הפועל חולון אלופת המדינה בכדורסל 2021/22

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י idans10, ‏13/8/15.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

@yakov_y
    מבחינתי הגעה לפיינל פור בלי שום סיכוי לעשות בה משהו זה לא הישג גדול של המועדון. לפרנקו הייתה עונה שלמה להחליף את הווארד ומקי והוא לא עשה זאת. ואפילו גרוע יותר, היה לו את בנקס בסגל בתור ישראלי והוא נתן לו 20 דקות למשחק, וגם הן לא דקות איכותיות אלא דקה פה-2 דקות שם.
    בעונה לאחר מכן כבר אפילו הישגים לא היו לו, כדורסל רע, זרים רעים, שיחרר את בנקס שמאז עושה חיל באיטליה בשביל פאקינג רפי מנקו. ועכשיו בנהריה הוא שוב פעם בונה סגל אמנם מוכח אבל עם תקרה מאוד ברורה, אלא אם כן הזר שהם הביאו מבחוץ הוא שובר שוויון מטורף. מקניל, גפני ואדריאן הם שחקני ליגה טובים ולא יותר, ולפחות ה2 שהיו בהפועל עולים לא מעט.

די מסכים עם הניתוח הזה, התקפית הוא כן מסוגל לסחוב את הקבוצה כשהוא תופס יום, ומדובר בשחקן אינטלגנטי, ודי קלאץ'. פשוט לא שווה שכר של זר מוביל והוא כבר היה במגמת ירידה בשנה שעברה.

איך אתה מגדיר שחקן הגנה גדול? גפני שחקן שמתבסס על מהלכי הגנה כמו בלוקים וחטיפות, שזה נחמד מאוד ומביא המון ערך מוסף מבחינת מומנטום, במיוחד בקבוצות עם קהל כמו הפועל תל אביב והפועל ירושלים שכל מהלך כזה מטריף את הקהל(בנהריה גם זה פחות יבוא לידי ביטוי). מבחינת משחק הגנה בשוטף - חילופים ושמירה, לא מצאתי אותו(מצפייה בו כל שבוע) עילוי מטורף. אולי בירושלים הוא היה משהו אחר, כששיחק בהפועל כבר היה בן 33. התקפית הוא שחקן עם מגבלות מאוד ברורות.

סה"כ ל2 השחקנים האלה יש הרבה מכנה משותף - תקרה ברורה ולא מספיק טובה אל מול שכר גבוה, שחקנים מזדקנים, עם אופי מצוין(כנראה מה שקוסם לפרנקו). אם משקללים עלות אל מול תועלת לא חושב שמישהו מהם צריך היה להישאר.

2. yakov_y YNWA

הוואל בחולון, מצד אחד וואו, מצד שני מי ישמור בצבע ? הוואל וקליין לא יישמרו.
    ועדיין חולון קבוצה מעולה, סגל טוב.

@כינוי
    בנוגע לשאלה שלך, וארגס נפצע ובגלל זה לא שיחק.
    מסכים איתך לגבי הכישרון של חיפה, אני חושב שהם חייבים מחליף לאנדרסון ועוד שחקן לקו האחורי.
    שמח ששינת דעה לגבי וורקמן, שחקן רע, בכלל בשאר הפוסט אני די מסכים איתך.

מחר אשדוד תתרסק, לא מספיק סגל ישראלי הכי רע בליגה גם רק 2 זרים.

@חייל שוקולד
    אני כן חושב שלהגיע לפיינל פור עם פאקינג הפועל ת״א זה הישג גדול, ההישג הכי גדול של המועדון הזה מעל יותר מעשור, בכלל בליגה שלנו לצערי זה הישג כי פיינל פור זה רק ל-5 קבוצות קבועות, תזכור שבעונה לפני פרנקו לא הגעתם לפלייאוף.
    הביקורת שלך על מקי והווארד לא רלוונטית לדעתי כי בסוף פרנקו הגיע איתם ליעד, עמד במבחן התוצאה, יותר מזה ?
    מקי והווארד היה להם ערך הגנתי לא מוערך גם.

