לשחק שתי משחקים בשבוע - אי אפשר?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י יוגב אסולין, ‏8/10/02.

1. יוגב אסולין Guest

עקב השתתפות של מכבי חיפה בליגת האלופות דורשים במכבי חיפה. בין כל משחק ומשחק לדחות את אותו מחזור בליגה שלנו על מנת לתת למכבי חיפה להתכונן. כל יתר הקבוצותש שמשחקות בליגת האלופות ובמסגרות שונות נאלצות להסתדר בדיוק אם אותן בעיות של עומס משחקים. אולי במיקרה של מכבי חיפה מדבר גם העניין של טיסות למשחקי חוץ, אבל אני עדין לא חושב שהדבר הזה אמור ליגרום לכך שהליגה הישראלית תדיחה. אם כל הכבוד למכבי חיפה ואני באמת שמח שהיא עלתה לשמה... אם היא לא יכולה להסתדר בכל המסגרות ביחד זה בעיה שלה ורק שלה.

לזכות מכבי חיפה עומד ספסל מאוד עמוק... אם העניין הזה של לתת מנוחה לשחקנים כל כך קריטי מבחינתם אז אולי כדאי לתת לשחקני ספסל בקבוצה כמו ישראלוביץ, רפי כהן ועוד שלל שחקנים לפתוח במשחקי הליגה. אולי זה יעלה להם בנקודות... אבל אי אפשר לאכול את העוגה ושהיא תישאר שלמה.

מיקרה דומה של עומס משחקים היה להפועל ת"א בשנה שעברה כאשר היא היתה צריכה לשחק בימי חמישי באופן קבוע... המשחקים שלה נדחו לימי שני בלבד.. וגם זה לא היה דחיה של ממש כי יום שני היה עוד יום כדורגל. הפועל ת"א עמדה בלחץ של 3 משקים בשבוע... או 4 משחקים ב10 ימים.. וגם ליקראת הסוף היה לה את הגביע ואת גביע הטוטו... אבל לא דחו בשבילהם שום משחק. למכבי חיפה נתנו תכבוד בזה שדחו משחק אחד.. שיגידו תודה ויסתפקו מעט...

2. green-ape Member

תבין , לקבוצות האחרות יש בית והן לא צריכות לטוס כדי לשחק בבית שלהן.
    כל הטיסות האלה מטישות את השחקנים ומטרטרות אותם ובגלל זה אנחנו שונים מהקבוצות האחרות שמשתתפות בליגת האלופות!
    צריך לתת להם קצת מנוחה , זו עונה ראשונה שלהם בליגת האלופות והם צריכים להתרגל!
    תודה! http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

3. שגיא Guest

שי אמר את הדברים הנכונים.

ויוגב, זה שני משחקים, לא שתי.
    וזה היה תיקון שגיאות.

ועוד תיקון, זה שלושה משחקים.
    יום רביעי, יום שבת, יום שלישי

לקבוצות אחרות באירופה אין האקט הזה של לטוס למשחקי חוץ על הזמן.....
    תראה, בשבוע כמו שהזכרתי קודם, יש שני משחקי חוץ, ועוד אחד בבית.....
    ככה שאין כח.

תחשוב, יוצאים למשחק ביום רביעי בקפריסין, חוזרים לארץ, לקראת המשחק בשבת, וכבר ביום ראשון טסים שוב.
    זה מוריד את האימונים, מעמיס על השחקנים בטיסותף וזה, למען האמת, קשה מאוד.
    אם היינו משחקים בבית גם אני לא הייתי מוצא מקום לבקשות, אבל מכיוןן שחצי מהשבוע, השחקנים נמצאים בטיסות, יש לכבד את הבקשה, ולדחות כשאפשר.

4. יוגב אסולין Guest

אז בשביל זה יש דבר כזה שניקרא ספסל עמוק אין מה לעשות... חוץ מזה טיסה לקפריסין קצת פחות מ40 דקות לא כזאת מעייפת כמו שאתם עושים את זה... הם טסים... במטוס לו כמו ציפור עם כנפים... לקבוצות שמשחקות בליגה האיטלקית האנגלית וספרדית... יכול להיות משחקי חוץ שהם נוסעים באוטובוס 6-7 שעות... (הייתי באיטליה וראיתי תמרחקים...)..אז ככה שזה גם מעייף גם תופס יום שלם... וגם לקבוצות האחרות יש משחקים בימי ראשון... בעוד שאצלנו זה בשבת.. יותר חופש... אני לא חושב שכל הליגה שלנו צריכה להתחשב במכבי חיפה.. ובגלל זה ליצור הרבה משחקים חסרים והבלאגן.. במובן מסויים זה שיש לחיפה משחקים חסרים נותן לה יתרון בליגה היא רואה שקבוצות מאבדות נקוודת ומגיעה בראש שקט למשחקים אחרי זה....

