרך אחריו עד שמאוחר מדי.

אי אפשר להמשיך לצפות מההתקפה שלנו להבקיע 2-3 שערים כל משחק ולצפות להמשיך לקחת נקודות. זה היה ברור שהנפילה תגיע ברגע שההתקפה תבקיע טיפה פחות (וגם זה היה צפוי כי יש כושר של שחקנים, יש פציעות ויש אליפות אפריקה).
    הפאניקה של ההגנה גם היא ברורה. אלה שחקנים שבשום פנים ואופן לא צריכים לשחק ברמות האלה אז הם בפאניקה כל פעם שהם צריכים לעצור שחקן.

אין פה כבר עניין של "אם". זה הסגל שימשיך עד סוף העונה. זה ביזיון בעיניי ואנחנו בסכנה ממשית של לסיים עם הזין ביד בסוף העונה הזאת וזה בגלל גישה מטומטמת וחסרת אמביציה.

אבל היי, הקמע הבקיע נגד קבוצת ליגה רביעית בגביע אז בואו נראה קצת חיוכים.

14. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

קוטיניו, כל הטיעון שלך בנוי על ההנחה הבלתי מתפשרת שלך שאנחנו נסיים בטופ 4 גם עם הסגל הנוכחי, לא כולם פה חולקים את האופטימיות שלך.

זה הולך להיות חצי שני קשה מאוד לעונה, אמנם לוח המשחקים שלנו נוח יותר משל השאר (התארחנו כבר אצל כל הטופ 6 חוץ מסיטי) אבל לסיים את העונה הזאת בטופ 4 זה אומר להשאיר בחוץ 2 מתוך ארסנל, טוטנהאם, סיטי ויונייטד, כולן חוץ מסיטי נראות טוב מאיתנו כרגע וזה לא במקרה.

מה שאתה מציע זה לספור את התרנגולות לפני שהביצים בקעו, וזה המשך ישיר להתנהלות והמנטליות המרתיחה של המועדון בשנים האחרונות שלפיה אם הדברים הולכים טוב זה תירוץ מצוין לא לעשות כלום במקום לרכב על הגל ולהגדיל את הסיכויים שלנו עוד יותר, בזמן שאת המהלכים הבאמת שאפתניים וטובים, כמו המינוי של קלופ, עושים רק בזמן משבר. זאת התנהלות מקולקלת לגמרי.

הדיון תיאורטי לגמרי כמובן, אנחנו לא נחתים שום דבר בחלון הזה ומה שיש כרגע זה מה שיהיה עד סוף העונה, לגיטימי להרגיש את התסכול מזה.

Mellow29, אלעד ו-oranfu אוהבים את זה.
  15. oranfu Member

לא מסכים שהן כולן נראות טוב מאיתנו אבל בגדול אני מסכים איתך לחלוטין.

בחדשות אחרות, האנדר23 בהרכב חזק (הכוונה עם השחקנים הצעירים שנמצאים בסגל של הבוגרת) ניצחו היום 3-0 נגד איפסוויץ'.
    את השערים הבקיעו פאולו אלבס (שהיה בספסל שבוע שעבר), כמובן שוודברן וגם ריהן ברוסטר בן ה-17 בהופעת הבכורה שלו באנדר23.
    ברוסטר הוא, ככל הנראה, הדבר הגדול הבא שיש לנו מבחינת צעירים. יש שאומרים שמדובר ברמת פוטנציאל של סטרלינג. אני ראיתי אותו מעט מאוד אז אין לי ממש דעה לחוות עליו אבל הוא מבקיע בלי הפסקה בקבוצות הצעירות ובנבחרות הצעירות של אנגליה והוא כנראה השחקן שקלופ הזכיר באחד הראיונות האחרונים שלו כשדיבר על שחקן צעיר שיש התלהבות עצומה סביבו.

מצב נושא:
הנושא נעול.