ליברפול 2018/19

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Mellow29, ‏22/7/18.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

היכולת מאכזבת מאוד ואני מסכים שהפגרה באה לנו בזמן הנכון. קיבלנו בדיוק את אותה היכולת מהשלישייה הקדמית שראינו בשבועות האחרונים וזה היה ברור גם לפני המשחק שהיכולת הזאת לא תספיק כדי לנצח את סיטי. כן יש תחושת פספוס לא קטנה כי יש הרגשה שצריך לפחות 4 נקודות מסיטי כדי לעמוד בקצב שלהם, זו קבוצה שלא מועדת כמעט בשום מקום ואנחנו צריכים להיות אלה שלוקחים להם את הנקודות, מצד שני גם אנחנו עוד לא מעדנו בליגה באמת.

עם זאת, נשימה עמוקה ולהגיד את זה - בסה"כ אנחנו במצב טוב עד טוב מאוד בהתחשב בלוח המשחקים שהיה לנו עד כה, שהוא משמעותית קשה יותר משל צ'לסי וסיטי. עברנו צ'לסי, טוטנהאם, סיטי שניים מהם בחוץ ואנחנו עדיין בלתי מנוצחים, זה טוב מאוד לא משנה מי אתה. עכשיו הפנים למשחקים נוחים יותר ואם לא נתחיל להתחבר ולחזור לכבוש שערים במשחקים האלה באמת יהיה מקום לדאגה.

owen11111, Mellow29 ו-oranfu אוהבים את זה.
  2. oranfu Member

קראגר אחרי המשחק:
    אני מסתכל על שלושת הקשרים של ליברפול ואני בטוח שהם חבר'ה נהדרים, שקורעים את התחת על המגרש, אבל אין להם את האיכות שנדרשת על מנת להכריע משחקים כאלה עם פעולה מפתיעה.

סמואל אטו ו-Scouser Tommy אוהבים את זה.
  3. Clichy COYG

קראגר צודק אבל זה משהו שכולם ידעו עוד בעונה שעברה וזה לא מנע מכם לנצח משחקים גדולים. וזה שאין מישהו כזה אלא שלושה "מילנרים" הוא מה שנתן חופש לשלישייה הקדמית, וכשאלה בכושר רע אז זה פתאום בולט.

לא מובן לי למה שאקירי לא קיבל דקה, היה מכניס קצת פלפל במשחק שלכם.

4. oranfu Member

בעונה שעברה היה קוטיניו חצי עונה ראשון ואוקס חצי עונה שני.
    והשלישייה הקדמית היתה בכושר שיא.

הקישור הנוכחי פשוט לא שייך לרמות האלה.

5. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

בינתיים עם הקישור הנוכחי שלא שייך לרמות וסלאח פח אשפה ופירמינו מזעזע והנדרסון ליגה למקומות עבודה אנחנו צמודים למקום 1 ועמדנו יפה היום מול קבוצה אדירה. כנראה שיש משהו טוב בכל זאת בקבוצה הזאת וגם בקישור הזה.
    היית אומר לי בתחילת עונה שנתחיל 20 מ24 הייתי שמח בטירוף.
    הייתי מת לנצח את סיטי אבל הם באמת קבוצה מרשימה, קשה מאוד לנצח אותם. מחצית 2 ציפיתי להמשיך ולא לראות בכלל את הכדור כמו ברוב ה1 אבל עמדנו יפה וכן השתלטנו על חלקים מהמשחק, צריך להעריך את זה ולתת על זה מילה טובה לאותו קישור שאתה חובט בו בלי הפסקה.
    לא ניצחנו את צ'לסי וסיטי אבל לפחות גם הן לא ניצחו אותנו. הכל צמוד כרגע ובוא נראה מה יקרה ב2 המחזורים הקרובים כשלהן יש משחקים קשים מאיתנו.

6. oranfu Member

אין. סוחבים אותם כמו שסחבנו את ההגנה והשוער בעונה שעברה.
    הגענו גם לגמר ליגת האלופות בעונה שעברה עם קאריוס בשער. זה לא אומר שהוא לא חרא שוער, זה אומר שסחבנו אותו. אולי אם לא היה נכה בשער גם היינו היום עם גביע אירופה שישי.