5. green-ape Member

הקבוצות האיטלקיות רגילות לזה שנים , אצלנו בארץ אין מרחקים כאלו ואנחנו לא רגילים כמוהם!
    ואני חוזר שוב , זו עונה ראשונה שלהם והם עוד יתרגלו , ואולי בעזרת השם יתנו לנו לארח בארץ...

6. שגיא Guest

יוגב, זה אמנם טיסה של 40 דקות.....
    אבל זה לא רק טיסה וזהו.....

צריך הרי להתייצב בטרמינל שעתיים לפני, ואז גם עד שיוצאים מהטרמינל בחו"ל, זה זמן, וזה זמן יקר......
    לעמוד שעות על הרגליים, במקום לנוח, או במקום עוד אימון שיכול להוסיף.....

תבין, גם אם באירופה המרחקים גדולים....
    מכבי חיפה צריכה לטוס בשבוע שבין רביעי לשלישי, 4 פעמים!
    פעם למשחק חוץ, נגיד באנגליה, וחזרה הם רק חוזרים וכבר משחק בליגה, לא מספיקים לשחק, וכבר טסים לקפריסין, אחרי יומיים חוזרים, ושוב, כבר משחקים בליגה...

אין מה לעשות, כמה שתרצה, אנחנו לא אירופאים, כמה שנרצה להידמות להם, כמה שנרצה להיות כמוהם, אנחנו לא, ואת זה צריך להבין....

הוזכר פה גם חוסר הניסיון, מתי בדיוק קבוצה מישראל שיחקה כלכך הרבה משחקים ברצף?
    זאת הנקודה, בלי לעבור את זה, לא תצבור ניסיון...
    אז הנה, מכבי חיפה צוברת את הניסיון האירופאי הזה, גם מבחינת רמת משחק, וגם מבחינת כושר, ויכולת לשחק הרבה משחקים.....

7. שגיא Guest

יוגב, זה אמנם טיסה של 40 דקות.....
    אבל זה לא רק טיסה וזהו.....

צריך הרי להתייצב בטרמינל שעתיים לפני, ואז גם עד שיוצאים מהטרמינל בחו"ל, זה זמן, וזה זמן יקר......
    לעמוד שעות על הרגליים, במקום לנוח, או במקום עוד אימון שיכול להוסיף.....

תבין, גם אם באירופה המרחקים גדולים....
    מכבי חיפה צריכה לטוס בשבוע שבין רביעי לשלישי, 4 פעמים!
    פעם למשחק חוץ, נגיד באנגליה, וחזרה הם רק חוזרים וכבר משחק בליגה, לא מספיקים לשחק, וכבר טסים לקפריסין, אחרי יומיים חוזרים, ושוב, כבר משחקים בליגה...

אין מה לעשות, כמה שתרצה, אנחנו לא אירופאים, כמה שנרצה להידמות להם, כמה שנרצה להיות כמוהם, אנחנו לא, ואת זה צריך להבין....

הוזכר פה גם חוסר הניסיון, מתי בדיוק קבוצה מישראל שיחקה כלכך הרבה משחקים ברצף?
    זאת הנקודה, בלי לעבור את זה, לא תצבור ניסיון...
    אז הנה, מכבי חיפה צוברת את הניסיון האירופאי הזה, גם מבחינת רמת משחק, וגם מבחינת כושר, ויכולת לשחק הרבה משחקים.....

8. green-ape Member

צודק בכל מילה , אנחנו עכשיו צוברים ניסיון ואולי שנה הבאה בעזרת השם אם נשחק עוד פעם בליגת האלופות ועדיין לא נוכל לארח בארץ אנחנו כבר ניהיה עם נסיון של לשחק הרבה פעמים בשבוע כולל טיסות.

9. Ronaldo Member

גם שיש משחק חוץ בליגת האלופות רוב הקבוצות צריכות לטוס מרחקים גדולים ועדיין משחקות בליגה!

זה ממש לא תירוץ!!!!

10. green-ape Member

התירוץ הוא שלקבוצות האחרות יש נסיון ולנו עוד לא , עכשיו אנחנו צוברים!

