מדוע ארסנל צריכה לזכות באליפות?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י arsenal4ever, ‏12/1/03.

1. arsenal4ever Member

אז ככה.לדעתי,הקבוצה המתאימה ביותר לזכייה באליפות גם השנה,זאת ארסנל,משום שזאת הקבוצה הכי טובה כיום באנגליה,ואחת הקבוצות הטובות ביותר באירופה כיום.
    אם תשימו לב למשחקים של ארסנל,היא משחקת משחק סבלני,עפ הנעת כדור סבלנית מרגל לרגל.אפילו שיש אלה שטוענים שהמשחק של ארסנל הוא משעמם,עדיין,יש לה תוך כדי משחק תרגילים יפים,שהם פשוט תאווה לעיניים.
    חוץ מזה,לא יתכן שכל שנה נבחרת החלומות של מנצ'סטר תשלוט בליגה,תוביל כמעט לאורך כל העונה ותזכה כמעט בכל תואר אפשרי.
    צריך שגם "נבחרת צרפת המחוזקת" תזכה מידי פעם באליפות,ואכן היא עשתה את זה בשנה שעבר,ויתרה מכך,היא זכתה בדאבל,וכמובן כמובן,היא ניצחה במשחק העונה את מנצ'סטר יונייטד באולד טראפורד 1-0.עבורי כאוהד ארסנל זה היה רגע מאד מתוק.מה שעכשיו נותר,זה להתנקם במנצ'סטר יונייטד על ההפסד הכואב והמרגיז 2-0,וארסנל מסוגלת לעשות זאת...
    אבל לפניי שהיא בכלל חושבת על "הנקמה" במנצ'סטר יונייטד,יש לה היום לעבור משוכה לא קלה בדמותה של בירמינגהאם.
    בכל מקרה,אני מאמין בארסנל,שמסוגלת גם השנה לזכות באליפות,ואני מקווה גם שהיא תגיע לשלבים הרחוקים של ליגת האלופות,וכמובן לטופ שבטופ-להגיע לגמר ליגת האלופות וכמובן לזכות בגביע.

2. RE-QL Member

דיון דיי שטותי
    אמרת כמה דברים דיי ברורים שכולם כבר יודעים:

אבל גם כמה דברים מפגרים ביותר:
    מתי זה כבר קרה? לפני שנתיים?

דווקא מנצ'סטר עדיין צריכים להתנקם בארסנל על ההפסד המביך בשנה שעברה בבית כשארסנל לקחה אליפות באולד טרפורד.

3. arsenal4ever Member

דבר ראשון אני לא מבין למה הדיון שטותי...רק הבעתי את דעתי כאוהד ארסנל...וגם זאת פעם ראשונה שלי פה...
    וחוץ מזה,למה אמרת שיש דברים מפגרים?
    אפשר להיות קצת יותר מנומסים,תודה רבה.

4. לירן מנהל כללי מנהל כללי

קודם כל ברוך הבא ואני מקווה שתמשיך לכתוב בפורום באופן שוטף.

אני לא חושב שיש מישהו שאומר שארסנל משחקים כדורגל משעמם, וגם אם יש כזה מישהו זה בהחלט לא נכון. ארסנל בכלליות היא הקבוצה הטובה ביותר בליגה האנגלית ובתחילת העונה מתי שהיה לה את תקופת השיא היא הציגה כדורגל מבריק. לאחרונה מנצ'סטר מתחילה לצמצם פערים ולדעתי זה צריך להדאיג את התותחנים אבל אם היא תצליח לשחזר את יכולתה מתחילת העונה אני בטוח שלמנצ'סטר אין שום סיכוי.
    בקשר לליגת האלופות אני לא בטוח שארסנל תוכך להתמודד עם מילאן וריאל מדריד כי הם קבוצות הרבה יותר טובות, זו דעתי.

5. burning soil Member

דיון בכלל לא שטותי,ברוך הבא...

ארסנל משחקת כדורגל טקטי מצוין,ביום טוב הם מבקיעים שערים כמו כלום,המהירות משחק שלהם יוצאת מהכלל,והם בכלל לא משעממים לדעתי..

6. Chelsea FANATIC Member

"מדוע ארסנל צריכה לזכות באליפות?"
    מגיע או לא מגיע, ולמי, אפשר לומר רק בסוף העונה!
    אם ארסנל באמת הייתה "נבחרת צרפת מחוזקת" כמו שאמרת, היא הייתה לוקחת כל שנה את אליפות אירופה...

