ליגת ווינר סל 2013/2014

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י idans10, ‏13/10/12.

1. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אתם אותו צבע, תרגע... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

איתי, לכל שחקן יש תחליף, אף אחד זה לא אבידה גדולה. אבל זו לא הנקודה. סטול לא אבידה גדולה, אבל הוא כבר התאקלם בקבוצה ובמדינה. כנ"ל לגבי גרינברג, שאם כל הכבוד למאמנים שלנו ובניגוד לכדורגל יש לנו אחלה מאמני כדורסל, אני כן חושב שהוא הביא ערך מוסף לחיפה. מה שיותר מעצבן, שאת כל ההמשכיות חיפה מפסידה בגלל גרושים שרוזן לא מוכן להשקיע. אז על איזה המשכיות הוא מדבר? היה לו את אחד הזרים הטובים בליגה שהוא לפחות יכול היה להוסיף ולהתאמץ עוד טיפה, אבל העדיף לשחרר אותו בלי בעיות לקזחסטאן. לא יודע, לי נראה שחיפה מדברים ומדברים אבל בת'אכלס הם יהיו בדיוק כמו חולון וגליל.

נערך לאחרונה ב: ‏27/9/13
  2. Telkiyski Member

איך אף אחד לא חשב מעולם על זה שדגן יבזורי וגוני יזרעאלי זה אותו שחקן?

3. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

4. B.M06 Member

אם בלו מגיע, כנראה שאלכס טיוס ישלם את המחיר, או להבדיל - אחד מהזרים (לא שטיוס הוא באמת כחול-לבן, אבל מילא)
    אני לא רואה את בלו חוזר לאלקטרה, ואני דווקא רואה את חיפה קופצת על המציאה, ומשחררת את קוקיה, או את צ'ורוביץ' (כנראה שהשני)
    בקיצור - יהיה שמח.
    לגבי הסגל הישראלי - אין ספק שזה של חיפה טוב, בינתיים בירושלים יש את הלפרין, גרין, כדיר, חנן קולמן, רוזן, ושני הצעירים - אדם אריאל ורפי מנקו.
    מנקו ואריאל שניהם שחקני 2-3 (מנקו יותר 3, אריאל יותר 2), ושניהם אמורים לקבל דקות ב-3 בגלל החולשה שלנו בעמדה הזו (דופרי). עד עכשיו במשחקי הכנה הם היו מעולים, והרשימו בעיקר בהגנה..
    אולי יש עתיד למרות הכל, נראה כאילו בראד באמת נותן בהם אמון. הלוואי שעוד קבוצות ירימו את הכפפה (מכבי עם כהן, חיפה עם צ'ורוביץ', דראפיץ' וכו' וכו')

5. yakov_y YNWA

מי היה מאמין בתחילת הקיץ שמכבי ת"א לא תרצה להחתים את דיוויד בלו?! אין בו צורך למכבי תל אביב אלא אם כן ייעשו שם שינויים דרמטיים.
    אני לא מבין דבר אחד הזוי, למה מכבי ת"א החתימה את יובל נעימי וג'ו אינגלס http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/bduh.Xxx?!
    נעימי שחקו שאני לוקח על פני יוגב אוחיון וגיא פניני אבל דיוויד בלאט חושב אחרת לדעתי ומעניין אותי מתי הוא יישחק איתו אם בכלל, עוד לפני שהחתימו אותו רצו להשאיל אותו, לשלוח שחקו בן 28 להשאלה, איזה טימטום http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/bduh.Xxx
    הסיבה היחידה שמכבי ת"א החתימו את יובל נעימי זה כדי לעשות דווקא להפועל ירושלים על כך שירושלים "גנבו" להם את יותם הלפרין הבינוני.
    ג'ו אינגלס הוא עוד החתמה מיותרת, כל הקו האחורי של מכבי ת"א מפוצץ עם 7 שחקנים ב-3 עמדות אז למה להביא שחקו זר בעמדה הזאת?! מכבי ת"א הייתה צריכה להביא שחקו גבוה זר או אפילו להסתפק בחמישה זרים.

