מה בעצם גרם להפסד שלושת הגדולות לנתניה?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י לילך, ‏6/5/03.

1. לילך משתמשים של כבוד היכל התהילה

לפני שחיפה שיחה מול נתניה, היה ברור לכולם שזה לא יהיה משחק יוצא דופן, וגם מול הפועל כום חשבו שהיא תנצח, ומול מכבי ת"א היו כאלה שחששו מהפסד אך הרוב חשבו שמכיב ת"א תצח, ובכל זאת מכבי נתניה באה קטנה ויצאה גדולה.
    אז מה בעצם נתן לה פתאום 3 נצחונות רצופים, על הקבוצות עם הכי מעט הפסדים העונה, מה גם שהיא מציגה כדורגל טוב?
    יש כמה אפשרויות, המגרש הרעוע בנתניה, ההרכב וההשקעה של גילי לנדאו, יהירות של הקבוצות כלפי מכבי נתניה, החלום על המקום הרביעי ואלי אפילו האוהדים.
    אז מה לדעתכם השפיע הכי הרבה על משחקה של נתניה בשבועיים האחרונים?

2. לירן מנהל כללי מנהל כללי

במשחקי הבית זה ללא ספק המגרש הלא טוב. בקשר למשחק נגד הפועל ת"א אין לי הסבר כי הפועל ת"א קבוצה שאולי תסיים בבית בתיקו אבל לא תפסיד. נתניה באה נחושה ועם הרבה ביטחון עצמי וזה עזר לה.

בקשר למקום הרביעי זה בהחלט קורץ לה וגם נתניה וגם מכבי פ"ת ומובן ב"ש יעשו הכל כדי לזכות בו.
    המשחק הבא של נתניה זה בבאר שבע ואני מאמין ומקווה שהריצה שלהם תיעצר.

3. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

קודם כל זה ברור שנתניה קבוצה מצויינת ובזכות זה היא ניצחה..
    אבל מה שעזר זה זילזול של הקבוצות הגדולות..
    לחץ של הקבוצות..
    וכמובן אולי מאמן העונה גילי לנדאו שכבר שנתיים רצופות מרשים עם הקבוצות שהוא נמצא איתן..

4. ליהי Member

אני חייבת לחלוק על דעתך ריינמן, לפחות בנוגע להשערה שהקבוצות הגדולות באו בזלזול למשחק. בקשר לנחישותה של נתניה- מסכימה איתך בפה מלא.

חשבתי על זה די הרבה, על העובדה שנתניה הצליחה 3 פעמים ברציפות לנצח את המקום הראשון, גם בבית וגם בחוץ (אצל הפועל, אבל הביתיות של הפועל לא חשובה לה כמו של נתניה), והגעתי למסקנה שאם העניינים ימשיכו לרוץ בצורה שהם נראים כיום, יש לנו עוד קבוצה שמוקרצת מחומר אליפות ויכול להיות ששנה הבאה הליגה תהיה אפילו עוד יותר פתוחה מהשנה (אם זה בכלל אפשרי).

5. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

תאמת בקשר לזה אני די בספק..
    קודם כל נתניה צריכים להחתים את גילי לנדאו בשביל זה..וזה כבר משימה קשה..
    אחר כך הצעירים שלה צריכים להמשיך באותה היכולת של העונה..
    ונתניה חייבת להתחזק בכמה עמדות[מה שיהיה משימה בלתי אפשרית עקב הקיצוצים שהיא עושה]
    סביר להניח שגם ישמעל אדו יעזוב לקבוצה קצת יותר טובה..
    וגם שמעתי שרוסלאן לוברסקי מועמד לעזוב כי עכשיו המיסים עליו יותר גדולים..

