ליברפול 2018/19

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Mellow29, ‏22/7/18.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

2 מיליון = 50 פוגבות.

2. owen11111 Member

אז בנוגע לפיננסים:

את עונת 2017-18 סיימנו עם הכנסות של 455 מיליון פאונד, ללא הכסף שהתקבל ממכירת קוטיניו.
    בהנחה שכל רכיבי ההכנסה (זכויות שידור, ספונסרים, ימי משחק), לא השתנו מהותית למעט:
    ליגת אלופות, אין לי כוח לבדוק את המספר המדוייק, אבל בעקבות השינוי בזכויות השידור של ליגת האלופות אנחנו נקבל בערך 20 מיליון פאונד יותר בהשוואה לעונה קודמת.
    ליגה אנגלית, מיקום גבוה יותר ויותר משחקי לייב - נקבל בערך עוד 5 מיליון פאונד בהשוואה לעונה קודמת.

ניתן להניח שאת העונה הקרובה נסיים עם הכנסות של 480 מיליון פאונד, בערך.
    העניין הוא שאנחנו מאוד מתקשים לייצר תזרים מזומנים חופשי (FCF), בין היתר בגלל עלויות השכר הגבוהות שלנו (בטח לאחר חידוש החוזים לבערך.. כולם) שגובה מאיתנו מחיר תפעולי גבוה. בנוסף, אנחנו עדיין רחוקים מההכנסות של מנצ׳סטר יונייטד ושל מנצ׳סטר סיטי (אה-הא) בכל מה שקשור לספונסרים ונותני חסות.
    רק בשנה הבאה כאשר יכנס חוזה ההלבשה החדשה, נראה קפיצה אמיתית בנושא.
    בנוסף, יש לנו את ההשקעה בסך של 50-60 מיליון פאונד בהקמת מתקנים האימונים החדש. את ההשקעה הזו אנחנו עושים ללא מימון חיצוני, דבר שפוגע לנו במידה מסויימת ביכולת להשתמש במזומן שלנו לדברים אחרים, כמו להחתים שחקנים.

אז בשורה התחתונה - מבחינת הכנסות (אינדקטור טוב ליכולת לייצר מזומנים) - יש לנו את היכולת להשקיע יותר מ-20 מיליון פאונד. מניח שיותר גם מ-50 או מ-70 מיליון. הבעיה היא יותר תזרימית - שם כרגע אנחנו לא שוחים במזומנים, בין היתר בזכות ההשקעה האדירה בתשתיות (200 מיליון פאונד ב-3 השנים האחרונות) ובסגל (300 מיליון פאונד בשנתיים האחרונות).

השאלות לגבי הסגל שלנו הן טובות, ואני מסכים שברוסטר והובר זה נחמד אבל לא מספיק. אבל בתכלס בתכלס, המקום היחיד שכרגע אני מרגיש שאנחנו קצרים, זו אך ורק השלישייה הקדמית ועמדת המגן השמאלי המחליף. בכל שאר העמדות, אני מרגיש מאוד בנוח הן עם האיכות שיש לנו, והן עם העומק שלנו. כמובן שאני לוקח כאן הנחה סמויה שאוקס חוזר להיות פקטור בעונה הבאה.

3. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

בקיצור עוד עונה של מחמאות ותו לא.

עונה הבאה הסדר ישוב על כנו ויונייטד יצאו לוזרים ויפסידו אליפות לסיטי.

oranfu ו-Ajax Amsterdam אוהבים את זה.
  4. yakov_y YNWA

לא רואה אותנו מביאים לחלק הקדמי יותר מידי שחקני רכש, מקסימום אחד על חשבון סטארידג׳, גג שני שחקנים אם שאקירי יעזוב.

במרכז השדה,
    מילנר, ויינאלדום, קייטה וצ׳מברליין משחקים על 2 עמדות, לא רואה אף אחד עוזב.

בחלק הקדמי,
    אוריגי, שאקירי ורכש על חשבון סטארידג׳.

על חשבון מי יגיע שחקן רכש ? כנ״ל בעמדת הבלם, 4 בלמים וזה בלי להזכיר את הובר.
    יגיעו מחליפים למורנו וסטארידג׳ שמסיימים חוזה, אולי גם מגן ימיני אם קליין לא יחזור מהשאלה + צריך לבדוק מה קורה עם מיניולה.

מבחינת מושאלים, גרוייץ׳ עם 5 שערים ב-21 הופעות בבונדסליגה, מרשים.
    הבנתי שגם עבר פציעה לא פשוטה ושיחק לא מעט כקשר אחורי.

