ליברפול 2022/23 - Will We Go Again?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י owen11111, ‏2/8/22.

1. k_700 Member

ריג ולייסי מוכרים בערך כמו שסטרלינג וסאנצ׳ו היו בגילאים האלה. זה שני שחקנים שמגיל 13 העיניים עליהם.
    איך רואים? קודם כל שניהם משחקים גם בנבחרות צעירות של אנגליה וזה משודר ביוטיוב.
    המשחקים של האנדר 18 אצלינו משודרים בmutv(ולפעמים גם ביוטיוב) ויש באז ענק סביב הקבוצת אנדר 16 שלנו, היא גם שוברת שיאים של קהל.
    בתחילת העונה שמו את לייסי בנבחרת אנדר 17 של אנגליה(כלומר דילג על הנבחרת של הגיל שלו) והוא נתן הצגה מול ספרד, כשהיה הרבה בילד אפ לקראת ההופעת בכורה שלו שם.
    הוא מרשים כמו שגרינווד וסטרלינג היו בגיל הזה וגם נותן הופעות גדולות במשחקים שהם high profile.
    לצערו הוא נפצע לפני שלושה חודשים ומאז יש קאונטר לחזרה שלו. אני אהיה מופתע אם הוא לא בסגל של הבוגרים בעונה הבאה(אלא אם יתגלה שהיו סיבוכים רציניים בפציעה שלו).

עד גיל 16 באנגליה הייתי מסמן את לואיס סקלי, ריג כמובן, מקליסטר, פיצטגרלד- אלה מהקישור.
    קשרים התקפיים וחלוצים- לייסי כמובן, אנוואני של ארסנל, ניוני שלכם, ג׳ק פלטשר שמראה גיוון יפה במגוון תפקידים, ביאנקרי, לוקה פלטשר(שום קשר ל... מנצ׳סטר סיטי).

שחקני הגנה- הארי אמאס נראה כמו הדבר שהכי קרוב כרגע לפריצה לרמות הבוגרים.

עשינו בשנתיים האחרונות עבודה רצינית בגיוס של טאלנטים בני 14-15 מאותו השנתון ולא מפתיע שכל האנדר 16 שלנו למעשה מובילים מתחילת השנה את האנדר 18 שלנו להיות הקבוצה החזקה באנגליה. זה גם עלה לא מעט כסף לבנות את הקבוצה הזאת.

oranfu
    נראה שהוא מחכה לרגע שאפשר לחתום חוזה מקצועני כדי להגיע לניוקאסל. לפחות אלה הרמזים שהיו לגביו בחצי שנה האחרונה.
    הכוונה בצריך לראות איך זה יתפתח היא כי באופן כללי קשה מאוד להעריך איך שחקן שמשחק 8, מנהל משחק, יראה ברמות הגבוהות. זה בדרך כלל תפקיד שאתה מבשיל אליו בגיל 22-23 לא בגיל 15-16.
    החריגים שבדרך כלל פורצים מוקדם מאוד בתפקיד הזה הם כל מיני שחקנים שהם מפלצות אתלטיות ורצוי במערכת שמעודדת קידום שחקני בית(נניח קובי מאיינו אצלינו העונה).
    לצערו של ריג הוא לא מפלצת אתלטית ואפילו קצת קטן בגודל. אבל הוא כשרון בולט ורציני מאוד, ברור לגמרי למה חצי עולם מנסה לדוג אותו.

Ori8 אוהב/ת את זה.
  2. oranfu Member

לא יודע מה בדיוק הסיפור שלו, אני אופתע אם לא יגיע לניוקאסל אם המשפחה באמת כאלה שרופים על ניוקאסל והם הרי גם יציעו הרבה כסף. אולי יהיה מועדון אחר שיצליח לשכנע אותם שהמסלול לבוגרים יהיה אצלם הכי טוב.
    לא יודע איזה סיבה יש לו לחכות עם החתימה שם אם הוא רק מחכה לגיל 17, יכול לעבור כמו שילדים אחרים עוברים.

אני רואה את הדברים ההיפך ממך.
    דווקא שחקן שמצליח לבלוט מבלי שיש לו יתרונות פיזיים זה הכי מבטיח.
    דווקא הלהטוטנים הזריזים הם אלה שהסיכוי שהמעבר שלהם לבוגרים יהיה הכי קשה לדעתי כי הם רגילים פשוט להתגבר על שחקני ההגנה בנוער בזכות יכולת אישית והרמה בבוגרים לא דומה בכלל.
    חלקם עושים קריירה כמו סטרלינג, חלקם כמו אייב.

3. k_700 Member

כשמדברים על שחקני התקפה או כאלה שמשחקים באגף אני מסכים איתך.
    הזריזים עם הטכניקה והראיית משחק עושים את הadjustment הכי מהר.
    לשחקן שהוא 50-50 אני חושב שהדרישה לפיזיות ויכולת לתרום בהבטים הגנתיים היא נדרשת, כמו גם לעשות שיפט מיידי בהבנת המשחק כי לשחק במרכז השדה אצל מרבית הקבוצות זה תפקיד תובעני מאוד.