7. ScouserAndy Member

העלית פה מספר נקודות ואתייחס אליהן אחת, אחת-אבל ראשית-ברוכים הבאים.

אז ככה.לדעתי,הקבוצה המתאימה ביותר לזכייה באליפות גם השנה,זאת ארסנל,משום שזאת הקבוצה הכי טובה כיום באנגליה,ואחת הקבוצות הטובות ביותר באירופה כיום.

-אני חושב שיש מעט מאוד אנשים שיחלקו על הקביעה שארסנל היא הקבוצה הטובה ביותר בפרמיירליג כרגע ויושבת בצדק בראש הטבלה. על הקביעה שהיא אחת מהטובות באירופה, אולי יהיו חילוקי דיעות, אבל אני מסכים איתה.היא אחת מהטובות עם פוטנציאל להיות הטובה ביותר בתנאי שתרים את עצמה לרמת המשחק שהפגינה בתחילת העונה.
    האם זה אומר שמגיע לה לזכות באליפות? אם היא תמשיך להציג כדורגל מבריק עד סוף העונה- אז כן. אם לא אז-מן הסתם לא... הצורה שנסחת את השאלה היא מכשילה מעט לדעתי פני שלאף קבוצה לא "מגיע" לזכות באליפות כזכות טבעית.זאת שהיא הטובה ביותר- מגיעה לשם.אבל זה סמנטיקה וטכנית-זה אותו דבר.

אם תשימו לב למשחקים של ארסנל,היא משחקת משחק סבלני,עפ הנעת כדור סבלנית מרגל לרגל.אפילו שיש אלה שטוענים שהמשחק של ארסנל הוא משעמם,עדיין,יש לה תוך כדי משחק תרגילים יפים,שהם פשוט תאווה לעיניים.

-מי טוען שהמשחק של ארסנל משעמם? הם בלי ספק הורידו איזו דרגה או שתיים של משחק מתחילת העונה, החלטה שהיא החלטהאסטרטגית של ונגר לדעתי כי קבוצה, לא שמנה כמה היא טובה, לא יכולה לרוץ עונה שלמה ועוד שלושה גביעים בפול-ספיד. ארסנל בד"כ מרימה את עצמה לרמה אחת מעל היריבות שלה וככה מנצחת משחקים.עד היום היא עוד לא פגשה קבוצה שהצליחה בצורה אפקטיבית להיות טובה ממנה לאורך זמן. אבל העונה עדיין לא הסתיימה ואני לא נביא...

חוץ מזה,לא יתכן שכל שנה נבחרת החלומות של מנצ'סטר תשלוט בליגה,תוביל כמעט לאורך כל העונה ותזכה כמעט בכל תואר אפשרי.

-זאת כבר פשוט שטות(בלי שום כוונה להעליב). ראשית-בעונה שעברה למשל היונייטד לא זכו באף תואר, שלא נדבר על "כל תואר אפשרי". ומתי הם כן בדיוק זכו ב"כל תואר אפשרי"? גם בעונת הטרבל שלהם היו תארים שהם לא לקחו.
    -שנית-מה זאת אומרת "לא יתכן שכל שנה נבחרת החלומות של מאנצ'סטר תשלוט בליגה"?- היא אם היא הטובה ביותר זה ייתכן בהחלט. לא רק שזה ייתכן זה אף אפשרי והיונייטד הוכיחו את זה עשר שנים אחורה. בשנות השמונים שלטה בליגה נבחרת בשם ליברפול, האם זה לא ייתכן? לא זאת פשוט היסטוריה...

-דבר שלישי- מה ז"א לעזעזל "נבחרת החלומות של מאנצ'סטר"? האם האחים נוויל נחשבים בעיניך כמי שראויים לתואר נבחרת חלומות? אם כן-אני מסיר את הכובע בפני העולם האופטימי בו אתה חי ומבקש לצרף לנבחרת החלומות הזאת גם את אמיל הסקי החלוץ-שלא-מבקיע, כי אם גארי יכול, אז למה הוא לא? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx

צריך שגם "נבחרת צרפת המחוזקת" תזכה מידי פעם באליפות,ואכן היא עשתה את זה בשנה שעבר,ויתרה מכך,היא זכתה בדאבל,וכמובן כמובן,היא ניצחה במשחק העונה את מנצ'סטר יונייטד באולד טראפורד 1-0.עבורי כאוהד ארסנל זה היה רגע מאד מתוק.מה שעכשיו נותר,זה להתנקם במנצ'סטר יונייטד על ההפסד הכואב והמרגיז 2-0,וארסנל מסוגלת לעשות זאת...