בעונה שעברה פרנקו נכשל, היו לו את כל התירוצים אבל זאת עונת כישלון ראשונה אחרי 5-6 שנים של הצלחות ב-4 קבוצות שונות, מאז עונת הכישלון העצומה שלו בנתניה הוא רק מצליח, אפשר לקבל עונה אחת רעה אחרי הרבה טובות.

לא אהבתי בכלל את הבנייה בנהריה, בכלל הוא בונה סגלים הכי מזעזע בליגה לדעתי ועדיין יש הרבה יתרונות... אדריאן בכושר שיא זה שובר שיווין הגנתי והתקפית, הזר מבחוץ שיחק בחולון בעבר והיה מלך האס׳ אני חושב, היה מעולה התקפית.
    מקניל וגפני אנחנו מכירים ובכלל כל הסגל שלו מוכר, הם יישרדו בליגה בוודאות אבל לא יגיעו לפלייאוף בלי חיזוק.

אל תשכח שגם עודד קטש ורמי הדר היו אצלכם ומאז די מצליחים, גם עם בית הלחמי יהיה סיפור דומה, מאמן לא היה ולא יהיה בעיה בהפועל ת״א.

טוני גפני אנחנו מסכימים התקפית, הגיל בעייתי על הנייר, נראה בעיינים מה ייעשה העונה הגנתית.
    גפני קודם כל חוסם אדיר וזה חתיכת פלוס, הוא משנה לגמרי את הזריקה ליריבה.
    מבחינת חילופים, שמירה והדבר הכי חשוב שמירה על גארדים הוא מצוין, בטח ביחס לגבוהים, הרי אתה לא תצפה בכל אירופה יותר מ-20 שחקנים שיכולים לשמור סנטרים וגם רכזים, גפני עושה את זה מצוין.
    גפני טופ 10 בליגה לפחות מבחינת שחקני הגנה.
    היתרון של נהריה זאת ההגנה, כל השאר פחות.
    אני במקום פרנקו עושה הכל להביא 3, גם מהלאומית, גם גבוה רביעי מביא, חסר להם ישראלי בכיר, לא הייתי מחליף שום זר.

ראיתי שהגיבו על שוכמן, אף פעם לא החזקתי ממנו הגנתית.
    מבחינת גארדים אני די בטוח שזוסמן שומר הכי טוב בליגה 1-3, יותר מוארגס וכ״א אחר, המילטון ומקניל שומרים ממש מעולים.
    דני אבדיה חוסם גדול לדוגמא אבל באחד על אחד ממש חלש, לא יודע איפה למקם אותו, מצד אחד ציון 10 בחסימות, מצד שני איך אתה מחשיב שחקן כזה ?

3. Roma מנהלים

כשחקן לא שומר. זה לא חוכמה גדולה, גם זלמנסון ובלייזר חוסמים לא מעט אבל זה לא הופך אותם לשחקני הגנה טובים בליגה שלנו. דני רשום כ-2.05 אז טבעי שיהיה לו כמה חסימות אבל לשמור הוא לא יודע.

לוקט זאת הגדרה לשומר. יודע ללחוץ, לרוץ אחרי הקלעי, לסגור את החדירה ולהקשות בזריקה. זוסמן ללא ספק מספר 1 בישראלים.

קורי וולדן היה שומר מטורף לפני שהפך לגו טו גאי של חולון ואז כבר שפך לאגר ומדי פעם זייף בהגנה. בצד שלנו זכור לי את קינסי, שר ההגנה, בתור אחד השומרים הגדולים שהיו פה.

4. yakov_y YNWA

אז מה אם אבדיה 205 ס״מ ? לא כל גבוה חוסם ובטח שלא בקצב של אבדיה, בטח לא לשחקן בקו האחורי.
    וולדן זכה בשחקן ההגנה של השנה, קינזי היה מעולה, י-ם בכלל הביאה גבוהים וזרים מטרופים הגנתית בשנים האחרונות, שמתי לב להודעות שלי בשנים האחרונות עליהם, לוקט בהחלט מפלצת.
    עד שלוקט יוכיח את עצמו (רק התחילה העונה) או כל שחקן זר אחר, לדעתי זוסמן הוא השחקן ששומר הכי טוב בקו האחורי בליגה.

