מה קורה למכבי ת"א בכדורסל?

הנושא בפורום 'פורום ספורט כללי' פורסם ע"י StAtIk TzHoV, ‏13/12/02.

1. Kgt1 Member

קודם כל שמחתי לראות שכולם מסכימים שכל ההצעות שאותם הציעו כאן נועדו במטרה להרוס את מכבי ולהחלישה ובשום אופן לא לחזק את הקבוצות האחרות.
    דייר שאלת למה אני רוצה ששאר הקבוצות יתחזקו דווקא? כי אם תשים את מכבי בכל אחת מהליגות המובילות באירופה תגלה שהיא לא תיקח אליפות כל שנה אלא תאבק עליה עם שאר הקבוצות וגם משחקים מול קבוצות תחתית יהיו מעניינים (ספרדית, איטלקית, יוונית ועוד). אז אם בהרבה ליגות אחרות קבוצות יכולות לבנות תקציבים גדולים (באיטליה למשל חוץ מה"גדולות" מבולוניה יש עוד את בנטון טרוויזו, וירטוס רומא, סיינה, וורונה ועוד...), גם בישראל אפשר.
    יש לישראל נציגה אחת אמיתית באירופה, מכבי ת"א כדורסל שמה, אז תנסו לחשוב על דרכים לשפר את הכדורסל הישראלי מבלי להרוס אותה.

2. Tomzo Member

אני חייב להסכים איתך. כי תגידו מה שתגידו אבל כדורסל זה אולי הנחת היחידה של המדינה שלנו.
    זה הדבר היחיד שמראה שגם אנחנו יודעים משהו ומה לעשות מכבי תל אביב אחראית לכל זה
    את הליגה שלנו בכדורסל כבר ממזמן הספדתי כי אני ממש לא מאמין שמשהו בה ישתנה אלא אם כן יבואו איזה שמונה מולטי מיליונרים שיחליטו שהם רוצים לשפוך את הכסף שלהם על איזו קבוצה אומללה בישראל. מה לעשות זה לא נראה לי יקרה. ואני בר ממזמן הפסקתי להסתכל על הליגה שלנו אבל כשמכבי משחקת בחול אני תמיד מסתכל. כאן יש לה באמת תחרות וכשהיא הפסידה התבאסתי ואתמול כשהיא נצחה את סיינה הייתי גאה כי שם זה הייצוג האמיתי שלנו באירופה.

3. לירן-ביתר Member

ההצעות שהציעו כאן הן במטרה שהליגה תהיה מעניינת. אז יש דרך של לחזק את הקבוצות ויש
    דרך של להחליש את מכבי ת"א. פשוט אף אחד לא חשב פה על פתרון בדרך השנייה כי לא בטוח שיש.

4. ג'רי בית הלוי Member

זה שטויות החוק של הטרייד, כי מכבי תוכל להעביר סכום של כף ועוד איזה ארז קוחנסקי ולקבל תמורת זה איזה ליאור ליובין.
    ובאמת, למה אתם כל הזמן מתעסקים בלהרוס את מכבי?
    תתעסקו יותר באיך אפשר לשפר את שאר הקבוצות בליגה, כי גם את מכבי יהרסו, אז טיפת האור היחידי בכדורסל הכ"כ עלוב שלנו תיעלם.

5. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא לא לא לא אני שונא את זה.

אתם מנסים להציג את ההצלחות של מכבי באירופה כהצלחת ישראל כולה, וזהו הפאקש. מכבי מייצגת את עצמה, לא את ישראל. אני ממש מתעצבן כשכתוב בעיתונים כל מיני דברים על ההצלחות שלה והייצוג ההולם שלה. דיי, נמאסתם. לפני כמה זמן דיברתי עם מישהו שלא כל כך מבין בכדורסל, ושלא מזמן הגיע לפה. אמרתי לו שאני מאוד אוהב כדורסל ויש לי מנוי לקבוצה שאני אוהד. התגובה שלו הייתה: "מה? אתה נוסע כל שבוע לת"א?". אני ממש התפוצצתי. מה שקורה זה שמרוב שמכבי שולטת כאן, אנשים בכלל לא יודעים שיש עוד קבוצות. מי שמע על דבר כזה? זה נלקח כברור מאליו שאני אוהד מכבי, ולא כל מיני יתושים מסכנים שמנסים להפוך את הפיל. דייייייי נאמס כבר, אם אתם לא רוצים שוויון במשחק, לפחות שיהיה שוויון ביחס.
    לא יכול להיות שמכבי עולה לרבע גמר גביע אירופה וזה מופיע בעמוד הראשון, ועוד כשהפועל עולה לחצי גמר אחרי דרמה ענקית (הם הפסידו בבית בכמה הפרש וניצחו בחוץ ב-10 הפרש), זה זוכה לעמוד האחרוי בעיתון.
    אני דורש שוויון. יש לי זכות לגיטימית לדרוש שוויון.

