ליברפול 2019/20 - אלופת אנגליה!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Mellow29, ‏28/7/19.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. cheddar Member

יש לו מסירות הוליווד שנראות כמו בהוליווד

2. Cup of Tea Liverpool, UK

צריך להתחיל קמפיין - רק גומז!

3. oranfu Member

לא יעזור כלום. לוברן יהיה בהרכב עד שיאבד לנו נקודות. השאלה אם זה יהיה כבר נגד וילה או שיחכה לסיטי.

4. ליברפול לעד Guest

לוברן פח אשפה שלא ברור איך הוא משחק בכלל שחקן שלא ראוי להיות בהרכב הפותח של אסטון וילה וכנראה יפתח נגדם אצלנו (איך שזה נראה מהמשחקים האחרונים) לא יאמן

oranfu אוהב/ת את זה.
  5. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמה מילים על אוקס וקייטה.

הרבה פעמים שופטים החתמה אם היא טובה או לא בהתאם לביצועים של השחקן של הדשא, למרות שבעיניי חשוב יותר לשים דגש על:

1. מה השחקן הציג עד רגע ההחתמה.
    2. איך הוא יכול לתרום בשיטה שהמאמן מנסה להטמיע.

עד כה אוקס וקייטה בעיקר היו פצועים ולא הצליחו לספק את הסחורה לעומת שחקנים כמו VVD, אליסון, פאביניו ואחרים.

שימו לב למיקום של הנדרסון ו-ווינאלדום מול טוטנהאם בשתי התמונות הבאות:

https://pbs.twimg.com/media/EICVGviX4AEefVc?format=Xxx&name=4096x4096

הנדרסון = הקשר שיוצא קדימה בגל שני לעבר האגף בזמן שסלאח יקח את הכדור כחלוץ צד לכיוון האמצע = תפקיד שתפור על אוקס של ארסנל.

ווינאלדום = הפליימייקר הנוסף מאחור לצד פאביניו = תפקיד שתפור על קייטה של לייפציג.

https://pbs.twimg.com/media/EICcQHsX0AAKNdA?format=Xxx&name=4096x4096

הנדרסון = שחקן אגף לכל דבר = תפקיד שתפור על אוקס של ארסנל.

ווינאלדום = שוב הפליימייקר הנוסף לצד פאביניו = תפקיד שתפור על קייטה של לייפציג.

אז למרות ששני השחקנים עוד לא הצליחו לתת את הטון בליברפול (ואולי גם לא יצליחו), גם פה - לפחות בעיניי - מדובר ברכש מאוד מדויק של ליברפול כי ברור למה השחקנים הגיעו ואיך הם יכולים לתרום. נשמע טריוויאלי אולי, אבל ביותר מדי מועדונים אתה רואה mix של רכש לא מובן וזה בכלל לא משנה אם באופן כללי השחקן הוא טוב. יש system ברור ולפי זה מביאים שחקנים עם סט-סקילס שיכולים להתאים ולשפר אותו. פשוט.

אם שניהם יצליחו לשמור על עצמם ברמה הפיזית ויתחילו להיכנס לקצב עם התאמות לדרישות ההגנתיות של קלופ זה BOOM.

*עוד אפשר לציין כאן הוא את השימוש של קלופ ב-AA - שלא בדקתי את זה - אבל אני נוטה להמר על סמך מבחן העין שהוא משחק יותר קרוב לאמצע מאשר העונה שעברה. כל עוד ווינאלדום משמש על תקן הגופה הנוספת בהתקפה נראה לי שזה אחלה פיתרון מצד קלופ.

6. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

אחלה תגובה. מאוד מסכים איתך כמובן, אם כי לגבי קייטה אני עדיין לא בטוח ב100%. אוקס כבר הוכיח לתקופה לא כזאת קצרה (4-5 חודשים? תקנו אותי אם אני טועה) ב17/18 שהוא יכול לספק את הסחורה בכל המובנים, בוודאי שהתקפית וגם הגנתית. קייטה, גם בריצות הקצרות שלו בהרכב, עדיין עושה המון שטויות עם הכדור באיזורים מסוכנים, וגם לא הצלחתי להבחין בתרומה הגנתית ראויה (אם בכלל). בנוסף, אני לא כ"כ בטוח לגבי המודעות הטקטית שלו (וסליחה שלקחתי מונח מהפיפא).

having said that, מה שקלופ והצוות שלו עשו ברמה האינדיבידואלית לשחקני ההרכב הנוכחיים שלנו זה בלתי נתפס. קבלת ההחלטות של כל שחקן ושחקן (למעט לוברן) היא כמעט מושלמת בכל מה שקשור לבילד אפ. בוחרים במסירות הנכונות, רצים למקומות הנכונים. לא מן הנמנע שגם עם קייטה נראה את התהליך הזה, אבל בשביל זה הוא צריך לשחק בראש ובראשונה.