הלכתי לבדוק על ליונס, 2/3 עונות בארץ סיים כמלך הסלים + אליפות, בעונה השלישית סיים מקום 8 במלך הסלים אחרי וויל קלייבורן שסיים כמלך הסלים, לימונד ודוסון גם ברשימה, איזה שחקנים אנדרייטד.
    תארו לכם את הפועל ת״א או קבוצה ישראלית שמחתימה את דוסון האדיר, סוגרת עמדה בחמישייה עם ישראלי שובר שיווין שתורם כמו זר, בדיוק כמו הפועל חולון עם הוואל, מכבי ת״א עם טיוס, ב״ש עם ווטסון, אפילו הפועל ת״א וגינת אפשר להגיד בערך.

הגבוה הנהדר של אשדוד עם 2 עבירות בתחילת הרבע השני, למה גרינברג משאיר אותו ולמה הגבוה הזה משחק כ״כ אגרסיבי ורב עם טרדיוול על המגרש ?
    קיבל ישר שלישית ועכשיו אשדוד בבעיה עצומה.
    ג׳ונסון נהדר, לא מפתיע, מנהיג וקלעי גדול, גם אחד על אחד, אני מזכיר לכם שהוא ישן באוטו כשהיה בהפועל ת״א, בא עם אנרגיה אחרת.
    אשדוד מעולים עד עכשיו, אין להם עוזר מאמן, מי אחראי לחילופים אם גרינברג מקבל עוד טכנית ?

והנה הפועל חוזרת למשחק...

5. כינוי כי הכח זהו כח

ספנסר וייס קולע את שלוש עשרה נקודות מתוך 15 של באר שבע ומוביל את הקאמבק של באר שבע מול אילת.
    כמות השלשות קלאץ' שלו במשחק הייתה מטורפת, תותח.
    בנבחרת נחשב ישראלי או מתאזרח? כי הוא שיחק באחת מהנבחרות הצעירות שלנו לדעתי

6. yakov_y YNWA

איזה ערב ענק של כדורסל.
    משחק שפל באשדוד מבחינת כדורסל אבל ערב מותח מאוד, אמרתי בקיץ שאלה הקבוצות הכי גרועות בליגה.

כמה מחמאות קיבל ממני ליונס, הבנאדם מכר כאן את המשחק, איך בית הלחמי לא הוציא אותו ? דקה אחר דקה בסיום הוא החריב את המשחק ונשאר על הפרקט, בית הלחמי לגמרי איבד את זה.
    תשמעו בדיחה, הפועל ת״א.

7. Roma מנהלים

אליהו אגדה, איזה משחק. כיף לראות אותו נהנה מכדורסל.

הפועל תל אביב זה רק הקהל, הכל שם רקוב חוץ מזה. אני אפילו לא רוצה להתייחס לטעויות בניהול המשחק של בית הלחמי והחלטות של שחקנים. הדברים שאני הכי שונא בקבוצה זה IQ כדורסל נמוך וזה מה שיש שם.

8. yakov_y YNWA

אשדוד - הפועל:
    ג׳ונסון ואליהו היו גדולים, לא רק מבחינת כדורסל, לקחו מנהיגות.
    בשידור אמרו שזה משחק ראשון של אליהו מפבואר 2016 שקולע מעל 20 נק׳.
    אשדוד קבוצה מחרידה, הגנתית והתקפית, חייבת חיזוק, לא רואה אותם מנצחים שום משחק בעתיד.
    45 אחוז לאשדוד מהשתיים, 44 מהשלוש ו-41 מהעונשין - זה מסביר הכל.

שוכמן שיפר את הקליעה, מצוין, אני יורד עליו הרבה בגלל ההגנה, הטכניקה והקליעה אבל הוא השתפר ולא כזה גרוע, פשוט הוא אוברטייד, שחצן שמתראיין כל יומיים.
    טרידוול במשחק רע, ליונס וגריפין מחרידים.
    ים מדר היה הקלע המצטיין של הקבוצה ב-2 המחזורים הראשונים, למה שיחק רק 7 דק׳ ?
    בריסקר היה מאוד מעניין, רוצה לראות אותו יותר.
    כל השאר היו בסדר.

