מהי הליגה הטובה ביותר בעולם? - ה-ד-י-ו-ן ה-ר-ש-מ-י!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י חובב_כדורגל, ‏15/8/02.

1. חובב_כדורגל Member

זהו הדיון הרשמי והיחיד שבוא נעסוק בשאלה מהי הליגה הטובה ביותר בעולם ונעלה נימוקים.
    שכל אחד יביע את דעתו ויוסיף על כך נימוקים וגם יגיד מהי הליגה שהוא אוהב לצפות בה וזה לא אומר שזה שהוא אוהב אותה הוא יגיד שהיא הטובה ביותר בעולם אלא אם הוא באמת חושב ככה...
    טוב, אני יתחיל:
    מבחינת סיגנון כדורגל ורמה הליגה הספרדית היא הכי טובה כי יש בה כדורגל טכני ויפה ועובדה גם שהקבוצות הספרדיות הכי מצליחות בשנים האחרונות באירופה, בליגה הזאת הדרום אמריקנים מצליחים לבצע את היכולות שלהן ולהראות את הכדורגל היפה שהם יכולים עם הטכניקה והשליטה בכדור, ומהבחינה הזאת בוא נסתכל על המועמדים האחרים:
    הליגה האנגלית: רוב המשחק מתנהל באמצע המגרש ובשביל להצליח הקבוצה צריכה משחק הגנתי טוב, שחקן עם הגבהות ומסירות טובות שהוא טוב בכדורים ארוכים ומה שחשוב מאוד זה חלוץ מהיר וזריז מאוד שרץ על הכדור הארוך, הדרום אמריקנים לא מצליחים בליגה הזאת כי הם לא יכולים לבצע את היכולות שלהם שזה שליטה בכדור וטכניקה.
    הליגה האיטלקית: בשביל שהקבוצה תצליח היא צריכה הגנה חזקה וחלוץ חזק ופיזי שיוכל להתמודד עם ההגנות החזקות, המשחק מתנהל כאשר הקבוצה משחקת בונקר ואחרי זה שולחת את הכדור לחלוץ שלה שהוא חזק ופיזי ומשחק עם ההגנה פיזי ובגלל זה החלוצים שמשחקים שם חייבים להיות גדולים וחזקים, ובגלל זה השחקנים הדרום אמריקנים לא מסתדרים שם כי הם רגילים לשחק בשיטת הטכניקה והשליטה בכדור ולא בכוח ופיזיות דוגמא: רונאלדו.

בוא נסתכל עכשיו מבחינת קהל:
    בליגה האנגלית, חוץ מאיצטדיון אולד טרפורד של מנצ'סטר, לאף קבוצה אין איצטדיון שמכיל יותר מ-40,000 צופים ובגלל זה הליגה הזאת היא לא הכי טובה מבחינת קהל.
    בליגה האיטלקית יש המון קהל וגם בליגה הספרדית ולכן אני לא יודע איזה מהן לוקחת בעיניין הזה, למרות שאתה בא לראות משחק כדי להינות והכי אתה נהנה לראות משחק בליגה הספרדית בגלל סיגנון הכדורגל ולכן, חוץ מאלה שגרים, מבחינת קהל יש הכי הרבה בליגה הספרדית.

בקיצור לדעתי, מכל מה שסיכמתי פה את מה שאני חושב, הליגה הכי טובה בעולם היא הליגה הספרדית כי סיגנון המשחק שם הכי יפה, הקבוצות שלה הכי מצליחות באירופה בשנים האחרונות וגם כי האווירה והקהל שם הכי טוב והכי מהנה לראות משחק של הקבוצות הליגה הזאת.

אני אמרתי את דעתי עכשיו אתם תביעו את דעתכם ושכל אחד יכתוב איזה ליגה לדעתו היא הכי טובה ואת הנימוקים ובבקשה לכתוב את הנימוקים ולא להתעצלן ולכתוב מילה או שניים אלא נימוק רציני!

2. Julian Joachim Member

קודם כל, יפה שאתה משקיע, אבל חבל שלא ראית שיש כבר דיון כזה בפורום העולם הגדול...

ורק דבר אחד, ליתר דיוק... יש הרבה מאוד קבוצות בפריימר ליג עם אצטדיונים מעל 40000... ליברפול, ניוקאסל, לידס (יש להם 40200 או משהו) ואני בטוח ששכחתי עוד).

3. Guest

זה באמת קורע...
    האוהדים הכי טובים כמובן נמצאים בליגה האנגלית. שמה כל אצטדיון הוא בין 30,000 ל-45,000 בממוצע. יש שמה תפיסה עצומה, וכרטיסים נמכרים חודשים לפני משחקים. קח לדוגמא את מידלסבורו: עיר של 150,000, אבל כל משחק מצליחים למלא אצטדיון של 40,000. בהתחשב בכמות האנשים בעיר, הנתון הזה מדהים. באנגליה לא תוכל לראות כמו באיטליה או ספרד מושבים ריקים. הסיבה היחידה שאולי תצליח לראות מושבים ריקים באנגליה, זה כי הספסרים לא מכרו את כל הכרטיסים שלהם.

4. חובב_כדורגל Member

כשאני אומר מעל 40,000 אני מתכוון עם לעגל אתה יודע מה אין באנגליה איצטדיונים שקבוצות משחקות עם מעל-45,000 חוץ מאולד טרפורד.
    חוץ מזה ראיתי שיש כזה דיון אבל הוא נהיה גרוע עם נימוקים גרועים ואף אחד לא מגיב שם ועם מגיבים התגובות גרועות, והרי זה דיון מתבקש שיש עליו המון ויכוחים ורציתי לפתוח דיון חדש, טוב ורציני כי ההוא היה שטותי ולפי דעתי, המנהל של הפורום של העולם הגדול צריך לנעול את הדיון ולא למחוק אותו בכוונה אלא רק לנעול אותו ולכתוב שיש דיון כזה חדש, טוב ורציני ולהגיב רק בו ושיפנה לפורום הזה ואז יגיבו פה וזה יהיה מצוין כי הדיון ההוא כבר ממש גרוע מי שפתח אותו כבר הגיב גרוע ותראה איזה פתיחה מצוינת כתבתי פה לכן לפי דעתי צריך לעשות מה שאמרתי!