-סתם תהייה, למה אתה רוצה להתנקם דווקא על ה-2-0 ולא ה--0 או6-1 המשפילים מלפני שנתיים (או שלוש?). ולמה צריך בדיוק ש"נבחרת צרפת המחוזקת" תזכה מדי פעם באליפות ומי בדיוק צריך את זה, חוץ מאוהדי ארסנל? אני לא מנסה להעליב אבל הצורה הנחרצת שבה אתה מודיע ש"צריך" היא די משעשעת, אני מוכרח לומר.כי באנפילד לידיעתך חושבים דווקא שממש ממש צריך שליברפול תקח את האליפות. נו, אז צריך, אז מה? :wink:

אבל לפניי שהיא בכלל חושבת על "הנקמה" במנצ'סטר יונייטד,יש לה היום לעבור משוכה לא קלה בדמותה של בירמינגהאם.

-"משוכה לא קלה בדמותה של ברמינגהאם"? לא שאני מזלזל חלילה בכחולים, הם עושים עבודה יפה מאוד ומוערכת, אבל "משוכה לא קלה"? מול -The mighty br.??
    מה תגיד כשתשחקו מול ריאל?

בכל מקרה,אני מאמין בארסנל,שמסוגלת גם השנה לזכות באליפות,ואני מקווה גם שהיא תגיע לשלבים הרחוקים של ליגת האלופות,וכמובן לטופ שבטופ-להגיע לגמר ליגת האלופות וכמובן לזכות בגביע.[/quote]

-זאת תקווה שאני בטוח שכל אוהדי ארסנל באשר הם שותפים לה. אני אישית לא מאמין שתקחו את האלופות, יש שם כמה קבוצות שנראות יותר "אפ טו איט" כרגע, מילאן וריאל למשל. אבל אם אתם עולים לגמר, אולי תמצאו איזה דרך להביא אתכם בכל זאת את ברגי. הטעיה וכדור מסובב כמו מול יובנטוס הם מצרך מבוקש בגמרים גדולים 8)

8. Julian Joachim Member

יש כמה דברים בסיסיים שאני מאמין שהסקאוזר ניסה להעביר (אגב, איך אתה מעוניין שנקרא לך סקאוזר יקר?)...

בכדורגל אין מה שאתה קורא לו "צריך" "מגיע"... כדורגל זה עניין של מזל בחלקו, ולפעמים מי ש"מגיע" לו לא יקבל את מה ש"מגיע" לו. אם זה היה ככה, אז האלופה הייתה ידועה מראש, ולא היינו צריכים ליגה בת 38 מחזורים לקבוע זאת...

ובקשר למה שאני מניח שניסית להבהיר, שאתה חושב שלפי איך שארסנל משחקת היא תיקח, אני בהחלט מסכים. אין מה לעשות. הם פשוט עליוניים כרגע על כולם. ליברפול לא ממצה את הפוטנציאל והוויה רק מדרדר אותה, צ'לסי לא מצליחה להיות אימפריה, מקסימום קבוצה טובה +, מנצ'סטר לא מוצאת את עצמה בפתיחת העונה כבר עונה שנייה ברציפות, ועם הגנה כזאת בכלל אין סיכוי לכלום. ניוקאסל לא מספיק חזקה בהגנה, וגם לא מספיק יציבה ולידס? לידס לא מצליחה למצות את הפוטנציאל ולא מספיק יציבה... רק ארסנל שומרים על יציבות ועל יכולת גבוהה בכל חלקי המגרש.

אז כן, הם ייקחו אליפות.

9. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

דיון מעולה... וכמובן ברוך הבא...

לפי דעתי באמת ארסנל השנה היא קבוצה מעולה. הנעת הכדור הסובלנית והקטלנית כל כך מניבה פירות. ארסנל היא שיתוף נדיר בין שחקנים עם יכולת בין הטובות בעולם, ובין מאמן שמתאים את הטקטיקה לפי השחקנים ולא להיפך באופן הטוב בעולם. ארסנל מדיי פעם מועדת, אבל ביננו, מי לא מועד? ארסנל קבוצה ענקית, בין הטובות באירופה.