אחרי שוויתרו על פולן וסמית' באמצע העונה הם מוותרים על שלוש ישראלים כמו: טפירו, לימונד וקוקיה, זה נמשך עם בניית סגל איום ונורא, קו קדמי מאוד מרשים (כדיר, דאנקן, גרין ופרחוסקי) אבל קו אחורי עלוב, זאק רוזן הרכז היחיד בסגל, שחקו שלא מתאים בכלל לליגת העל, הלפרין הגיע בחוזה מנופח במקום יובל נעימי וחנן קולמן שלא שיחק בכלל בעונה שעברה בחיפה פתאום הגיע למעמד של מחליף ראשון/שני בקו האחורי.
    הפועל ירושלים חייבת ללכת בכל הכוח על דיוויד בלו בגלל החוק הרוסי ובגלל שאין ישראלים פנויים לעמדות הקו האחורי בשוק ולהחתים רכז (!) זר.

הגבתי כבר בהודעה הקודמת על מכבי חיפה אני רק יגיד שלמעט פול סטול שגם אתם מסכימים ששוחרר בצדק ממכבי חיפה לא היה צורך ואפשרות בהמשכיות מהסיבות שטענתי בתגובה הקודמת, פול סטול לא אבידה גדולה אבל את המספרים שלו הוא נתן ואני הייתי נותן לו להמשיך עונה נוספת, בקשר לקלאת'ס לא היה למכבי חיפה שום סיכוי להשאיר אותו עם חוזה של 600 אלף דולר, חיפה לא יכולה לשלם לו אפילו לא חצי.

6. B.M06 Member

נגיב על הקבוצה שלי, כי פשוט ראיתי אותם יותר, גם במשחק אימון הפתוח, גם באימונים, וגם בעונה השעברה כמקור השוואה.

קודם כל לגבי הקו הקדמי, אין ויכוח, לירושלים יש קו קדמי מהחזקים בליגה, ופרחובסקי הוא אחד שיכול לעשות המון המון צרות בליגה, גם למכבי. ראיתי אותו במשחק בראשון, וגם לפני שנתיים או שלוש מולנו, והוא פשוט גניבה רצינית; פיזי, יד טובה מחצי מרחק, זרועות תמנון, גב לסל, ובעיקר לא מפחד ממגע. חבל שהשופטים בליגה יגבילו אותו (בדיוק כמו שעשו לסופו במכבי)
    לגבי הקו האחורי, העניינים מסובכים יותר. אני לא חושב שאנחנו חלשים יותר מאשר בעונה שעברה (כי בסופו של דבר לימונד הוא רכז חסר מוח, וקלעי בינוני וטפירו עושה 20 שטויות במשחק לכל מסירה טובה. בקטע הזה הלפרין מוביל כדור יציב יותר (גם אם לא מוסר 7 אסיסטים כמו מאיר בעל-הנס), וקולמן קלעי טוב יותר מלימונד. לגבי רוזן, אני מסכים שהוא יחסית חלש, אבל במשחקי אימון הוא היה סביר, והוא שחקן שאמור לשחק 10 דקות למשחק, אז זו פשרה סבירה. (יש לפניו את קיטשן והשניים שהזכרתי מקודם)
    דווקא הייתי שמח לראות את רון סטיל ממשיך אצלנו. שחקן טוב בסה"כ, מוביל כדור מצויין, שקול, וגם קלעי לא רע (אבל לא לוקח הרבה כאלה)

קוקיה הוא היחיד שעצוב לי שלא נשאר, אולי זה נכון מקצועית (בסופו של דבר הבנאדם פצוע יותר מאשר משחק), אבל הוא אוהד הפועל אמיתי, אהוב הקהל, ובצדק, ובעיקר מודל לדוגמא.
    הלוואי שיחזור אלינו.

7. yakov_y YNWA

הפועל ירושלים הרבה יותר חלשה מהעונה שעברה בקשר לקו האחורי ובסגל בכללי.
    לא מסכים איתך בקשר למאיר טפירו ורביב לימונד, טפירו זה טפירו ולימונד הביא מספרים יפים מאוד בעונה שעברה, בתור שחקנים מהספסל הם היו יכולים להיות מעולים.
    "קולמן קלעי טוב יותר מלימונד" - אותו קולמן שחזר בעונה שעברה מפציעה ולא שיחק/קלע יותר מידי, שמעתי גם שיש לו גוף חזק ושומר נהדר אבל הוא יצטרך להוכיח את עצמו, לא סומך עליו, במיוחד כשהוא המחליף הראשון (!) בקו האחורי, הלוואי ואני ייטעה והוא ירשים.
    זאק רוזן ממש לא הולך לשחק 10 דקות במשחק, הוא הרכז הטבעי היחיד ולמעשה הרכז המחליף של הלפרין, רוזן הולך לשחק הרבה (15-20 דקות בממוצע) וכמו שאמרתי הוא לא שחקו לליגה שלנו, בטח שלא לקבוצה כמו הפועל ירושלים.
    רון סטיל שחקו זר בינוני, ממש לא לרמה שהפועל ירושלים צריכה לשאוף מהשחקנים הזרים שלה.

