ליברפול 2016/17

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Mellow29, ‏8/7/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. owen11111 Member

קצת קשה לי להתייחס ברצינות לכל הודעות "המוניטורינג" למינהן. אם אני צריך לנחש, אנחנו בכל רגע נתון עוקבים אחרי עשרות, אם לא מאות, שחקנים. למען האמת, אני מתקשה להאמין שיש מועדון מקצועי באחת מהליגות הבכירות שלא פועל ככה.
    בסופו של דבר, זה שהמועדון עוקב אחרי שחקן כזה או אחר, לא אומר שאוטומטית הוא מעוניין להחתים את אותו שחקן.

גם קשה לי לקבל את זה שההערות כאן על הרכש נשמעות בדיוק אותו דבר כמו ההערות שנעשו על הרכש בתקופתו של רודגר'ס.
    אי אפשר למצוא הקבלה בין הסיטואציות בשום צורה. אפשר להגיד שקלופ הוא פנטזיסט ואופטימיסט חסר תקנה, אבל זה רחוק קילומטרים מההתנהלות של רודג'רס והקומיטי באותה עת. אני לא יודע איך נסיים את העונה, אבל אני יכול להגיד בצורה חד משמעית ששלושת השחקנים המשמעותיים שהבאנו הקיץ (מאנה, ווינאלדום ומאטיפ) שיפרו אותנו בצורה דיי בולטת בעונה הנוכחית.
    גם לפני חלון ההעברות אני סמכתי על קלופ בצורה דיי מוחלטת, אבל חלון העברות האחרון בהחלט גרם לי להמשיך לתת לו קרדיט עצום בקבלת ההחלטות שלו על שחקנים.

אגב, באותה מידה פירסמו השבוע שאנחנו מוכנים לתת תחרות לצ'לסי על ואן דייק (לא שזה יקרה, אני לא רואה שום תסריט בו אנחנו מוציאים 50 מיליון פאונד על שחקן), ושבוע שעבר היו שמועות סביב מאנולס.
    הקשר בין השמועות האלה שמגיעות ממקורות כביכול, לבין מה שקורה בפועל, מאד התרופף בקיץ האחרון. ראינו איך כמעט כל הכתבים המשיכו לטעון שאנחנו מעוניינים רק בז'ילנסקי ומה שמונע מאיתנו להחתים אותו זה פער מיליון פאונד. בסוף באנו שבוע אחרי ושמנו סכום כפול על ווינאלדום בלי שאף "מקור" לא דיבר עליו.
    גם על מאנה העיתונים דיווחו באיחור ניכר ממה שקרה בפועל, כשאם צריך להסתכל על הדברים כרונולוגית הם המשיכו לדווח על העניין שלנו בגצה כשאנחנו היינו במגיעים מתקדמים עם מאנה.

זה כיף להתעסק בשמות, אבל זה מרגיש לי שונה לחלוטין ממה שהיה בתקופת רודג'רס. אז כמעט כל שחקן שרצינו היו דיווחים לגביו לפעמים גם ימים לפני שפעלנו בנושא, ו-ITK's כמו ג'יי ריילי ודייב אוקופ ידעו לתת לנו את רשימת המטרות שלנו בצורה מדוייקת להחריד כבר באפריל. מרגיש לי כאילו בנושא הזה המועדון מאד השתפר מבחינת "ההדלפות".

נערך לאחרונה ב: ‏24/3/17
    Mellow29 אוהב/ת את זה.
  2. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מסכים עם רוב מה שכתבת, אני רק מבקש שלא תהפוך את הקיץ שעבר להצלחה. קיץ שעבר היה פספוס.
    מאנה נהדר, כל היתר אפשר להתווכח והשוער הוא ברמת חובבנות.
    עברה שנה ואנחנו עדיין צריכים באופן דחוף לפחות 3 שחקנים ל11.
    עבור מועדון שכל קיץ נאבק להשאיר את השחקנים הכי טובים שלו, אנחנו פשוט לא מנצלים מספיק את החלונות בהם אף אחד משמעותי לא עוזב.

oranfu ו-Mellow29 אוהבים את זה.
  3. oranfu Member

נו באמת, אני מסכים שאנחנו ככל הנראה "עוקבים" אחרי הרבה מאוד שחקנים. אבל קישורים עלומים למאנולס וואן-דייק הם ממש לא כמו שהעיתונאי הכי אמין מקשר אותנו לקין.
    ואני מסכים לחלוטין עם גיל. החלטתם שקין הוא מי שרוצים? פאקינג תחתימו אותו.