6. Fernando Cavenaghi Member

אני לא ממש מאמין שנתניה תצליח להתמודד על האליפות, גילי לנדאו אמר שאם הליגה הייתה ממשיכה עוד כמה זמן הם היו רצים לאליפות אבל הבעיה העיקרית של נתניה זה החוזים, לנתניה אין מספיק כסף לשמור על כל השחקנים ואפילו על רובם, לנדאו הצליח ליצור יחידה מגובשת וטובה, אבל ברגע שכל הקבוצות ראו את היכולת של שחקני נתניה המחיר שלהם עלה מאוד.

רק הקבוצות הגדולות מצליחות לשמור על שלד חז במשך כמה עונות, דבר שבלעדיו אין סיכוי לאליפות.

7. גיורא הזקן ! Member

הניצחונות הנאים של מכבי נתניה על "שלוש הגדולות" נבעו בעיקר מסיבה אחת.
    תרצו או לא - שלוש הקבוצות הללו, במיוחד בשלב זה של העונה, הן פשוט קבוצות בינוניות ולא יותר.
    * הצפרדעים (למרות הניצחון הנאה על כפר קנא אמש) , נראים כאילו הם מתים שתיגמר כבר העונה הזאת. היחיד שפוגע שם זה ג'ובאני רוסו. פראליה עסוק עם עצמו, אוואט לא היה שם אף פעם, שום עסוק בלספר לגדי נס (אחרי שהאחרון חזר מכנס מפלגתי בנירנברג) כמה הוא מאמן גדול וכל השאר מתים כבר ללכת לים.
    * הפועל ת"א מתחילה לקרוס תחת משחקי הכבוד של קשטן והצביעות של ההנהלה שלה. הסגל, הלא מרשים מלכתחילה , של האדומים מת"א פצוע, עייף ונאנק תחת העול הטקטי של קשטן.
    * מכבי ת"א - הקבוצה שלי נתונה הסימפטיה במשולש הזה. קלינגר (לדעתי - מאמן העונה), בצעד טרגי ממש, קיבל את הפציעה הקשה של ברוך דגו ועכשיו המושכות בידיים של השחקן הכי רע, עצלן ומזיק שנולד על הפלנטה הזאת (לא כולל אולג יילשב) , הלא הוא מלך הצהובים - אבי נמנימון. אם רק ברוך דגו היה נשאר על הרגליים, קלינגר היה מעלים את הצב. עכשיו הוא בידיים שלו והסוף לא נראה טוב.

בקיצור - קחו "שלוש גדולות" עייפות, פצועות ונטולות חשק, תוסיפו את גילי לנדאו (שעושה עבודה טובה בכל מקום שהוא מגיע אליו - וישמעאל אדו הוא הגניבה של העונה), תתבלו בקבוצה צעירה (למעט אמיר שלח הדגנרט - סליחה על התחושה האישית המובאת פה) שמחה בחלקה ותוססת כמו בקבוק של סודה קלאב שאל"ה מכין בבית ותקבלו שלושה נצחונות (תוך הפגנה של כדורגל טוב מאוד בסטנדרטים ישראלים)

8. Fernando Cavenaghi Member

זה כל כך שטת, מכבי חיפה מליגת האלופות אפילו בלי יעקובו היא לא בינונית, הפועל שלא ממש השתנתה משנה שעברה היא לא בינונית. וגם מכבי בכושר הנוכחי שלה היא לא בינונית.

זה לא שהן בינוניות אלא שנתניה היא טובה.

9. גיורא הזקן ! Member

אני לא ממש סגור על מה זה שטת אבל שים לב למה שכתבתי, בשלב זה של העונה הן קבוצות עייפות, פצועות, מתות לגמור את העונה ומציגות כדורגל בינוני - בלשון המעטה (לאו דווקא נגד נתניה, גם נגד מכבי פ"ת הן לא הבריקו וגם לא נגד באר-שבע).

נתניה קבוצה נחמדה, עם סגל צעיר, מאמן מצויין והרבה התלהבות. לא הרבה יותר מזה. תסתכל על התוצאות שלה לאורך העונה כולה ותראה.

10. Fernando Cavenaghi Member

שטות, אני לא ראיתי מה אני כותב והשמטתי ו'.