הפועל ירושלים מציגה כל שנה סגל נוצץ, השנה הסגל מאוד מאכזב וכל הרעש הוא משלוש סיבות:
    1. הנהלה חדשה שעושה הרבה רעש תקשורתי.
    2. אמארה סטודמאייר.
    3. יותם הלפרין ויניב גרין הבינוניים שמוגדרים ככוכבים.

סגל הפועל ירושלים:
    חמישייה: הלפרין קיצ'ן דופרי דאנקן גרין
    ספסל: רוזן קולמן מנקו כדיר פרחוסקי

ירושלים חייבת ללכת בכל הכוח על דיוויד בלו, להחתים רכז זר ולשחרר את זאק רוזן.
    חמישייה: הלפרין קיצ'ן בלו דאנקן פרחוסקי
    ספסל: רכז זר קולמן דופרי כדיר גרין

נערך לאחרונה ב: ‏27/9/13
  8. B.M06 Member

ראשית כל, הפועל אמרו בצורה חד משמעית שהם ישחקו עם 4 זרים. עוד רכזר לא יהיה לנו.
    בנוגע לחולשה שלנו:
    אפשר להסתכל עד מחר על מספרים כאלה ואחרים, אבל מי שראה את המשחקים שלנו עונה שעברה ראה את העובדה המאוד פשוטה הבאה: גם טפירו וגם לימונד, שעשה מספרים סבירים בסה"כ, עשו הרבה יותר נזק מתועלת. ההתקפות היו תקועות, המון איבודי כדור, ובעיקר בעיקר היו שני חורים בהגנה.
    בכלליות, הקבוצה השנה מתבססת על ריבאונד והגנה. קיצ'ן הוא גארד של 7 ריבאונדים למשחק, פראחובסקי, גרין ודאנקן ריבאונדרים מעולים, דופרי הוא שחקן של 6.5 ריבאונדים למשחק, וקולמן הוא שחקן הגנה פיזי עם מבנה גוף של MMA (תאמין לי, ראיתי את הבנאדם שהוא החליף חולצה באימון, יש לו גוף שהבנות מתעלפות ממנו)
    הפילוסופיה של גרינברג, באופן כללי, דוגלת בזה שהמשחק נע כלכך מהר, שאין צורך ברכז טבעי אמיתי. באימון ראינו את קיצ'ן מוביל את הכדור, וגם לפרקים את קולמן.

לגבי סטיל, אומנם הוא שחקן בינוני על הנייר, אבל בשיחה של האוהדים מישהו סיכם את העניין טוב יותר מכולם בזה שאמר: "who the fuck is hapoel?!". סטיל אומנם שחקן בינוני למדי, אבל הוא בסה"כ מתאים בתור מוביל כדור סולידי מהספסל (להחליף את קיצ'ן, שאמור לקבל דקות משמעותיות)
    האמת? אני מרוצה מהסגל. תגיד מה שתגיד, התקציב צומצם ב-30% העונה, ואני ממש לא בטוח שהוא חלש יותר. מה שכן ראיתי, והיה נורא בולט, זה העובדה שהזרים הם באמת נטולי אגו, ודופרי העביר את הזמן בלתת שיעורים ל-2 הצעירים שלנו באיך עושים BOX OUT ואיך נעים בהגנה, וכל זה ברוח טובה.
    בסופו של דבר, ירושלים של עונה שעברה הייתה אחת הקבוצות הכי חזקות שלנו בהיסטוריה, אבל אם אתה מסתכל על התוצאות, נכשלנו מסיבה אחת גדולה - יותר מידי אגו. הרבה יותר מידי אגו.