לגבי היריבות שלה:
    אני חושב שהיריבות שלה הן גם קבוצות טובות מאוד (אני מייד ארחיב), אבל הן פשוט לא ברמה. ניקח את ניוקאסל (אוך) כדוגמא:
    תראו איזה קישור נהדר: דייר, רובר וסולאנו עולים קדימה ועושים משחק מעולה, בעוד ספיד מהווה מנוע מעולה מאחורה. בהתקפה נמצא צמד שחקנים שכל קבוצה בעולם הייתה רוצה: שירר ובלאמי. תראו איזה שם תופס את עמדת החלוץ הרביעי בניוקאסל: לומאנה לואה-לואה.
    טוב הבהרתי את הנקודה שלי לגבי ניוקאסל, ניוקאסל קבוצה באמת טובה, בלי מגבלות מקדימה. אבל מה? ארסנל פשוט יותר טובה, כמה שניוקאסל תתאמץ השחקנים של ארסנל יותר טובים. ככה זה בערך עם כל הקבוצות באנגליה: הן טובות, משחקות יפה ונותנות הצגות מרשימות, אבל הן לא ארסנל. ארסנל פשוט מעל כולם.

10. ofer16 Member

אני דווקא אלך נגד הזרם ואהמר על מנצ'סטר יונייטד.
    ההימור שלי יותר נובע מתחושה מאשר על יכולת שהקבוצה מציגה, אבל אני אנסה להסביר בכמה נקודות:

* מאן יו יודעים להתעלות ברגעי האמת, וראינו את הנצחונות על ליברפול וארסנל, שאפילו שהם לא היו מרשימים, הם ניצחו. וזאת תכונה שחייבת להיות לאלופה.
    * ברגע שלארסנל ייפצעו כמה שחקני מפתח, מנצ'סטר תדע לנצל את ההזדמנות ולנצח את משחקיה כאשר יריביהם הלונדונים שומטים נקודות.
    * הסגל שלה לא נופל משל יריבותיה, ולפי דעתי אף עולה עליהם. כשואן-ניסטרוי יחזור להפציץ, ורון יצליח להראות חצי מהיכולת שלו בלאציו, בקהאם וגיגס יחרשו על האגף, וסולשאר ימשיך לעלות מהספסל ולהביא שינוי, אף קבוצה לא תוכל לעצור אותם.
    תוסיפו לזה תחושת בטן רצינית, ותבינו למה אני חושב שהם ייקחו אליפות השנה.
    כמה אני מקווה שאני טועה...

11. AFC Member

עופר, זה באמת לא חכם להגיד "כשואן-ניסטלרוי יחזור להפציץ" או "כשורון יתחיל להפגין את היכולת שלו בלאציו", כי ייתכן שזה לעולם לא יקרה. אני מסוגל להגיד "אם הארי קיואל ייכנס לכושר ו-וידוקה יחורר רשתות לידס תצליח בצמרת" או "אם אמיל יאמן את ווסט האם אז הם יקחו את האליפות".

זה "אם" בלבד.

לארסנל לנצח (אולי אתה יכול לתת כינוי יותר נוח שנוכל לקרוא לך?), ברוך הבא, תמיד נחמד לראות פה עוד אוהד של הגאנרס.

לדעתי, כפי שכולכם יודעים, אכן ארסנל היא הקבוצה הטובה באנגליה, ואני מאמין שאי אפשר לטעון אחרת (אלא אם כן שמך משה אוחיון :wink:). הקבוצה שלדעתי מתקרבת ביותר לארסנל היא מנצ'סטר יונייטד, אבל עדיין, הפער בין שתי הקבוצות הוא אסטרונומי. אין זה ראוי להזכיר את לאורן ואשלי קול עם האחים נוויל בנשימה אחת (או עשר נשימות), הנרי כבר הוכיח בעבר שהוא עושה הרבה יותר עבודה הגנתית והתקפית מואן-ניסטלרוי וגם לא נופל ממנו בכיבוש שערים (וכרגע הוא מקום ראשון בטבלת הבישולים), ויירה כבר מזמן ניצח בתחרות עם רוי קין, פירס עולה על גיגס, ההשוואה בין בקהאם לליונברג היא מצמררת וסולשיאר יכול לחלום להגיע לרמה של דניס ברקגאמפ.

