ליברפול 2019/20 - אלופת אנגליה!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Mellow29, ‏28/7/19.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. oranfu Member

אני חסיד גדול של מהירות כבר הרבה שנים. מהירות מנצחת לך משחקים, ככה פשוט.
    כמובן שצריך עוד דברים, אבל זה אחד הדברים הראשונים שצריך לבדוק אצל שחקן, בטח ובטח ובטח שבאנגליה.

פירמינו לא ממש איטי. לא מהיר במיוחד, אבל גם פביניו והנדרסון לא מהירים.

אני מניח ששאקירי רוצה לעזוב, הוא כמעט לא משחק וזה ברור שקלופ גם לא ממש מחפש לשחק איתו. לא רואה טעם להחזיק שחקן כזה בסגל אם אפשר להביא מישהו שכן משתלב במקום.

owen11111, Scouser Tommy ו-Clichy אוהבים את זה.
  2. Mellow29 Kopite

אורי, בגדול אני איתך במחשבה של ״נחמד שיש שחקנים טובים בסגל״, ואני לא מבין כל-כך את הדיבורים של למכור כשהם באים בהקשר של שחקן כמו קייטה, למשל. מצד שני, אני חושב שצריך מאוד להיזהר מסטגנציה ברמת הסגל. כבר לא ממש נשאר לנו deadwood להיפטר ממנו ולכל היותר סתם שחקנים בינוניים (לוברן כבלם רביעי, ללאלנה כקשר שישי), ומצד שני הבאנו רק את מינאמינו ואולי יש לנו חור קטן בעמדת המחליף לטרנט ורובו.

גם אם השחקנים שאתה מחזיק בסגל הם לא ברמה של ה-11 הראשונים, אתה רוצה שלפחות יהיה איזשהו אופק שבו הם דוחפים לקבל מקום בהרכב בסיטואציה מסויימת. איזשהו סיכוי שבעתיד הם יצליחו להגיע לשם. את מינאמינו אנחנו לא מכירים אבל אפשר להניח שהוא יקבל את הסיכויים שלו, גם לקייטה ואוקס יש תחרות די בריאה על מקום בקישור. אצל שאקירי זה די ברור אחרי שנתיים שאין לו איזשהו אקס פקטור להציע, פתאום לממש פוטנציאל חבוי וכו׳. הוא שחקן נחמד, ואפשר לשמור אותו בסגל אם הוא לא מאוד סובל, אבל אני חושב שאנחנו צריכים להיזהר מהסיטואציה שבה נצטרך להחליף את סלאח או מאנה והמחליף שלהם לא יהיה במועדון. אם אנחנו רוצים להכין את זה מראש עם רכש גדול כמו וורנר או סאנצ׳ו, עכשיו או בינואר הבא, צריך לוותר על מישהו כדי לפנות להם מקום.

אלעד אוהב/ת את זה.
  3. Rushie Member

אני חושב שמינאמינו הוא מחליף ישיר לשאקירי. יתנו לו חצי עונה להתאקלם ובעונה הבאה ייפתחו לו דקות משחק על חשבון שאקירי שיעזוב. לא מרוצים אצלנו משאקירי, בין אם זה בגלל המהירות, הכשירות, מוסר עבודה או בעיות עם טקטיקה, הוא לא מקבל אצלנו דקות במשחקים חשובים אלא אם ממש אין ברירה.
    אני מאמין שבאיזשהו מקום גם הוא כבר רוצה למצוא מקום חדש שבו יקבל יותר דקות.
    עלה פרוטות, ניצח את יונייטד בעונה שעברה עם צמד, בישל את ה3-0 נגד ברצלונה. כושי עשה את שלו כושי יכול ללכת.

oranfu ו-Liverpool-Forever אוהבים את זה.
  4. k_700 Member

שמח שזה מתחיל להתבהר שקלופ לא מחזיק בשיט משאקירי.
    אם לאלנה במצב הגופתי שלו עולה ועולה לא מעט למרות שברור שזה כבר לא שחקן לרמה של פריימרליג, זה פחות או יותר אומר הכל על איך קלופ תופס את שאקירי במצב הסגל הנוכחי.
    מאמין שגם אם מינמינו לא יתפס כמו שצריך יש הרבה פתרונות לא יקרים שאפשר להביא לתפקיד של שאקירי ושיתנו תפוקה יותר טובה ממנו.

5. Mellow29 Kopite

ללאלנה עלה כקשר מרכזי. הוא לא מתחרה עם שאקירי על אותן עמדות בכלל, וזה בלי קשר שהשוויצרי בכלל היה פצוע במשחקים האחרונים.

אני לא יודע אם כ''כ הוגן לשפוט אותו על תפוקה כי כשהוא שיחק הוא נתן אותה בצורה סבירה יחסית. השלישיה הראשונה פשוט הייתה כשירה חלק גדול מהזמן, וגם כשחלקם לא פגעו קלופ המשיך להריץ אותם. הוא כדורגלן טוב, אבל אמור להיות לנו כסף להביא משהו עם אפסייד גבוה יותר.

oranfu אוהב/ת את זה.
  6. k_700 Member

לאלאנה שיחק העונה גם כקשר בימין וגם כקשר התקפי, שתי עמדות שאייש גם שאקירי אצלכם.
    לא מדבר על המשחק האחרון כמובן כקונטרה לטענה.

