ליברפול 2019/20 - אלופת אנגליה!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Mellow29, ‏28/7/19.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

Liverpool turned into a force of nature to beat Barcelona and pull off mission impossible | Daily Mail Online

כתבה מעולה של דומיניק קינג על המשחק ההוא עם ציטוטים נהדרים מוויינאלדום ולינדרס.

---

Alex Oxlade-Chamberlain faces six weeks out with ankle ligament damage | Sport | The Times

איזו פציעה נוראית בשבילנו ובשבילו. קשה לדעת איך יחזור הפעם ועד כמה הבעיטה שלו עם המלא תיפגע מפציעה כזאת.

נערך לאחרונה ב: ‏25/12/19
  2. Raulito Madridista

במסגרת כל סיכומי העשור שהסתיים עבורכם בצורה הכי טובה שיש (מניח שגם האופטימיים לא חשבו שזו תהיה הקבוצה הטובה באירופה) אעלה כאן כמה נקודות:
    - מעניין אותי האם ליברפול מסוגלת להיות דומיננטית לאורך זמן ובטח בפריימרליג. האם נראה אותה לוקחת שלוש אליפויות רצופות או ארבע בחמש שנים. לדעתי עזיבה של פפ גם תפגע בצ'לסי.
    - איך קלופ רוצה לשפר את הסגל שלו להמשך. מה העמדה הכי נחוצה, האם הוא יכול לשכנע שחקן התקפה טוב להצטרף על אף שלוש המפלצות מקדימה. האם יגיע שיפור ל-11 או לסגל הרחב.
    - לואיס סוארס, איפה הוא משתלב בהרכב העשור אם בכלל. רשם עונות גדולות בקבוצה פחות טובה משמעותית. האם הוא מחליף מישהו מהשלישייה? כנ"ל לגבי ג'רארד.
    - שחקן הרכש של העשור וזה שהכי הפתיע אתכם. לא חושב שיהיה כאן קונצנזוס.

3. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

בוא קודם ניקח אחת אחי, אנחנו לא ריאל או ברצלונה. 30 שנה בלי אליפות ואתה מדבר איתי פה על 3 רצוף?
    דיברנו על זה לא מעט בהקשרי סאנצ'ו, מוזמן לקרוא אחורה.
    קראגר בחר את הרכב העשור ולדעתי דיי קשה להתווכח איתו:
    אליסון
    אנדי ואן דייק מאטיפ טרנט
    ג'רארד הנדרסון
    מאנה פירמינו סלאח
    סוארז

מאטיפ זה היחיד שיש לגביו ספק דיי גדול לדעתי. כל השאר דיי בוחרים את עצמם.

זאת דווקא שאלה באמת מעניינת. אם מדברים על VALUE FOR MONEY אני הולך עם אנדי. אם מוציאים את הכסף מהמשוואה אז התחרות בין וירג'יל לאליסון מאוד צמודה, וגם סוארז היה נכנס לפה אם היינו מצליחים לזכות איתו במשהו בנוסף להופעות האינדיבידואליות המדהימות.

נערך לאחרונה ב: ‏26/12/19
    oranfu ו-Raulito אוהבים את זה.
  4. Raulito Madridista

מצטער אם לא תאהבו את מה שאני אכתוב אבל אני מתייחס לאליפות הנוכחית כעובדה גמורה, גם אם לא תנצחו היום. מנצ'סטר סיטי פחות טובה והיא בטח לא תנצח את כל המשחקים שנותרו. זה לא עניין של משחק אחד שהיא ספגה נגדכם שלישייה, זה מעבר לכך.
    ג'יידון סאנצ'ו שחקן ענק ואני מסכים איתך אבל לא יודע עד כמה זה נכון לו להגיע למרות קלופ ולמרות טירוף אנפילד, את מי הוא יחליף בשלישייה הקדמית? תיאורטית לריאל מדריד למשל אין שחקן בכנף ימין עם כל הכבוד לרודריגו או לקוקו של בייל, זה סתם שם שזרקתי לאוויר כמובן. אפשר לומר אותו דבר על ברצלונה.
    אולה גונאר סולשיאר עצמו ביונייטד בימים עברו, צ'יצ'ריטו בתקופה אחרת, סילבן וילטורד בארסנל, היו כל מיני שחקנים שנתנו מספרים על בסיס קבוע במעט הזדמנויות, השאלה האם דיבוק אוריגי מספיק.

לגבי הרכב העשור, מודה שאם בוחרים במערך כזה של 4:2:3:1 זה קצת מוציא את העוקץ מהשאלה, אני לא חושב שהיה מאמן שבוחר במערך כזה אם היריבה היא ברצלונה בחצי גמר הצ'מפיונס. ג'רארד בשנותיו האחרונות מן הסתם פחות תרם הגנתית כפי שאני רואה את זה. התכוונתי האם בראייה של מישהו פה סוארס כן דוחק החוצה את אחד משלוש המפלצות מקדימה.