אגב לוברן,
    יש דיבור שהוא זה שיקבל את ההזדמנות במקום מאטיפ. באמת בלתי נתפס מבחינתי. ההופעה שלו מול ספרס הייתה לא פחות ממזעזעת, גיס חמישי לכל דבר. אפילו אם אני מתעלם מהשטויות שהוא עושה בקריאת התנועה של הכדור (כמו במצב של סון), או הנחיתות המופרכת שלו בכדורי גובה - המיקום שלו פשוט מחריד. זה דופק את כל ההגנה. גומז, עם כל מגרעותיו הנוכחיות שנובעות לדעתי בעיקר מחוסר בטחון, לא מגיע לרמות האלה של חבלה במשחק. אם הקרואטי פותח נגד סיטי אני לא יודע מה אעשה עם עצמי בגדול.

owen11111 אוהב/ת את זה.
  7. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני די בטוח שלוברן ישחק עד שיעשה טעות לגול או ייפצע.
    אני פחות מתרגש מהפציעה הזאת חייב להגיד. הסיבה היא שאני לא תופס ממאטיפ כל כך. ב2-3 משחקים לפני הפציעה שלו הוא ממש לא שכנע אותי. הוא עשה שגיאות.
    הוא יותר טוב כרגע מלוברן וגומז אבל לא בפער עצום. מי שנרכיב ליד ואן דייק אני לא אהיה מרוצה ממילא. גומז לא נראה כמו אותו שחקן כרגע.
    לצערי אחד משניהם יצטרך להבריק נגד סיטי. וביתר המשחקים.

oranfu אוהב/ת את זה.
  8. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

אוברול מסכים עם מה שרשמת, סקאוזר t. בכוונה לא הרחבתי על מה שקרה איתם בליברפול - כי נראה לי שהנושא נטחן מכל עבר - אלא רק על הרציונאל מאחורי ההחתמה של כל אחד מהם בהקשר של החתמה טובה גם אם לא הצליחה כמו שצופה ממנה, וזה משהו שיכול לקרות.

לוברן vs גומז: אין צורך להרחיב על ה-brain farts של הראשון, אבל יכול להיות שזה מסוג המקרים שאין לנו מספיק מידע על מה שקורה עם השני כדי להתייחס לזה ברצינות. אני לא קונה את זה שגומז פתאום לא בא בטוב לקלופ, הרי הוא זה שקידם אותו ונתן לו להפוך ל-freak מפחיד בתחילת העונה שעברה. יכול להיות שהוא לא מצליח לשחזר את אותה היכולת בגלל בעיות ביטחון, יכול להיות ש-attitude שלו רע. יכול להיות 1001 דברים.

אני לא אומר שאין מקום לתת ביקורת על קלופ או לחלוק על ההחלטות שלו במידה וצריך, אבל לא נראה לי שזה המקרה. אפשר לתת לו להנות מהספק. אם בתחילת העונה שעברה שיחקת ברמה של ואן דייק ופתאום הפכת לאחרון בהיררכיה זה אומר דרשני. לא אצל המאמן, אלא אצל השחקן.

owen11111, Ori8 ו-Scouser Tommy אוהבים את זה.
  9. oranfu Member

ניתוח יפה אלעד.

לא ראיתי תרומה הגנתית יוצאת דופן מקייטה אבל אני לא רואה אותה גם מווינאלדום ובטח שלא מהנדרסון.

אוקס לגמרי הראה בעונה הראשונה שאם הוא כשיר הוא שחקן מאוד מאוד משמעותי אצלנו. הלוואי הלוואי שיצליח לשמור על כשירות.

קייטה לא הראה יותר מדי עדיין, אני מסכים. סה"כ הוא גם לא שיחק הרבה. איך שהתחיל להיכנס לקצב הוא נפצע.
    אבל הוא לחלוטין משנה את המשחק שלנו. אין לנו עוד קשר שכל כך נח לו לקבל כדור, מחפש לדחוף אותו קדימה, מניע את הקבוצה. מבלי לעשות שום דבר מיוחד, הוא משפר אותנו משמעותית עם הכדור כי המאפיינים שלו פשוט לא קיימים אצל האחרים.
    אני זוכר שאמרתי פעם לגיל על אלונסו (לפני הרבה שנים כמובן אז לא יודע אם יזכור) שאנחנו נבכה על עזיבה של אלונסו כי גם כשהוא לא טוב (כלומר המסירות פחות מדויקות\פחות מפוקס) הוא פשוט קריטי לאיך שאנחנו משתמשים בכדור. ראינו איך נראה הקישור שלנו אחרי שהוא עזב.

