ליברפול 2022/23 - Will We Go Again?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י owen11111, ‏2/8/22.

1. oranfu Member

אני מבין שהדגש הוא על שוער שני, אבל כל ההופעות שלו העונה היו רעות. אני לא סומך עליו אפילו כשוער שני.

השיקול לגבי ג'וטה הוא שהוא מתקרב לסיום חוזה לדעתי. אני הייתי שוקל למכור ולא לתת חוזה חדש.
    ולא שהייתי רוצה, פשוט אנחנו יודעים שבשביל רכש צריך למכור...

כל כך מיותר לסכן את השחקנים האלה במשחק היום.

גורדון לאט לאט חוזר מפציעה שהשביתה אותו מפברואר 2022.
    לפי מה שאומרים גם הוא וגם באייצ'טיץ' מאוד סובלים מפרצי גדילה ובגלל זה הם בחוץ תקופות ארוכות.
    נקווה שזה מאחוריו.

yakov_y אוהב/ת את זה.
  2. k_700 Member

לא ניוולד לעולם שבו סלאח מסיים עונה עם פחות מדאבל פיגרס גם בבישולים אהה… וזה עוד לפני ההתעללות שהוא יעביר אותנו בסוף דצמבר.

3. yakov_y YNWA

קצת על אתמול ובכללי:
    1. מה עם טיאגו ?
    2. מקווה שקוואנסה יישחק כמה שיותר, מעדיף אותו על גומז ומאטיפ.
    3. עדיין מחכה שארנולד יעבור לקישור.
    4. אליוט לא ראוי, צריך לעזוב ממזמן, לא מספיק תכלס, לא תורם מספרית להתקפה ולא מספיק פיזי והגנתי לשחק בקישור, סתם תופס מקום בקישורף מעדיף בולדוג שם שיכסה שטחים.
    גם לגבי קרטיס ג'ונס יש לי ספקות.

Liverpool-Forever אוהב/ת את זה.
  4. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

מסכים על הכל, דווקא לגבי אליוט אתמול היה משחק טוב שלו, אבל אני מייחס את זה לרמה הנמוכה של היריבה.

בקיץ היה צריך להביא מגן ימני פרופר, "רוברטסון" לימין וארנולד צריך לעבור קבוע לקישור.

5. oranfu Member

באמת אליוט היה דיי טוב אתמול.

טיאגו לא רלוונטי כבר, אולי עוד ישחק פה ושם לפני שיעזוב בקיץ הבא.

לגבי ארנולד, אני חושב שהמועדון צריך לקבל החלטה.
    או שהוא מגן, או שהוא עובר לשחק בקישור. החילטור ההיברידי הזה חייב להסתיים.
    אני לא רוצה לראות אותו בקישור אבל לצערי אני לא רואה אותו חוזר לשחק מגן.
    אבל גם אם ישחק בקישור, אי אפשר שישחק כמו שהוא נראה העונה. הוא משחק כאילו הוא מספר 10 דרום אמריקאי בשנות התשעים. בלי אפילו מראית עין של מאמץ הגנתי. אני מאוד לא אוהב את הגישה שלו.

6. Rushie Member

לדעתי התפקיד ההיברידי עדיף על מגן ימני פרופר כי זה גורם לו להתמודד פחות בסיטואציות הגנתיות, לפחות ברוב המשחקים (מול סיטי למשל זה לא הורגש).
    כן הייתי שמח לראות החלטה להעביר אותו לקישור באופן סופי.

כשרואים את הכושר של דקלאן רייס ובעיקר של בלינגהאם, לדמיין את טרנט לידם בנבחרת כ-deep lying playmaker זה די מדהים. אולי הקישור עם הכי הרבה פוטנציאל ביורו.

7. oranfu Member

אין לו בעיה ביכולת הגנתית, יש לו בעיה ברצון לעשות הגנה.
    אתה לוקח בעיה ומעביר אותה עמדה, זה הכל.
    גם בקישור צריך לעשות הגנה. הוא לא יהיה מבודד מול שחקן התקפה יותר מדי, אבל הוא יהיה חיסרון מספרי באמצע וגם ככה יש לנו בעיה שם.