לגבי שחקן הרכש הטוב ביותר - ואן דייק הוא מה שהיה חסר, אני הנחתי שנראה פה יותר את השם של מוחמד סלאח וסאדיו מאנה בכל זאת. אחלה תשובות אבל!

5. Clichy COYG

@Scouser Tommy
    התחרות בין אליסון לואן דייק צמודה? לדעתי זה no brainer והרכישה של אליסון הייתה אדירה.

אבל הרכישה של ואן דייק היא מעבר, היא בסגנון הרכישה שלנו של ברגקאמפ ב95'. היא משנה היסטוריה של מועדון ולדעתי אין פה באמת תחרות.

6. yakov_y YNWA

אגר ופאביניו בהרכב, הנדרסון היה רק חלק מקבוצות גדולות.
    קוטיניו נשאר בחוץ.
    ברור שסוארז מדיח את פירמיניו אם אתה מתעקש על שלישייה, אפילו את מאנה, סלאח באנקר, סטרלינג בחוץ וזה די ברור.

7. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

מסכים לגבי אגר על מאטיפ למרות שאת רוב שנותיו הטובות הוא העביר בעשור הקודם. אבל אני משוחד, כנראה השחקן האהוב עליי בכל תקופתי כאוהד...

פאביניו שחקן יותר טוב מהנדרסון ללא כל ספק. אבל כשמתסכלים על השפעה לאורך עשור שלם, אז הנדרסון אמנם לא היה שחקן מוביל בשום שלב (למעט אולי 14/15), אבל היה חלק משמעותי גם מהקבוצה הגדולה האחרונה שלנו וגם מהנוכחית, תוך כדי שהוא גם הקפטן של הקבוצה הזאת ובהרבה משחקים גדולים התעלה על עצמו. בגלל זה הוא מקבל את היתרון על פאביניו שעם כל ההשפעה (העצומה באמת) שלו, משחק רק שנה וחצי בקבוצה.

הכל תלוי קוטנקסט. מדובר על מועדון שלא ראה שוער ברמות האלה מאז ריי קלמנס, שמי שכן עבר בו היה במקרה הכי הכי טוב שוער לא רע ודמות חיובית (גרובלאאר, ריינה), ובמקרה הרע אסונות אמיתיים (קצרה היריעה מלהכיל את כל השמות). לדעתי לרכש של אליסון יש השפעה קרובה לשל ואן דייק, מוכן לתת לאחרון את היתרון על זה שהוא מנהיג רציני מבחינת הסדר והארגון ההגנתי. אבל זה בוודאי לא NO BRAINER לדעתי.

8. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני גם הולך עם ואן דייק.

לא רואה סיבה שהנדרסון יהיה בהרכב העשור. שימו את קוטיניו שם, הבנאדם היה לתקופה מסויימת השחקן מספר 1 בליגה. הוא צריך להיות בהרכב הזה.

המשחק היום...חשוב כל כך. נזכר בימים שלנו נגד צ'לסי ב2014 נגד סיטי בשנה שעברה. זה מהסוג הזה של המשחקים.
    סיטי יוצאת מחר לוולבס, אם היא רואה אותנו מנצחים בלסטר 5 ימים אחרי קטאר...זה מכה. לעומת זאת אם היא רואה אותנו מאבדים נקודות...
    משחק ענק. יהיה קשה מאוד.

האליפות תהיה גמורה כשסוכנויות ההימורים יסגרו את ההימור על האלופה. בינתיים נותנים לנו 87%, לא רק שזה לא גמור זה אפילו לא קרוב כרגע.

oranfu, Esomech ו-Scouser Tommy אוהבים את זה.
  9. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם כאן נכנסים לכל מיני שאלות של האם ההרכב הזה היה יכול לשחק במציאות. קוטיניו-ג'רארד מאחורי השלישייה + סוארז זה הרכב "לא ריאליסטי" מבחינתי. ואם זורקים את הריאליסטיות מהחלון אז אם כבר קוטיניו במקום מאטיפ ולא הנדרסון.

חושב שיש לנו (גם לי) נטייה לזלזל במשמעות של הנדרסון ברמה המנטאלית והטקטית... אני מאמין שרוב אנשי המקצוע כן ישימו אותו שם בדיוק מהסיבות הללו ולכן מקבל את זה.

אבל אין ספק שהדיון הזה הוא רק בשביל להעביר את הזמן עד הערב. משחק עצום, אני רוצה להגיד שבהסתכלות על כל העונה תיקו פה זאת תוצאה סבירה לחלוטין, אבל חובה לנצח. הפסד/תיקו וניצחון של סיטי ופתאום ההפרש שוב פעם חד ספרתי (משחק ביד זה תמיד מתעתע) וזה הרבה יותר "אפשרי" מבחינת סיטי והשחקנים שלה.