נקווה שהשנה תהיה טובה יותר.
    אגב - שכחת לציין את 2 הצעירים שלנו העונה (מנקו ואריאל) שמקבלים עד עכשיו לא מעט דקות, ולפי שיחות שלנו עם גיא הראל ובראד, אמורים לקבל לא מעט דקות מהספסל (אפילו אריאל עלה בחמישיה במקום הלפרין במשחק האימון מול ראשון)

9. yakov_y YNWA

כיום עם הסגל הקיים שנבנה לא נכון ולא מספיק איכותי הפועל ירושלים תצטרך להביא רכז זר, אפשר גם לשחרר את רוזן ודופרי ולהחתים רכז זר ואת דיוויד בלו.
    אף אחד בהפועל ירושלים כנראה עוד לא קלט שהמחליפים בקו האחורי של הקבוצה הם זאק רוזן, חנן קולמן ורפי מנקו, זאק רוזן שאת הדעה עליו אתה יכול לשאול את אוהדי הפועל חולון, קולמן דווקא נשמע טוב אבל הוא מחליף ראשון וזה נשמע לא טוב ורפי מנקו הצעיר שאי אפשר לצפות ממנו לכלום.
    אני לא זוכר ספסל חלש כזה להפועל ירושלים כבר שנים ואני מזכיר לך שהפועל ירושלים משחקת פעמיים בשבוע, סתם דוגמא הקו האחורי של הפועל ירושלים בעונה שעברה שאתה טוען שהוא טוב יותר מהעונה הנוכחית, טפירו - סטיל - פלס בחמישייה, ליפשיץ' - לימונד - גרונפלד בספסל, דוגמא נוספת היא הקו האחורי של מכבי נתניה שאני לוקח על פני הפועל ירושלים, שולמן - בויטון - אורלנד בחמישייה, בית יוסף - דראפיץ' - מילס מהספסל.
    הפועל ירושלים הייתה צריכה לכוון לשחקנים ישראליים כמו שמכבי חיפה כיוונה, מורן רוט/יובל נעימי/ניב ברקוביץ' היו צריכים להיות אצלכם היום, טפירו ולימונד היו צריכים להישאר, בית יוסף/יבזורי/חנוכי/גרונפלד זה גם שחקנים שרצים לי בראש שהיו יכולים להיות אצלכם.

בקשר לזה שבעונה שעברה הייתה להפועל ירושלים את אחת הקבוצות החזקות בהיסטורית אני לא מסכים, אומנם סגל שנבנה טוב עם שחקנים שמשחקים בעמדה שלהם וסגל מאוד איכותי עם 4 זרים סוף סוף ולא 6 זרים כמו כל שנה אבל אל תשכח את שתי העונות עם גיא גודס שהיה לכם סגל מצוין, בעונה האחרונה עם גודס הקו האחורי שלכם כלל את נעימי, אוחיון, סימונס, ג'טר, תומפסון וששון, עונה אחרי עם עודד קטש העמדתם את הסגל הכי טוב בהיסטוריה לדעתי, אני זוכר שחפרתי בפורום על הסגל הזה ועל זה שאתם הולכים לקחת אליפות בהליכה.

סגל הפועל ירושלים - עונת 2010/2011:
    חמישייה: סולומון, נעימי, ריץ', רנדל, קוקיה.
    ספסל: אוחיון, וויליאמס, מזרחי, דאוול, קלנסי.
    שחקנים נוספים: אריאל, שמחון, תמיר, אליאספור, חכמון.

10. OriRR Member

בנוגע לחיפה -
    למרות שרוב הסגל שם עזב נראה שהביאו תחליפים טובים. השארתו של דונטה סמית' מאוד תעזור להם ואין לי ספק שאם הם יצליחו להתחבר כראוי (ומהר) הם יגיעו רחוק גם העונה. אגב, ממש לא מסכים שהסגל הישראלי שלהם הטוב בליגה בפער. קוקיה, קוז'יקרו וצ'וברביץ ממש לא עדיפים על שולדברנד, יוני ניר ומתן נאור/יותם שירן. הייתי אומר אפילו פחות טובים מהם. יש להם שלושה גארדים טובים (רייס, יבזורי ורוט) לליגה אבל גם הם לא כמה רמות מעל הליגה. סגל ישראלי טוב, בין השלושה הכי טובים בליגה (לטעמי ביחד עם הפועל תל אביב ומכבי תל אביב).

