ליברפול 21/22 - The Last Dance?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Scouser Tommy, ‏18/8/21.

1. ZobyGadol Member

סופר ליג עם שריונים נוגד את כל הערכים "השאנקלים" שעליהם מבוסס המועדון הזה.

הנכד של שאנקלי פרסם הודעה שאם ליברפול תשתתף במפעל שיורידו את הפסל של סבא שלו מחוץ לאצטדיון וזה הזיז למישו? זה לא הזיז לאוהדים הכי מנומנמים בעולם (אפילו האוליגרכים של צ'לסי יצאו למארש ברחובות) ובטח שלא הזיז לבעלים שממש מעניין אותם ההיסטוריה או הערכים של המועדון, הדבר היחיד שמעניין את האנשים האלה זה היה לקבל 300-350 מיליון דולר הכנסות מהסופר ליג שגם הם לא היו מושקעים ברכש, היו משתמשים בכסף להגדל את האימפריה ולקנות עוד קבוצות הוקי, נאסקר ופוטבול.

בזמנו מול היקס וג'ילט האוהדים לא היו עושים כלום אם קראגר לא היה מוביל את כל הסיפור. אני זוכר בראיונות אחרי משחקים איך הוא היה טוחן אותם בתקשורת בלי רחמים בזמן שהוא שחקן פעיל והם משלמים לו את המשכורת.
    אני לא זוכר שחקן פעיל שיש לו ביצים לרדת על הבעלים של המועדון שלו כמוהו.

הם כמובן החליטו לזרוק אותו ואז אוהדי ליברפול איימו עליהם - קראגר לא עוזב את המועדון אלא אם כן קראגר מחליט לעזוב בעצמו.
    לא הייתה אפשרות לגעת בו.

סלאח זה לא קראגר: קודם כל אין לו את הכריזמה, אין לו את הגב ובעיקר אין לו את המעמד כי הוא לא סקאוזר אמיתי הוא לא מה שנקרא "one of our own".

זה שכמה מוקיונים בטוויטר כותבים "אם לא תיתנו לסלאח את מה שמגיע לו והוא יעזוב אני לא אסלח לכם בחיים" ממש מרגש למישהו את הביצה.

אוהדי ליברפול לא יצאו להפגנות אם ימכרו את סלאח ולא יחרימו משחקים אם ימכרו את סלאח - הם אולי יכעסו אבל יעבור להם ברגע שיחתימו שחקן אחר וישווקו אותו בתור "הסלאח הבא".

הדבר היחיד שיכול להדליק אותם זה שיורגן קלופ יגיד בעצמו שלאור מצב הרכש וההתנהגות הקמצנית של הבעלים הוא עוזב או שהם ינסו למכור את ארנולד ושני הדברים האלה לא יקרו בייחוד לא הראשון.

2. Rushie Member

כל חודשיים סאלח הולך ומתראיין לאיזה עיתון ערבי, מספר שהדרישות שלו הן לא מטורפות ושבמועדון מסרבים לתת לו את מה שהוא מבקש ומכניס את כל מערך המדיה אצלנו לסחרור.
    במקרים רגילים הייתי מתרגז על השחקן אבל האמת שהפעם אני קצת נהנה לראות איך כולם מתפתלים אצלנו. היום אפילו הזעיקו את קלופ שישדר במסיבת העיתונאים שהכל בסדר.

מה שמעניין פה זו הפאניקה שסאלח משדר. אם אתה דורש משכורת גבוהה ולא מקבל אותה-לך, אבל כל פעם שיש ברייקדאון במו"מ הוא הולך ומציף את הסיפור ומתסיס את העניינים מחדש. זה מרגיש שהוא נואש להישאר אצלנו ועושה כל מה שהוא יכול כדי שזה יקרה בשכר הגבוה ביותר האפשרי.
    נזכיר שגם מאנה מסיים חוזה באותו הקיץ ואיתו אין שום פסטיבל תקשורתי שכזה.

3. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא חושב שניתחת את זה נכון ספציפית לגבי הראיון הנוכחי, עד כמה שידוע לי הקטעים שצפו עכשיו הם מראיון שהוא עשה בכלל עם מגזין GQ, שאין לי מושג מה המשמעות שלו בעולם, אבל נראה כמו מגזין דיי "נחשב". לא איזה עיתון ערבי עלום שם.

עוד אלמנט שצריך להתחשב בו זה שבגלל המעמד שלו בכדורגל העולמי כרגע (כל הזמן בדיבור על האם הוא השחקן הטוב בעולם), הוא מקבל תשומת לב תקשורתית יותר משחקן מוביל "רגיל". לצורך העניין אני בטוח שאת מאנה לא שואלים על ענייני החוזה באותה מידה. עליו כמו שציינת בכלל אין ציוץ משום מקום, זה קשור ליכולת בעיקר וגם לפרסונה התקשורתית של סלאח שהיא הרבה יותר מהודקת.

אני לא חושב שהוא בפאניקה כמו שהוא פשוט, כמו שאמרת - רוצה להישאר בליברפול, אבל לא רוצה להרגיש פראייר בתהליך. לא יודע אם פאניקה זאת המילה. אני חושב שבעיקר מבאס אותו שבמועדון שהוא אוהב, שהוא מצליח בו מאוד, שהוא התקדם בו מאוד - לא מוכנים לתת לו משכורת שמתאימה ליכולת שהוא מציג. זאת נראית לי סיטואציה מאוד מבאסת אם אני מנסה לשים את עצמי בנעליים שלו.

golding ו-oranfu אוהבים את זה.
  4. Rushie Member

אם הוא כל כך אוהב את המועדון שיוריד בדרישות.
    עכשיו, ברור לי שזה לא עד כדי כך פשטני, אבל את הטענות האלה שהוא משמיע עכשיו הוא השמיע גם בפעם הקודמת. אין שום דבר חדש שהוא מספר אז התחושה היא שהוא סתם מנסה להחזיר את הנושא לסדר היום התקשורתי כדי להפעיל לחץ שוב על המועדון, וזה מראה על נואשות מסוימת מצידו. הוא מתנהג כאילו אף אחת לא תלך עליו אם הוא לא יסגור חוזה איתנו.

ברור שישאלו אותו על נושא החוזה יותר מאת מאנה, העניין הוא לא זה אלא מה שניהם עונים.
    מאנה, במעט הפעמים שנשאל על זה עונה כנראה תשובות דיפלומטיות כפי שהמועדון היה רוצה, ולכן לא שומעים על העניין שלו בכלל.
    סאלח לעומת זאת די מכבס את הכביסה המלוכלכת בחוץ למרות שברור שזה עושה לנו בלאגן תקשורתי לא נחוץ.
    שוב, התנהגות של צומי שמפתיעה אותי. הוא ליטרלי סוחט אותנו. הכי מצחיק או בעצם עצוב זה שלאף אחד במועדון אין ביצים להיכנס בו על ההתנהלות שלו. הוא יחזור מאליפות אפריקה ישר לחיבוקים של קלופ וכולם יתנהגו כאילו כלום לא קרה מעולם. בגלל זה אני גם קצת פחות מתרגש מזה.

5. k_700 Member

חיכיתי לרגע שאיזה אוהד הזיה יבוא ויעדכן אותנו שאם הוא אוהב את המועדון שיוריד בדרישות, מזמן לא שמענו את זה.
    מי אתם(המועדון שלכם) שתקבעו את כללי השוק בכלל?
    אחד מהמחזות המפוארים בטבע לראות איך חצי שנה אין לקברניטים אצלכם את היכולת להתמודד עם מה שהשוק מכתיב. סלאח מביא את זה על ספידים.
    אם לא תדאגו שהוא ירוויח כמו ראשפורד, סאנצ׳ו וגריליש הוא לא יהיה אצלכם.
    אין פה שום קשר לאהבה למועדון.
    הוא השחקן הכי טוב בעולם, זכותו להרוויח כמו השחקנים הכי יקרים בעולם.

modric19 ו-oranfu אוהבים את זה.
  6. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

אז שוב אני שואל - למה אתה יוצא מנק' הנחה ש*הוא* זה שמעלה את זה לסדר היום? למה לא שהוא פשוט נשאל על זה כל הזמן?
    ואם נניח לרגע שהוא באמת נשאל על זה כל הזמן - מה אתה מצפה שהוא יענה שלא היה מראה על נואשות (ממש לא מסכים)?