Esomech אוהב/ת את זה.
  10. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

אפשר שוב לפתוח את דיון הנדרסון וכו'.
    אבל...אני שואל אותך עכשיו, הקבוצה הזאת כמו שהיא, איפה השלב הבא שלה באבולוציה?
    אני יודע שהיום היא מפיקה אליפות אירופה ו100 נקודות בעונת ליגה אבל בכל זאת כשחושבים איפה השלב הבא בשיפור של הקבוצה, מיידית הולכים למרכז הקישור ולמרכז ההגנה. אף אחד לא יגיד שזאת ההתקפה, אף אחד לא ידבר על המגנים או השוער. זה המרכז. בלם ליד ואן דייק או קשרי מרכז שיכולים גם לתת את העבודה שקלופ רוצה וגם לנוע ברמה הגבוהה ביותר עם הכדור.
    הנדרסון יותר טוב ממה ש @oranfu יציג את זה אבל כשמסתכלים על ה11 הוא כנראה השחקן הכי פחות טוב שלנו ועל זה קשה להתווכח.

oranfu ו-Scouser Tommy אוהבים את זה.
  11. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

הדיון פה הוא קצת אחר בעיניי ובגלל זה אני גם פחות אוהב את כל "הרכבי העשור" למיניהם. כי מה זה אומר? לפי מה בוחרים? אם מדברים על אימפקט לאורך כל העשור, הרי שההשפעה של הנדרסון לאורך 9 מתוך 10 השנים עליהן מדובר היא גדולה מההשפעה של פאביניו בשנה וחצי. מצד שני אולי בלי פאביניו בכלל לא היינו זוכים בצ'מפיונס, ואז מה?

כשמדברים על הזמן הנוכחי אין ספק שאתה צודק, מדובר בשחקן הראשון שהייתי מחליף מההרכב, כל עוד גומז הוא הבלם לצד ואן דייק (כי אם לא אני קודם כל מחליף את מאטיפ/לוברן). יחד עם זאת אסור להמעיט בערכו כמנהיג ובעובדה שהוא לקח חלק מאוד פעיל גם בזכייה בצ'מפיונס עם הופעות ענקיות בשלבים מסוימים (כולל מול ברצלונה במשחק ההוא).

בנוסף, אני חושב שלמצוא קשר מרכז שיכול לתת את העבודה שהוא או וויינאלדום נותנים זה כנראה לא כזה קל כמו שאנחנו חושבים. אוקס/קייטה גילו את זה בדרך הקשה. בכל מקרה באבולוציה של הקבוצה הזאת שניהם כנראה מהראשונים שיביאו להם שחקן על הראש גם מפאת הגיל.

12. אוהד ליברפול Guest

כמה הערות בקשר למשחק הערב והתקופה האחרונה:

בגמר נגד פלאמנגו הורגש חיסרונו של ג'יני, מקווה שהוא חוזר הערב

ג'ו גומס היה שחקן חילוש עד הפציעה של לוברן. מקווה שימשיך להשתפר ולממש את הפוטנציאל הגדול שלו- אני לגמרי מאמין בו.

עם מצב הפציעות הנוכחי בהגנה ובקישור- סיכוי שבמהלך משחקי חג המולד נראה את הילד קרטיס ג'ונס על הדשא. אולי כחלק מהשלישיה באמצע, כרגע במצב הפציעות הוא לדעתי ה-5 ברוטציה בקישור ואולי נזדקק לו.

במשחק באנפילד נגד לסטר- סלאח שיחק כמעט כל המשחק בחוד ו-מאנה ופירמינו ירדו יותר מהרגיל ורדפו אחרי המגנים הפורטוגלי והאנגלי המוכשרים של לסטר. מעניין אם נראה את זה היום.

13. Ori8 Member

תחושות רעות רגע לפניי. מדהים כמה כבר קל לדמיין את וארדי מחרבן על לוברן וקורע את הפינה הרחוקה של אליסון.

בוקסינג דיי, בגשם, בקור, ב-22:00 בערב. הרי טוב זה פשוט לא יכול להיגמר. אין סיכוי.

מנסה להזכיר לעצמי שזה שאנחנו מפסידים היום לא אומר שנגמרה העונה ומפה תתחיל ההיתדרדרות שלא תיגמר בדרך למקום השני. גם החמישייה שסיטי תתן מחר ב״משחק הקשה״ שלה לא אומר כלום. שיזדיינו.

בקיצור מותר להפסיד לקבוצה טובה, בטח בחוץ. הכל בסדר.

