מגבלת הזרים בליגת העל - רוצים 8 זרים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Butragueño, ‏8/5/16.

1. סיונרה Member

מכבי וב"ש כבר היום רואות עצמן כקבוצות אירופאיות, יכול להיות שלאוהדים שלהן זה לא ישנה, למרות שלא נראה לי.
    אבל שאר הקבוצות יאבדו לחלוטין את הזהות שעדיין נשארה להן טיפה.
    מבחינת יכולת, כנראה שיהיה שיפור מסויים, הרבה יותר קטן ממה שאנשים מצפים שיהיה. כבר היום קבוצות ישראליות מביאות את הזרים הכי טובים שהן יכולות להביא, כלומר, הזרים שהן לא מביאות הם בהכרח פחות טובים (על פי דעת הקבוצות בלבד) מאלו שהן הביאו. כלומר, הרמה של כל זר חדש שתוסיף תהיה נמוכה יותר מהזר הקודם שהוספת.

2. אצטדיון למכבי Member

זו תיאוריה חלשה מאוד.
    בליגה שלישית באנגליה יש שחקנים יותר טובים מרוב השחקנים בליגה.
    גם בליגה ספרדית שניה.

אתה מציג את זה כאילו יש גבול לכמה שחקנים זרים אפשר להביא.
    ביחס לליגה שלנו, יש כמות אינסופית של שחקנים זרים בעולם שישדרגו את הליגה בכמה רמות. והם ירוויחו פחות מהשחקן הישראלי כנראה.

3. סמואל אטו Member

אני בעד הגדלת כמות הזרים, אבל אני גם לא הייתי רוצה לראות 11 זרים בהרכב.
    לדעתי 7/8 זרים שיכולים לשחק ללא הגבלות זה בסדר לחלוטין.
    כמו שאני אומר וחוזר - אף אחד לא חייב למלא את המכסה הזאת.

4. סיונרה Member

לפני שאתה מחליש את התיאוריה, קודם כל תבין אותה.
    אם הזרים של היום פחות טובים מאלו שיביאו אחרי שיורידו את המגבלה, מה מפריע לקבוצות להחתים אותם כבר היום?

5. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אני לא הייתי רוצה לראות הרכבים על טהרת שחקנים זרים, אבל - וזה אבל חשוב - אין דבר יותר מצוץ מהאצבע מדיבורים על "זהות" כשמדברים על שחקנים מקומיים. קצת מזכיר לי את הכדורסל.
    "זהות" היא שאלה של אישיות וחיבור, הדרכון הוא פשוט לא פרט חשוב. יש המון דוגמאות של חיבור הדדי מצוין בין זרים לאוהדים ולמועדון, והמון דוגמאות של ישראלים שלא היה להם שום חיבור ו"זהות".

הדיון על הזרים צריך להיות שאלה של מצב נתון, ההשפעות שלו, והשוואה לנורמה בעולם הכדורגל. לקחת את זה לכיוונים כמו "זהות" זה סתמי לחלוטין.

6. אצטדיון למכבי Member

אני בטוח שגם 80% מהאנשים ששוכרים דירות, יכלו למצא דירה טובה יותר. אותו עקרון.
    אין באמת מדע מדוייק, ככל שתביא יותר זרים, יהיה לך יותר סיכוי לבינגו.
    לבטח כאשר רוב הקבוצות הליגה נסמכות על המלצות של סוכנים ישראליים שרק רוצים לעשות קופה.

7. סיונרה Member

כל מי ששוכר דירה לקח את הדירה הכי טובה שהוא מצא במסגרת המגבלות שלו, אם במקרה יהיה לו כסף ורצון לשכור עוד דירה שעונה על אותם קריטריונים, הדירה השנייה שהוא ישכור תהיה טובה יותר מהראשון או פחות? ברור שפחות. אחרת הוא היה שוכר אותה בעדיפות הראשונה.
    ועם מגבלת זרים הן לא יסתמכו על סוכנים ישראלים שרק רוצים לעשות קופה? ברור שיסתמכו. אם הייתה להן שיטה טובה יותר אז הן היו משתמשות בה כבר עכשיו.