על ווילסון מיותר לציין, ראיתי את ראיין קנט משחק לא מעט בגלל השידורים של ערוץ הספורט, נראה טוב בליגת פח הזאת, משחק באגף שמאל, מהירות מטורפת, טכניקה ודריבל ברמה גבוהות אבל יש לו סיומת נוראית, אחת הגרועות שראיתי.
    אינגס נמכר ולא ראיתי מושאל בולט יותר מידי, קאריוס נקווה שלא יחזור, אוג׳ו ואג׳ירה שוב איכזבו על הנייר.

5. oranfu Member

שחקן נוסף לשלישיה הקדמית חייב להגיע. זה מאסט שאי אפשר בלעדיו.

לדעתי גם קשר למרכז חייב להגיע ולדעתי קלופ גם רוצה כזה.

כמובן שגן מגן שמאלי גיבוי.

אני מאוד הייתי רוצה לראות בלם ושניפטר מלוברן אבל אני ריאלי, זה לא יקרה.

6. oranfu Member

מעבר לזה שיש לנו אופציות במרכז הקישור (מילנר בן 34, אוקס אחרי פציעה של שנה ומי יודע איך יהיה, קייטה גם בינתיים נוטה להיפצע) - חסרה לנו שם איכות. יש יותר מדי שחקנים? אז בואו ניפטר ממישהו שם, כי צריך שדרוג.

שאקירי לא שיחק עד עכשיו כמעט בכלל בשלישייה הקדמית. לא נראה לי שהוא באמת אופציה שם.

4 בלמים, 3 מהם נפצעים בתדירות גבוהה כשאחד מהם הוא פח ועוד אחד לא מספיק טוב (למרות כמה חודשים טובים). לא יהיה פה שדרוג, אבל זה היה רצוי לדעתי.
    הובר בן 17, נראה לי מוגזם לספור אותו במצבת הבלמים.

קליין לא יחזור, מיניולה יעזוב.

גרויץ' יכניס לנו אחלה כסף, עשה לעצמו שם טוב.
    קנט נבחר לשחקן השנה הצעיר בסקוטלנד. נקבל עליו איזה 10 מיליון.
    ווילסון לדעתי יוכל להניב לנו גם לא פחות מ-20 מיליון.
    אינגס כבר נמכר.
    קאריוס אני מקווה מאוד שלא יחזור אבל מי יודע.
    אוג'ו ואג'ירה אני בכלל לא סופר.

אגב, בשביל לחזק כמה אורנסטיין לא מחובר לליברפול, הוא אמר שבמידה וסטארידג' יעזוב אז אולי נביא שחקן במקומו. הוא כנראה היחיד בכל העולם שלא יודע שסטארידג' סיים חוזה וכבר ממזמן ברור שלא ממשיך.

7. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

סטארידג' ומורנו מסיימים חוזה והולכים בוודאות וגם קלופ מבין שגם מילנר הבלתי נגמר מתישהוא כן יגמר, אני לא רואה אותו נשאר עם מילנר כבקאפ של רוברטסון בשום מצב. מה שאומר שמגן שמאלי בוודאות חייב להגיע. אני לא רואה גם את קלופ נשאר עם אוריגי וברוסטר בתור החלוצים המחליפים שלו, מישהו חייב להגיע. רק כאן כבר מזמן עברת את ה20 מליון של אורנשטיין. גם מיניולה לא יישאר בשום מצב לדעתי אבל יכול להיות שקלופ יקדם את אחד השוערים הצעירים.

אני לא רואה אותנו עושים רכש גדול וגם ג'ויס אמר שיהיה קיץ שקט של כמה שיפוצים קטנים.
    אפשר לדבר על הקישור בפעם ה100 אבל בשלב הזה צריך כבר להבין שקלופ לא רואה את הנדרסון-ווינאלדום-מילנר בתור ציר הרשע שחלק מהאוהדים שלנו רואים בו. מעבר לכך הוא והצוות שלו מאוד מאמינים בקייטה אם היו מוכנים לחכות לו שנה, זה חוסר מזל שהוא נפצע בדיוק כשהתחיל להכנס לעניינים אחרת לא בטוח שעדיין היינו מדברים על רכש לקישור. ואוקס חוזר.

ההגנה לא תשתנה ואני גם לא הייתי רוצה שיבוא בלם, אני מאמין לגמרי בגומז ואני מקווה שגם קלופ יפתח איתו את העונה הבאה כמו שפתח את זאת. הוא לא פחות טוב מאף דה ליכט או כל שם לוהט אחר. הדבר היחיד שצריך שם זה מגנים לגיבוי, מגן שמאלי חייב להגיע, ימני אולי יקדמו מישהו מהנוער, אולי הובר. אני לא רוצה לראות את גומז ממשיך לחלטר שם.