14 ריב׳ התקפה לאשדוד זה אמרתי שזאת בעיה לאשדוד, האוזמן אמר במשחק ה-1 שלהפועל אין קלעים, 23 אחוז מהשלוש היום.
    11-27 לאשדוד מהקו, 9-13 להפועל, איזה הבדל עצום.
    הכתובת הייתה רשומה על הקיר והמצב לא ישתנה אם לא יהיה שינוי בסגל השחקנים, הבעיה שהפועל ת״א לא חושבת להביא גבוהים בכלל.

שתי הקבוצות האלה לא יצליחו בלי סנטר, חייב להגיע סנטר או 4 הגנתי, גבוה ואיכותי, יש עוד בעיות אבל זאת הדחופה ביותר.

ב״ש - אילת:
    המשחק לא היה משודר בכלל, מזל שראינו את הרבע האחרון.
    לחזור מפיגור כזה בבית ברבע האחרון כשאילת טובים בהתקפה, שלושת המחזורים הבאים הם נגד הגדולות ואתה תפסיד אותם ותגיע ל-6:0, שאפו.
    ג׳ון פטרסולי מהרגע הראשון היה נראה זר לענף, נגר, אני רואה שהוא לא קלע.
    עמית זיס גם נגר ובכלל לא אהבתי את חלוקת הדקות ההזוייה של רמי הדר היום.
    וויליאמס וזאק בינגו מהרגע הראשון, ספנסר וייס היה נהדר באשדוד והיום עם קמבאק מטורף, גם בהגנה היה גדול, אני לא מחזיק ממנו.

שולבראנד קלעי גם בגילו, אילת פגעה בול עם 2 הגבוהים הזרים.
    אילת הפסידה 3 משחקים שהיא הייתה לא רעה בכלל אבל ההתפרקות שלהם ברבע האחרון פשוט מזעזעת, איזה איבודי כדור נוראים והכי גרוע זה המהלך האחרון, בדיוק כמו שחולון עשתה באירופה:
    בן שימול כדור אחרון, לוקח את הזמן ולא מגיע למצב זריקה אפילו, למה הוא לוקח כדור אחרון ???
    הדבר ה-2 שאני חושב עליו אחרי קו קדמי הגנתי זה מי השחקנים שלוקחים כדור אחרון, אוחיון ובן שימול בשום סרט לא ייקחו את זה וזה מה שקורה, ביזיון.
    אחרי חיפה מחכה לאילת הפועל חולון, סכנה.

לא יודע לגבי וייס אם ישראלי או מתאזרח, אני יודע שפיליפ הרץ, גייק כהן והשחקן של הפועל ת״א הם ישראלים עם ת״ז כחולה, הלוואי והיה מידע בעניין הזה ואפשרות לבדוק.

9. כינוי כי הכח זהו כח

בנוגע להפועל מדווח שמלקולם גריפין בדרך החוצה ובמקומו אמור לבוא לנזל סמית' ג'וניור(היה באילת שנה שעברה והיה טוב, שוחרר בגלל פציעה), בנוסף גם בערוץ הספורט דיווחו שהמילטון מועמד וזה אומר לדעתי שימיו של רודריגז ספורים בקבוצה ובנוסף כתבו שאייזנדורף שחתם על חוזה ארוך טווח שם(מי לעזאזל בריא בנפשו החתים אותו על חוזה ארוך טווח) אולי יושאל.
    עקרונית הבעיה של הפועל בקליעה קשה, אבל לדעתי היא פתירה בדרך שהיא קצת מוזרה.
    לדעתי מה שהפועל צריכים לעשות זה לשחרר את גריפין ולהביא במקומו את המילטון, ככה הדקות שלו יחולקו בין בריסקר, מדר, שוכמן, ליונס זה הימור אבל לדעתי אחד ששווה להמר כי כל אחד מאלה הוא קלעי בין סביר לטוב לקו האחורי ובנוסף ככה הם לא יבזבזו מקום רישום לזר(אם גם המילטון וגם סמית'ג'וניור יגיעו בהפועל ינצלו 7 מתוך 8 רישומים אחרי 3-4 מחזורים!!!) בנוסף המילטון יוסיף מימד של קליעה ועומק איפה שהפועל צריכה ורודריגז ייבחן איפה שצריך.
    יפה שהפועל הביאו את הסקאוט של גלבוע ובינתיים ממחזרים יותר זרים מפרנקו.
    ליונס בינתיים מזוויע שלושה משחקים שלו ולקרוא לו חושך זאת מחמאה, חייב להעלות את הרמה דחוף, אחוזים מחרידים שלו.
    באשדוד הישראלים צריכים להעלות את הרמה כי המשחק שאליהו נתן פה הוא נדיר, בן משה, ברנדוויו, דאגלס, ג'וש פרואינד ואפילו תומר לוינסון. גרינברג חייב לקבל תפוקה משאר הסגל כי לסמוך על אליהו וג'ונסון זאת לא אסטרטגיה שהייתי בונה עליה. נראה שעמית עבו לא מוערך על ידי גרינברג כי למרות שהוא השחקן היחיד שהמשיך מהעונה הקודמת הוא לא מקבל יותר מדי קרדיט.