אני חושב דווקא שזה בדיוק העניין. אתה אומר שההבדל הוא "מה שניהם עונים" ואז שורה אחרי זה אתה אומר שמאנה "עונה כנראה תשובות דיפלומטיות", לא הבנתי. או שאתה יודע מה מאנה עונה או שלא, למה להניח הנחות? בוא תחפש ראיון שלו שהוא עונה תשובה דיפלומטית. אני ניסיתי עכשיו כמה דקות ספורות עד שהתייאשתי כי ליטרלי לא מצאתי ראיון אחד אפילו, אבל כאמור חיפשתי מעט מאוד זמן. אולי לך תהיה יותר הצלחה.

התנהגות של צומי זה בטוח, הוא צומי, אם הוא לא היה צומי הוא לא היה סלאח. אבל מכאן ועד "נואשות" ו"סוחט אותנו"? המרחק עצום בעיניי. הוא דווקא מאוד דיפלומטי ובהתחלה התשובות שלו היו אפילו קצרות יותר. מה לעשות שאחרי חצי שנה של משא ומתן יוצא המיץ כבר?

אגב עוד נושא שרלוונטי מאוד להשוואה הזאת זה עניין הסוכנים. הרבה מאוד מהרעש נוצר בגלל/בעקבות הסוכן של סלאח, בין אם במישרין (כל מיני רמזים עדינים עאלק שהוא מעלה לטוויטר מפעם לפעם) ובין אם בעקיפין (מסדר לו ראיונות במגזינים נחשבים).

7. Rushie Member

אתה קצת מיתמם. אתה מפיל את זה על הכתבים שלא מפסיקים לשאול אותו על הנושא אבל איכשהו כל הראיונות האלה צפים רק כשהוא עם הנבחרת. אם אתה חושב שאין שום יוזמה מהצד שלו בקביעת הראיונות ובקביעת השאלות אז אחלה בשבילך. לי זה מרגיש מתוזמר מאד.

מה אני רוצה שהוא יענה כששואלים אותו על החוזה? שום דבר מיוחד. אבל אני יודע מה המועדון רוצה שהוא יענה- תשובות נטולות תוכן, פחות או יותר כמו התגובות של קלופ בעניין, כי כל תגובה אחרת תתסיס את העניינים מחדש. בפועל הוא הרבה יותר "פתוח" בנושא עם הכתבים ושוב, לדעתי לא במקרה.

8. oranfu Member

מי שמיתמם זה אתה.
    קודם כל, הראיון הזה נערך לפני כמה שבועות.
    שנית, מה כבר הוא אמר? שהוא אוהב את המועדון ורוצה להישאר ושהוא לא מבקש דברים מוגזמים. מה הבעיה בדברים האלה?
    לא יודע, אני מאמין לו.
    הרי אפילו לפי הכתבים של המועדון, הוא לא מבקש סכומים הזויים. הוא לא מבקש משכורת של האלאנד\אמבפה\ניימאר\רונאלדו.
    הוא מבקש משכורת של דה-בריינה, כלומר ככל הנראה אפשר לסגור איתו עם משכורת של דה-חאה.
    אבל המועדון הזה, כלומר הבעלים האלה, זה פשוט על הזין שלהם. זה לא רק לתת לו חוזה גדול (ומתבקש) אלא זה גם אומר שאי אפשר יהיה יותר למכור אותו בהרבה כסף.

הפרופיל התקשורתי שלו גבוה בהרבה משל מאנה. על מאנה לא מדברים בכלל בהקשרים של חוזה חדש כי אין שום מו"מ עם המועדון, אז מה יש לשאול אותו? לעומת זאת, כבר שנה בערך אנחנו שומעים על זה שהמטרה הגדולה של המועדון זה להחתים את סלאח על חוזה חדש.