Esomech אוהב/ת את זה.
  14. oranfu Member

הרכב העשור:
    אליסון
    רובו -אגר - וירג'יל - טרנט
    פביניו - ג'רארד
    מאנה - קוטיניו - סלאח
    סוארז

עם כל הכבוד להנדרסון, הוא נבחר על ידי קראגר בעיקר כי הוא אנגלי והוא הקפטן. לזכותו הוא פה כמעט כל העשור ומשחק כמעט קבוע, אבל אני בספק עצום אם באמת יש יותר מדי אנשים שחושבים שהוא מהטובים בשחקנים שהיו לנו בעשור הזה.

גם מאטיפ, לא יכול להבין איך הוא נכנס פה להרכב של אנשים. הוא לא שיחק הרבה וגם אם חושבים שזה לא משמעותי אז גומז צריך להיות לפניו לטעמי.

הרכש הכי משמעותי זה וירג'יל. סוארז היה ענק, קוטיניו היה מצוין ועשינו עליו רווח של 130 מיליון.
    אבל רבותיי, וירג'יל הפך אותנו מקבוצה טובה לטופ עולמי. לא רק מקצועית (שזה ברור) אלא גם תודעתית. חד משמעית הרכש הכי גדול שראיתי מהמועדון ואולי הכי גדול שגם אזכה לראות (מבחינת המשמעויות).

ג'רארד בשנים האחרונות עשה פחות הגנה? הוא הפך להיות קשר אחורי שבכלל לא מצטרף להתקפה בעונותיו האחרונות.

חשש גדול מהיום ובכלל אני מאוד מוטרד מהחודש הקרוב. באופן קבוע אנחנו רעים מאוד בינואר תחת קלופ. כשמוסיפים את העומס הגדול יותר ואת מכת הפציעות שיש לנו זה מאוד מאוד מלחיץ. גם לוח המשחקים שלנו עם כמה מוקשים רציניים.
    היום מבחן עצום. אין לי ספק שכשסיטי מסתכלים על המשחק היום הוא חושבים שזה אחד המשחקים האחרונים שאיבוד נקודות שלנו בו הוא לא הפתעה. אם ניפול זה ייתן להם בוסט. אם מצליחים לעבור בשלום זה עשוי להוציא להם קצת רוח מהמפרשים.

לסטר בנויים בדיוק בשביל להצליח נגדינו (כמו וולבס בראשון, אגב). יודעים לסגור מצוין מאחורה אבל הם יוצאים מאוד מאוד מהר קדימה עם פינישר קטלני כמו וארדי שמאוד אוהב לשחק נגדינו.
    על לוברן הוא כנראה לא יחרבן היום כי לוברן פצוע, אבל וארדי יכול לתפור אותנו לא משנה מי משחק.

yakov_y אוהב/ת את זה.
  15. Mellow29 Kopite

כמה הערות בנוגע לאבולוציה של הקבוצה שגיל הזכיר פה: טבעי לסמן את החוליה או השחקן הכי פחות טוב בקבוצה ולנסות להחליף אותו בשחקן יותר דומיננטי, אבל גישה אחרת יכולה להגיד שהאיזון בקבוצה הזו מאוד ברור, ואפשר גם לנסות לחזק את החוזקות ולהוסיף גיוון, בלי לנסות לשנות את האיזון. אוהדים פה מגרדים בראש כשקלופ מעלה שנה אחרי שנה "נגריה" עם מילנר, הנדרסון, וינאלדום וכו', אבל אולי הגיע זמן להבין שזה בערך מה שהוא רוצה מהקישור שלו. לא שחקן שיהיה דומיננטי כ"כ עם הכדור אלא כן יזרוק אותו למגנים-פליימקרים שלנו ובעיקר ירוץ ויכסה שטח.

אפשר להביא קשרים שעושים את העבודה הזו יותר טוב מהקשרים שיש לנו, זה די ברור. אבל לא בטוח שזה באמת ישפר את ה-11 שלנו כמכלול. קשר דומיננטי, למשל מודריץ' בשיאו, משנה לגמרי את הסגנון של הקבוצה הזו מקבוצה ישירה שמשחקת על שטח וכדורים ארוכים לקבוצה שמשחקת על פוזשן והקשרים שלה מכתיבים את הקצב, במקום המגנים והחלוצים. אני חושב שלא במקרה קלופ מאוד מרוצה ממה שהנדרסון ווינאלדום נותנים לנו.

לכן, התשובה לאבולוציה של הקבוצה הזו לא בהכרח תהיה קשר ב-50 מ' פאונד, אלא יכולה להיות גם סאנצ'ו או בלם רציני נוסף, לדוגמא.

Scouser Tommy ו-Rushie אוהבים את זה.
מצב נושא:
הנושא נעול.