מארקז עד 2010 , ג'ולי עד 2008

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Barcik, ‏4/8/04.

1. Barcik Member

הרכש של ברצלונה לקראת עונת 2004/5
    1) יוליאנו בלטי, מגן ימני.
    2) לודוביק ג'יולי, קיצוני ימני.
    3) הנריק לארסון, חלוץ.
    4) דקו, קשר.
    5) סילביניו, מגן שמאלי.
    6) אדמילסון, בלם.
    7) סמואל אטו, חלוץ.
    * ג'יובאני ואן-ברונקהורסט, מגן/קשר שמאלי. כרטיס השחקן שלו הועבר מארסנל לברצלונה.
    * פרננדו נבארו, מגן שמאלי. חוזר מהשאלה באלבסטה.

העוזבים
    1) פיליפ קוקו, קשר הגנתי, לפ.ס.וו.
    2) לואיס אנריקה, קשר התקפי.
    3) פטריק קלייברט, חלוץ לניוקאסל.
    4) מיכאל רייזיכר, מגן ימני למידלסברו.
    5) מארק אוברמארס, קיצוני שמאלי, פורש.
    6) ריקרדו קוורסמה, קיצוני ימני, לפורטו כחלק מעסקת דקו.
    7) רוברט, שוער, אנקה לכל הרוחות.
    8) מאריו אלבארז, בלם, למיורקה.
    * אדגר דווידס, קשר אחורי, בתום ההשאלה חתם באינטר.
    * סרחיו גרסיה בהשאלה ללבאנטה.
    - חבייר סביולה, חלוץ. במידה ואטו יגיע סביולה יושאל כנראה למונאקו.
    - אנדראס אינייסטה, קשר. אינייסטה יושאל אולי לסראגוסה או מיורקה.

לפי דיווחים ומשחקי הידידות, זהו ההרכב הראשון המיועד של רייקארד:
    ג'יולי - סביולה/אטו - רונלדיניו
    מוטה - דקו - ואן-ברונקהורסט
    בלטי - פויול - אדמילסון - סילביניו
    ולדז

זה המקום לכתוב את הציפיות שלכם מהעונה הקרובה של ברצלונה.

http://www.elmundodeportivo.es/mundo-img/20040804a/_archivo55_photo_10_1_1_20040804_YBA03F2.Xxx.Xxx