סימן השאלה היחיד מעל הקיץ הזה הוא מה יקרה בהתקפה. אני חושב שאנחנו חייבים לעשות החתמה רצינית מקדימה, מישהו שיהיה השחקן הרביעי שם שנוכל לחיות איתו בשלום. חייבים להתכונן לאפשרות שבעונה הבאה כן נסבול מפציעות לא קצרות של השלישייה.

נערך לאחרונה ב: ‏15/5/19
  8. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

קראתי כל מה שכתבתם ואני פשוט אחזור על דברים שנכתבו כבר כי זאת גם דעתי.
    אני לא מאמין שאין כסף, אני מאמין שיש רצון לא להוציא כסף.
    לוברן יכול להישחט פה בפורום אבל לדעתי קלופ ישמח מאוד לשמור אותו בתור בלם רביעי. אני לא רואה אותו מביא בלם. יש לו 4 בלמים טובים בעיניו ואת ההולנדי כחמישי אפילו.
    מגן שמאלי גיבוי בין אם יגיע או לא, זה לא כל כך מעניין אותנו בגדול.
    קישור אני חושב כמו עם הבלמים, אפשר לכתוב פה מגילות על הנדרסון מילנר וויינלדום. קלופ יביא קשר כשיש לו כבר את שלושתם פלוס קייטה צ'מברליין פאביניו?? אני ממש לא בטוח. הוא רצה את פקיר אבל יכול להיות שפקיר בכלל יועד להגיע כדי לשחק כ9/10/8 ורסטילי כזה וכזה שחקן אני חושב שיש סיכוי שיגיע.
    אז עם מה נשארנו? עם השחקן הורסטילי הזה, הפקיר של 2018. מעבר לזה אין אף שחקן רכש עם הסתברות גבוהה להגיע.
    זה יכול להיות קיץ מאוד שקט אצלנו, מתוך בחירה.
    דעתי בנושא היא שאני מתיישר עם קלופ, אחרי עונה כזאת אני מבין שאין צורך ברכש מטורף, העניין הוא שקבוצה רצינית תמיד צריכה להוסיף עוד פן חדש למשחק שלה, לרוץ אותה עונה עם אותו סגל יכול להיות מסוכן מבחינת הקלות להגן נגדנו. אני מצפה מקייטה וצ'מברליין להוסיף לנו משהו שלא היה העונה הרבה אבל מעבר לזה כן הייתי מביא עוד שחקן אחד חדש שמביא משהו נוסף שלא דומה למה שראינו העונה.

9. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

השאלה מה יקרה אם בעונה הבאה יפצע שחקן מפתח כמו ואן דייק, סאלח או מאנה לתקופה ממושכת או סתם שחקן מפתח שלכם יהיה בתקופה רעה. הספסל שלכם לא מספיק איכותי להחליף שחקנים לאורך זמן ולדעתי גם לא מספיק איכותי כדי לתת לשלישה הקדמית תחרות אמיתית מה שכן יכול לגרום לירידה ביכולת בהעדר תחרות.
    נתתי לכם הרבה מחמאות בקיץ הקודם ומי שזוכר דיברתי הרבה שבסיס לעונה טובה מתחיל בקיץ טוב. כדי להמשיך בהתקדמות שלכם ולעלות עוד מקום אחד למעלה בטבלה אתם חייבים עוד שחקן התקפה ועוד בלם באיכות גבוהה משיש לכם.

oranfu אוהב/ת את זה.
  10. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה יקרה אם ייפצע ואן דייק?
    מה יקרה אם נפצע מסי? אם נפצע אגוורו?
    כששחקן אדיר נפצע זאת בעיה.
    קלופ מעריך את מאטיפ ולוברן. אם מביא בלם הוא מוכר את אחד מהם, אני לא רואה את זה קורה.

לגבי ההתקפה, אני חושב שצריך להביא שחקן שונה ממה שנותנים השחקנים הקיימים. עדיפות למישהו שיכול לשחק גם 9 וגם על הקווים.
    היה לנו מזל העונה עם פציעות בחלק הקדמי, אם ברוסטר הוא לא תותח ולא מביאים עוד שחקן זה סיכון אין ספק.

11. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אל תכניס את מסי למשוואה כי הוא זה משהו אחר.
    אגוארו שחקן פציע וסיטי לקחו אליפויות גם בעונות שנעדר לא מעט. כמו שהם עשו העונה בלי דה בראונה שהיה השחקן המצטיין של הליגה בשנה שעברה ובלי שני המגינים הפותחים שלהם (דנילו ומנדי).
    השאלה האם גם אתם הייתם לוקחים אליפות בלי סאלח ופציעות של שני המגינים הפותחים שלכם.
    אז אתם לא סיטי זה ברור מבחינת הכסף והיכולת לייצר עומק בסגל כמוהם, אבל אין לכם לדעתי גיבוי מספיק איכותי בהגנה ובהתקפה, וכן אפשר גם למכור איזה לוברן/מאטיפ כדי לנסות ולהביא בלם טוב יותר לרוטציה.

12. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה תכתוב למכור את לוברן וכל הפורום יגיד לך שהוא מסכים.
    מה זה רלוונטי אם קלופ מעריך אותו?
    בסופו של דבר נראה בקיץ עד כמה.
    אתה רואה בקליפים מאחורי הקלעים שלנו שלוברן חזק מאוד חברתית, זאת גם יכולה להיות סיבה שמחזקת את המעמד שלו בסגל.
    אני בעד להדיח אותו ולהביא בלם יקר. אני לא סומך על גומז ומאטיפ מבחינה פיזית.

הפער בין אגוורו לחזוס גדול לדעתי. אם אגוורו היה חסר סיטי הייתה נפגעת מאוד.
    אנחנו צריכים שחקן טוב יותר מאוריגי בתור קלף ראשון להתקפה מהספסל, אין ספק בזה.

Coutinho10 ו-Scouser Tommy אוהבים את זה.
  13. Esomech Member

דעה לא פופולרית.
    אם אפשר להיפטר מסאלח באזור מחירים של ה150-200. אז צריך לעשות את זה.
    לפי הנקודת מבט שלי בצפייה במשחקים, למרות כל המצבים שהוא יוצר ומגיע אליהם. האגו שלו רק הולך והתנפח, הוא לא רואה שום דבר מעבר לכבוש בעצמו. יכול להטריף לראות אותו לוקח כדור ומנסה לרוץ בכוח מבלי להרים את הראש. לי אישית זה מרגיש שזה פוגע במרקם הקבוצתי וההתקפי. ולא בקצת.
    לגמרי חושב שזה גם יכול לעלות לנו בגמר בעוד שבועיים.

לנושא הרכש הריאלי. חושב שאנחנו צריכים גיבוי לעמדות המגנים, שחקן וורסטילי וטוב(!) שיכול להוות גיבוי ותחרות לשלישייה הקדמית, ואם מסתדר אז גם לוברן החוצה ובלם יותר יציב מבחינת כשירות במקומו, כי גומז ומאטיפ פציעים.
    מכל המושאלים משאיר רק את גרוייץ' ווילסון, שניהם אחרי עונות מעולות ויכולים להיות גיבויים טובים לעמדות שלהם.
    מילנר בן 34, והיו המון דיבורים שבמידה ולידס יעלו הוא ירצה לעבור לשם לקראת הסיום, לגמרי רואה את זה קורה במידה והם יעלו.

14. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מבין מה אתה אומר לגבי סלאח, אני גם הרגשתי את האגו שאתה מדבר עליו במהלך העונה. יחד עם זאת אני לא חושב שאנחנו בעמדה למכור שחקן מפתח כל עוד הגיבוי לא בא מבפנים (כמו שסיטי בונים את ז׳סוס ליום בו אגוארו כבר לא יהיה רלוונטי), זה יהיה הימור גדול מדי. בסופו של יום מדובר בשחקן שנתן 22 גולים וכמות מכובדת של בישולים בליגה, לא מוצאים שחקן כזה כ"כ בקלות והמשמעות המקצועית של סלאח היא עדיין עצומה. בנוסף, האגו שלו מתבטא בללכת לבד הרבה אבל העבודה שלו בלי הכדור גם הגנתית וגם התקפית לא ירדה, כלומר זה לא שהוא "זורק זין" שזה דבר הרבה יותר חמור מקבלת החלטות לא טובה שנובעת מרצון להבקיע בעצמך.
    מעבר לזה סומך על קלופ שאם זה עובר את הגבול הוא יידע לעצור את זה, אני חושב שהמרקם החברתי על המגרש זה משהו שהוא קריטי לו, כמו שהוכח במקרים אחרים בעבר.

oranfu ו-Coutinho10 אוהבים את זה.
  15. Coutinho10 Member

לא תוכל להביא היום אף שחקן שיביא לך את המספרים שלו. זה בלי לדבר על הכסף מהשוק הערבי שהוא מביא. הוא וואן דייק הם הנכסים הכי גדולים שלנו.

מצב נושא:
הנושא נעול.