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  7. Coutinho10 Member

אני מת על כל אחד ב-11, בטח בתור אנשים בדיוק כמו שקראגר אמר, אבל משהו חסר לי כרגע. נראה כאילו העונה כל הקבוצות באות מולנו, מסתגרות קצת מאחורה (פעם זאת נאפולי עם 3 בלמים, היום זה פפ עם הגישה הכי הגנתית שראיתי ממנו מאז דרך באנגליה, צ'לסי שתמיד עושה חיים קשים עם הגנה חזקה) ואנחנו מאבדים את זה.

אני לא יכול להצביע על ההבדל מעונה שעברה במדוייק, אבל יש משהו בזה שקבוצות מסתכלות עלינו כקונדטנדרית, ויש משהו שחסר כי נאבי קייטה כבר חודשיים לא מסוגל לתת תרומה התקפית, ושאקירי לא משולב כי קלופ פוחד לשלב אותו בקישור אבל גם אין לו מקום בשלישייה, פאביניו לא רלוונטי בכלל משום מה. גם לא צריכים להיות חכמים גדולים, אנחנו משחקים הרבה יותר זהיר העונה מאשר עונות קודמות וזה משפיע על היכולת ההתקפית שלנו כקבוצה - יותר מדי ממהרים לזרוק את הכדור למעלה, ועם כמה שהשלישייה לא בכושר אני באמת מרגיש שזה קורה בצורה חריגה ותכופה יותר.

להאשים את לוח המשחקים בהדרדרות ביכולת ? אני לא יודע, זה הרבה פעמים עניין של ניהול רוטציות וקלופ עד עכשיו לא באמת עשה כאלה. אפשר להגיד שזה בגלל פציעות אבל בינינו אתם יודעים שחוץ מסטארידג' וקייטה הוא לא סמך על אף שחקן בחודש האחרון מהספסל. אז אם ככה איך אתם מצפים לרוץ לאליפות ? ראיתי היום מולנו את היריבה הגדולה שלנו מוציאה תיקו ורחוקה החמצת פנדל בלי להתאמץ יותר מדי והאמת ? אם הייתה מחפשת לנצח קרוב לוודאי שהייתה עושה זאת. איך נעמוד איתה 38 משחקים ? אני לא בטוח שנעמוד בקצב עד שקייטה, שאקירי ופאביניו יכנסו לעניינים (השני דופק כבר כמה שבועות על הדלת אבל לא מקבל הזדמנויות).

לא הבנתי מה פשר ההרכב שעלה היום, כולנו ראינו מהרגע הראשון שזה לא הרכב שבא לנצח את סיטי.
    אם תשאלו אותי הפרשנות שלי היא שקלופ כנראה הרגיש באימונים שהם לא חדים ולא יוכלו לנצח ככה את סיטי ובנה על התיקו הזה. החלטה טובה או רעה ? לא יודע, נראה בהמשך, מקווה שהוא יודע מה הוא עושה.

8. Esomech Member

הבעיה של קייוה ופאביניו כרגע זה העמידה הטקטית והכיסוי כשהמגנים יוצאים קדימה, ראו את זה בבירור היום בחיפוי של קייטה לרובו כמה פעמים. זה מגביל את הקישור ומגדיל את הרווחים בלחץ, ומבודד עוד יותר את השלשייה מקדימה.

היינו בשליטה מלאה עד היציאה של מילנר לדעתי.

סוג של מלכוד, כי יש לנו שלישייה אחת שעובדת כמו שצריך מבחינת הלחץ אבל לא עושה יותר מידי דברים התקפיים וזה מורגש מאוד במיוחד בכושר הנוכחי של השלישייה.
    מצד שני יש לנו אופציה לשחק עם קייטה בלבד (כי האפסייד ההתקפי של קייטה גדול מזה של פאביניו וחבל סתם לשרוף את פאביניו כשההגנה מתפקדת טוב, שייסתגל כמו שצריך)
    אבל אז זה פוגע בלחץ ובעמידה ליציאה קדימה למרות שהוא מוביל כדור ומנסה ליצור התקפית.
    בקיצור בעיה. אבל בכל מקרה צריכים איזה קוסם שיחליף את קוטיניו סוף סוף. (יש כל מיני דיבורים אצל העיתונאים הברזילאיים בטוויטר שהסוכן של לוקאס פקואטה, ברזילאי בן 21 מפלמנגו היה בליברפול, מדובר גם בשם שהוזכר בשנה שעברה כאופציה במקום פאקיר, סתם זורק את זה בשביל הפיקנטיות)

מקווה שהפגרה הזאת תאפס את השלישייה. מתאים לי עכשיו איזה התפוצצות של סאלח על איזה נבחרת בדיחה כנ"ל גם מאנה.

