לפנות או לסרב?

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י אלסנדרו דל פיירו, ‏19/7/05.

1. אלסנדרו דל פיירו Member

החיילים שהולכים לפנות ומסרבים..
    אני יודע שזה קשור להתנתקות אבל רציתי לפתוח על זה נושא חדש שלא קשור לזה יענטו אם אתם חיילים
    מה הייתם עושים?
    אני אישית יש לי חבר ששלחו אותו לשם והוא סירב וכנראה עכשיו החיים שלו נהרסו לפניו
    כלא ובלגאנים וכו'..

מצד אחד אני הייתי מסרב כי זה בכל זאת יהודי אחד משלנו ועכשיו להתחיל לפנות אותו ואם יש מתנגדים לעצור אותו בגלל שזה פקודה ונשבעת אמונים להצ''ל... זה כזה אי נעימות שאתה לא שונה מהם אתה אחד מהם ואפשר לחשוב שזה יכל לקרות גם לך ופתאום לפנות אוףף .. זה כזה לא יודע אפילו איך להגדיר את זה
    פשוט לא יכול לעשות את זה זה אחר כך ישחק לי במצפון

מצד שני מי צריך עכשיו לסרב פקודה אני לא מכיר אותם אני בא לעשות את הג'וב שלי ולא מעניין אותי יהודי לא יהודי לא אכפת לי מהם וואלה יופי קיבלו בתי וילה בניצנים ליד החוף שיש בו הכי הרבה כוסיות שיעופו לשם וואלה סבבה אין לי רגשות
    מי יילך לכלא בגללם?-הם לא יעזרו לי אחר כך לצאת משם
    מי יסרב?-מה זה ייתן לי ? הם יגנו עליי אחרי זה? הם יחתימו אותי לקבע? אם ייתנו לי פרנסה אחרי הצבא?
    למה מה קרה שאני יסרב הרי בין כה וכה אם אני יסרב עכשיו הם ייצאו משם ובסוף הם יילכו משם ואני ידפק

מה הייתם עושים אם היו שולחים אתכם לגוש קטיף?
    מסרבים או פשוט אין לכם בעיה עם זה זה לא עניין שלכם ...

2. בית"רי מלידה Member

מתנגדי ההתנתקות הניחו מטען דמה בצומת גהה

שוב הקפיצו פעילי ימין כוחות גדולים של משטרה למטען מפוברק, הפעם זה אירע הלילה בצומת גהה, שבין בני ברק לפתח תקווה. במשטרה יבדקו את המצלמות בצומת בניסיון לעלות על עקבות מניחי המטען
    אבי כהן

מתנגדי ההתנתקות ממשיכים לשתול מטעני דמה ברחבי הארץ. לאחר שכבר עשו זאת בתחנות אוטובוס ותחנות רכבת. אמש סמוך לחצות אותר מטען שכזה בצומת גהה.

מסתבר שמעצרם של שני החשודים בהנחת מטען החבלה המדומה בתחנה המרכזית בירושלים לא מרתיע את פעילי הימין, שממשיכים בשלהם: אמש, סמוך לחצות, התקבל דיווח במוקד המשטרה על תיק חשוד גדול המונח בצומת גהה ופינת רחוב ז'בוטינסקי בבני ברק.

למקום הוזעק חבלן משטרתי שהורה לפנות את כל הנמצאים באזור. השוטרים חסמו את צומת גהה למשך דקות ארוכות. החבלן, באמצעות הרובוט המשטרתי,

פחת את התיק ובתוכו נמצאה אמגזית (בלון גז קטן) ופתק בו נרשם "יהודי לא מגרש יהודי". כאשר הבין החבלן שמדובר במטען דמה נפתח הצומת מחדש לתנועה ולמקום הוזעקו אנשי זיהוי פלילי כדי לתעד את המטען.

משטרת מרחב דן פתחה בחקירה כדי לנסות ולאתר את מניחי המטען. יש לציין כי בצומת גהה מותקנות מצלמות שמשקיפות על הצומת, ובמשטרה יבדקו את המצלמות כדי לנסות ולראות האם היו מכוונות באותה שעה לכיוון תחנת האוטובוס וכך יוכלו לעלות על זהותם של מניחי המטען.

צומת גהה הינו צומת מרכזי בגוש דן. לפני כשנה אירע בו פיגוע שבו נהרגו מספר ישראלים ובמשטרה מתייחסים ברצינות רבה לכל חפץ חשוד באזור. בין השיחים באזור הצומת לנים פלסטינים רבים, השוהים בארץ שלא כחוק. בנובמבר בשנה שעברה אירע במקום פיגוע דקירה.

(19.07.05, 07:41)

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3114888,00.html

לפנות אותם, ומהר !

3. robson Member

סרבנות היא דבר רע, מימין ומשמאל..
    אני כועס על אלה שלא רוצים לשרת בצבא בגלל הטיעון שישראל מבצעת פשעי מלחמה, ואני כועס על אלה שמוכנים לבצע פקודות רק שלא נוגדות את דעותיהם הפוליטיות..
    בכולם צריך להכנס וחזק!!

4. Ariel Member

מסרב ללא ספק.
    לא אוציא אנשים מביתם ואתן מתנה לאויב שכל מטרתו להשמיד אותנו.

