הפועל חולון אלופת המדינה בכדורסל 2021/22

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י idans10, ‏13/8/15.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Roma מנהלים

לירושלים משחק פנים מטורף שכל השחקנים החדשים ישתלבו ובכלל עם דיון תומפסון היה נשאר ומנגד מכבי עם משחק חוץ מטורף.

קצת מצחיק לא? גם ירושלים וגם ת"א יסבלו בכך שלא השקיעו בחסרונות שלהם בניגוד לירושלים למכבי יש זמן לתקן.

2. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אני בכלל לא מסכים שמשחק הפנים של ירושלים מטורף. גייטס מטורף? פישר מטורף? דאנקן מטורף? אחלה שחקנים, בכללי משחק הפנים של ירושלים כנראה טוב משל מכבי (במידה ופאבראני לא יראה סימני שיפור), אבל ממש לא משהו מיוחד.

yon2303 ו-de Middenweg אוהבים את זה.
  3. yon2303 Member

גם ביום לא טוב מבחינת קליעה ועם משחק פנים חסר מכבי קלעה כמעט 90 נקודות

de Middenweg אוהב/ת את זה.
  4. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

וואו, גודס אפילו לא רמז אלה ממש ירה בפרצוף שחייבים עוד סנטר. נראה אם ייתנו לו.

5. Roma מנהלים

אל תשכח פישר ואליהו ישראלים, תחשוב שירושלים יכלה להעמיד חמישייה פותחת עם 3 שחקני חוץ זרים וזה יתרון לא קטן בליגה שלנו.
    ההשוואה היא לא לא לריאל מדריד וברצלונה היא לקבוצות דרג ב' באירופה ומכבי תל אביב בזירה המקומית וכן אני רואה פה קו קדמי טוב אם לא טוב מאוד.

השמות אולי לא הכי מפוצצים אבל תראה מה כל אחד נותן לך, אליהו ויינסי גייטס הם ספקי נקודות מהטובים בליגה וחלשים הגנתית לאומת פישר וגפני לדוגמה שההגנה אצלם יותר טובה. הקו הקדימי שלהם פשוט כל כך רחב ואיכותי ומסקרן לראות איך פרנקו ישתמש בו.

לגבי גייטס, הוא רק בן 25 ואם יילמד לשמור בצורה סבירה אני רואה אותו מדלג בקלות לקבוצות הדרג ב' באירופה בקלות.

6. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

מכבי קלעה 90 נקודות כי הרבע האחרון שבו קלענו בצורה מטורפת, איזן שלושה רבעים לא טובים. זה לא משנה, מכבי חייבת גבוה נוסף וגבוה דומיננטי. אין לנו איך לברוח מזה ואין לנו מה לטאטא את זה מתחת לשטיח. מכבי התקשתה מתחת לסלים בשני המשחקים האחרונים ולמרות שקלענו בצורה נהדרת בכל שלבי הטורניר, כולנו יודעים שהיורוליג זו אופרה אחרת. אנחנו עדיין במשחקי הרצה, אבל לפי מיעוט השיתוף של פאבראני היום ומול ראשון, גם גודס מבין שזה לא זה (כאילו, דה?). אין מה לעשות, חייבים להביא גבוה אחד או שניים אם גם פאבראני משוחרר (אי אפשר לשחרר את פאבראני ולהביא רק מישהו אחד במקומו), בטח כשבנדר לא יסתדר ככל הנראה כרגע עם הרמה ביורוליג. חבל ששוב לא מפנימים במכבי את בעיות השמיכה הקצרה רק שעכשיו עוד אפשר לנסות ולתקן. מברוק על התואר הראשון, אבל זה באמת דבר הפחות חשוב שאני לוקח מהטורניר.

מבחינת הקו האחורי. אין מה לומר, בנו שם יופי של קו שמראה את היכולות הנדירות שלו, אם כי כאמור ההגנה היא לא מהצדדים החזקים שלו, אבל כיף לראות את קבלת ההחלטות של ג'ורדן וטיי. דווין סמית' פשוט אדיר ורק מראה כמה שהוא היה חסר לנו בפלייאוף אשתקד וגם פניני שכנראה לא מקבל את הקרדיט שמגיע לו, מראה לנו שהוא עדיין אחד משחקני הרוטציה החשובים שלנו.

7. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

רומא, אתה לחלוטין נסחף. לירושלים יש קו קדמי טוב, כרגע אפילו יותר טובה מזו של מכבי, אבל אתה הופך אותם לשחקנים שמתקרבים ליכולת של צמרת היורוליג. מה שכן, עם כל החוקים המטומטמים שנועדים להכשיל את מכבי בליגה אני אולי כן חושב שצריך להזהר מירושלים...(ואני עדיין משוכנע שעם דווין בריא הבמות בירושלים עדיין היו מחכים לחגיגות...)

בכל מקרה הגביע הזה לא מזיז לי. אני לא יכול להתלהב מקבוצה שזורקת מעל לשלושים זריקות משלוש. ביורוליג אנחנו בצורה הזאת לא נעבור את השישים נק' למשחק. אמרתי כבר ואגיד זאת שוב:
    1) מכבי חייבת עוד שני שחקני פנים שיודעים גם לקלוע.
    2) בנדר צריך רק לשחק בליגה.

מבחינת הקו האחורי אין בעיה או אולי יש. סיל ויבזורי פצועים. ממה שהבנתי הם לא שחקני פנים...אני באמת לא מבין מי בנה את הסגל הזה? עידן אתה יודע?

8. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

שוב, הקו הקדמי של ירושלים טוב משל מכבי פשוט כי לנו אין אחד כזה. אבל גם בהשוואה לליגה, אין לירושלים משהו מפוצץ. קו קדמי טוב וזהו. סבבה, לא יותר מכך. אני בכלל לא מדבר על בארסה או ריאל, אני מדבר אפילו בהשוואה לקבוצות בינוניות ביורוקאפ. אין לך כאן משהו מיוחד.

9. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אני שמח שהוא עשה את זה. כנראה שגם הוא הבין שאם הוא לא יפתח את הפה, כולם יחשבו שהוא זה שהסכים להשאר ככה. ושוב אני שואל: איך ייתכן שאנשי מקצוע במכבי (גם אלו של ההנהלה), לא רואים את מה שכולנו ראינו מיולי? כאילו שהם נהנים מההימורים האלו. רבאק, תחתימו סנטרים כשיש עו היצע ובתחילת הפגרה כדי שיוכלו לרוץ ביחד עם כולם ולא לחכות לסנטר התורן שייכשל ואז לחפש בסוף אוקטובר בואכה נובמבר כשכולם כבר מתואמים ביניהם!!

10. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

עידן, אתה כועס בצדק, אבל מה לדעתך עומד מאחורי הטמטום הזה? אנחנו לא מצפים שיביאו לפה את אנטה טומיץ', בורוסיס או שחקנים כאלה. מי בונה סגל כזה לא מאוזן? אני כבר הבנתי שבמכבי יש יותר מדי אנשים שרוצים להשפיע, אבל תכל'ס, כל בן אדם מבין שאי אפשר להצליח באירופה עם קו קדמי כזה מוגבל? לא מזמן ראינו את שון ג'יימס לבד גומר את הסוס מוקדם מהצפוי, אב עכשיו אין לנו אפילו כלי שכזה בהתקפה. אמבאקווה חיה רצח, בטח הגנתית, אבל הוא לא יקלע עשרים נק' למשחק. אני לא יודע עד כמה שידוך בין מכבי למקלין היה קרוב, אבל שחקן שכזה מאד חסר לנו. (ואני עדיין מתפלל לארצג למרות שאני כרגע מעדיף מעין סופו מאשר עוד שחקן שקולע מבחוץ)

11. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

אין לי מושג מה עומד מאחורי הטימטום. אם היה לי, לפחות הייתי מכוון אותו לאותו מטומטם. הרי זה א-ב של קבוצת כדורסל או בכלל קבוצת ספורט: בנייה מאוזנת. מכבי לא צריכה 12 שחקנים טובים, מכבי צריכה 2-3 שחקנים מצויינים בעמדות שלהם (מבחינתי מדובר ברכז וסנטריקרים) ומסביבם שחקנים משלימים טובים. למכבי יש תקציב שמננו אפשר לעשות את זה, רק שכל שנה הבניה שם עקומה. מ'באקווה אחלה שחקן הגנתית, אבל אני עדיין לא יודע מה יקרה כשיגיעו הסנטרים של היורוליג. רנדל אנחנו יודעים שיעשה את העבודה, אבל מצד שני במקום טיוס וסופו שלפחות נתנו גוף ונקודות, כרגע יש את בנדר ופאבראני. שני גבוהים זה המינימום המתבקש במקום פאבראני ואת בנדר הייתי משלב ביורוליג כבונוס, פחות כשחקן רוטציה. יש לו אחלב קליעה אבל זה הכל בשלב הזה. הוא עוד יותר רך מליאור אליהו ולא ממש מסתדר כשצריך לשים כדור על הרצפה. בקיצור, אם חשבנו שעם זה אפשר לצאת לדרך (על מי אני עובד? ממש לא חשבנו כך) אז קיבלנו wake up call בגביע ווינר.