קיץ שעבר ממש לא הצלחה גדולה. מאנה אדיר, על כל השאר אני יכול להתווכח. ולהשתפר על מה שיש לנו בשער ובהגנה זאת ממש לא חוכמה גדולה.

על מאטיפ ידענו הרבה מאוד זמן מראש, גם על מאנה ידענו זמן לא מבוטל לפני שההעברה התרחשה וגם על קאריוס. כן, ווינאלדום וקלאבן באו דיי משום מקום כשבכל הנוגע לבלם אין מה להתפלא כי את מי הוא עניין בכלל לפני שקנינו אותו? גם אם היו מקשרים אותנו אליו לא היינו שמים לב.
    אני גם יכול להזכיר שהיו שמועות חזקות מאוד על דמבלה וגצה שכולם ידעו עליהם ובסוף לא הגיעו.

אין גם מה לדבר על ריילי או שאר החבר'ה האלה. העיתונאים עצמם מפרסמים ברבים את מי שאנחנו רוצים. המועדון, בצורה כזו או אחרת, משחרר את המידע הזה.

4. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

הקיץ האחרון היה הצלחה סבירה יחסית לרמת ההשקעה, מאטיפ וקלאבן טובים עבור צמד בלמים שעלו ביחד 5% מג'ון סטונס אחד ומאנה זה בול פגיעה, לגבי ווינאלדום זה קצת פחות ברור.

אבל באופן כללי לעומת מה שהיינו צריכים? עוד קיץ של כמעט כלום ושום דבר. כמו שגיל אומר, סיימנו את הקיץ הזה עם אותן בעיות שהתחלנו אותו איתן, זה לא נקרא חלון העברות טוב בשום אופן.

לגבי המוניטורינג הזה, זה הפך לסוג של בדיחה באשמת המועדון בלבד. אין לי ספק שכל מועדון אחר גם הוא עוקב אחרי המון שחקנים שבסוף הוא לא מחתים, ההבדל הוא שבמועדונים אחרים כנראה לא מטפטפים את המידע הזה לעיתונאים כ"כ הרבה. זה הפך לבדיחה כי העיתונאים מדברים הרבה והמועדון בפועל עושה מעט מאוד.

oranfu ו-Rushie אוהבים את זה.
  5. oranfu Member

זאת הבעיה, שאנחנו שופטים אותם ביחס לשחקנים שלא עלו כסף. הבעיה שלי היא בכלל שהבאנו שחקנים כאלה. "היי, תראו, הם דווקא בסדר עבור בלמים שלא עלו כסף". כשאני בכלל מדבר על זה שמלכתחילה הבאנו בלמים שיכולים רק להפתיע לטובה כי אין ציפיות.
    להגיד דברים כאלה זה כמו הבדיחה הזאת על ונגר שאי אפשר להיות מובס על ידי באיירן אם לא מעפילים מלכתחילה לליגת האלופות.

6. Mellow29 Kopite

אני חושב שביחס לציפיות זה ברור שקלאבן ומאטיפ הם הצלחה (סבירה במקרה של הראשון, גדולה במקרה של השני). לא יודע איך אפשר לסובב את זה אחרת. גם ויינאלדום, אגב, לא היה מספיק יציב אבל הוא כן הופיע למשחקים גדולים, מה שיכול לתת קצת אופטימיות שהוא ישתפר בהמשך, כי את המנטליות במשחקים גדולים יש לו (בניגוד למישהו כמו דאונינג למשל).