לדעתי במועדון מחכים לראות מה יקרה עם סלאח. אם היה חוזה חדש - מאנה לא יקבל חוזה וימכרו אותו בקיץ.
    אם לא יהיה חוזה, ימכרו את סלאח בקיץ ויציעו למאנה חוזה חדש.

מה שבטוח זה שהספינולוגים של FSG עושים עבודה אדירה.
    אוהדים באים בטענות לשחקן הכי טוב בעולם שחוזר ומצהיר שוב ושוב שרוצה לחתום חוזה חדש במועדון.
    אוהדים מתייחסים בגיחוך\זלזול כלפי מי שאשכרה רוצה לראות את המועדון הזה עושה רכש.
    אוהדים מקבלים בהבנה גמורה, שלא לומר מצדיקים את זה שהמועדון מוציא פחות כסף על רכש מברייטון. לא סיטי, לא צ'לסי, לא יונייטד ואפילו לא ארסנל. ברייטון! אסטון וילה! אברטון!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

9. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

תראה בסופו של יום אני מסתכל על עצמי בסיטואציה וחושב מה אני הייתי מרגיש. שני הצדדים פה משחקים מלוכלך קצת בתקשורת, fsg בעיניי דאגו טוב טוב שתצטייר תמונה שסלאח רוצה סכומים גבוהים מאוד, וסלאח והסוכן שלו מצידם מציגים תמונה הפוכה, זה מה יש.
    אבל אם אני הייתי בסיטואציה שבה אני מחובר רגשית למקום עבודה, ויחד עם זה יודע שאני underpaid בצורה קיצונית (הרי סלאח מרוויח בין 50% ל60% ממה שמשלמים לשחקנים ברמה שלו ברחבי העולם) - ברור שהייתי מנסה "לכופף" את המקום לשלם לי כמו שמגיע לי בשוק. בטח ובטח אם אני יודע שיש מאיפה ושאני חלק מאוד משמעותי ברווחיות של החברה.

בסוף לשחקני כדורגל יש קריירה קצרה מאוד, ונכון שהם עושים טונה של כסף, אבל הגיוני לרצות למקסם את זה. לשחק מלוכלך באמת זה לאיים בעזיבה או לדחוף למעבר למועדון אחר כדי לקבל יותר כסף, לא ראיתי את סלאח עושה את זה.

oranfu אוהב/ת את זה.
  10. Rushie Member

זה בדיוק מה שאני אומר, הוא כבר נתן את הציטוטים האלה לפני חודשיים-שלושה, הכניס את המועדון לסחרור עד שהצליחו קצת להשקיט את זה. עבר זמן, אתה רואה שזה לא עזר- תתקדם, תתחיל לפלרטט עם מועדונים אחרים, או בשביל להמשיך להלחיץ את המועדון, או בשביל באמת להתכונן לעתיד אם המו"מ ייפול בסופו של דבר.
    אפילו הייתי מצפה שזה מה שיקרה, זה מנוף לגיטימי לשחקן עם כזה פרופיל. במקום זה הוא שוב שולף את אותו הטריק מהשרוול וממשיך להדגיש בראיונות שהוא רוצה להישאר כאן. ההתנהלות הזאת נותנת את התחושה שהוא נואש לסגור חוזה כאן ולא מעוניין בכלל לשקול מעבר.

כמובן שלא מפתיע אותי שמשתמשים חסרי כל יכולת הבנת קריאה כמו k_700 ו-oranfu_700 איכשהו הסיקו שאני בא בתלונות לסאלח ועוד מגדילים ואומרים שאני מצדיק את הבעלים.
    ברור שלא. מבחינתי הכל כשר והכל לגיטימי. אני מעדיף להיות בצד שלו ולא של המועדון שהראה אזלת יד מהרגע הראשון בסוגייה וכמו שאמרתי, אני נהנה לראות איך הוא מתפתל עכשיו.
    סתם מפתיע אותי. לפני חצי שנה ראינו את ווינאלדום, שהוא שחקן עם פרופיל הרבה פחות גבוה, לא מקבל את מה שהוא רוצה ופשוט קם ועוזב. ציפיתי שסאלח כבר ממזמן יפנה לנו את הגב ויתחיל לדבר עם מועדונים אחרים.

11. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

ההבדל בינינו הוא בעיקר איך שאנחנו שופטים את סלאח. אתה רואה בהתנהלות שלו נואשות, אני פשוט חושב שהוא רוצה להישאר כי טוב לו במועדון, ולצד זאת להרוויח מה שמגיע לו. אז הוא לא שורף גשרים עם האוהדים כמו אחרים ולא מדליף שיש מועדונים שכן ישלמו לו מה שהוא רוצה. בעיניי זה לזכותו, לא לרעתו.

אתה חושב שאם פסז׳ יודעת שהוא זמין בסכום נמוך בקיץ הזה או בחינם בקיץ הבא, היא לא תציע לו את הסכומים שהוא רוצה? בעיניי חד משמעית כן. בוודאי אם הם מאבדים את אמבפה כמו שנראה כרגע.

oranfu אוהב/ת את זה.
  12. oranfu Member

הכניס את המועדון לסיחרור?
    לא שמתי לב.

אבל אולי הוא למד מהקפטן שלו שהלך לבכות בתקשורת שאם לא יתנו לו את החוזה שהוא רוצה הוא יילך לאתלטיקו.
    מצד שני, ווינאלדום לא דיבר בתקשורת ולא קיבל חוזה.
    מאנה ופירמינו לא מדברים בתקשורת ולפי כל הדיווחים אין בכלל מו"מ איתם על חוזה.
    אז אולי הוא הבין שהסיכוי היחיד שהוא כן יקבל חוזה זה אם הוא ידבר על זה בתקשורת.
    רק שבניגוד להנדרסון, לדעתי אם הוא ידבר על אפשרות ריאלית לעזוב זה רק ישחק לידיים של FSG.

אני לא רוצה להעליב מישהו, אבל אני בטח לא מתקשה בהבנת הנקרא.
    אתה שוב ושוב בא בטענות לסלאח "שמכניס את המועדון לסחרור", "מכבס את הכביסה המלוכלכת בחוץ", "עושה לנו בלגן תקשורתי", "הוא ליטרלי סוחט אותנו" ואז אומר שאין לך תלונות אליו.
    להגיד שאין לך תלונות אליו, בזמן שאתה רושם את הדברים האלה זה קצת דבר והיפוכו.
    יכול להיות שההתבטאויות לא היו מנוסחות היטב, אבל זה לחלוטין מה שהשתמע מהדברים.

k_700 ו-Scouser Tommy אוהבים את זה.
  13. Rushie Member

כתבתי שהוא מכניס את המועדון לסחרור, סוחט את המועדון, מכבס את הכביסה המלוכלכת בחוץ, עושה בלאגן תקשורתי כי ככה אני מפרש את המהלכים שלו בסוגיית החוזה. אבל בשום מקום לא כתבתי שיש לי טענות או תלונות אליו על ההתנהלות הזאת. כן כתבתי בדיוק את ההפך, שבמקרים רגילים הייתי מתרגז על השחקן אבל כאן ספציפית אני נהנה לראות מה שכל ראיון כזה שלו עושה למועדון, ושמבחינתי כל המהלכים שהוא עושה הם כשרים.

תומר, למה אתה חושב שאני לא מבין שהוא רוצה להישאר כי טוב לו כאן? ברור שזה מה שעומד בלב העניין, אבל בסופו של דבר נראה שעניין השכר משמעותי עבור סאלח לא פחות, והמועדון מתבצר ולא מוכן לתת את מה שהוא רוצה, אז אני מופתע שהוא לא מתקדם הלאה וממשיך כאילו בכוח להחיות את המו"מ הזה מחדש באמצעות ראיונות בתקשורת.

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.
  14. ZobyGadol Member

סלאח בפאניקה? הצלחת להצחיק אותי.

סלאח לא בפאניקה, סלאח בראיון הזה שולח מסר לאוהדי ליברפול - "אם אני אעזוב אל תאשימו אותי תאשימו את הבעלים" - אל תדאג, את הכסף שלו הוא יקבל, אם לא פה אז במקום אחר.