מקס התלונן בפורום ההעברות שבארסה קנתה שחקנים לעמדות בהן אין לה צורך ולא רכשה איפה שצריך. ממבט ראשון, זה אכן כך. אך במבט מעמיק יותר, ניתן לראות שזו לא הייתה המטרה. המטרה הייתה ליצור סגל רחב שיוכל להתמודד באירופה ובספרד (!). שים לב מי כנראה יאייש את הספסל של ברצלונה - לארסון, לואיס גרסיה, שאבי, אינייסטה (אולי), גאברי, ג'רארד, רושטו. בהחלט מגוון שחקנים מרשים להחזיק על מחוץ להרכב הראשון.
    עוד מקס ציין את הכשלון במציאת מחליף לדווידס. במידה מסויימת, אני מסכים. לשים את ג'יו ואן-ברונקהורסט בנעליו של ה'פיטבול' ההולנדי זהו מהלך שנועד מראש לכשלון. בעונתו הבודדת בברצלונה הראה ג'יו שעיקר כוחו נמצא בהתקפה, ואילו מבחינה הגנתית הוא מאוד לוקה בחסר. בעמדה של דווידס הוא לא יוכל להפגין מספיק קשיחות, וגם יקצץ במידה נכבדת בכמות העליות שלו למעלה. זה משהו שלא יעבוד.
    לטעמי, הפתרון הנכון יהיה פשוט לא לחפש מחליף לדווידס; לשנות את השיטה, ולשחק עם שני חלוצים. אך נראה לי שרייקארד חושש פחד מוות מסטייה כלשהי מהשיטה שהביאה לו את ההצלחה. חבל, כי שילוב בין לארסון לסביולה/אטו יניב כמות שערים ענקית - הם פשוט ישלימו אחד את השני. בכל אופן, זוהי החוליה הרופפת במערך של ברצלונה - אני מאוד מקווה שרייקארד ינסה שחקנים אחרים פרט לג'יו לקראת פתיחת העונה.
    לקראת העונה הבאה, אני תולה את מרבית תקוותי בשילוב דקו-רונלדיניו. מדובר למעשה בגרסה משודרגת של שאבי, עם קילומטרז' כפול ובלי הקריסה תחת לחץ. בעונה שעברה השילוב בין שאבי לרונלדיניו היה אחד מהמראות המענגים ביותר בברצלונה, ומהשילוב החדש אני מצפה לעוד יותר.
    בסך הכל, מה שיקבע את גורל העונה של ברצלונה יהיה פרנק רייקארד. האם הוא באמת למד מטעויות העבר שלו והשתפר, או שרק נע עם הזרם כאשר בארסה הצליחה באופן פנומנלי. אם רייקארד ידע לעשות שינויים טקטיים נכונים, לקרוא משחק ולהתערב במידת הצורך, יש לסגל את הפוטנציאל המלא ללכת על הכל.
    מה שבארסה צריכה זה פתיחה טובה של העונה. כי יותר מהכל, בארסה היא קבוצה של מצב רוח. המהפך בעונה שעברה נוצר משילוב קוסמי של כמה אירועים, בעזרתם בארסה ניצחה 2-3 משחקים, בנתה בטחון ולא נעצרה. אם בארסה תתחיל טוב את העונה, רונלדיניו יהיה שמח, הקבוצה תזרום והקהל ימלא את הקאמפ. אם פתיחת העונה תהייה רעה, נראה שוב את מחול השדים השנתי.
    במחזור הראשון מצפה לבארסה קפטן בניון וספינתו ראסינג סאנטאנדר. תפאורה מצויינת לפתיחת עונה ברגל ימין.

http://us.news2.yimg.com/us.yimg.com/p/ap/20040729/capt.xlee10207291503.south_korea_spain_soccer_xlee102.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏12/8/04
  2. marvid Member

בהחלט יש לבארסה סיכוי טוב לקחת סוף סוף תואר.
    אני ממש שמח שבארסה נגד סנטאנדר במחזור הראשון,כי היא גם תנצח כנראה,וגם נראה את זה בשידור ישיר.

3. RMCF Member

סיכום לקיץ של בארסה (לפחות בשלב זה):
    העיפו את כל ההולנדים והביאו שחקנים במקומם.
    הביאו את לארסון כדי לקשט את הספסל. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

4. marvid Member

הדור של ההולנדים הסתיים
    והחל דור חדש של ברזילאים(רובם מתאזרחים).
    ולא נראה לי שלארסון הוא רק כדי לקשט את הספסל,
    נכון,הוא ישב על הספסל,אבל הוא הרבה פעמים יעלה כמחליף,ואולי גם יפתח בליגת האלופות.

5. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

כבר כמה שנים שברצלונה מביאה רכישות מפציצות (ריקלמה, סביולה, רושטו, אפילו אנדרסון הבלם) אך מסיימת עונה באכזבה כשהעונה הזו שהביאה להעפלה לליגת האלופות נחשבת ליוצאת דופן למרות שגם בה אכלו לא מעט מרורים ביציעי הקאמפ נואו. לעומת זאת, השנה משום מה נראה כאילו בארסה הופכת לקבוצת גלאקטיקוס יחד עם ריאל וצ'לסי, רק שבארסה נראית מאיימת יותר משתיהן. הרכש של בארסה טוב מאוד ומחזק באופן מפחיד ביותר את החלק ההתקפי אך בניגוד לפעמים קודמות- לא זונח כלל וכלל את ההגנתי עם החתמתם של בלטי, סילביניו ואדמילסון והשלמת העברת כרטיס השחקן של ואן ברונקהוסט. ההגנה שבוריס תאר כהגנה משוערת (ודי צפויה) של בלטי-פויול-אדמילסון-סילביניו חזקה ביותר והפעם ויקטור ואלדז השוער הצעיר והמבטיח לא יצטרך להראות בכזו תדירות גבוהה כמו בעונה החולפת עד כמה האינסטינקטים שלו טובים.
    בקשר לחלק ההתקפי, כשדקו, רונאלדיניו וג'יולי מצטרפים מהקישור לסביולה (ואולי לאטו) אני כבר רואה את כתמי ההשתנה על מכנסי הבלמים והשוערים בפרימרה.
    בארסה התחזקה באופן הכי משמעותי בספרד וכאוהד ריאל אני חושש שהשנה הם יעשו את זה ובגדול.

6. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא רוצה את אטו ! !

אם זה על חשבון סאביולה , אני לא רוצה את אטו. אני מעדיף את סאביולה , סאביולה עדיין לא קיבל את הכרדיט שצריך לקבל ,הוא כבר למעלה משנתיים פה ועדיין לא קיבל הזדמנות להיות החלוץ הבכיר,עכשיו אחרי העזיבה של קלייברט,סאביולה ראוי לקבל את הכרדיט למרות הבאתו של לארסון.

7. Barcik Member

אני מסכים עם הראל. אין שום סיבה לא לבנות על סביולה, מהכשרונות הגדולים ביבשת שזה עונה רביעית נאנס בשיטטיות על ברצלונה. יש לסביולה את מה שצריך, ואם עוד לשים אותו לצידו של לארסון נראה חוד מושלם. לא שאני אכנס לאבל במידה ואטו יגיע, אבל אני חושב שבאמת חבל לבלום ככה את הפוטנציאל העצום הזה.

8. Joel Gion Member

גם אני חושב שצריך לתת לסביולה את הצ'אנס שלו.אני בטוח שהוא יחזיר בגדול לקבוצה.

בקשר לרכש של בארסה.עבודה מצויינת של לאפורטה ורוסל.הצליחו להביא שחקנים במחירי מציאה.רק דבר אחד מפריע לי-אין מחליף לדוידס.אחרי שהוא החליט ללכת לאינטר,אין מחליף ראוי בעמדה שלו.אני מאוד מקווה שרייקארד לא בונה על ואן ברונקהורסט כמחליף של הפיטבול,הוא פשוט לא מספיק טוב בעמדה הזאת.אותו דבר לגביי טיאגו מוטה.בינתיים,זו העמדה הכי בעייתית במערך של רייקארד.אם הם יצליחו להביא מחליף ראוי לדוידס,הם יהיו הפייבוריטיים שלי לאליפות העונה.מחליפים פוטנציאליים?אני הייתי מגשש אצל מוראטי בקשר לאמרה.שחקן שאמור להפוך לשחקן ספסל באינטר העונה,יכול להשתלב מצויין במערך של בארסה.הבעייה היא שאין לו דרכון אירופאי,ובמצב הזה אין סיכוי שהוא יבוא לבארסה.
    עוד שחקן שיכול להיות מצויין בעמדה הזו הוא צ'אבי אלונסו.כנראה שריאל ירדו ממנו ואם נשאר כסף לרכש,צריך לנסות ולהביא אותו.
    ההרכב שאני הייתי רוצה לראות:ואלדז;בלאטי,פויול,אדמילסון,ג'יו.אמרה/צ'אבי אלונסו,צ'אבי,דקו.ג'יולי,רונאלדיניו,סביולה/אטו.

9. קטאלוני בלב ובדם Member

בארסה תחזור לגדולה ובגדול, כבר בעונה שעברה רייקארד הצליח למצוא את האיזון הנכון, השנה החלפנו את השחקנים שהיו חלשים יחסית בשחקנים עדיפים.
    חבל אומנם שדווידס עזב אבל יש שחקנים שיכולים לכסות על היעדרו לפחות באופן חלקי.