5. Guest

אם להיות קטנוני אז גם אנפילד, גם סט' ג'יימס פארק ואם אני לא טועה גם הייבורי הם בסביבות ה45,000...

6. ירוק בנשמתי Member

אם תשאל אותי מהי הליגה החזקה בעולם אני יגיד לך איטליה!
    למה איטליה?
    כי באיטליה אין הבדלי רמות גדולים בין הקבוצות הקטנות לקבוצות הגדולות , אין שם דבר כזה שקבוצה זוכה באליפויות ברצף.
    קבוצה שזוכה שם באליפות , נאבקת שנה לאחר מכן על השארות , ואילו קבוצה שנאבקת על ההישארות זוכה באליפות לאחר מכן.
    הליגה התחרותית ביותר בעולם!

הליגה הספרדית - הרבה איצטדיונים , הרבה קהל , הרבה כוכבים ומה אי אפשר למצוא שם.
    מה שמצחיק שם זה שיש להם את אחת מהליגות הטובות בעולם והנבחרת שלהם לא משהו!
    לפי דעתי זה קורה בגלל שיש שם המון זרים טובים שבאים לשחק שם , אף שחקן בעולם לא יתנגד לבוא לשחק בספרד , כי פשוט שם אפשר להצליח בגדול!
    הליגה הכיפית/הצלחתית ביותר בעולם!

כשמדובר בליגות עצמן ולא בנבחרת או בשחקנים של אותן המדינות , ללא ספק שני הליגות הללו הן הטובות ביותר בעולם!
    חוץ מהליגה הישראלית כמובן http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx !
    ח"ח!

7. רני פרידמן Member

הליגה הטובה ביותר בעולם היא...
    כולן.
    ואני אסביר את עצמי.
    לכל אחד יש דיעה שונה בנושא הזה. ולכן ללא קשר לדיעה שלי כל בן אדם שני יגיד לך דעה אחרת.
    לכל ליגה יש סגנון משלה ולכל חובב כדורגל יש דיעה משלו בנושא ליגות.
    אני אישית חושב שהליגה האנגלית היא הטובה ביותר אבל זו דעתי בלבד.
    אני לא חושב שיש טעם לרשום למה לדעתי היא הכי טובה כי אני אגיד בדיוק מה שאומר כל חובב של כדורגל אנגלי.

8. אנונימי Guest

עזבו את הדיון הזה
    כמו שLUFC יש
    כזה בדיוק
    רק יותר טוב בפורום העןלם הגדול
    ובכלל מה השאלה הזאת קשורה
    לאירופה

9. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

בסט. ג'יימס פארק יש 52,193

10. ירוק בדם Member

ירוק בנשמתי
    הליגה האיטלקית זה ליגה הגנתית במיוחד אז כנראה שאתה אוהב כדורגל הגנתי
    המשחק שם משעמם מאוד

אני חושב שהליגה האנגלית הכי טובה, גם מבחינת קהל אבל הכדורגל שם ממש התקפי לא חושבים שם לרגע על מסירה אחורה

גם הליגה הספרדית אני מאוד אוהב

11. Inter-Man Member

אני אומר ליגה איטלקית.
    למה?
    כי כמו שאמר ירוק בנשמתי, באיטליה אין הבדלים כל-כך גדולים בין הגדולות לקטנות, ועוד דבר חשוב הוא, שגם במחזורה-23 אתה לא תראה כזה הפרש בין המקום ה-3 למקום ה-10 גג 6 נקודות (וזה לא הרבה), וגם שרוב השחקנים הטובים בעולם משחקים שם, והרבה אנשים אומרים שהליגה האיטלקית היא הגנתית, למה? בגלל שיש שם את שחקני ההגנה הטובים בעולם (ברור שלא כולם), ובכלל הליגה הזו היא לא כל-כך הגנתית, רק הנבחרת הגנתית.......מידי.
    וברור שאם היא הייתה ליגה לא משהו רוב התותחים של העולם לא היו עוברים אליה, והיו עוברים לליגות אחרות, אז זה מוכיח שהשחקנים גם חושבים שזו ההההההליגה הטובה בעולם.
    I Rest My Case

12. רני פרידמן Member

אתה מצחיק אותי...זה שהשחקנים עוברים אליה זה לא בגלל שהם חושבים שזו הליגה הטובה בעולם...
    אלא בגלל שמשלמים להם שם יותר כסף.
    השחקנים האלה...הם שכירי חרב ותו לא..איפה שישלמו הכי הרבה לשם הם יבואו.

ונכון שאין הבדל כזה גדול וההפרשים מצומצמים, אבל הליגה הזאת פשוט משעממת.
    הכדורגל האיטלקי לא מתקדם, הוא נשאר מאחור..והרחק מאחור.
    כשהם משחקים באירופה...רואים את ההבדל.
    כל קבוצה שהיא מהדרג השני...לא הבכיר יכולה לנצח קבוצת צמרת איטלקית...ובללא קשיים מיוחדים.
    זהו הכדורגל האיטלקי הוא פאסה.
    האיטלקים חייבים לשנות את השיטה המגעילה שלהם ולהתקדם יחד עם הכדורגל ולא להשאר מאחור.