לצמצם את הליגה?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏6/10/07.

1. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

לאחר שמונה וחצי מחזורים בפרמיירליג, ניתן לראות כי וויגאן אתלטיק ודרבי קאונטי הן שתי "בדיחות הליגה", שלמעט מקרים יוצאי דופן אמורות להיות שק החבטות של הגדולות. כבר ראינו את דרבי חוטפת שישייה באנפילד וחמישייה באשברטון גרוב, ורק היום וויגאן הובסה באולד טראפורד בתצוגה עלובה. זה לא חדש שבעונה כלשהי ישנן שתי קבוצות נחותות מהשאר-בעונה שעברה היו אלה ווטפורד וצ'רלטון, ובזו שלפניה-ווסט ברומיץ' וסנדרלנד. השאלה המתבקשת היא-האם 20 קבוצות הן יותר מדי? האם צמצום הליגה ל18 קבוצות (ורק שתי עולות מהצ'מפיונשיפ) יביא לכך שלא יהיו קבוצות שיהוו "שש נקודות בטוחות"?
    יש להזכיר כי בתחילת העשור הקודם הליגה צומצמה מ22 קבוצות ל20, והשינוי נחשב להצלחה יחסית.

אני אישית לא סגור על דעתי בנושא. כי מצד אחד, קבוצות כמו ווטפורד ודרבי מקומן אינו בפרמיירליג ואין יותר מדי דברים חיוביים שהן תורמות לליגה. מצד שני, צמצום שכזה אומר ארבעה מחזורים פחות.
    מה דעתכם?

עריכה: וויגאן אמנם מדורגת כרגע 14, אבל הכוונה שלי הייתה בעיקר לכך שב18 משחקים מול הגדולות הם עם 0 נקודות.

נערך לאחרונה ב: ‏6/10/07
  2. david-malconyan Member

בכל ליגה יש את הפחות טובות.
    אי אפשר שתהיה תמיד רק הטובות והמצליחות.
    לדעתי, להשאיר תמצב כמו שהוא..

3. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

זה ברור, אבל יש הבדל בין קבוצות תחתית כמו שפילד יונייטד לבדיחות כמו ווטפורד.

4. D.Irwin Member

אני בעד 20 קבוצות.
    כמעט בכל עונה אחת משלושת העולות החדשות יש קבוצה אחת שמצליחה יותר מהאחרות, במיוחד עכשיו עם הכסף הגדול של ההכנסות משידורים יש לקבוצות יותר ויותר אמצעים להשאר בליגה.

אם יהיו 18 קבוצות בליגה התחתית תבער ויהיו המון מלחמות בזה אני בטוח, אבל לאחר כמה זמן יהיו עוד פעם קבוצה אחת או שתיים שיהיו מועמדות ברורות לירידה.

5. Wave Member

וויגאן במקום ה14, אני לא מבין למה היא בדיחה של הליגה, דרבי כן אבל זה לא אומר שצריך לצמצם את הליגה ל18

6. George Best Member

וויגאן לא הבדיחה של הליגה, מה זו השטות הזו?
    קבוצה שדווקא יש לה לא מעט כדורגל, בטח ובטח כשהסקי וסיביירסקי על המגרש, יחד עם קומאס ושארנר המצוינים.
    זה שוויגאן באה לאולד טראפורד וחטפה תבוסה, לא הופך אותה לבדיחה.גם רדינג באה ועשתה אותו דבר, אבל יצאה עם נקודה.נעיף גם אותה לליגת המשנה?האם קבוצות כמו ניוקאסל לא משחקות בונקר באולד טראפורד?הרי רק השנה ראינו את המקום השלישי, מנצ'סטר סיטי משחקת בצורה לא פחות פחדנית ועוד בביתה מול היונייטד.נוריד גם אותה(הלוואי)?
    לא צריך להגזים.זה שיש תמיד קבוצה אחת שלא ממש קשורה לליגה והיא תקועה עם סגל של צ'מפיונשיפ - אז מה, אין מה לעשות.אסור לצמצם את הליגה, כי אחרי הכל אסור לשכוח איזה הפתעות נעימות היו רדינג וויגאן, שתיים מהקבוצות שהקנטת אורי, בעונה הראשונה לאחר העלייה לפרמיירשיפ.
    לא צריך להיסחף, 20 קבוצות זה מצוין.

