ליברפול 2019/20 - אלופת אנגליה!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Mellow29, ‏28/7/19.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

העניין הוא שיש קשר.
    שני המקרים הם על וידאו שלא נראה ליפי הנפש בהתאחדות, אחד הוא של אליוט ילד בן 16 שצוחק על הארי קיין בגמר אלופות והשני של ברנארדו סילבה שהוא כבר לא ילד.
    אם כבר אליוט קיבל עונש, אז אני מצפה לעונש גם לברנארדו ואפילו חמור יותר כי יש רקע גזעני לוידאו.
    אם כבר אז כבר.
    אי אפשר להפריד את הקשר אחרי שכבר הענשת.
    אתה רוצה לנהוג בהיגיון? אל תשעה אף אחד מהם, מספיקה ההתנצלות, הקנס הזה ומתקדמים הלאה. אפשר עבודות שירות איפשהוא אליוט אצל נכים וסילבה אצל מיעוטי יכולת אין לי מושג. אבל אם אתה מנפנף ככה בהשעיות לכל עבר אז אני מחכה ומצפה ל21 באוקטובר, המועד בו מסתיים זמן ההגנה של ברנארדו סילבה (אחרי שהוארך כבר מה9 באוקטובר בגלל שהמעורבות שלו בנבחרת פורטוגל מפריעה לכתב ההגנה שלו לכאורה).

oranfu אוהב/ת את זה.
  2. oranfu Member

אני מסכים בעיקרון, אבל לפי התקדימים של ההתאחדות הם חייבים להעניש אותו.
    אסור להתבטא בגזענות, נקודה. זה לא מקובל לפי הנורמות באנגליה.

את אליוט השעו על זה שצחק על הארי קיין ברשתות חברתיות. זה יותר מגוחך.

אגב, אליוט התנצל. סילבה עד כמה שידוע לי לא התנצל.

וכן, אני יודע שהתנצלות זה שטויות, אני מדבר פה על מראית עין.

3. Rushie Member

אבל יש הבדל מהותי בין המקרים. את המקרה של ברנרדו במקרה יצא לי לראות ולא מדובר בוידאו אלא בטוויט שבו הוא שם אימוג'י של ילד שחור קירח וכתב משהו בסגנון כמו "נחשו מי זה" כשהכוונה למנדי. זה הרבה פחות מפורש מהמקרה של אליוט שאמנם לא ראיתי אבל קראתי ששם הוא העלה וידאו ובו מצולם כשהוא מחקה את הדיבור של קיין עם הבעיות דיקציה שלו וגם מוסיף כמה קללות אישיות כלפיו בסוף.
    אני לא יודע מה אמות המידה של האנשים ששופטים את זה אבל אין מה לצפות לאחדות בענישה כשהעבירה לא אחידה.

אחת התגובות הראשונות לטוויט של ברנרדו היא תגובה של מנדי שצוחק איתו על כל העניין הזה. זה רק מראה עד כמה גבוה העץ שההתאחדות טיפסה עליו במקרה הזה.

4. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא מבין איך בדיחה על אוטיזם זה 14 יום ובדיחה על שחורים זה 0.
    נשמע לי נוק אאוט.
    גם אמרו לך כבר בצדק, אחד התנצל השני לא.

מצפה לעונש גם כשזה לא ליברפול.
    לזרוק את אליוט ל14 יום ממשחקים ואימונים מבחינתי זה עונש מרגיז מאוד. זה פוגע בהתקדמות שלו בעיני.
    מצפה לעונש מרגיז גם לגזען ממנ סיטי, אם הביאו עונש מרגיז לילד שלא מבין מה זה אוטיזם וצוחק על מפגרים.
    לא ככה?
    אם כבר מטפלים ביד קשה, שלא תעלם פתאום ב21.10.

oranfu אוהב/ת את זה.
  5. Rushie Member

אני חושב שנסחפת לגמרי. אם ברנרדו היה מעלה אימוג'י של ילד ג'ינג'י עם רפרנס לדה בריינה נראה לך שגם היו עושים על זה כל כך הרבה רעש? לא הבנתי בדיוק איפה הגזענות פה. זו בדיחה בין חברים.
    אליוט התנצל כי ברור שיש לו על מה. עם ברנרדו זה לא ממש ברור. אני גם די בטוח שהוא יתנצל בסוף אם יקבל איתותים שזה מה שיסגור את הסיפור בלי עונש.
    אנחנו לא נערער על העונש של אליוט. סיטי כנראה שכן תערער אם יענישו את ברנרדו. ברור שיש לה קייס יותר חזק משלנו שוב, בגלל ההבדל המהותי בין המקרים.

Sturridge, owen11111 ו-SaSa אוהבים את זה.
  6. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני נסחפתי?
    אני אמרתי שלא צריך להשעות אף אחד מהם. איפה ההיסחפות שלי?

לא ראית אפילו את הוידאו של אליוט וברור לך שיש לו על מה להתנצל...מעניין.

זה שערערנו או לא ערערנו זה בכלל לא הנקודה, השחקן חשוב מאוד עבורם והשחקן במקרה שלנו לא רואה בכלל דקות בבוגרים. למה לשחק עם זה?

7. Rushie Member

מה יש לראות את הוידיאו? הוא קילל את הארי קיין לפני או אחרי הגמר ביוני כי הוא אוהד ליברפול. רק שכח שהוא גם דמות ציבורית עם עשרות אלפי עוקבים בחשבונות שלו. לא מסובך להבין את הטעות פה ולמה הוא צריך היה להתנצל.