סלאח צריך לעשות לך הנחה כדי להישאר? סוחט את המועדון עלק.
    אתה לא קובע כמה כסף מגיע לו השוק קובע, ולפי הערך שלו בשוק המשכורת השבועית שמגיעה לשחקן בלבל שלו זה 400 אלף וצפונה.

למה לעזאזל הוא צריך בכלל להתפשר על מה שמגיע לו? קינגסלי קומאן בחוזה החדש שלו בבאיירן מקבל מעל 250 אלף אז סלאח שקומאן לא שווה אפילו את הציפורן ברגל שמאל שלו צריך להתפשר?? תעשה לי טובה.

אני לא יודע כמה הוא באמת דורש אבל אני יכול רק לשער שזה בין 350-380 אלף - האם מגיע לו לפי השוק? כן. האם שווה לשלם לו את מה שמגיע לו? זאת כבר שאלה אחרת.

סאדיו מאנה בכלל נראה בדרך החוצה, לא שואלים אותו בתקשורת על החוזה כי אין על מה לשאול, אין שום שיחות.

יכול להיות שמחכים לראות מה יהיה עם סלאח או שהוא כבר אמר להם שהוא רוצה בחוזה החדש משכורת של 300 אלף וכבר החליטו למעשה להטיס אותו אבל רק מחכים לרגע הנכון ולהצעה הנכונה.

לא יודע אם יש קבוצה שתשים על מאנה אפילו 50 מיליון יורו בשנה אחרונה לחוזה גם ככה ערך השוק שלו בקרקעית.

אם מאנה מגיע לשוק החופשי אנחנו יכולים לשכוח ממנו.

עם סלאח לפי דעתי הם בבעיה רצינית.

מצד אחד לא רוצים לתת לו את מה שהוא דורש, מצד שני גם אם אתה רוצה למכור אותו למי תמכור? כל הקבוצות שיהיו מוכנות לעשות עליו "הזאר" נמצאות בפרמייר ליג ויש אחת שנמצאת בצרפת אבל מבחינת השחקן זה יהיה לרדת ברמה - לעבור לשחק בליגת חקלאים ובקיצור לצאת לפנסיה מוקדמת, לא חושב שמי שנחשב כשחקן הכי טוב בעולם יסכים למעבר כזה בגיל 29.

לפי דעתי אחד מהם יימכר, הסגל הזה לא רק צריך חיזוקים בקישור ובהתקפה גם בהגנה מתחיל להיות לך בלאגן, מאיפה תביא את הכסף אם מדיניות הרכש שלך היא "sell to buy"?

כל הזמן הם מתגאים בניהול המבריק שלהם אבל נותנים להגיע למצב ששני הכוכבים הכי גדולים בסגל הקבוצה יכולים לעזוב בחינם.

בליברפול אחרי העזיבה החופשית של סטיב מקמנמן לריאל מדריד תמיד אמרו שלא יקרה שוב מצב שכוכב של הקבוצה יעזוב בלי תמורה.

עכשיו יהיו להם שני מקמנמנים.

15. Scouser Tommy משתמשים של כבוד היכל התהילה

הבנתי עכשיו. אז השאלה בסופו של יום היא מי ימצמץ קודם. אם אנחנו משלמים לו בסוף את מה שהוא רוצה, אז יצאנו מפגרים שמשכנו אותו עד עכשיו. אם לא נשלם לו והוא בסוף יוריד בדרישות כדי להישאר, הוא ייצא גבר. ואם לא נשלם לו והוא יעזוב - אז יצאנו מפגרים שויתרנו על השחקן הכי טוב בעולם בתמורה לסכום נמוך מאוד (אם זה בקיץ הזה) או בכלל בחינם (בקיץ הבא).

איך שאני רואה את זה למועדון יש פה יותר מה להפסיד. התרחיש היחיד שסלאח יוצא בו מופסד זה אם הוא מתעקש, עוזב בחינם בקיץ הבא, ואז מגלה שאין מועדונים שמוכנים לשלם לו מה שהוא רוצה. אני פשוט חושב שתרחיש כזה הוא מאוד לא סביר כרגע.

oranfu אוהב/ת את זה.