11. AFC Member

תמיד היה תמוה כיצד מקבלת חיפה מההתאחדות דחיות משחקים ללא סוף או זר נוסף ניגרי ללא בעיות. אין מה לעשות, גם ההתאחדות סונוורה ממכבי חיפה. בכל אירופה משחקים לפעמים ארבעה משחקים בשבוע. אם השחקנים מסוגלים לסיים אימון מלא חמישה ימים בשבוע, הם בהחלט יכולים לעשות שלושה משחקים בשבוע. הדחייה זה פשע ורשלנות לשמה, ועוד פרוטקציה לטובה מכבי חיפה.

מכבי חיפה מתיימרת להיות קבוצה אירופאית, היא מתיימרת להיות בטופ של אירופה ומתיימרת שכל אירופה תפחד מהצליל של שמה. כל עוד הם ממשיכים בעצלנות וחובבנות הזאת הם לעולם לא ישיגו את מטרתם. פשוט תמוה ביותר. למה שלא נגרום לכל הליגה לחכות למכבי חיפה?

למכבי חיפה יש מספיק שחקנים על הספסל כמו אלמושנינו, ישראלביץ', רפי כהן וניר סביליה, בעוד שבנוער משחקים ערן לוי ושי בירוק. או שזאת טפשות, או שזוהי פשוט הפגנת כוח, שנועדה לייאש את המתחרות של מכבי חיפה, הפגנת השליטה בהתאחדות.

12. ג'רי בית הלוי Member

אוי באמת.. לא נראה לכם קצת מוזר שרק אוהדי חיפה פה מצדיקים את העניין המבזה הזה?
    איפסוויץ', בשנה שעברה שיחקו בגביע אופ"א ביום חמישי, והפלא ופלא, הם שיחקו ביום ראשון בליגה האנגלית. הם התלוננו? לא! ואל תקשקשו לי שיש להם ספסל יותר עמוק, כי כל הרמה בליגה האנגלית יותר גבוה.

13. ג'רי בית הלוי Member

אוי באמת.. לא נראה לכם קצת מוזר שרק אוהדי חיפה פה מצדיקים את העניין המבזה הזה?
    איפסוויץ', בשנה שעברה שיחקו בגביע אופ"א ביום חמישי, והפלא ופלא, הם שיחקו ביום ראשון בליגה האנגלית. הם התלוננו? לא! ואל תקשקשו לי שיש להם ספסל יותר עמוק, כי כל הרמה בליגה האנגלית יותר גבוה.

וגם, נסיעה של שבע שעות באילטיה הרבה יותר מעייפת מטיסה של 40 דקות לקפריסין.

14. שגיא Guest

נכון, הם שיחקו בליגה.

הבעיה היא לא במשחק השני בשבוע, אלא במשחק השלישי, שהוא משחק חוץ בליגת האלופות.
    ואני מדגיש חוץ!
    זה שני משחקי חוץ, ועוד אחת, שהוא בליגה הישראלית.

זה הבדל גדול מאוד, מאשר לשחק חוץ-בית-בית,
    חוץ מזה, הפועל ת"א שנה שעברה, גם להם דחו משחקים, וזה עוד היה כשהייתה להם הפסקה של שבועיים בין משחק לגומלין.

בקשר לספסל, פה גם אני לא מבין את שום, הוא מתלונן על עומס אבל לא נותן לספסל לשחק, זה באמת תמוה....גם בעיני.

15. united Member

דבר ראשון להפועל ת"א היה שבועיים בין משחק למשחק ואם היה גומלין אחרי שבוע אז באמצע הם לא קיימו משחק!!!
    אני בעד הדרישה לא לדחות לחיפה משחקים אבל באופן חלקי בלבד, מה זאת אומרת: לדחות משחק כאשר נוצר מצב כזה: משחק ביום רביעי, שבת ושלישי אבל את המשחק שביום שבת אחר כך לא זאת אומר לשחק ביום שבת אחרי משחק ביום שלישי בגלל שיש 4 ימים לנוח בין משחק למשחק זה מספיק!
    ככה הקבוצה תיכנס לכושר טוב אבל מצד שני לא תתעיף הרבה
    בסיכום: לדחות משחק ליגה כאשר נוצר מצב של 3 משחקים ב- 6 ימים (רביעי, שבת ושלישי) ולא לדחות כאשר יש מצב של מנוחה של 4 ימים בין משחק למשחק (שלישי, שבת ורביעי)