6. ג'רי בית הלוי Member

כפיים לדייר!
    כפיים לדייר!
    נאכל חמין במקום בנזין!
    עכשיו אתה מבין מה אנחנו, אוהדי מכבי בכדורגל המתוסכלים מרגישים אחרי כל הפסטיבלים של חיפה והפועל.
    אבל אתה מסכים איתי, שאם לא יהיה מכבי בארץ, אולי תהיה תחרות, אבל כמעט ואפס רמה?

7. Kgt1 Member

וירושליים לא עלתה לחצי גמר היורוליג/סופרוליג כזכור לי...

ואגב מכבי היא נציגה של ישראל בבירור. הרבה פעמים ביקרתי ברחבי אירופה ועם הרבה אנשים דיברתי בנושאים שונים... כשזה הגיע לספורט רק על מכבי ת"א הם שמעו.
    בקשר לקבוצות שמייצגות באירופה רק את עצמן... זה התחום של הגועל.

8. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

סליחה......

אבל הפועל ירושלים הגיעה לחצי גמר גביע ספורטה, הגביע השני בחשיבותו באירופה (עונה שעברה). עם זה אתה לא יכול להתווכח.

ואני לא מרגיש שמכבי ת"א מייצגת אותי ואני בהחלט מצטער. זה מה שמעצבן, שאנשים כאילו מצפים ממני לוותר, להגיד טוב מכבי הקבוצה הכי טובה פה אז אני חייב לעודד אותה ולשמוח בנצחונות שלה. למה? כי היא הכי טובה, והפועל לא תגיע בחיים למעמדים כאלה.
    בולשיט.

9. Kgt1 Member

ראשית כל העובדה שזה גביע משני כבר אומרת הרבה - עלייה לפיינל פור ביורוליג ותאמין לי שמדברים רק על ירושליים.
    בקשר לזה שמכבי לא מייצגת אותך... זה בסדר גמור וזו השקפתך, אבל היא מנוגדת להשקפה של לפחות 50% מתושבי ישראל. תן לישראלים להנות ממשהו בימים טרופים אלו (או בכל יום אחר לעצם העובדה).

10. ג'רי בית הלוי Member

גבי, תגיד לי משהו.
    כשיש את כל העניין של חיפה והפועל, וזה שהם מייצגים את המדניה וכל המדינה מצטרפת אליהם, למרות שחצי מ"האוהדים" שלהם לא יודעים מי הקפטן שלהם בכלל, אתה גם מצטרף אליהם, או שאתה נגעל כמו כל בן אדם נורמלי במדינה הזאת?
    כי אם אתה מצטרף אליהם, אז הגישה שלך פה מובנת.
    אם אתה נגעל מזה, אז התשובה שלך לדייר בהחלט מפתיע אותי, כי אותי אישית מגעיל הצביעות של הרבה מאוהדי מכבי, שמחזיקים בדעות שלי לגבי הכדורגל, אבל אומרים את מה שאתה אומר בקשר לכדורסל.
    ודייר, אתה צודק, זה באמת יפה מאוד שהפועל י-ם הגיעה לחצי גמר גביע ספורטה, וזה באמת ביזיון שהקדישו לזה עמוד וחצי, אבל, אתה שמעת על זה שמכבי ת"א סיימה בתיקו 2-2 עם באיירן מינכן? זה לא שעושים דווקא להפועל י-ם, זה פשוט נובע מאינטרסים של העיתונאים.
    וגם, אתה מסכים איתי שזכייה בסופרו ליג היא יותר חשובה מאשר הגעה לחצי גמר גביע ספורטה?
    אני לא ממעיט חס וחלילה בהישג שלכם, אבל אני לא חושב שיש בכלל מה להשוות בין זכיה באליפות אירופה, לבין הגעה לחצי גמר גביע ספורטה.
    אולי יהיה יותר קל להבין את זה בדוגמה הבאה:
    מכבי ת"א זוכה בצ'מפיונס ליג, ולעומת זאת מכבי חיפה מגיעה לחצי גמר גביא אופ"א.
    למהאתה חושב שיקדישו יותר עמודים, למכבי או לחיפה?