20/24, חותם על זה קל אם אני הולך חודשיים אחורה, בדיעבד מבאס אותי טיפה הרצף של ה4 האחרונים, אפילו שהיריבות היו קבוצות טופ של הטופ לכל דבר ועניין.

ההודעה נכתבה ב8.10, אז בהזדמנות זאת אני רוצה לאחל לכל אוהדי ליברפול בפורום, קלופהולדת רביעית שמח! שיהיה לנו המון בהצלחה ועד כמה שיותר שנים איתנו!

owen11111 ו-Mellow29 אוהבים את זה.
  9. Coutinho10 Member

לוקאס פאקטה, הוא השם הכי חם גם בברזיל היום.
    מצחיק שהזכרת אותו, אני הולך לראות את הדרבי של פלמנגו-פלומיננזה במראקנה שבוע הבא אז יצא לי לראות אותו.
    הוא שם צמד מול קורינתיאנס לפני כמה ימים ובכללי שחקן מצוין וגם בארסה מחזרת אחריו.

10. Rushie Member

פפ כיבד אותנו מאוד ובא לשחק הרבה הרבה יותר סגור. גם השחקנים שלו התנהגו כמו קבוצה ספרדית למופת ומהדקה ה-1 באו למשוך זמן, לכסח ולבכות לשופט. זה הפך את המשחק לאפילו עוד יותר קשה ממה שהוא גם ככה. באיזשהו מקום אני כן מרגיש קצת מאוכזב כי בשביל אליפות, אלא אם אתה רץ לעונה מפגרת כמו של סיטי בשנה שעברה, אתה תצטרך לנצח את היריבות הישירות שלך במשחקים האלה ששווים כמו 6 נקודות. מצד שני אני מרגיש שאם המשחקים מול צ'לסי וסיטי היו מפוזרים אחרת בלוח היה לנו סיכוי טוב להוציא לפחות באחד מהם 3 נקודות. העובדה ששניהם הגיעו אחד אחרי השני בישורת האחרונה של רצף המשחקים הזה קצת באה לרעתנו ומרגיש ששתי הנקודות שהוצאנו זה הכי טוב שהיינו מסוגלים ממילא, גם זה נעשה עם קצת מזל.
    הקבוצה עייפה מאוד בשבועיים האחרונים, אם שחקנים כמו מילנר פירמינו רוברטסון, שהם מהאמינים ביותר שיש לנו בכל מה שקשור לשמירה על הכדור, לא הפסיקו לאבד כדורים אתמול אז עכשיו אני בטוח שהעייפות היא פקטור. סאלח בינוני מאוד ומאנה בלתי נסבל עם הדריבל לשום מקום שלו אבל הם גם סובלים מתת התפקוד של שאר הקבוצה (שמורכבת כרגע מקישור שממילא לא מסוגל לייצר הרבה), אם הם לא היו כל פעם צריכים לייצר מצבים לעצמם אולי היה להם גם יותר קל לסיים ולהוריד את הקוף מהגב.
    "העומק" שיש לנו קצת משקר כי קלופ לא סופר את שחקני הרכש עדיין וכנראה שבצדק (גם בעיניי סטארידג' הוא היחיד שאולי היה צריך לקבל יותר דקות), זו גם נקודה שמעמידה את ה20/24 נקודות באור קצת יותר אופטימי. המטרה אחרי הפגרה היא לאגור כוחות מחודשים ולהתחיל לשלב את פאביניו קייטה ושאקירי באופן הרבה יותר אינטנסיבי.

owen11111 אוהב/ת את זה.
  11. oranfu Member

לא יודע אם קבוצות באופן כללי מסתגרות יותר (סיטי כמובן הסתגרו יותר).
    יש כמה גורמים לדעתי:
    השלישייה הקדמית - אנחנו רושמים כל הזמן אבל אין מה לעשות, הם לחלוטין לא בכושר. גם בסיומת וגם בפעולות של לפני הסיומת. מאבדים כדורים פשוטים, לא מסונכרנים אחד עם השני. הם המוציאים לפועל הבלעדיים שלנו.