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  7. yakov_y YNWA

אני לא זוכר שלאלאנה שיחק העונה בכלל למעט השער נגד יונייטד (כובש פעם ב... איך לא נזכור ?) ועוד הופעה כ-6 בגביע, איך זכרת שהוא שיחק בימין ?

8. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

הוא צודק בתכלס. שיחק בימין נגד יונייטד בוודאות ונראה לי גם עוד משחק-שניים כולל איזה גביע פה ושם.

לא שזה בהכרח (או בכלל) היה במקום שאקירי אבל הפואנטה הכללית נכונה, שאקירי אחריו ברוטצייה ברוב המקרים.

9. k_700 Member

מולנו הוא נכנס במקום הנדרסון אבל שיחק לגמרי בימין ובמחצית השנייה בילה המון קרוב להתקפה מימין.
    תקרא לזה קשר ימני התקפי.
    כשהוא נכנס זה לא רק לתפקיד של 50/50 במרכז.
    הוא לא משחק הרבה הוא משחק יותר מדי כי 0 כמוהו לא צריך לשחק בכלל עם כל הכבוד לאווירה החיובית שהוא עושה בתור מעודדת בחדר הלבשה.

10. oranfu Member

גם כשהנדרסון משחק 50\50 הוא בעיקר בצד ימין.

מסכים שאסור לו לעלות לדשא בכלל.

אבל שאקירי גם החמיץ לא מעט משחקם בגלל פציעות. זה בטח לא עוזר לו לקבל דקות.

11. Rushie Member

אני חשבתי שהנוכחות של ג'ונס על הספסל במקום שאקירי בשני המשחקים האחרונים היא בחירה מקצועית של קלופ, אבל מסתבר ששאקירי שוב נפצע והוא גם לא יהיה כשיר למשחק הגביע ביום ראשון. יותר גרוע מקייטה מה שהולך איתו העונה.
    קייטה אגב כנראה יקח חלק במשחק.

12. oranfu Member

לוברן הוא פשוט בן זונה מסריח וזה שהוא רואה דקות זה ביזיון. הוא גיס חמישי הזבל הזה!
    אפילו ליגה שלישית גדולה על האידיוט הזה!

13. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

השאלה איזה סוג של מהירות. מאטה נגיד (לפני שהגיע לגיל 30 כשמבחינת פיזית ושחיקה של הגוף זה מרגיש שהוא עוד מעט בן 40), לא היה שחקן מהיר מבחינת ריצה או יכולת לרוץ וללחוץ שחקן גם בשנות ה-20 שלו, אבל מבחינת מהירות מחשבה והבנת המשחק הוא היה מאוד מהיר והיה רואה מהלכים כמה צעדים קדימה.
    פירמינו לדוגמא הוא לא מהיר מבחינה פיזית וכדומה, אבל גם הוא כמו מאטה מהיר מאוד מחשבתית, בהבנת המשחק, ולזה לפעמים לא פחות חשוב מאיזה ארון לנון כזה שהיה בזמנו מגיע לכדור הרבה יותר מהר מפירמינו אבל בגלל מהירות הביצוע של פרמיניו בסופו של דבר המהלכים שלו מהירים יותר.

14. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה צודק ברעיון שלך אבל מהירות בסיסית היא קריטית.
    מהירות בהגנה מאפשר לשחק בקו הגנה גבוה ולשלוט יותר בקלות בתנועה של משחק.
    מהירות בהתקפה קריטית, מאפשר לתפוס קבוצות שמנסות לשחק בקו הגנה גבוה.
    קבוצה שיש לה העדר מהירות בהגנה, תאלץ לשחק בקו הגנה נמוך והסיכויים שתשלוט בנעשה במשחק נמוכים.
    קבוצה שיש לה העדר מהירות בהתקפה, עדיף להגן נגדה בקו מאוד גבוה מה שמאפשר אחוזים גבוהים של שליטה במשחק.

זה הנתון הכי קריטי.
    לכדורגל של היום אני אעדיף סילון ללא כישרון מאשר כישרון על שזז כמו צב.

זה שפירמינו לא מהיר הרבה פעמים אוכל אותי, יש לא מעט התקפות שאנחנו יוצרים את השטח אבל בגלל צעד אחד איטי מדי שלו המומנטום הלך.

זה שקרטיס ג'ונס לא מהיר זה מה שימנע ממנו קריירה בבוגרים שלנו, יש לו טכניקה ברמה מאוד גבוהה.

15. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא צריך להיות קיצוני. יש אמצע בין סילון לצב. באופן אישי אני חושב שדווקא פירמינו, שהוא אולי הפחות מהיר מהשחקנים אצלכם מקדימה, הוא לפעמים החוליה הכי חשובה אצלכם, כי הוא הרבה פעמים זה שמחבר את הכל, זה שבזכות הבנת המשחק שלו משחרר שחקנים אחרים והפוך אחרים לטובים יותר.
    מכיר המון שחקנים מהירים, שקבלת ההחלטות שלהם כל כך רעה, שהם זורקים את כל היתרון לפח (ולנסיה אצלנו למשל בשלב מסוים, בגלל זה גם הסיטו אותו לעמדת המגן).
    ומצד שני שחקנים מהירים מחשבתית, שיכולים בנגיעה אחת (הייתה לפירמינו אחת כזאת מול וולבס, הקפצה בנגיעה שביטלה את ההגנה וייצרה לכם מצב מסוכן) לייצר מצב ששחקן מהיר ובלי מחשבה לא ייצר.

מצב נושא:
הנושא נעול.