11. לירן-ביתר Member

מכבי ת"א מייצגת את מכבי ת"א, לא את העיר ת"א ובטח שלא את המדינה! בשביל ייצוג של
    המדינה יש את נבחרת ישראל. לא צריך עוד ייצוג של קבוצה מזדיינת שהורסת את הכדורסל בישראל.

זה לא קשור, המשחק בין מכבי ת"א לבאיירן מינכן היה סתם משחק ידידות שלא מעניין אף אחד,
    והייתה על זה כתבה אחת בעיתון, לא צריך יותר מזה.

הוא אמר רבע גמר גביע אירופה. כשהפועל י-ם עלתה לחצי גמר ספורטה מכבי לא זכתה בגביע אירופה.

12. Kgt1 Member

אני עם חיפה באירופה. יש כאב כלשהו מהעובדה שהם מצליחים אבל בכל זאת הם קבוצה ישראלית והרבה מאוהדיה היו עם דגלי ישראל בעיקר מול גראץ הנאצים... אז כל קבוצה ש"מייצגת את ישראל ולא את הפועל" - אני איתה. ולהיפך...

13. StAtIk TzHoV Member

מה כל אחד פיתאום אומר שמכבי ת"א לא מייצגת את ישראל ראינו שלפני שנתיים עם כל המצב הבטחוני שהוא קשה באה מכבי ת"א אם 9אלף צופים בפאריז ומכבי לקחה את הגביע החשוב מכל..... ואל תגידו שהרגשתם חמימות בלב כי בשבילי שמכבי זכתה זה היה היום הכי מאושר שלי כי זאת גם הקבוצה שאני אוהב וגם כי זה ישראל וביגלל זה לא סתם היו 150 אלף אנשים בכיכר רבין אז כל מי שאומר שמכבי לא מיצגת את ישראל יכול לאכול צינור ,
    ואין מה לעשות הליגה הישראלית חלשה אולי הגיע הזמן שכמה קבוצות כמו רמת -גן והפועל ירושלים והפועל ת"א ועוד כמה יתחילו להביא זרים ברמה ושינסו להשיג כסף.... שינסו שכמה אנשים יכנסו להנהלה שלהם כמו שיש למכבי ת"א
    אפשר ליראות את רמת גן שכבר הביאה שני זרים את חמיד אל אמין הרכז ששיחק לפני שנתיים בשיקאגו ורואים כמה שהוא שחקן מצויין.......
    אז אם רמת גן הצליחה להביא אותו אולי כידאי שעוד קבוצות יחפשו שחקנים חופשיים ברמה גדולה ויש הרבה..........

14. Fernando Cavenaghi Member

כמה אנשים שם היו אוהדי הפועל או גליל או חיפה?

15. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

אוווווווווווף אני שונא גם את זה!!!
    מכבי ת"א זכתה לפני שנתיים בסופרוליג, לא בגביע אירופה. להזכירכם, באותה עונה אירופה התחלקה, ומעט קבוצות חזקות נשארו בסופרוליג, ורוב הקבוצות החזקות עברו ליורוליג. מכבי נשארה בסופרוליג ויחד עם רעננה היו לישראל 2 נציגות שמה, כשרעננה מתבזת, ומכבי זוכה ללא קושי בגביע הזה, ששווה בחשיבותו לספורטה, אותו ספורטה שהפועל הגיעה לחצי הגמר. וכשמכבי עלתה לפיינל פור בסופרו כל העמודים הראשיים כתבו על זה, אבל אצל הפועל אין קול ואין עונה.

בושה.