צמרת הצבא מתנהגים כמו(לאלף אלפי הבדלות) צמרת ה-S.S ודופקים את כל המתנגדים בכך שהם יהרסו להם את החיים. זה לא יצליח להם כמובן. תהיה כמות כל כך גדולה של סרבנים שהם יצטרכו לשלוח את עצמם כדי לפנות.

ושום מילה על סרבנות השמאל שהייתה לפני כמה שנים שזאבי הי"ד הציע את "חוק הטרנספר" מופע הסתה שלם של יוסי שריד ועמוס עוז "נפוצץ גשרים, תהיה סרבנות המונית, נשכב מתחת לגלגלי המשאיות".
    אבל שזה נוגע ליהודים-אסור לסרב.

נערך לאחרונה ב: ‏19/7/05
  5. Riki Member

אני נגד הסרבנות
    טובת המדינה לפניי הכול
    יש לי בניי דודים וחברים שמשרתים
    סופגים השפלות קללות יריקות מכות
    אבל מצליחם לעבור הכול בשביל המדינה
    אני הייתי פועלת באותו האופן !!!!

6. Paolo Maldini שחקן ותיקים

מנהלים, תשנו את הכותרת שיבינו את הנושא של הדיון.

אני לא הייתי מסרב פקודה.
    אם אני נשלח ע"י צה"ל, אני עושה את מה שביקשו ממני.
    אני בצבא כדי לעזור למדינה, ולא למתנחלים.

7. robson Member

כל מי שעושה השוואה כזאת הוא אוויל ואני לא רוצה להשתמש במילים חריפות יותר שאני חושב עליהם כרגע כדי שלא יצנזרו אותי..
    אותם חברים בצמרת הצבא הגנו בגופם שנים רבות על מתנחליך האהובים שמצצו את דמה של המדינה 30 שנה..

8. Ariel Member

לא התכוונתי באמת להשוואה ולכן כתבתי מה שכתבתי בסוגריים. אני גם לא באמת חושב ככה אני אוהב את הצבא ואת האנשים בו ומעריך אותם הערכה אינסופית. הכוונה הייתה שראשי המדינה מתנהגים כמו במשטרים אפלים שבהם מדכאים את המתנגדים באמצעים לא כשרים (אין לי מושג למה כתבתי ראשי הצבא-הרי זה ברור שהמדינה היא זו שנותנת פקודות לצבא). כמו שכתבתי אס.אס יכלתי לכתוב את צבאו של סטאלין או כל משהו אחר בסגנון, פשוט זה מה שקפץ לראש.

כל מקרה באמת לא התכוונתי להשוות בין הצבא שלנו לנאצים ימ"ש. אלא לסגנון שבו מטפלים בחיילים שלדעתי הוא לא ראוי.

9. אלסנדרו דל פיירו Member

אם אני עושה את זה אז אני עושה את זה לא בלב שלם אלא כי אני מוכרח זה פקודה ואני לא יכול לשנות את זה
    אבל אני ממש לא יסרב כי אחר כך אני יאכל אותה לא הם

10. robson Member

סביר להניח שגם אם אני בתור איש שמאל הייתי צריך להשתתף בפינוי המתנחלים לא הייתי עושה את בלב שלם מכיוון שללא ספק הסיטואציה קשה..

אבל עצם הרעיון של להטיל ספק בחוקיות ההחלטה הוא מקומם, החלטה זו עברה ברוב דמוקרטי בממשלה {של הליכוד!!} ובכנסת..

11. Ariel Member

אין ספק. ההחלטה היא חוקית אי אפשר להתווכח, בקשר למוסריות זה כבר משהו אחר.
    אך הדרך להחלטה הושגה במרמה ע"י הבטחות שקר של הליכוד בבחירות אחרונות. לכן לדעתי היה ראוי לעשות משאל-עם כיוון שערב הבחירות רוב העם הצביע לליכוד למצע אחר לגמרי.
    חוץ מזה מיותר לציין שהליכוד בבחירות הבאות אבוד....

12. ozi Member

עם שרון בראשו, הליכוד אבוד. אחרת- הכל פתוח.
    אני לא הייתי מסרב, למרות שאני מאוד מתנגד לפינוי. באמת צריכים לחשוב איך הצבא יצליח לבצע משימה כלשהי ביום שאחרי סרבנות המונית.
    אבל אפשר להבין גם את הסרבנים- שולחים ילדים בני 18-21 לעשות את המעשה הכי קשה שעשו בחיים שלהם, כשמכל כיוון הם שומעים זעקות כאב של המתיישבים. לא יודע איך אני הייתי מסוגל לזה.

13. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

הוספתי סקר.

אני תומך בהתנתקות ועדיין לא יודע אם הייתי מסוגל לפנות אנשים מבתיהם. אם הייתי מתנגד לפינוי בכלל אני מניח שהייתי יושב בכלא, אבל שורה תחתונה, טוב שאני לא עומד במבחן הזה.

14. בית"רי מלידה Member

סרבן פקודה זה החרא הכי גדול שיכול להיות בצבא...צריך לשפוט את כולם בבית דין צבאי ולשלוח אותם למינימום שנה בפנים !

15. StevieG Member

הצבא הוא א-פוליטי, וככזה אסור להפוך אותו לפוליטי ובוודאי שלאלעשות רק מה שבא לך לעשות ומה שלא בא לך לעשות ואומריים לך לעשות ,אתה לא תעשה! זה אל הולך ככה! זה אנרכיה וזה יגרום לאסון!