בנוגע לירושלים -
    למרות שבאמת כל קיץ בונים שם משהו שעל הנייר נראה מפחיד דווקא הקיץ אני לא כ"כ מודאג מהם. קולמן שלא עשה כלום עונה שעברה, הלפרין שזה פרימדונה, אלישי כדיר, יניב גרין וזאק רוזן בינוניים מאוד. וגם מהזרים רק הסנטר שלהם נראה כשחקן שחקן. גם קיצ'ן אני זוכר אותו כשחקן טוב אבל שוב, לא חושב שהם ילכו רחוק העונה. אגב, קטע מצחיק (או עצוב, תחליטו אתם) על הפועל ירושלים - הם פרסמו השבוע קליפ לקראת העונה החדשה וחוץ מזה שחצי מהקליפ זה קטעים של הלפרין ויניב גרין הם מופיעים שם עם מדים של מכבי תל אביב http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/bduh.Xxx

_ _ _

הפועל תל אביב החתימה לשנתיים נוספות את יוני ניר. סוגר סגל ישראלי נהדר ומעניק לנו עומק טוב בעמדות הפנים. בדקות ששיחק בעונה שעברה היה בסדר גמור, בטח בשביל גבוה שלישי/רביעי. עכשיו אני מאמין שיגיעו שני גבוהים חדשים במקום אוונאס שלא מרשים ועוד סנטר זר. אני הבנתי שהתקציב לסנטר הוא הגבוה ביותר ולכן אני מקווה שנצליח להביא מישהו ברמה.

11. shlomydavid מנהלים

12. yakov_y YNWA

לא ברור לי למה אתה מגזים עם הישראלים של הפועל תל אביב, סגל ישראלי טוב, רחב ומהטובים בליגה אבל לא מתקרב לישראלים של מכבי חיפה.
    אריאלי הוא פוטנציאל, בהווה שחקו בינוני מינוס וזה מוכח בסטטיסטיקה שלו לאורך הקריירה, שים לב לכמות הדקות שהוא לא מקבל, לימונד נהדר, נאור גם מצוין, שירן הוא פוטנציאל ענק מבחינתי, בר טימור 2 ואני מאוד מאמין בשחקו הזה כבר כמה שנים אבל עדיין לא הוכיח כלום ועם פוטנציאל לא הולכים למכולת, ניר כגבוה רביעי מצוין, הלוואי ויחזור לתקופה הטובה לפני הפציעה אבל שים לב לשתי העונות האחרונות שלו, בקושי משחק, שולדבראנד אחד הגבוהים הישראלים הטובים בליגה אבל רך כמו מרגרינה ושחקו הגנה חלש אבל יש לו שכל ויכולת התקפית.
    יש לי הרגשה שאריאלי, שירן וניר ייתנו עונה גדולה, בעיקר שני האחרונים אבל עדיין הם רחוקים מאוד מלהיות ישראלים טובים.

לעומת זאת, מכבי חיפה בנתה סגל ישראלי כמעט מושלם (!), הביאה כמעט את הישראלים הכי טובים שאפשר להביא שהם לא ממכבי ת"א.

הישראלים של מכבי חיפה: רוט, יבזורי, רייס, קוקיה, קוז'יקרו, צ'וברביץ'.
    הישראלים של הפועל ת"א: אריאלי, לימונד, נאור, שירן, ניר, שולדבראנד.

איך אפשר להשוות?!

13. zivmay Member

תסמינים של פתיחת עונה אצל מכבי- לא יכולים להחזיק משחק שלם, לא הורגים את המשחק.. גם במשחק מול קובאן בערך ממחצית הרבע השני, ומהרבע השלישי המחריד במשחק מול פנא ( פלוס 7 למכבי לפני הירידה הגדולה).
    המחליף היחידי של סופו במשחקים מול קבוצות יוורליג לגיטימיות צריך להיות רק שון ג'יימס או ג'ייק כהן, לא ברור לי למה בלאט התעקש כל הזמן להרכיב את טיוס במקומו במשחק היום מול פנא.
    נקודת אור גדולה, השילוב של סמית ואינגלס נהדר, שיש לך שני שחקנים ברמה הזו במיוחד בגובה שלהם, שכבר עכשיו מתואמים ביחד, זה יכול להתפתח למשהו נהדר.

נערך לאחרונה ב: ‏29/9/13
  14. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

לדעתי יותר משהוא מנסה לנצח, הוא מנסה להכניס את טיוס לעניינים אחרי הפציעה שלו. אני מאמין שיהיו רגעים העונה שטיוס יהיה 5, בטח בהרכבים נמוכים, אבל אני חושב שג'יימס וסופו יחלקו ב-90% מהזמן את עמדת הסנטר.

15. Telkiyski Member

יריב יצקן חתם בבית"ר ירושלים מליגה א' http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx