מהפכה אצל הביתרים - מהפכה בליגה?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏4/9/08.

1. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

ביתר ירושלים החליטה לפטר את יצחק שום ולמנות במקומו את ראובן עטר. המאמן, שהגיע עם מכבי נתניה פעמיים למקום השני, לא מצא קבוצה להתחיל איתה את השנה, כשעל הדרך אלי אוחנה עוקף אותו במירוץ אחרי הנבחרת הצעירה של ישראל. עכשיו, הוא חוזר לצמרת של הכדורגל הישראלי, ואפילו יותר מזה - הוא חוזר לאלופת ישראל.

ולא רק בעמדת המאמן חל זעזוע. מיד אחרי התבוסה מול ויסלה קראקוב, במסגרת מוקדמות גביע האלופות, הגיש מנהלה המקצועי של הקבוצה דאז, גיורא שפיגל, את התפטרותו. אתמול פוטרו גם היו"ר אלי ארזי, אשת השיווק קרן פניג'ל והעו"ד אלעד אייזנברג. מי שמעמדו התחזק הוא איציק קורנפיין.

http://www.ynet.co.il/PicServer2/04062007/1299222/A68B1826-(Large)_wa.Xxx
    מהקופסא לטדי.

למהפכה של בית"ר ירושלים תהיה השלכות רבות. חיוביות או שליליות, כרגע עוד אי אפשר לקבוע. אפשר רק לנחש.

האם המהפכה שמתרחשת בביתר ירושלים היא צעד נכון?

טוב - היה צורך לפטר את יצחק שום, כדי לזעזע את המערכת.
    רע - שקט תעשייתי ותמיכה ביצחק שום היו מוצלחים יותר.

טוב - האי שקט אצל ביתר ירושלים החל בתבוסה בפולין.
    רע - לראובן עטר אין נסיון אירופאי ולשם הבעלים מכוון.

טוב - יצחק שום התקשה לתקשר עם השחקנים וראובן עטר יודע ליצור מחוייבות בקרב שחקניו.
    רע - יצחק שום נחשב למאמן בכיר בכדורגל הישראלי וראובן עטר לא, כשהוא מבין פחות בטקטיקה.

ומה המהפכה הזו אומרת לגבי שאר הליגה?

2. gustavo_broccoli Member

המהפכה רק התחילה,היא עוד לא הסתיימה.

עטר לא יהיה המאמן האחרון העונה.

ומה חלקו של כבוד היו"ר קורנפיין? הלא כל מי שפוטר הוא לא בסדר, כמו ארזי שכביכול לא הבין כלום, אז מה חלקו של האיש שכן מבין כביכול, ושתק?

קבוצה בלי יציבות לא יכולה לבנות כלום.

עוד מעט,מיד אחרי הבחירות לעיריות האוליגרך יברח,וישאיר בבית"ר חורבות.

אליפות? גביע? אירופה? חלומות.

3. לירן מנהל כללי מנהל כללי

דבר ראשון המהפכה הייתה במקום. שפיגל גם ככה קיבל משכורת לשווא, שום קיבל את הצ'אנסים ונכשל, אלי ארזי בלי מושג בכדורגל ובלי זכות להיות בעולם הזה.

בקשר לעטר, כמו שרשמתי בדיון של בית"ר, הוא מועמד לגטימי, זה ברור שהוא יכול להצליח והוא גם יכול להיכשל, הכל יכול להיות אבל מגיעה לו ההזדמנות להיות בבית"ר ולעשות את מה שמצפים ממנו שזה אך ורק ליגת האלופות, אני בטוח שבבירה יבליגו לו אם לא יקח את הדאבל, המטרה בעיניי היא אליפות ואז ליגת האלופות, לא יותר ולא פחות.

ניסיון לא תמיד משחק פה, חוץ מגרנט אין מאמן ישראלי עם ניסיון אירופאי כמו שום ועובדה שהוא נכשל בזירה הזאת בענק, אם ראובן עטר יהיה מספיק יצירתי וטוב, הוא יצליח, אם לא אז לא...

לעטר יש את כל הכלים, ועטר בא ממקום טוב, חובת ההוכחה היא עליו.

4. henry1 Member

זה טוב לליגה, ובעיקר, כאוהדי נתניה, טוב לנתניה. המזל של עטר, שהוא נהנה מסגל מצוין, שלא צריך הרבה ידע באימון בכדי לזכות באליפות איתו (ראו ערך יוסי מזרחי). אם עטר יכפה את סגנון המשחק שלו על ביתר, עומד להיות שמח. בביתר ובליגה.

זה הזמן שלנו להוסיף חיזוק טוב לסגל, ולהסתער על האליפות. הזדמנות כזאת לא נופלת כל שנה.

5. ReL Member

זה פשוט מוכיח כמה שלגאידמק אין שום מושג בכדורגל , והטעויות שהוא עושה שנה אחרי שנה מסבירות איך כסף יכול לקנות אליפות בארץ אבל באירופה בלי ניסיון ובלי רצינות אי אפשר להתקדם.

ההחתמה של עטר יכולה רק לקחת את בית"ר אחורה , לא הגיוני שהיא מחתימה לעצמה מאמן שהתואר היחידי שלקח הוא גביע הטוטו ללאומית והרקורד היחידי שלו באירופה הוא תיקו מאופס והפסד לקבוצה פורטוגלית שסיימה במקום האחרון בליגה שלה.

יצחק שום הוא בין המאמנים הטובים בליגה וההתקפיים ביותר , כולנו זוכרים איך עטר שיחק בנתניה וכולנו זוכרים איזו נתניה הייתה בשנים האחרונות תחת עטר , בטח שלא התקפית.