אני אתן דוגמה ממש קטנה לגבי כמה הפעולות הקטנות של קייטה הן משמעותיות:

תראו איך קייטה מקבל את הכדור ורואה את רוברטסון בצד. במקום למסור לרוברטסון, הוא מסתובב בחזרה למרכז המגרש כביכול, "מזיז" את ההגנה של יוניטד יותר למרכז ואז מוסר לרוברטסון שיש לו יותר מרווח להכניס כדור.

פעולה מאוד קטנה ובסיסית כביכול.

לגבי גומז - הוא איבד את המקום שלו כי נפצע. אולי עוד לא לגמרי נכנס לכושר. הוא לא הרשים כשקיבל הזדמנות, נכון. הקטע הוא שגם מאטיפ נראה לא טוב במשחקים ולוברן הוא כמובן קטסטרופה.
    אנחנו גם יודעים כמה משקל קלופ נותן לשחקן שרץ כבר בהרכב לעומת שחקן שחוזר מפציעה "לא בקצב" כמו שהוא אומר.
    אז לדעתי זאת הסיבה שגומז לא מועדף כרגע. הוא לא סתם ירד ברוטציה.

Big Virgil אוהב/ת את זה.
  10. ליברפול לעד Guest

אני עדיין חושב שגם אם גומז לא במצב טוב הוא עדיף על לוברן אבל כנראה שקלופ חושב שלוברן לא כזה קטסטרופה כמו שאנחנו חושבים וזו גם הסיבה שהוא נשאר בקיץ הקודם ולא נמכר בעשרים שקל למכבי חיפה

oranfu אוהב/ת את זה.
  11. ליברפול לעד Guest

אגב מישהו יודע מה מצב הפציעה של שאקירי? ושל פול גלצל?

12. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא יודע על גלצל, הפציעה שם הייתה קשה זה ייקח זמן.
    לגבי שאקירי קלופ אמר לא מזמן שהוא קרוב מאוד לחזור לאימונים.

גם אני מעדיף את גומז. היום מבחן חשוב לגומז ויהיה לו קשה כי סביבו ישחקו צעירים.

13. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

למי שהיה ספק, לפי מה שאני קורא זה הולך להיות הרכב מחליפים ומילואים לחלוטין. אף אחד מה11 בראשון לא יפתח.
    זה קצת מעציב אותי באיזהשהוא מקום כי זה שוב מרגיש שאוקס וקייטה פותחים כי אף אחד מהם לא יפתח בוילה. יהיה קשה היום, אני חושב שארסנל תעלה הרכב יותר רציני.

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  14. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

יהיה קשה אבל הרכב המחליפים שלנו כיום הוא לא זוועתי כמו בעבר. גומז, מילנר, קייטה, אוקס, אוריגי - סה"כ שחקני רוטציה טובים פלוס. זה כבר חצי הרכב, כשבגזרת הילדים יש את הובר ואליוט שהראו דברים מאוד יפים בסיבוב הקודם.

בוא נגיד ככה, כל עוד אמרי לא פותח עם ההרכב הראשון באופן מלא, לא חושב שאנחנו נופלים בהרבה מהרכב משולב של ארסנל... בטח שלא באנפילד.

עריכה:
    מסתבר שהובר בנבחרת הולנד, ויש איזה ילד בשם נקו וויליאמס שצפוי לפתוח בעמדת המגן הימני. דיבור שגם ואן דן ברג יפתח לצד גומז.

אז כן, זה עלול להפוך לערב ארוך באנפילד...

נערך לאחרונה ב: ‏30/10/19
  15. oranfu Member

שאקירי אמור לחזור אחרי פגרת הנבחרות הבאה.

יהיה קשה אם באמת זה יהיה הרכב שאנחנו חושבים שיהיה.

נקו וויליאמס הוא שחקן דיי אפור. אגרסיבי, מגן ימני אנגלי דיי קלאסי.

מקווה שאליוט, ג'ונס וברוסטר יפתחו. כמובן שלא יכניסו לי שחקנים כמו רובו, דייק, והשלישייה הקדמית +פביניו.

מצב נושא:
הנושא נעול.