8. Love Is Red Member

מסכים איתך, בוזגלו אם כמה שהוא עזר לנו מבחינת מספרים לא היה מחובר למועדון, לעומתו הובאן כן היה מחובר והיה נשאר פה אם לא היינו צריכים מקום לזר.
    והובאן עדיין יכל לעזור לנו.

9. Telkiyski Member

אני חושב שהעניין בריבוי זרים הוא התחושה שכולם שכירי חרב, שהכל כסף ושאין שום חשיבות ל"תוצרת עצמית".

לשחקנים זרים יותר קשה "להתחבר" ויותר קשה לקבל מהם את התחושה שבאמת איכפת להם.
    למרות שכמובן יש המון דוגמאות של זרים שהתחברו ובגדול.

לי אישית לא מזיז אם השחקן הוא ישראלי או לא כל עוד אני מקבל רושם שאיכפת לו.

לוקאס סשה למשל עד היום מתעניין וכותב פוסטים שקשורים להפועל, ברור שאני הרבה יותר מסמפט אותו מאשר איזה שוינפלד או אדי גוטליב.

שי ו-Love Is Red אוהבים את זה.
  10. סיונרה Member

במצב הנוכחי זה אולי ככה, כי הזרים נבחרים יחסית בקפידה. תחשוב מה יקרה כשסתם יביאו לפה זרים.

11. EO11 בפה אליל היכל התהילה

לא כנראה. סילבן שהגיע למכבי היה מרוויח כפול אם היה ישראלי, ואין בלם ישראלי ברמה שלו.

דאריו פרננדז, סזאר ארסו וקלאודמיר פריירה הם דוגמאות לשחקנים שהתחברו למועדון יותר מהרבה ישראלים שעברו בבית"ר. אין תירוץ ממשי להגבלת הזרים, רק "טהרת הישראלים" (למרות שזה רק פוגע בכדורגלן הישראלי, אבל זו המנטליות... קיצורי דרך והנחות).

12. עידן444 Member

בהחלט שום היגיון...
    מקווה שנהנית מה 20 בראש שחטפנו מאיטליה בבית... אל דאגה, יהיו עוד הרבה כאלה...

13. EO11 בפה אליל היכל התהילה

ואני מבין שהזרים אשמים בזה שמחלקות הנוער כאן לא מתפקדות ושהכדורגלן הישראלי לא זוכה לתחרות אמיתית. מיגל ויטור, ג'ון אוגו, וואקמה, קלאודמיר, עלי מוחמד... הם מורידים את הרמה כאן.

14. עידן444 Member

עובדתית עלי מוחמד וטים הויבך הם שני הזרים המשדרגים שלנו.
    אני מקווה שכך יהיה גם עם קייטה שירוויח, כמובן, הכי הרבה בקבוצה... (כאשר הויבך במקום השני- אפרופו שכר...)
    כמה ורגוץ משדרג עוד נראה כשיחזור מפציעה ועוד שני זרים שנכון לכרגע מחליפים...
    מה יקרה עם הזר השביעי והשמיני וכמה הם ״ישדרגו״ אני חושב שאתה יכול לנחש לבד...
    ואצלנו, להבדיל מעכו למשל, יש צוות מקצועי שכן חושב 10 פעמים לפני שמביא זר...

Sent from my iPhone using Tapatalk

15. EO11 בפה אליל היכל התהילה

תהיה בטוח שקבוצות שבוחרות את הזרים כמו שצריך ולא הולכות לפי סוכנים ומקורבים היו משדרגות את הקבוצה פי כמה אם היה אפשר להוסיף עוד שניים שלושה זרים, ותתפלא, זה לא היה פוגע בכדורגלן הישראלי בשום צורה. לא צריך לשתף פעולה עם הכסתח של החלטורה הישראלית, האשמים במצב של הכדורגלן הישראלי הם הקודקודים של הכדורגל כאן ולא שחקנים זרים.

ואפשר לתת את בית"ר כדוגמה למה שאמרתי. אנחנו לא משלמים בצורה מוגזמת ואנחנו מביאים זרים טובים שנה אחר שנה, למה זה קורה? גם מכבי פ"ת הביאה זרים טובים מאוד על הנייר. כפי שאמרתי, כשקבוצות פועלות כמו שצריך בכל מה שקשור להחתמת זרים, אז רוב הסיכויים שהם יהיו טובים וישדרגו את הקבוצה.