7. David Seaman Member

לא צריך לצמצם את הליגה, היא מעולה כמו שהיא.
    וגם אני ממש לא חושב שוויגן היא בדיחה.

8. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

קודם כל, תקראו את התוספת שלי לגבי וויגאן. דבר שני אתה לא יכול לומר שזה לא מציק שבכל עונה יש קבוצה או שתיים שפשוט מבזות את הליגה, יורדות במחזור השלושים, כל תיאור שרק תרצה. צמצום הליגה יכול לשפר את הרמה, כמו שהצמצום מ22 ל20 עזר. המודל הגרמני נראה לי טוב, אמנם חבל שארבעה מחזורים מקוצצים אבל זה נותן לקבוצות עוד מנוחה.

ולמרות זאת, אני לא בטוח שאני בעד הצמצום.

9. Claret&Blue Member

אם אתה מוותר על הקבוצות האלה אתה מוותר על ריצות הישרדות כמו של ווסט האם ופומפי של השנים האחרונות. אם יש קבוצה שמבזה את הליגה- חבל. יש שלוש עולות מהצ'מפיונשיפ כל עונה, יש כאלה שמתחזקות וממשיכות במגמת העלייה ויש כאלה שמבזות את עצמן. זו המציאות, צמצום הליגה לא יבטיח שום עלייה ברמה.

10. Fergie's Legend Member

נגד, אפילו הייתי מוסיף עוד 2 קבוצות.
    קאריק, אל תשכח שדרבי לא השקיעה ברכש, אז לא צריך להתפלאות שהיא ביכולת שכזאת.
    כבר שכחת איו עונה וויגאן נתנה, עם ריצה עד למקום ה-8?
    מה שיפה בליגה האנגלית, שלפעמים קבוצות חדשות נותנות ריצות יפות בליגה ובגביע, תמיד נחמד לראות פנים חדשות, ואכן זה מבטל ריצות כמו של ווסטהאם ופומפי, אתה באמת רוצה שהיורדות יתחילו מהמקום ה-16?

11. john Member

מה זה משנה, תצמצם ל-18 אז יהיו גם 2 בדיחות, כי בכל שנה קבוצות עולות מהצ'מפיושיפ ולא ממש מצליחות, אבל את הצ'נס הם צריכות לקבל? צריכות.
    אני אישית נגד, לא חושב שזה ישנה הרבה בליגה, כל עוד כל עונה קבוצות חדשות עולות לפרמיירליג.

12. Becks Member

אין שום סיבה להרוס את הליגה הזאת, אני מת על הליגה הזאת כמו שהיא.

13. אלי אוחנה ג'וניור Member

תשאיר את הליגה האנגלית כמו שהיא, היא מביאה לנו כדורגל נפלא שכיף לראות ולפעמים אנחנו רואים גם לא מעט כדורגל מהקבוצות הקטנות והיותר חלשות בפריימיר-ליג.

14. david-malconyan Member

אסור לשכוח קבוצות כמו רידיינג. עם ההשקעה הנכון היא יכולה לתת פייט לא קל גם לגדולות (והיא כבר עשתה את זה).

15. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

למה להוריד? אין בעיה של רמה נחותה בליגה. בכמעט כל ליגה בכל עונה נתונה יש קבוצה שפשוט לא יכולה לתת את הטון לרמה של הליגה. כל עוד אין יותר מקבוצה אחת כזו בעונה, אין סיבה שזה ייפסק.
    ואגב, וויגאן בעיניי ממש לא בדיחה. כבר שנתיים שזלזלו בהם ועדיין הם צחקו אחרונים.