ארסנל העונה תיקח את האליפות, חד משמעית וללא שום היסוס, השאלה היא מה יקרה בליגת האלופות, ואם אכן, נניח, שארסנל תניף את הגביע באולד טראפורד (המקום ששם הכי כיף לגאנרס לזכות בתארים http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx), יהיו לה המון מזומנים, השוער כמובן יוחלף, יימצאו חיזוקים להגנה במקום סיגאן ויכול להיות שהעונה הבאה תהיה האליפות השלישית של ארסנל. הסוד של ארסנ הוא לא בשחקנים, אלא בארסן ונגר. הרי ראינו את יכולתו של תיירי הנרי ביובנטוס ואת ברקגאמפ באינטר (מה שמוכיח כמה הליגה האיטלקית יצירתית), זה פשוט המאמן, הוא בנה את הארסנל המדהימה הנוכחית, והוא ראוי לשבחים, על עונת הדאבל ב98, על עונת הדאבל בעונה שעברה ובעזרת השם עונת הדאבל הנוכחית.

12. ofer16 Member

באמת הכוונה הייתה ל"אם". בקשר לואן-ניסטלרוי, אני מאמין שהוא יחזור להבקיע בצרורות, אבל נצטרך לחכות ולראות.
    ורון - קשה לי לראות אותו חוזר ליכולת טובה, אבל תמיד אני משאיר מקום לתקווה. אני מוכן למכור כלייה (וגם ריאות, לבלב, כבד ובלוטת פרוסטטה...) כדי שהוא יחזור ללאציו, אפילו בכושר הנוכחי שלו.
    אני מסכים איתך בקשר להשוואות השחקנים, חוץ מההשוואות לגיגס ובקהאם.
    גיגס, שחקן שאני מחזיק ממנו כאחד הטובים בעולם, לוקח את פירס anytime, anywhere. גם עם רגל שבורה ושיכור כמו ג'ונתן וודגייט ביום שבת בערב.
    ליונגברג שחקן מעולה, אבל בקהאם יותר טוב ממנו. מספיק להסתכל על הסטטיסטיקות כדי לראות את ההבדלים.

13. Julian Joachim Member

היי, לא להעליב את וודי, תזכור שיש כאן מנהל שהוא גם אוהד לידס.

:)

14. ScouserAndy Member

.quote="LUFC"]יש כמה דברים בסיסיים שאני מאמין שהסקאוזר ניסה להעביר (אגב, איך אתה מעוניין שנקרא לך סקאוזר יקר?)...

בכדורגל אין מה שאתה קורא לו "צריך" "מגיע"... כדורגל זה עניין של מזל בחלקו, ולפעמים מי ש"מגיע" לו לא יקבל את מה ש"מגיע" לו. אם זה היה ככה, אז האלופה הייתה ידועה מראש, ולא היינו צריכים ליגה בת 38 מחזורים לקבוע זאת...
    quote]

אני חושב שהשם שלי יספק- אנדי. 8) באשר לשאר-אמן ואמן.

15. ScouserAndy Member

גיגס, אני מסכים(למרות בחילה קלה)הוא מהטובים בעולם בעמדה שלו, אבל לא בטוח שאם תיקח את גיגס ואת פריס ותשווה אותם אחד לאחד-גיגס יצא עם ידו על העליונה. יש לי תחושה, לא מובססת על בדיקה סטטיסטית אני מודה, שפירס מבקיע יותר מגיגס. אם זה נכון, הוכחתי את טיעוני ואם לא, נו, זאת לא תהיה הפעם הראשונה שאני טועה :wink:
    בקשר לבקהאםVS ליונברג- ליונברג מציע הרבה יותר יכולות, הן בהתקפה והן בהגנה מאשר בקהאם ולטעמי הוא שחקן הרבה יותר מעניין, מלהיב ומגוון. אבל וזה אבל גדול, בקהאם מגלה יציבות מתמשכת עם השטיק האחד שלו, הרבה יותר מאשר ליונברג בנתיים. אז דיוויד אולי לוקח ביציבות, אבל פרדי מנצח ברמת העניין וההתרגשות שהוא מוסיף למשחק.