ואם הן עייפות כל הקבוצות צריכות להיות עייפות ואפילו יותר עייפות בגלל הרוטציה הקטנה יותר. וחיפה במחצית השנייה מול בית"ר או מכבי בכלל בזמן האחרון (אני לא אבקר את הכדורגל של הפועל כדי להימנע מקללות http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx ) שיחקו מעולה. ונתניה היא יותר ממלאת התלהבות אלא באמת טובה. עם אוזן שצריך להיות בנבחרת, אדו שנתניה היא באמת רק תחנה קטנה בדרך לאירופה, שלח, ובכלל הסגל והמאמן (מאמן העונה שלי) הם קבוצה די טובה, ולא רק נחמדה.

11. AFC Member

בנצור אני אהרוג אותך... חיפה לא שיחקו מעולה, בית"ר שיחקו גרוע, נקודה.

לא רק הנחישות של נתניה, גילי לנדאו והמגרש הפצפון של הקבוצה עושים את ההבדל - האיש המרכזי הוא אורי אוזן. הוא נלחם יותר מכולם ביחד, יש לו כושר אדיר שגורם לו להיות בכל מקום בהגנה וגם בהתקפה (ובאמת מזכיר את רוברטו קרלוס), הוא תמיד יזכה בתאקל ועימות בדרך לכדור גובה, הוא גם יודע לכדרר ולמסור - מגן ימני כמעט מושלם. החולשה היחידה שלו היא ההגבהות שלו, שאף פעם לא מגיעות לייעודם.

לא פלא שמכבי חיפה רוצה אותו - כל הליגה רוצה אותו, ואם סקאוטר מאירופה היא בא לארץ לראות כמה ממשחקיו, גם הוא היה רוצה אותו. שחקן כזה יכול רק להצליח בקבוצה גדולה.

אבל עדיין אבישי ז'אנואלון חרזי, סוסים מתים, פותחים בעמדת המגן הימני של הנבחרת. כל הכבוד אברם.

12. Fernando Cavenaghi Member

ההתקפה שיחקה מעולה, על ההגנה אין מה לדבר.

13. גיורא הזקן ! Member

בנצור ידידי המלומד
    האם גם בני-יהודה ומכבי פ"ת הציגו אתמול כדורגל מלהיב?
    אני חוזר ואומר , שלוש "הגדולות" שלנו הן (במיוחד בשלב זה של העונה) קבוצות גמורות, עייפות, פצועות, לחוצות ובינוניות להחריד.

קל להסתלבט על הכדורגל המדכא של הפועל ת"א אבל הצפרדעים ומכבי ת"א לא נותנות לאוהדים שלהם מ"מ יותר ממה שנותנת האדומה מת"א.

14. ליהי Member

גיורא צודק.

הבונקר של הפועל הוא אולי מגעיל ומייאש אבל ראינו כבר קבוצות גדולות ממנה באירופה משתמשות בשיטה הזאת לעיתים. מכבי חיפה לעומת זאת נראית פשוט מביש ולולא הפרצופים לא היו שונים הייתי בטוחה שאני רואה משחק של כפ"ס ולא חיפה, אותו דבר בקשר למכבי ת"א שעם כל הכבוד לא הגיעה אתמול לחצי מצב מול מכבי פ"ת,זה רק מראה מה טיב הקבוצות האלה...

15. Pose 69 Member

הובאו כאן כמה וכמה סיבות לחגיגות של נתניה על חשבון הגדולים,
    אך יתכן שזה לא בהכרח מסיבה זו או אחרת, זה יכול להיות משילוב של כל הסיבות יחדיו.

מה עוד שנתניה עלו בלי מה להפסיד, המשחקים האלה לא יתנו להם אליפות
    וגם לא יורידו אותם ליגה, הם עלו נינוחים ורגועים למשחק,
    בזמן שחיפה ושתי הת"א ידעו טוב מאוד שהפסד במשחק הזה נותן נקודת יתרון מכרעת
    ליריבותיה..