ליברפול 21/22 - The Last Dance?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Scouser Tommy, ‏18/8/21.

1. oranfu Member

נו בסדר, אבל אם אנחנו על הסף, אנחנו צריכים לבדוק שהרכש שיהיה לא מעביר אותו ליותר מ-17 זרים בסגל.
    אם אנחנו במצב בעייתי צריך שהרכש יהיה HG.

אם אני יוצא מנקודת הנחה שמינאמינו, אוריגי ואדריאן עוזבים בקיץ, יש לנו 14 זרים.
    קשר במידה ויחתום (לא אנגלי) אז זה 15.
    מניח שירצו שוער שלישי גם, אם לא יהיה כזה אנגלי זה 16.
    זה לפני שמדברים על עוד קשר\שחקן התקפה (שלדעתי נדרשים).

מה קורה אם גומז ירצה לעזוב (ויש דיבור כזה)? אנחנו נצטרך בלם, אם אין כזה אנגלי אז סגרנו מכסה של זרים.
    מילנר גם מסיים חוזה, אם הוא לא ממשיך זה עוד שחקן אנגלי שמקבל דקות שיורד מהרוטציה. קלופ ירצה לו מחליף? הוא יצטרך להיות אנגלי.
    אוקס צפוי לעזוב, זה עוד אנגלי שיורד מהמכסה.

וזה רק בהסתכלות על סגל לעונה הקרובה, אבל כשמחתימים שחקנים לא מחתימים אותם לעונה אחת לכן רצוי לשים על זה דגש (ואני מניח שעושים את זה).

בלינגהאם נחשב HG (צריך להיות באקדמיה באנגליה לפחות 3 שנים לפני יום הולדת 18).
    אגב, הוא גם אמר שהוא יישאר בעונה הבאה בדורטמונד.

2. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה משנה מה הוא אומר?
    דורטמונד זה מועדון שמוכר כוכבים דרך קבע.
    אם תגיע הצעה מתאימה הוא ימכור.

3. oranfu Member

בקיץ שהם מוכרים את האלאנד?
    לא יודע, אם השחקן לא מחפש לעזוב הקיץ אני בספק גדול אם הוא יעזוב.
    הרי הם לא דוחפים את השחקנים שלהם לעזוב, הם פשוט לא מתנגדים לזה.

כמובן שאם תגיע הצעה של 100+ והשחקן ירצה לעזוב הם כנראה ימכרו.
    ועדיין, אני לא חושב שזה על הפרק הקיץ.

4. Liverpool-Forever משתמשים של כבוד היכל התהילה

בפסקה ה2 רשמת מה שאמרתי.
    אם תגיע ההצעה, הם ימכרו.
    אם השחקן לחוץ על זה או לא, זה נראה שזה יותר תלוי בשוק מאשר בהם או בו.

5. k_700 Member

לא חושב שהם ימכרו אותו הקיץ, גם אם תגיע ״הצעה״.
    הם יעשו את התרגילים שעשו עם סאנצ׳ו לפני שנתיים.
    הם הצהירו שהוא פחות או יותר רלוונטי לקיץ הבא.
    יש לו חוזה עד 2025, אין להם מה למהר.

בלינגהאם זה ממש נחמד אבל-
    1. יעלה פחות או יותר 100 מליון פאונד. אתם תשלמו את זה?
    2. לדעתי הולך להתפתח למשהו בסגנון של יאיא, יתאים לכם?

טכשומאני מתאים הרבה יותר.
    אל תשכחו שקארבאליו hg.

6. alexshw Member

קלהר שוער שני ותביאו שוער שלישי בריטי רק למכסה. כולם עושים את זה.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

7. oranfu Member

בינתיים בלינגהאם אמר שאין לו כוונה לעזוב.
    זה ישתנה אם תגיע הצעה? יכול להיות. אבל סביר שהוא גם יודע טוב מאוד מה הסבירות שתגיע הצעה כזאת לפני שאומר שהוא נשאר עוד עונה.

אני לא יודע איזה שוער שלישי נביא. עובדה שכרגע השוער השלישי שלנו לא בריטי.

8. AE94 Member

לגבי קישור בליברפול, אחרי כבר כמה שנים ניתן לראות לדעתי שקלופ לא מצפה מהקשרים שלו להיות מנהלי משחק ומוסרים אדירים (נוסח דה בריינה, או צ'אבי, אינייסטה, מודריץ' ושחקנים מהסוג הזה), אלא יותר קשרים שהם "פועלים" כלומר השתתפות משמעותית במשחק הלחץ על הגנת היריב. זה מתכתב גם עם ראיון שראיתי עם קלופ לפני כמה שנים שהוא אמר ששיטת הלחץ המסיבי שלו, בעצם חוסכת מקום של "מספר 10" (כמו לדוגמה דה בריינה בסיטי) וכך ניתן להשיג את הכדור במקום גבוה במגרש בלי יותר מדי צורך בקישור יצירתי (בסגנון של מה שראינו בברצלונה הגדולה לדוגמה או בסיטי עם שחקנים כמו גונדואן וסילבה לצד דה בריינה בקישור). לכן כל הרכש לקישור לדעתי יהיה רכש של שחקנים שהם לפני הכל שחקנים אתלטים, חזקים ומסורים, ואם הם גם יהיו יצירתיים מה טוב אבל זה לא המוטיב המרכזי. את היצירתיות בקטע הזה הוא משאיר לשלישייה הקדמית כמובן, לרוברטסון ובעיקר לטרנט שמשחק הרבה פעמים כקשר לכל דבר, ואפילו היציאות קדימה עם הכדור של מאטיפ, או המסירות הארוכות המדויקות של ואן דייק הן חלק בלתי נפרד מהיצירתיות ויצירת המצבים. השורה התחתונה היא שקלופ רואה בקשרי אמצע שלו "פועלים שחורים" לפני הכל. אפילו טיאגו על תקן היצירתי משחק מאוד מאחור יחסית בקישור ולא ממש מתחת לחלוצים על אף יכולות המסירה וראיית המשחק המעולות שלו

9. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

איפה טיאגו נכנס בתאוריה שלך?

oranfu אוהב/ת את זה.
  10. AE94 Member

טיאגו משחק מאוד מאוד מאחור תשים לב, אם אתה משווה אותו למיקום של דה בריינה נגיד במגרש, או אפילו למיקום של ברונו, הוא רוב הזמן רחוק מהרחבה, ולכן הטכניקה המעולה שלו באה פחות לידי ביטוי, מאשר אם הוא היה משחק ממש כמספר 10 מתחת לחלוצים.

11. Esomech Member

לא זכור לי מעולם שטיאגו שיחק 10.
    לא בבארסה ולא בבאיירן.

והעמדה שהוא משחק בה אצלנו פחות או יותר זהה לעמדה ששיחק בה בבאיירן. מבחינת המיקום שלו במגרש.

12. oranfu Member

נראה לי שזה כבר ברור לחלוטין שהוא כן מצפה מהקשרים שלו להיות מאוד טכניים ובעלי יכולת מסירה טובה.
    להגיד שהוא מצפה מהקשרים שלו להיות "פועלים" זאת פרשנות לא נכונה (שהרבה אוהדי ליברפול גם חטאו בה).

הוא ירש קישור שהוא "פועל" מטבעו אבל הרכש המשמעותי שלו (לקישור) בשנים האחרונות זה קייטה וטיאגו.
    חוץ מזה הוא גם דוחף לשם את אליוט וג'ונס.
    אז כן, קלופ כמובן דורש שהקשרים שלו יעבדו קשה (מכולם, לא רק הקשרים) אבל הוא כן רוצה שהם יהיו טכניים ויצירתיים.
    הוא לא מעוניין בקשר "פליימייקר" בהגדרה. זה ממש לא אומר שהוא רוצה שהקשרים שלו יהיו פועלים אפורים. כל מה שאנחנו רואים ממנו בשנים האחרונות מלמד אותנו בדיוק את ההיפך.

אני גם לא יודע איך להתייחס לאמירה כמו "הטכניקה של טיאגו לא באה לידי ביטוי".

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  13. AE94 Member

הטכניקה של טיאגו לא באה לידי ביטוי ביחס למה שהיא יכלה לבוא לידי ביטוי אם הוא היה משחק נגיד בעמדה של דה בריינה כ 10 מתחת לחלוצים, לזה הכוונה. ולדעתי מכל המשחקים שראיתי בבאיירן הוא שיחק יותר קדימה ביחס למה שהוא שיחק בליברפול (גם בברצלונה בתחילת דרכו). ולגבי סוגיית הקשרים, לדעתי אפשר לראות לאורך כל התקופה של קלופ שהוא פחות מייחס חשיבות לטכניקה של הקשרים ביחס לפפ נגיד. אם תיקח את כל שאר הקישור של ליברפול בשנים האחרונות כמעט כולם תפקדו בפועל כ"פועלים שחורים" לפני הכל, וויינאלדום זאת הדוגמה הכי טובה לדעתי לפני שהגיע לליברפול וגם בנבחרת הולנד הוא היה הרבה יותר התקפי באופיו מאשר שיחק בליברפול וקלופ די הפך אותו לסוג של פועל שחור במגרש (לדעתי בצדק כי הוא היה טוב כפועל שחור ולא קשר התקפי מספיק טוב בשביל ליברפול). שוב אם אתה לוקח את הקישור של ליברפול בשנים האחרונות ביחס לכמעט כל הקבוצות הבכירות, היצירתיות שלו פחות בולטת משמעותית, ושוב זה בסדר, אני מאוד מחזיק מקלופ וחושב שהוא המאמן הטוב בעולם, רק שבקטע של יצירתיות בקישור הוא מחפש מהקשרים יותר דברים אחרים (נגיד לצורך הענייו טרנט מעמדת המגן הימני מפצה על הסוגיה הזאת במסירות האדירות שלו או גם המסירות הארוכות המעולות של ואן דייק או הפריצות קדימה של מאטיפ).

14. oranfu Member

אני לא חושב שטיאגו שיחק יותר התקפי בבאיירן.
    הוא שיחק שם אפילו לרוב בתור הקשר הכי אחורי לדעתי.
    ברצלונה זה עניין אחר אבל זה היה כשעלה מהנוער, לפני עשור...

הטכניקה שלו באה לידי ביטוי בצורה מצוינת כשהוא מנהל לנו את המשחק מהחלק האחורי.

ווינאלדום בא לפני 6 שנים וגם כבר עזב, אני חושב שיותר רציני להתייחס לקשרים האחרונים שקלופ רכש ואלה שמשחקים אצלו היום.
    אני כן מסכים שהקישור צריך לתת לנו יותר מבחינת יצירת מצבים, אבל זה לא בגלל שקלופ רוצה אותם יותר אפורים אלא כי הכלים שיש לו הם יותר כאלה.
    הרכש העדכני שלו לקישור והשימוש בג'ונס ואליוט בקישור (2 שחקנים שבכלל גדלו כקיצוניים\קשרים התקפיים) מראה שהוא מנסה לשנות את איך שהקישור שלו מתפקד.

זה ברור לחלוטין שקלופ רוצה קשרים טכניים ויצירתיים.

15. Ever Banega Member

דרך אגב יכולת המסירה של הנדרסון לדעתי אנדרייטד. יש לו יכולת מסירה נהדרת.