הקישור - זה לא הקישור של שנה שעברה. היה את קוטיניו בחצי הראשון של העונה. היה גם את אוקס. אין לנו היום בכלל דינאמיות בקישור, אין הצטרפות להתקפה, אין איום על השער מרחוק, אין הנעת כדור של הקישור. אלה דברים משמעותיים. אפשר לצחוק ולבקר אבל גם צ'אן היה רץ עם הכדור. בלי מחשבה, מסורבל, מה שתגידו. אבל הוא התקדם עם הכדור. אלה פונקציות שבכלל לא קיימות עם מילנר, הנדרסון ווינאלדום.

אני גם לא חושב שאנחנו הגנתיים יותר, אגב. אבל יש את ואן דייק, יש את אליסון וגומז פתח את העונה בצורה הרבה יותר טובה מכל בלם שראינו פה כבר שנים. אנחנו לא זורקים את הכדור קדימה כי אנחנו הגנתיים. אנחנו זורקים אותו קדימה כי הקישור שלנו חסר אונים עם הכדור.

אני לא חושב שאפשר לזלזל בעומס הכבד שהיה עלינו בשבועות האחרונים. זה לוח משחקים רצחני ביותר מה שהיה לנו. כבר נגד צ'לסי לדעתי ראינו ירידה מסוימת בפיזיות שלנו ונגד נאפולי זה בכלל כבר היה ברור. בחייאת, מילנר מותח שריר וגם ראינו את קלופ מחליף את פירמינו כי הוא מתקשה פיזית. אם שני אלה סובלים מהעומס אז אפשר רק לחשוב מה עובר על האחרים.

קייטה\פביניו - קראתי משהו שאני לא יודע אם הוא נכון (יכול להיות שרשמתי את זה פה) אבל ניתוח של סגנון הלחץ שלנו שאומר שבניגוד לרוב המאמנים שמששחקים עם לחץ (פפ, פוצ'טינו...), סגנון הלחץ של קלופ שונה. רוב הקבוצות מפעילות לחץ על שחקן, ז"א לחץ אישי על שחקן (לא שחקן לשחקן אלא לחץ של שחקנים על שחקנים) ואצל קלופ זה לחץ על שטח. אז הסימנים וההבנה למתי ללחוץ ואיפה שונים ודורשים תיאום שונה וברמה גבוהה ביותר. בגלל זה קלופ טוען שלשחקנים לוקח חצי שנה להתאקלם (תנסו להיזכר שאת אוקס התחלנו לראות בערך באזור דצמבר) וזאת אולי אחת הסיבות למה קלופ ממעט להשתמש עד עכשיו בקייטה ופביניו.

אני לא מצפה לאליפות. אין לנו סגל מספיק טוב אז אני לא מאוכזב יותר מדי מתיקו.

זה ממש לא היה קל לסיטי אתמול. תראה איך פפ מרוצה שהצליח לא לספוג...
    גם מבחינה סטטיסטית, מדד הXG אומר שאתמול סיטי היו 0.31 שזה הכי נמוך של סיטי מאז שפפ הגיע לאנגליה (גם השיא השלילי הקודם שלהם היה נגדינו).
    הפנדל אתמול אולי טיפה גורם לאנשים לחשוב שהם היו עדיפים. הם לא ממש, זה היה משחק שקול. 2 הקבוצות ניטרלו אחת את השניה כמעט לחלוטין.

לדבר על פקטה או לא יודע מי זה נחמד. במקרה הטוב שחקן כזה יהיה פה רק עוד 3 חודשים. אין לי ספק שאנחנו צריכים שחקן כזה (נואשות, אגב) אבל זה לא רלוונטי כרגע.

owen11111 ו-Esomech אוהבים את זה.
  12. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