כשזה היברידי הוא פשוט לא בהגנה מלכתחילה ואז הבלם הימני נאלץ לצאת לאגף, מה שיוצר עוד יותר בלבול וגם מפקיר את האמצע.

8. k_700 Member

יש לו בעיות קשות בהגנה, תפסיק להתעלם מזה.
    כשהוא מבודד הרבה פעמים על שחקנים באחד על אחד הוא לא יותר מבינוני, בהגנה מול כדורי רוחב הוא חלש, במתפרצות הוא כבר הרבה פחות מהיר מבעבר וגם שם מתקשה(ואתם כאמור משחקים על קו הגנה גבוה ובלי קשר אחורי).

נכון שגם בקישור צריך לעשות הגנה אבל כ8 בקישור הוא בטוח מגן טוב יותר מרוב מספרי 8 שיש לליגה הזאת להציע.
    שים לידו קשר אחורי איכותי וגראבנברח(שבעצמו עושה עבודה הגנתית טובה בלחץ) ואתה תקבל קישור שמסוגל להגן ולתקתק התקפה.
    השאלה הגדולה היא אם לא מפסידים את סובו פה וזו דילמה לא קלה.

9. Rushie Member

טרנט הראה בסוף העונה שעברה ולפרקים גם בעונה הנוכחית שהפוטנציאל שלו כקשר הוא עצום. לא פחות מסובו וגראבנברך ואולי אף יותר. יש מספיק משחקים בשביל שכולם יקבלו דקות בתוך המיקס הזה.

Liverpool-Forever אוהב/ת את זה.
  10. MaxAaRons Member

מה גראבנברח? מה אתם קיי700 או מה?
    גראבנברח חוץ מריצות עם הכדור שחקן ללוטון טאון נכון לעכשיו.
    העונה כיכב רק בליגה האירופית, במשחקים שהוא שיחק (נתח משמעותי של דקות) ,לוטון,ברייטון,נברטון,פורסט הוא היה נראה כמו פח.
    זה שחקן שמקסימום יכול להיות מחליף ,וגם מקאליסטר.
    אתם צריכים מגן ימני וקשר אחורי פרופר שישחק לצד סובוזלאי וטרנט.
    זה גם לא עסק יקר להביא מגן וקשר אחורי ואפילו בלם נוסף.
    הבעיה תהיה להחליף את סלאח ,מעבר לזה יש סגל עמוק ומצוין.

11. k_700 Member

יש מספיק משחקים לכולם ובשנה הבאה עם צ׳מפיונס יהיו יותר אבל העניין הוא שבמעמד של טרנט וסובו הם צריכים להיות השחקנים המובילים בליברפול בדקות משחק.
    רוצה לומר, אחרי שסלאח יזוז כנראה השחקנים שיקחו הכי הרבה על עצמם. מכאן, באמת צריך לחשוב עם שילוב של שניהם בהרכב בהכרח הוא משהו שיצליח או שאתה מקריב אחד בשביל האחר/שניהם קצת ידרכו לשני על הרגליים.
    סובו שיחק לא מעט 50-50 אצלכם השנה והיה מדהים, טרנט עשה את התפקיד הזה נהדר בחצי השני של העונה שעברה.
    סובו גם שיחק לא מעט בקריירה שלו כ10(בעיקר בנבחרת ובלייפציג), גם את התפקיד הזה הוא מסוגל לעשות.
    השאלה זה אם אפשר לשלב את שניהם ביחד.
    אני נוטה להאמין שכן אבל אתה תצטרך קשר אחורי שהוא מפלצת aerial defense עם רגליים, מהירות, שכל. שזה אומר הרבה פחות התעניינות באנדרה מפלומיננסה.

שאלה נוספת זה איך אתה משלב את שניהם עם גראבנברח. עד היום גראבנברח עוד לא נתן פחות מ6.5 בכל משחק, אבל באופי שלו הוא 8 התקפי שצריך לעלות הרבה, ללחוץ גבוה ולשחק קרוב לרחבה וגם איתו הפוטנציאל ענק אם ככה הוא נראה בגיל 21 בחצי שנה הראשונה שלו בקבוצה...
    אולי אנחנו בדרך לתשובות קשות.