בית"ר כבר לקחה אליפות בסגנון לא התקפי עם יוסי מזרחי וזה לא נגמר בטוב , אז בדיוק מנסים להשיג עם הצעד הזה? כמה מטומטם יכול להיות גאידמק? למה לא לקחת סמל בית"רי לפחות כמו מלמיליאן ? אולי הכל בשביל לתרום לתחרותיות בליגה.

6. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

על מה אתה מדבר? לנתניה יש סגל ישראלי בינוני מינוס, גם אם הם יחתימו את עודד מכנס בשיאו זה לא יעזור להם להיאבק על האליפות. הם לא ברמה של התל-אביביות וחיפה, בטח עם חומר השחקנים הזה, וגם זר או שניים לא ישנו את זה.

7. piston Member

איזו מהפכה ואיזה אבטיח?
    בביתר ירושליים הכל כרגיל...

8. henry1 Member

רגע, אתה מדבר על אותו חומר שחקנים שהוביל את נתניה למקום השני? ושים לב למה שאמרתי, עם עוד חיזוק טוב לסגל! כיוון שעם חיזוק טוב לסגל, אפשר לעקוף (או בעצם לא לעקוף, להמשיך) להיות מעל מכבי חיפה ות"א.

9. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

חיזוק טוב, אתה יודע מה זה חיזוק טוב? חיזוק טוב זה שיאמר יוציא מהכיס שלו 4-5 מיליון דולר על זרים, זה חיזוק טוב שיאפשר לעקוף את הקבוצות. לא נראה לי שיאמר הולך להוציא חמישית מהסכום הזה, במיוחד שאני לא רואה את נתניה רצה לשחרר את הזרים/עגלות שלה מהסגל.

אני לא רואה איעזה ישראלים/זרים איכותיים נתניה יכולה להביא...

סתם לשם השוואה:

מאור בוזגלו - 2.7 מיליון דולר - 500 אלף דולר משכורת
    דולי ג'ונסון - 400 אלף דולר - 300 אלף דולר משכורת
    יבוריאן - 650 אלף דולר - 250 אלף דולר משכורת
    טומאסיץ' (אני יודע הוא יחסית עגלה אני ר מראה את הסכום) 550 אלף דולר - 250 אלף דולר משכורת
    ישראלביץ' - 550 אלף דולר - 250 אלף דולר משכורת

זה כמה דוגמאות...כמעט 5 מיליון דולר עלות...לא נראה לי שיאמר מתכוון להויא את זה.

הפועל לצורך העניין שילמה מיליון דולר על יבואה, הסכימה לשלם לורמוט את הסכומים שהוא מקבל בבלגיה, נתניה עוד כסף על בן לוז (אם אני לא טועה קרוב ל-300 אלף דולר)

נערך לאחרונה ב: ‏4/9/08
  10. henry1 Member

הוא לא צריך להוציא 4-5 מיליון דולר. צריך קשר התקפי טוב, ועוד חלוץ טוב. זהו!

11. beitar4ever Member

תלוי מאיזה נקודת מבט אתה מסתכל. אם אתה מסתכל על הישגים שעטר יכול להביא לעומת שום, זה באמת יכול להחזיר את בית"ר אחורה(כי שום עשה דאבל היסטורי ,וקשה מאוד לשחזר עונה כזו). מצד שני, אם אתה מסתכל על השינוי באווירה שעטר יכול להביא, אתה יכול להבין שאתה טועה. לבית"ר כל מאמן היה מתאים מלבד שום. פשוט הקבוצה הזו כבר משחקת בלי תשוקה למשחק, בלי שום מוטיבציה ולחימה. אני בטוח שאולי עטר הוא לא המאמן הטוב ביותר שבית"ר הייתה יכולה להביא, אך אין לי ספק שהוא דמות שמשרה הרבה מאוד הערצה לשחקנים, ואולי עם בואו ניראה את בית"ר משחקת בקצת יותר התלהבות ואולי גם היא תצא לעוד עונה טובה בליגה.
    ובקשר לכישלון באירופה- לא זכור לי שמתיאוס הדגול עשה משהו יותר טוב מעטר באירופה.

בקיצור, אל תמהרו לקטול את עטר, בדיוק כפי שאל תמהרו לקטול את מתיאוס. לכל מאמן מגיעה הזדמנות שווה.

נערך לאחרונה ב: ‏4/9/08
  12. henry1 Member

זה שהוציאו עליהם את הסכומים האלה, לא אומר שהם שווים אותם. תסתכל בתגובה שלי, ותבין מה אנחנו צריכים.

הרוב המוחלט של אוהדי נתניה, נותן למתיאוס צ'אנס, ובטח לא קוטל אותו. מי שמבקר אותו, אלה הם כמה אוהדי עטר מתוסכלים.

13. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה לא העניין של שווים או לא...זה העניין שהם שחקנים טובים שהיו צריכים אותם כי החבורה שהיו במכבי ת"א היו עגלות, ונצטרכו להחליפם...בנתניה אם אני לוקח את כל ההרכב הראשון אולי חוץ מדדי בן דיין ואלמוג כהן, לא הייתי משאיר אחד.

14. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

איזה אווירה? אווירה לא מנצחת משחקי כדורגל.

אין בעיה, שיביא את האווירה, ינצחו את מכבי ת"א, שיביא גם את הכדורגל המגעיל, הקהל של בית"ר כבר יעשה את השאר, עד מחזור 15 תיהיו כבר בפעם 20 ממכבי חיפה ועטר יחפש מקום חדש.

15. oFiRzZz Member

ושטראובר ושכטר ומרין סתם שחקנים נכון ?