ממשיך לחשוב שהמצב הרבה יותר טוב ממה שאתה מתאר. אני חושב שאתה חוטא ובגדול בזיכרון קצר.
    אנחנו פה במחזור 8 צמודים למקום 1, קבוצה ברמה הכי גבוהה אולי בהיסטוריה של הפרמייר ליג החזיקה נגדנו הרבה בכדור אבל ספק אם הגיעה למצב אחד נורמלי, אנחנו חזקים ואנחנו איום על סיטי. אם לא תהנה להיות אוהד בזמנים האלה אתה לעולם לא תהנה, אנחנו בתקופת גן עדן, כמה חרא חווינו, מה שקורה עכשיו זה מדהים ואני נהנה כמעט מכל רגע, לא מבין איך יכולות להיות כל כך הרבה תלונות.
    שיחקנו אחלה לגמרי נגד צ'לסי בסטמפורד ברידג', שאני אזכיר פה את החרא שהם האכילו אותנו 20 שנים אחרונות במגרש הזה? שיחקנו בסדר גמור מול סיטי, עלינו הגנתי יותר ואני אמרתי את שלי על זה אבל התוצאה סבירה.
    סך הכל פתיחה מעולה לעונה, המון דברים חיוביים והמון דברים שאני יודע בוודאות שישתפרו כי יש לנו מאמן גדול ו3 שחקנים אדירים בהתקפה ואם הם הבעיה כרגע אז זה רק ממחיש כמה המצב טוב.
    אני ממש לא מודאג לגבי ה3 הקדמית, אני משוכנע שהיא תחזור להפציץ, רק שלא ייפצעו.
    הקישור יכול להיות יותר טוב? ברור, אני גם בעד שנביא קשר איכותי נוסף לשם. אני לא בטוח שצריך מישהו כמו פקיר אבל אם קלופ רוצה אני מן הסתם זורם איתו. אני עדיין בהתלבטות עם עצמי לגבי מה בדיוק צריך לקישור שלנו, שחקן התקפי כמו פקיר לקישור קצת מפר את האיזון בעיני, הייתי מעדיף 50-50 ברמה גבוהה פשוט.

owen11111, Big Virgil ו-Mellow29 אוהבים את זה.
  13. oranfu Member

נהנה בגדול, אבל יש כמה שחקנים שאני לא מסוגל לראות.

פתיחת עונה מעולה, אין ספק שיש הרבה דברים טובים, יותר מבכל תקופה אחרת שאני זכיתי לראות. אני מאמין ומקווה שנשתפר כי החבר'ה מקדימה חייבים להתחיל לפגוע. אני לא מוטרד לגביהם אבל אני לא בטוח שהם יתחברו מספיק מהר ומספיק טוב על מנת לפצות על החסרונות שיש לנו.

אני לא חושב שזה סותר שאני לא חושב שאנחנו מספיק טובים לתיגר אמיתי על אליפות. לא כשיש יריבה כמו סיטי הנוכחית.

אנחנו צריכים שחקן יצירתי לקישור וצריכים גם 50\50. לא בהכרח שניהם בהרכב הכי חזק שלנו אבל צריכים יצירתיות בקישור.
    50\50 אם וכאשר צריך להיות באיכות התקפית גבוהה ביותר לדעתי. טופ לבל של 50\50.

14. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני גם לא בטוח שנאבק על אליפות, זה משהו שמגלים במחזורים 20-25 אבל כרגע יש לנו סיכוי וזה כבר שינוי מרענן עבורי.

ניסינו להביא פקיר, אולי נחזור אליו בינואר או בקיץ. כל עוד הוא לא חותם חוזה בליון אני אמשיך לחשוב שהוא השחקן שאנחנו רוצים ונחכה שהמחיר יהיה נכון עבורנו.

15. yakov_y YNWA

אני מסכים עם כל ההודעה למעט החלק הזה, מאוד הפריע לי.
    אנחנו בתקפות גן עדן מבחינת איכות הסגל, תלונות אין לגבי אף אחד, מבחינת הסגנון וה״שואו״ היינו במצבים האלה ב-2014 ו-2009, אבל סיבות לאופטימיות ?
    בדיוק כמו שאורן אמר, אני לא מצפה לאליפות אז גם אני לא מאוכזב מתיקו.
    אני לא רואה את מנצ׳סטר סיטי מאבדת הרבה נקודות העונה, אולי אם תילך עד חצי הגמר מינימום בליגת האלופות וה״ראש״ לא יהיה בליגה, זאת קבוצה של 90 נקודות לפחות, תוסיף נקודה בטוחה נוספת על הפרש שערים, קבוצות רועדות מלשחק נגדה וזה כמו שאמרת שקבוצות התחתית השנה באמת ברמה נמוכה, אני גם חושב שמנצ׳סטר סיטי במהלך השנה תעבור שידרוג כי מחרז הצטרף, מנדי כמו ״רכש״ ובסיום העונה לדעתי פפ יוציא מהסגל הזה עוד שחקן וורלד קלאס אחד לפחות.
    בליגת האלופות כמובן שאנחנו לא פייבורטים, ההיסטוריה שלנו בגביע האנגלי בשנים האחרונות רעה מאוד, הסיכוי לראות תואר השנה קטן מאוד, לא מסכים עם ה״אנחנו בתקופת גן עדן״.

מצב נושא:
הנושא נעול.