לכן אתה רואה מעט מאוד דוגמאות לקשרים שפרצו לקבוצות הבוגרים בגיל 16-17 אבל זה הרבה יותר נפוץ לראות סטרלינגים, גרינוודים וגארנצ׳ויים עושים את זה בגיל 17.

תנסה לחשוב כמה פעמים בהיסטוריה ראינו ילדודס פורצים לתפקידים כאלה בקישור בגיל כל כך צעיר וכמה נדירים הם נראו גם מבחינה פיזית ואתלטית(מאיינו, ססק).

לא אומר שיהיה פלופ אלא שמן הסתם הוא משחק בתפקיד שלוקח זמן להבשיל אליו בגילאי בוגרים.
    למה הוא עדיין בסנדרלנד? הם טיפחו אותו מגיל צעיר כאחד מהכשרונות הכי גדולים במדינה. דרכם הוא הפך לקפטן של כמה נבחרות צעירות ואצל מואברי בשנה שעברה הוא קיבל את הבכורה בגיל 15 והפך לשחקן השני הכי צעיר בהיסטוריה שלהם לערוך בכורה.
    מואברי פוטר ויש שם מאמן אינטרים כרגע שכנראה בראש אחר מלזרוק שחקן צעיר למערכה. יכול להיות שהוא ממתין כי הוא לגמרי השם הכי מדובר בקשר לאוהדים שלהם.
    יעשה לו טוב לדעתי להפוך לשחקן סגל שמשחק קבוע בקבוצת צ׳מ׳פיונשיפ בגיל 16-17 מאשר להזרק לאקדמיה של קבוצת פריימרליג וכנראה שגם זה שיקול מבחינתו. יוכל לשחק שנה ולצבור בטחון ובגיל 17-18 לעבור כשחקן בוגרים לכל דבר על חוזה תואם.

oranfu אוהב/ת את זה.
  4. oranfu Member

יש גם יותר נכונות לשלב שחקני התקפה צעירים מאשר שחקני מרכז מגרש\הגנה.

לא יודע למה הוא עדיין שם, אני מניח שיש לו שיקולים וזה ששם יהיה לו יותר קל לשחק בבוגרים מהווה משקל משמעותי אני מניח.

5. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה ההרכב נגד סיטי??????????????????????????????????

6. k_700 Member

7. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

“I don’t think Mo is too far off but he will not feature tomorrow,” said the manager. “Next week, at any point, it’s possible. He’s on the way back, definitely.”

קלהר
    רוברטסון וירג'יל קונאטה גומז/בראדלי
    מאק אנדו סובוסלאי
    דיאז נונייז סלאח

אם ככה עולים יש מצב. אם במקום סלאח גאקפו/אליוט, בעיה. מקווה מאוד שבחמישי נראה מעט מאוד שחקני הרכב אבל לצערי חושב שזה לא יקרה.

8. k_700 Member

גאקפו כל כך נוראי ואבוד כחלוץ שזה לגמרי מוציא אותו מהקצב של המשחק ומחסל לו את הבטחון גם כשאתה מזיז אותו במחצית שנייה לעמדות שהוא מכיר יותר טוב.
    כרגע הוא כל כך אחורה ברמה שלו שאתה כבר שוקל אשכרה אם הדאנס הזה עדיף עליו.
    כמה מגוחך במבט לאחור הדיון הזה שהוא צריך להיות החלוץ הפותח בליברפול, אה?

9. Rushie Member

לגאקפו היו כבר דקות גם בימין וגם בשמאל. הבעיה שלו היא לא עמדה אלא פשוט זה שהוא בכושר רע, ובלי קשר הוא לא שחקן מספיק איכותי כדי לקחת את הקבוצה לנצחונות במשחקים קשים כמו אתמול.
    מול השער הוא החליט שהוא מתחפש לנונייז מודל דצמבר 23.

10. k_700 Member

איזה נונייז מודל דצמבר 23, אולי ראשפורד מודל 23.
    נונייז עולה מהספסל לחצי שעה ומייצר לעצמו 3-4 מצבים, זוכה בכדורים, עושה הולדינג.

גאקפו אבוד באמצע.
    משחק שלם 32 נגיעות בכדור, 9 פוזשנים מפסיד, איזה בעיטה ורבע לכיוון השער.
    הוא לא פיזי מספיק לשחק את התפקיד הזה באנגליה, אין לו משחק עם הגב לשער, הוא לא פואצ׳ר מספיק אגרסיבי.
    הוא שחקן שצריך לשחק עם הפנים לשער, שחקן שצריך ליצור לאחרים, לבוא מחוץ לרחבה.
    לשחק איתו חלוץ זה אולי תפקיד שהיה יכול לעבוד במשחק ורבע בנבחרת שלהם אצל ואן חאל.

11. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא בטוח לגבי זה. כבר זמן מה שאני טוען שהשלישייה הכי טובה שלנו עשויה להיות סלאח-נונייז-גאקפו, ובכושר הירוד של דיאז אני עדיין חושב שזה שווה ניסיון של 2-3 משחקים ברצף ולראות מה יוצא.

ההתרשמות שלי היא שגאקפו שחקן של כדור לרגל, ולכן כשמשחקים איתו ועם דיאז ואליוט בהכרח לא ייצא מזה כלום. אף אחד לא מחפש לנוע לעומק וכולם לפני ההגנה. אתמול זה היה מאוד ברור שזאת בעיה, המון התקפות שהכדור באגף אצל המגן או אחד הווינגרים ופשוט רק שחקני פורסט ברחבה. כלומר לא רק שהוא מתופקד בעמדה לא טבעית בשבילו אלא שגם מי שאמור להיכנס מאחוריו לא ממש עושה את זה ואז המצב אימפוטנטי לחלוטין.

מה שכן הוא בהחלט בכושר ירוד. כן ציפיתי לראות ממנו יותר מנהיגות ובגרות בתקופה הזאת.

oranfu ו-Liverpool-Forever אוהבים את זה.
  12. oranfu Member

כשאני מסתכל על גאקפו אני חושב שדיאז חייב לשחק על חשבונו וכשאני מסתכל על דיאז אני חושב שגאקפו חייב לשחק על חשבונו.

כרגע גאקפו מזעזע. אני לא שוקל אם דאנס עדיף עליו כרגע אלא אני מרגיש דיי בטוח שעדיף עליו.
    מילא שהוא משחק גרוע, אבל למה כשהוא מקבל כדורים במצבים טובים הוא מסיים בכזאת צורה עלובה?
    סבבה, עדיף לו מהאגף ולא לשחק חלוץ, אבל בסוף הוא מקבל כדורים מול שוער ומסיים בצורה מביכה.
    ויש משהו שאני לא שמתי לב עד שראיתי התייחסות לזה בטוויטר אבל לוקח לו מלא זמן לשחרר בעיטה. כלומר, הוא מגיע לעמדת בעיטה אבל עד שהוא מסדר את הגוף\צעדים שלו בשביל להניף את הרגל הוא מאבד מומנטום.
    אני חושב שזה הולך ומתבהר שהוא אולי שחקן משלים טוב לסגל, לא מישהו שאפשר לצפות ממנו להוביל משהו.

יש לי ביקורת על נונייז, אבל לכל הפחות הוא מטריד הגנות. כשעולים מולנו ורואים את גאקפו ודיאז הם רגועים, הם לא מהווים שום איום.
    ברור שבמצבת שחקני ההתקפה שיש לנו, נונייז צריך להיות באנקר.

מסכים לחלוטין עם טומי.
    אבל יותר מזה, ושוב אני אגיד, זה לא רק שאלה שחקנים של כדור לרגל אלה גם שחקנים שפשוט לא יכולים להתגבר על שחקני הגנה בדריבל אז הם לא גורמים להגנה לזוז כשהכדור ברגליים שלהם. זה סטטי גם עם הכדור וגם בלי הכדור.

Scouser Tommy ו-Liverpool-Forever אוהבים את זה.
  13. cheddar Member

נונייז מוביל בקטגוריית השחקן המשתפר, גם אם זה לא כל מה שאתם רוצים מחלוץ זה הרבה יותר טוב מבחינתו מאשר שנה שעברה

14. k_700 Member

הוא לא היה רע גם בשנה שעברה.
    לתת 15 שערים כשאתה חצי עונה בליגה עולה מהספסל וברוב הזמן כדי לשחק בשמאל בזמן שאתה חלוץ מטרה.
    הוא פשוט לא הטעם של כולם מבחינת הסגנון והוא משהו שונה לגמרי בסגנון משחקני ההתקפה שהורגלנו לקבל אצל ליברפול של קלופ אז לקח זמן להעביר אותו בגרון.

בסוף סותם פיות. הוא ביי פאר האופציה העדיפה באמצע, הוא מוכיח שהוא מסוגל לסחוב קבוצה גם על הגב כשצריך ולמרות שניסו לשוות לו מראה של איזה נגר שלא מסוגל לעשות כלום עם הכדור הוא מסוגל לייצר המון מצבים גם לאחרים.
    איך אומר שיד, the ball don't lie.

15. Rushie Member

דיבורים עכשיו שהפציעה של אליסון רצינית והוא לא יחזור עד השלבים המאוחרים של העונה.
    בקיצור שביר, מתפורר בקלות.

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.

משתמשים שצופים בדיון זה (רשומים: 1, אורחים: 3)

1. Esomech