בנוגע לבאר שבע אילת המשחק היה משודר באתר ערוץ הספורט מהשנייה הראשונה, אין יותר פריצות ומשחקים משולבים, כל המשחקים "המשולבים" משודרים באתר באיכות טובה ורק המשחק המרכזי משודר בטלוויזיה ככה המנהלת עומדת בהסכם שלה לשידורים של כל המשחקים.
    מבחינת השאלה על ספנסר וייס זה בקשר למעמד שלו בפיבא כי לדוגמה ג'ייק כהן נחשב ישראלי כי חונך בחינוך יהודי ושחקנים כמו ריצ'ארד הוואל, טי.ג'יי קליין וג'ונדי נחשבים מתאזרחים.

היום אנשים נורמלים יראו ליגת האלופות
    אנשים פחות נורמלים יראו הישראליות בכדורסל האירופי(הבדיחה עובדת אם כדורסל אירופי וליגת אלופות מתנגשים)
    אנשים מוזרים יראו גביע המדינה בכדורסל
    ואני השרוט הולך למשחק בגביע האיגוד של מכבי רמת גן נגד הפועל ת''א עודפים. וזה מתחיל בשמונה וחצי ככה שזה חופף עם הכל

הרצליה עד המוות אוהב/ת את זה.
  10. Roma מנהלים

כיף להיות פחות נורמלי.
    חבל שהמשחקים של ראשון וחולון מתנגשים, ניצחון של אחת מהן ואני מרוצה.

11. yakov_y YNWA

סמית׳ ג׳וניור אחלה שחקן אבל רק אחלה, לא הייתי מביא אותו.
    המילטון מפלצת התקפית, בכלל עדיף את השיטה של דרוקר ושמיר שמביאים 2 שחקנים לעמדה 3 ומשחקים איתם ביחד, הפגיעות בעמדה הזאת ממש גבוהות בארץ.

עצם העובדה שהפועל וויתרה על הוואל מסבירה הכל ואל תגידו לי תקציב, בשנה שעברה היה כסף והשנה אין ?

מועדון מגוחך, אני צריך להפסיק לבקר אותם כי זה לא ייפסק, החילופי זרים בכלל מיותרים, הלכה העונה כי עדיין לא הבינו את הבעיה שלהם.
    הייתי ממליץ להם להחתים מנהל מקצועי, שי האוזמן אולי שהצליח באשדוד, המאמן והשחקנים לא הבעיה שם.

12. Jefecito Member

קווין קייפרס, שחקן זר של רמת גן גבעתיים פשוט מתפוצץ על הפועל חיפה בגביע
    מישהו יודע מה השיא נקודות לשחקן בגביע?

13. כינוי כי הכח זהו כח

תוצאת מחצית באולם בתיכון עירוני א'
    מכבי עירוני רמת גן 47
    הפועל תל אביב עודפים 36
    אולם שגורם לאולמות של מתנסים להרגיש מקצועיים...

57 נקודות של הזר של ר"ג/גבעתיים אלוהים ישמור

14. Jefecito Member

מסתבר שהוא שבר את השיא שעמד על 55

15. כינוי כי הכח זהו כח

סיום באולם הספורט של תיכון עירוני א'
    מכבי עירוני רמת גן 87
    הפועל תל אביב עודפים 63
    שיחקו טוב ברמת גן אמיתי לוי, יובל רחמילביץ , יוני ניר, אמיר אבנרי והיו עוד כמה לא רעים בכלל

מצב נושא:
הנושא נעול.