מה גם שאני רואה מה קורה במדריד וולנסיה, השנה אנחנו נהיה יותר טובים. דפורטיבו כידוע קבוצה לא יציבה.
    אין שום סיבה שלא נזכה באליפות.
    נלך חזק גם על ליגת האלופות ויש את כל הסיכויים לזכות גם בה.
    :aaa025:

10. burning soil Member

אני חושב שבארסה תהיה מודל משודרג מהעונה שעברה ותמשיך את
    המומנטום מסיום העונה שעברה,ובכלל ההעפלה האוטמטית לליגת האלופות תיתן
    למועדון המפואר הזה דחיפה עצומה,הדבר היחיד שאולי עלול להפריע זה החיבור
    בין השחקנים-הרי בסך הכל צריך לזכור שהרבה שחקנים חדשים הגיעו,ולא מעט
    עזבו.

11. VICTOR VALDES Member

טוב כבר כמעט שאי אפשר שאטו לא יגיע (אלא אם כן ייקרה מקרה טרזגה2) אבל אני לא אומר שלא יגיע שיגיע אבל אני לא רוצה שסביולה יעזוב. אז תגידו לי פעם אחת ולתמיד כי קראתי שסביולה יילך רק אם לאפורטה יגיד לו.
    סיולה יילך אם אטו בא או לא?

מה שבטוח בחלט יהיה ביזבוז לוותר על שחקן כזה כמו סביולה. ואני בטוח שאם הוא יישאר בבארסה יהיו לו גם הרבה צ'אנסים גם!

תלוי ברייקארד...

כל העסק הזה דיי מעצבן אותי! זו לא החלטתי אבל אני מרגיש איזו החלטה קשה היא ללכת על אטו ולוותר על סביולה... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/let_it_all_out.Xxx

12. RMCF Member

אני לא ממש יודע, אבל אני משער שאם בארסה הולכת על מערך של 4-4-2, אז למה שאטו וסביולה לא ישחקו ביחד (ולארסון יעלה מהספסל), בערך מה שיהיה בריאל השנה. אבל אם היא תשחק עם מערך של
    4-5-1 ואטו יגיע, אז סביולה לא ישחק. יש פירסומים שאם אטו יגיע, אז הוא יושאל למונאקו ויש פירסומים שהוא אומר שהוא ישאר בבארסה לא משנה מה. אבל לדעתי, אם אטו מגיע, אז סביולה לא ישחק וחבל.

13. John Barnes Member

אני לא מבין מה מונע מרייקארד לשחק 4-4-2 ולנצל את כל היתרונות של בארסה.
    ג'יו בשיאו (לפני הפציעה) , היה אחד הקיצוניים הטובים בעולם. ג'יולי הוא כבר אחד כזה. דקו ורוני באמצע.
    יוצרים את אחד הקישורים הטובים ביבשת (אם לא הטוב שבהם). פויול קיבל חיזוק בהגנה בדמות אדמילסון וזה אמור להספיק לנו. חייבים להפסיק להתעלל בסביולה ולתת לו מקום בהרכב בצוותא עם אטו (אם יבוא)\לארסון. אני רואה את בארסה העונה מתמודדת על כל התארים וזוכה לפחות באחד מהם.

14. Max Member

במערך שציינת אין לבארסה קישור אחורי בגרוש והיא תהיה כמו ריאל של השנה האחרונה.

15. שגיא Guest

אני מצפה השנה מברצלונה להיאבק עד הסוף על האליפות וכמובן להגיע רחוק באירופה. הרכש בגדול הוא רכש טוב במקומות הנחוצים, ולמרות שכמו שזה נראה רשימת העוזבים היא גדולה ייותר, רשימת המצטרפים היא איכותית יותר. שחקנים כמו רייזיכר, קוקו ואוברמארס די גמרו את הסוס, ולעותם שחקנים כמו בלטי, דקו נמצאים בקו עליה. ויחד עם השלד הקיים, אני חושב שבארסה מעמידה השנה קבוצה איכותית, שתעזר גם בספסל לא רע בכלל, מה שאני מקווה יביא סופסוף אליפות לקאמפ נואו.