אני חושב שבמי שהגיע, מלבד קאריוס, אחוזי הפגיעה שלנו טובים. הבעיה היא במי שלא הגיע. לא הגיע עוד קיצוני/חלוץ לתקופה שמאנה נעדר, לא הגיע עוד בלם במקום סאקו ולוקאס, לא הגיע קשר מנהל משחק ונאלצנו לעשות את ההסבה של הנדרסון לתפקיד הזה.

oranfu אוהב/ת את זה.
  7. oranfu Member

יחס לציפיות זה משמעותי אבל. אני מעדיף לבחון את זה לא ביחס לציפיות אלא באופן קר.

אלעד אוהב/ת את זה.
  8. Raulito Madridista

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2017/03/25/14904620943499.Xxx

הערב באנפילד נערך משחק מעניין של 'אגדות העבר' וליברפול ניצחה 4:3 את ריאל מדריד. התוצאה צמודה רק לכאורה שכן האנגלים הובילו 4:0 בעוד הספרדים צימקו סמוך לסיום. זה היה הקאמבק המרגש של סטיבן ג'ררארד לאנפילד כשחקן לראשונה מאז עזב לארה"ב, ומעבר לכך שיחקו עוד אגדות עבר רבות. מייקל אואן, סטיב מקמנמן ופרננדו מוריינטס שיחקו מחצית אחת בכל קבוצה. למעלה מ-54 אלף אוהדים הטריחו את עצמם למגרש ונהנו מניחוח של פעם, בין היתר שיתוף פעולה בין אואן וג'ררארד(בעיטה מהאוויר) כששניהם כבשו, כמו גם אלדרידג' ופאולר. לזכות ריאל מדריד כבש פרננדו מוריינטס בסיומת נהדרת בתוך הרחבה וגם קונגו ודה לה-רד. עוד כוכבים בליברפול - קארגר, דמיטרי האמן, גארסיה, דניאל אגר. תקציר נרחב של המשחק - לחצו כאן

oranfu אוהב/ת את זה.
  9. alexshw Member

יש אומרים שלאלנה נפצע בנבחרת ל 4 שבועות.

10. owen11111 Member

לאלנה אכן בחוץ ל-4 שבועות.
    מלבד מאנה, לאלנה מרגיש לי כמו השחקן הכי חסר תחליף בסגל הנוכחי שלנו.
    הוא באמת השחקן היחיד שנתן לנו יתרון משמעותי בקישור במשחקים נגד קבוצות שהן לא טופ 6. הוא היחיד מבין הנדרסון, צ'אן ווינאלדום שיכול לייצר מצב משמעותי. פציעה בטיימינג נוראי עבורינו.
    בהנחה וקוטיניו לא יפצע במשחק של ברזיל הלילה (ספק רב), הייתי מאד שמח לנסות איתו בשלישיית הקישור. זה נכון גם במקרה בו הנדרסון כשיר לשחק, מה שכרגע נראה לא סביר לשבת הקרובה. בפועל אני מאד חושש שנראה את לוקאס נכנס לקישור במקום צ'אן, וצ'אן עובר מעט קדימה יותר. קישור של לוקאס-צ'אן-ווינאלדום הוא באמת הקישור הכי פחות יצירתי שאנחנו מסוגלים להעמיד.

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  11. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם ככה אני עם תחושה מחורבנת לקראת הדרבי הזה, אם לוקאס עולה הרכב... בכי. מסכים לגמרי שזאת הזדמנות טובה לשחק עם קוטיניו בקישור ולעלות עם אוריגי/וודברן/כל מי שהוא לא לוקאס בהתקפה.

oranfu ו-owen11111 אוהבים את זה.
  12. Rushie Member

פיפא ישלמו את המשכורת שלו בחודש הזה או שזה היה עובד ככה רק אם היו מפוצצים לו את הרגל כמו שיימוס קולמן?

13. owen11111 Member

אכן.

חושש לדבר על פציעות לפני שנשמע שפירמינו וקוטיניו חזרו בשלם מהמשחקים שלהם הלילה, אבל גם שניידרליין ייעדר מהמשחק בשבת.