12. MaxAaRons Member

איך הוא נראה בחצי שנה הראשונה שלו בקבוצה בגיל 21?
    מה הוא עשה עד כה בקבוצה?
    זה כמו שאוננה שוער טוב ומאונט 8 היברידי??????
    או כמו שאמארבט פרוגרסיב פאסר.

הלוואי שבביירות יחשבו איך לשלב את הפול פוגבה לעניים הזה בהרכב.
    אבל עם איך שהדברים עובדים במועדון הכדורגל סקאוזלנד.
    גם מקאליסטר וגם גראנברח זה שחקני ספסל פר אקסלנס בעונה הבאה.
    גם גאקפו.

13. oranfu Member

לא היתה לטרנט בעיה הגנתית כל השנים (מלבד בכדורי גובה), הוא פשוט איבד עניין בלעשות הגנה.
    הוא מתנהל כאילו זה מתחת לכבודו אשכרה "להתלכלך".

הוא לא עובד בלי הכדור כמעט בכלל, נראה כאילו הוא עושה טובה כשרץ (ולהגנה בטח שהוא לא עושה ספרינטים).
    כל עוד הגישה שלו לא תשתנה זה לא משנה איזה עמדה הוא משחק על הדשא.
    הבעיה שלי שכשמתעקשים על ההיברידיות, לדעתי זה דופק גם את ההגנה וגם את ההתקפה. בהגנה זה יוצר בלבול ובהתקפה זה מעמיס על האמצע ומונע מאיתנו אופציה לשחרר לחץ לכיוון האגף.
    שיחליטו מה התפקיד שלו וזהו.

14. Rushie Member

אני לא בטוח לגבי כל הדברים שאתה כותב על גראבנברך.
    כישרון גדול- בהחלט, אבל אתמול למשל היה לו משחק די חלש לדעתי. הוא עוד צעיר ויש לו דרך לעשות, כרגע סובו נראה בשל יותר ממנו ובכל אופן מבחינת סגנון אני רואה את שניהם מתחרים על תפקיד הקשר ההתקפי יותר בזמן שטרנט כקשר יתחרה מול אלכסיס על תפקיד ה8 ה״מרכזי״ יותר שמנהל את המשחק מאחור.

קשר אחורי משמעותי הוא קריטי בכל קונסטלציה שלא תהיה.

15. k_700 Member

סובו בעונה הזאת שיחק יותר 8 שמנהל את המשחק מהקישור מקשר התקפי. נתן הופעות מדהימות שם.
    ברור הוא יכול לשחק 10 או לצורך העניין להיות על העמדה של דה בריינה בסיטי או להיות הפליימייקר מהקו. הוא מגוון מאוד. השאלה זה השילוב עם טרנט. כשטרנט בקישור הוא לוקח הרבה כדורים אליו, הוא מוסר הרבה, הוא מקדם את המשחק הרבה, הוא הולך על הכדורים הארוכים שלו. סוג של רג׳יסטה לא דיפ פליימייקר. זה מצריך התאמות. כתבתי שאני נוטה להאמין שאפשר לשלב את שניהם אבל עם קשר אחורי מוגדר ואיכותי וכנראה גם התאמות שיצטרכו לעשות להתקפה בהמשך(כשסלאח יעזוב).

לא ראיתי הופעה רעה של גראבנברח עד היום.
    נניח אתמול היה חלש יותר(היריבה ממש חלשה, לא באמת ראיתי מישהו אצלכם שנראה חלש, אפילו אנדו היה בסדר גמור) עדיין אני לא חושב שאפשר לתת לו פחות מ6.5 על אתמול. ברוב המוחלט של ההופעות השנה הוא לפחות 7. זה מצוין. בעיקר אחרי הסיפורים ששמעתי על כמה הוא חשוד וכמה הוא אוברייטד כי רדף אחרי הכסף עם ראיולה הי״ד והתייבש על הספסל של באיירן.
    מהרכישות הכי טובות השנה בינתיים בטח בווליו פור מאני. הדבר שהכי צריך לגרום לך להיות מרוצה ממנו זה שהוא על גרף שיפור לינארי ברור מההופעה הראשונה שלו.
    אולי אחרי שסלאח יעזוב תעבור בכלל לאיזה סוג של יהלום עם ווינג בקס. ואז זה יהיה מעניין עם כל השלושה האלה.

נערך לאחרונה ב: ‏1/12/23