מילא אורן שמאז ומתמיד מזין פה קונספירציות על איך סיטי בוחרת את ההגרלות שלה ויונייטד נעזרת בשופטים בזמן שאותנו דופקים מכל הכיוונים, ולזה הגבתי מלכתחילה, אבל למה גם אתה מתעקש להפוך את המקרה הזה לליברפול נגד מנצ'סטר סיטי?
    זה לא. זה מקרה של שחקן אחד שמקלל באופן מפורש שחקן אחר נגד מקרה שבו שחקן מעלה בדיחה עם חבר בטוויטר ש-אולי- יכולה להתפרש כאקט גזעני.

אליוט העלה את הוידיאו הזה כשעוד היה שחקן פולהאם בכלל. אם לא היינו קונים אותו בקיץ הוא היה מרצה את העונש הזה עכשיו במדים שלהם וזה לא היה מעניין אותך בכלל ובטח שלא היית חושב לקשור את זה עם המקרה של ברנרדו.

Sir Alex Ferguson, Sturridge, SaSa ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  8. oranfu Member

למה לא לקשור את המקרה? יש פה שחקן שנענש על בדיחה שלו ברשת חברתית.
    גם סילבה בסה"כ צחק ברשת החברתית. הבדיחה שלו היא בעלת קונוטציה גזענית, מה לעשות?
    זכור לי שבזמן המקרים של סוארז וטרי אמרו שלא משנה מה ההקשר, אסור להתבטא בצורה גזענית.

לדעתי האישית? מגוחך להעניש את אליוט ומגוחך להעניש את סילבה. אבל אלה התקדימים.
    או שההתאחדות שם רק גיבורה על ילד מהנוער של ליברפול ולא על כוכב של סיטי?

Liverpool-Forever אוהב/ת את זה.
  9. Clichy COYG

@oranfu
    אם לדעתך הבדיחה היא בעלת קונוטציה גזענית אז למה מגוחך להעניש אותו?

10. oranfu Member

כי אני לא חושב שהיתה לו איזה כוונה רעה בזה. זה ההומור שלהם (אולי הוא בטעם רע, לא יודע).

אני גם חושב שהפוליטיקלי קורקט כבר נהיה מוגזם מאוד.

11. Scouser Member

אליוט אשכרה בן 16. ילד קטן. להתחיל להעניש אותו רק כי הוא מפורסם ומשחק בליברפול (ו"מסומן") זה לא הוגן. מילא היה שחקן בוגרים מנוסה, אבל הוא ילדון, שיתנצל וזהו.

12. Clichy COYG

אוקיי אז איך אפשר להשוות את זה עם אליוט שאצלו בבירור הכוונה הייתה רעה?

@Scouser
    אם הוא מספיק גדול לשחק עם הבוגרים ולהנות מהעולם הזה הוא צריך לשאת בהשלכות של הדברים הרעים בדיוק כמוהם.

Sturridge אוהב/ת את זה.
  13. oranfu Member

כי מה כבר הוא עשה? צחק על קיין ברשת חברתית? איזה שטויות.

ואני אומר שוב, כשהיו פרשות אחרות בעניין גזענות נאמר שההקשר פשוט לא משנה, אסור להתבטא ככה. לא משנה מה הכוונה, מה ההקשר ולמה רגילים מאיפה שבאים. באנגליה יש נורמות שהתייחסות לבנאדם לפי צבע העור שלו היא אסורה, נקודה.

אז בהתאם למקרי עבר - סילבה צריך להיענש.
    וכשרואים שאליוט מושעה על בדיחה ברשת חברתית (כשזה עולה לכותרות בהפרשי זמן קצרים) אז אני מצפה שגם סילבה יושעה.

אני רק מזכיר שוב שלדעתי אף אחד מהם לא היה צריך להיות מושעה.

Liverpool-Forever אוהב/ת את זה.
  14. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

הכוונה של אליוט הייתה לצחוק על כל מי שיש לו אוטיזם? או לצחוק על הארי קיין?

בן 16 עלול למעוד בהסתברות גבוהה יותר מבן 25.

@Rushie
    המקרים דומים מאוד בעיני.
    שניהם היו קטע ל"צחוקים" שיש בהם טעם נפגם.
    שניהם היו קטעים תמימים שיעשו מהם מטעמים עכשיו.
    אם דפקו את אליוט, שידפקו את סילבה.
    אני אשאיר להתאחדות לקבוע של מי יותר חמור, הם מתים על הצדקנות הזאת.

oranfu אוהב/ת את זה.
  15. Clichy COYG

@Liverpool-Forever
    אני לא חושב שהוא רצה לצחוק על כל מי שיש לו אוטיזם*, אבל עובדתית הוא לעג להארי קיין, ואי אפשר לחשוד בזה כהומור בין חברים (בניגוד לברנרדו) ולכן זה הופך את המקרה ליותר חמור.

@oranfu
    אני גם בספק אם על אליוט להענש (אם החליטו שכן אז לעשות הנחות בגלל הגיל שלו זה לא נכון לדעתי) אבל לטעמי עדיין המקרה שלו יותר חמור מהמקרה של סילבה.

אם המקרים היו בהפרש של חודש האחד מהשני אף אחד לא היה מתייחס לזה ככה.

מצב נושא:
הנושא נעול.