אגב, אם אני זוכר נכון מדבריו של @oranfu, התפקיד המקורי של וודברן (או לפחות התפקיד בו הרבה לשחק באנדר 21) הוא הרבה יותר לכיוון המשבצת של לאלנה מאשר בעמדת החלוץ. אומנם הסיכויים שקלופ יעשה מהלך ויזרוק אותו לדרבי כבר ביום שבת הם קלושים. מצד שני, בהתחשב בזה שאין לנו אף קשר התקפי על הספסל, זה יכול לקרות בשלב כזה או אחר במשחק.

נערך לאחרונה ב: ‏28/3/17
    oranfu אוהב/ת את זה.
  14. oranfu Member

קודם כל, די כבר עם הכדורגל נבחרות החרא הזה!

גם הפציעה הקודמת של לאלאנה היתה בפגרת הנבחרות הקודמת. ההתעקשות הזאת של המאמנים האנגלים לקחת שחקנים ולסחוט אותם גם במשחקי ידידות חסרי משמעות מוציאה מהדעת. מסתבר שלאלאנה נפצע עוד לפני המחצית אבל בכל זאת השאירו אותו 90 דקות. כמה שאני שונא את האנגלים האלה אתם לא יכולים לתאר.

זה עוד לפני שאנחנו יודעים אם שאר השחקנים יחזרו כשירים (גם פירמינו לא התאמן יומיים אחרונים אבל יפתח היום במשחק של ברזיל...).

הרגשה באמת לא טובה לקראת הדרבי הזה. אם לוקאס עולה לשחק...

אם הנדרסון לא כשיר לפתוח אז אין יותר מדי אופציות. גם בהנחה שקוטיניו ופירמינו יהיו כשירים, אנחנו מדברים פה או על אוריגי בהרכב או על לוקאס (אן לא איזה ילד).

בקשר לוודברן, זה פחות או יותר נכון. הוא התחיל בתור קשר בגילאים הצעירים. לפני כשנתיים היתה מכת פציעות רצינית בעמדת החלוץ באקדמיה ולא היה אף אחד שישחק את העמדה הזאת אז הקפיצו את וודברן מקבוצת הגיל הצעירה יותר שימלא את התפקיד. הוא היה קשר ש"מילא תפקיד" בתור חלוץ בסוג של אילתור. רק מה, הוא לא הפסיק להבקיע (למרות שגם היה לרוב הכי צעיר על המגרש בפער לא מבוטל). מאז הוא שיחק חלוץ.

אבל לאחרונה, גם באנדר 21, הוא חזר לשחק יותר כקשר. בתקופה האחרונה זה ממש נראה שהוא משחק את "התפקיד של לאלאנה". אני בכלל חושב שבטווח הרחוק הוא לא יהיה חלוץ אלא שחקן קישור (אם יהיה כזה ברמה מספיק טובה למועדון שרוצה\שואף לצמרת זה עניין אחר). גם בהופעה האחרונה שלו בבוגרים שלנו אני זוכר אותו משחק בקישור וקלופ גם התייחס לעניין אחרי המשחק (ושיבח אותו). אני מניח שדיי מיותר לציין שהוא מצוין בעמדה הזאת עבור האנדר21.

אבל, וזה אבל יחסית גדול, הקצב והאגרסיבית של הדרבי הזה שונים לחלוטין ממה שהוא רגיל אליו (אולי לא לאגרסיביות כי הדרבי הזה אלים מאוד בגילאים הצעירים). אני בספק דיי גדול אם קלופ יעלה אותו בקישור במשחק כזה.

נערך לאחרונה ב: ‏28/3/17
    owen11111 אוהב/ת את זה.
  15. Big Virgil Member

אבוי לנו אם קצב היא הבעיה ולוקאס הוא הפתרון.

אני סומך על קלופ שיש לו עיניים, אין סיכוי שלוקאס יפתח בקישור כי אם כן אבדנו.

מצב נושא:
הנושא נעול.