"מה זה, מקום חדש וכבר נזילות"?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י בית"רי מלידה, ‏27/1/05.

1. בית"רי מלידה Member

למה לחיים יעקב חם ברגליים? תשאלו את הגולש יעקב בן חמו

מאת דורון ברגר

יעקב בן חמו על השור, בן חמו בדיוטי-פרי ונזילות בטרמינל. הכל בטור אישי יוצא דופן של חיים יעקב באתר האינטרנט של איגוד השופטים בצפון

"יעקב בן חמו רמז על זה בפורום, אז הנה הסיפור האמיתי. לפני שנה התאמנו בחדר הכושר של אגד. בזמן המקלחת בן חמו התלונן על מים קרים. 'לי דווקא חם', אמרתי. 'לא פלא', ענה בן חמו שעמד מאחורי והשתין לי על הרגליים (חיים יעקב, שופט בינלאומי, מתוך טור מס' 17, אתר האינטרנט של איגוד השופטים בצפון).

אנשי מחוז הצפון באיגוד השופטים ידעו תמיד לספק סיפורים מרתקים. לאחרונה שודרג אתר האינטרנט שהקימו שופטי המחוז והוא מהווה אטרקציה יוצאת דופן, כל זאת משום שלצד הודעות, ביקורות ופורומים מכיל האתר את "סולם יעקב", טורו השבועי של השופט הבינלאומי חיים יעקב.

השופט הוותיק בן ה-36 לא בוחל בהומור עצמי וכזה על המשבץ, עובדיה צבי, אבל בעיקר על חשבונו של יעקב בן חמו ושופטים אחרים. יעקב, בעל תואר ראשון בלימודים כלליים, הפך בעקבות הטור למושא הערצה באיגוד. הביקורות לא תמיד מפרגנות, אבל יעקב בשלו: "אני שופט בשיא הרצינות, אבל מחוץ למגרש, אפשר גם לחייך". כתובת האתר היא www.ref04.com. חיים יעקב, להלן המיטב:

1. לפני 3 שנים שפטנו בן חמו ואני ביום ספורט לחיילי גבעתי. באחד המתקנים נדרשו החיילים לעלות על שור משתולל (מפלסטיק). בזה אחר זה נפלו החיילים על המזרן תוך 2-3 שניות. עד שבא בן חמו. יעקב הסתכל לשור בעיניים והתיישב. השור התחיל להשתולל אבל ליעקב (שועל קרבות ותיק) זה לא הפריע. האחראי על המתקן לחץ על מצב CRAZY מה שגרם לשור להתחרפן לגמרי. ויעקב? אוחז בקרני השור כאילו ראה מולו את משבץ השופטים, ולא נכנע. גם לא הפעם...

2. השבוע שמשתי משקיף מטעם משרד החינוך בגמר אליפות בתי הספר בשיפוטו של בן חמו (נייד, בעיקר בעיגול האמצע). במהלך המשחק ניגש אלי המפקח יורם טרש וסיפר לי שהוא היה המורה לספורט של בן חמו בבית הספר. התעניינתי לדעת איך הפך יעקב, מנער שגדלבשכונת מצוקה, לדמות הירואית, אמביוולנטית, רב גונית או במלים אחרות לסמל סקס. אחרי המשחק ביקש ממני הכרוז להעניק מדליות לשופטים. חדי העין הבחינו בדמעות זולגות מעיניו של יעקב. "מתרגש?" שאלתי. "איזה מתרגש" ענה יעקב, "כרגע הודיעו לי שהשיפוט בהתנדבות". ביציאה הביתה ענד יעקב את המדליה והזכיר לכולם את מיקו, הילד הבלתי נשכח מסרטו עטור הפרסים של זאב רווח, צ'רלי וחצי...

3. לא שפטתי בפתח תקוה בגלל וירוס שתקף אותי. השמועות על מותי היו מוקדמות. תודה לכל המתעניינים בשלומי, ביניהם שלמה שרף שהציע לי לקבל זריקה נגד שפעת. מאוחר שלמה, מאוחר... יומיים קודם לכן, נסעתי לישיבה האזורית. כבר בצומת צבר שמעתי צעקות היסטריות. התברר כי עשרות שופטים התנפלו על מגשי הפיצה משל היו אלה מופלטות בערב המימונה. במהלך הנסיעה שאל אותי שחר תורג'מן אם עילוט זה כפר ערבי. הסברתי לו שמדובר בקיבוץ של עולים מפולין והמשכנו בדרך. מהרגע שחגר את חגורת הבטיחות והשעין את משענת המושב קדימה, הבן אדם לא הפסיק לאכול. לשיאו הגיע כשניסה לטעום גם מהמטפחת החמה והלחה הניתנת ליושבי מחלקת העסקים... שבת לפנות בוקר חוזרים הביתה, כשהגעתי לאולם הנוסעים הבחנתי בעגלה עמוסה מכשירי טלוויזיה, וידאו, מכונת כביסה, מייבש, מכונת אספרסו ומכשיר לפופקורן. ומי מאחורי העגלה? ידידנו יעקב בן חמו. מתברר, שיעקב שחזר ממשחק בצ'כיה, לא ויתר על שום מבצע בדיוטי פרי...

4. טרמינל 3 החדש. אלון יפת, בנישתי, נחמיאס ואני בדרך לברצלונה לשפוט במשחק בין אנדורה והולנד. בכניסה לשדה התעופה החדש מזרקה עם מים שיורדים מהתקרה. נחמיאס שמסרב להתרשם מחידושי הטכנולוגיה אומר: "מה זה, מקום חדש וכבר נזילות"?

5. ביום שני קיבלנו תגים בינ"ל בהתאחדות. בן חמו ריגש את הנוכחים כשביקש מעובדיה להעניק לו את התג. אריה זייף הפתיע כשאמר:"עובדיה מוכן לשבץ את בן חמו כל שבוע....אבל למשחקי קט-רגל.

http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShAr...SubContrassID=0