12. DRORIKO Member

מדברים הרבה,ובצדק,על המחסור בסנטר, אבל יש בקבוצה בעיה לא פחות אקוטית. האין הגנה של פארמר ורוצ'סטי. כשהם על המגרש זה כאילו מכבי עם 3 שחקנים בהגנה. אמבאקווה עושה אחלה הגנה, אבל לא ברמה שהוא מסוגל לחפות גם על הגארדים, בקיצור רנדל יש רק אחד, וראינו איך כשהוא ירד לספסל הקבוצה נראיתה רע, ואיך כשהוא עלה היא דרסה את אילת. או בקיצור-התלות העצומה בו נשארה.
    חילקתי לבנדר מחמאות נגד נס ציונה, אבל אתה רואה שככל שהיריבה עולה ברמה ככה הוא יורד ברמתו. כבר נגד ראשון ראו את המגבלות שלו,אבל נגד אילת הוא לא היה קיים בכלל.

ועכשיו לאילת:
    למרות כל הבלאגן שהיה בקבוצה בקיץ,נראה שהשנה הולכת להיות המשכיות והקבוצה תעשה לפחות חצי גמר.
    נראה שהאליפות המצויינת בצרפת עשתה לכדיר רק טוב והוא נראה משוחרר יותר בהתקפה. משחק גדול שלו. פעם ראשונה שאני רואה את הלסלי הזה, אבל ממה שהתרשמתי זה שחקן שידבר חזק העונה. אפיק ניסים שחקן טוב, אבל לפני שהוא מתבכיין על ארז שהוא "ניפה אותו בטלפון" שיבדוק כמה סלים עשו היום על הראש שלו.

13. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

אני לא מסכים לגבי פארמר. לא יודע מה רוצים ממנו בהגנה. השמירה שלו אחד על אחד היא סבירה לחלוטין. רוצ'סטי באמת בעייתי, וטוב ידענו מראש שזה הבחור. צריך לזכור שיש לנו את יוגב שהוא סופר הגנתי ויכול לשחק גם עם פארמר וגם עם רוצ'סטי, ככה שלדעתי דווקא פה אין לנו בעיה. הבעיה שלי עם הסנטר(ים) שאין וזה כולל אמבקווה זה לא שאין קליעה, אלה שהם כמעט ולא מייצרים נתיבים לגארדים. סופו היה מומחה בלנעול את סנטר היריבה ולאפשר לגארדים חדירה קלה לסל. עם היכולות של פארמר ורוצ'סטי זה מבאס מאוד שאין לנו סנטר כזה. עם כל הכבוד להמטרת השלשות שאנחנו נראה השנה.

14. idans10 Carlos El Pibe Valderrama מנהל כללי

שמע, עוד מוקדם מדי לקבוע גם לגבי ההגנה של פארמאר. אנחנו יודעים שהוא לא מגן גדול משנים קודמות ועם כל הכבוד, אלו לא ממש היו יריבות מאיימות. הלוואי והוא יראה שיפור גם ברמות הגבוהות, אני עדיין סקפטי. אבל בניגוד לאחרים שלא שומרים, התרומה הכוללת שלו עולה על החסרון שלו, משהו בסגנון שאראס, שגם היה שומר זוועה.

15. yakov_y YNWA

בן רייס נפצע שוב וכנראה גמר את העונה, שוקל פרישה.

כואב הלב, לא זוכר מתי היה חוסר מזל וכמה כואב לי עליו, מנסה לשים את עצמי בסיטואציה שלו ופשוט לרחם עליו, שחקן נהדר, מקווה שהפציעה לא תהיה קשה ויחזור העונה אבל הסיכוי כמעט לא קיים לצערי כי זה שוב פציעה ברצועה.

מצב נושא:
הנושא נעול.