מחזור הפתיחה ב-21/22: רביעייה לברצלונה בלי מסי, 1:4 לריאל נגד אלאבס

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏13/8/21.

1. Raulito Madridista

עונת 2021/22 יוצאת לדרך - מחזור הפתיחה בספרד. חודשיים וחצי לאחר שעונת 2020/21, על אף כל הדברים "הטובים" שנאמרו עליה, הוכרעה ב-90 הדקות האחרונות וזה הזמן לברך שוב את אתלטיקו מדריד שזכתה בתואר - הליגה הספרדית פותחת את עונת 2021/22 בתום קיץ מטלטל - הסופרליג והסכם זכויות השידור, הטלטלה הענקית שעברו ברצלונה וריאל מדריד עם הפרידה מליאו מסי וסרחיו ראמוס - דבר שכנראה עדיין לא עיכלנו עד לשריקת הפתיחה, וגם התחושה שהליגה לוקחת כמה צעדים לאחור. מנגד - אולי זה יביא לדרמה אף יותר כמו ב-2007, הקהל חוזר אט אט וזה הכדורגל שלנו, הלחם והחמאה. אנחנו מקבלים בברכה גם את אספניול ומאיורקה שחוזרות. מתחילים ביום שישי ומסיימים ביום שני - לטוב ולרע.

https://lastwordonsports.com/football/wp-content/uploads/sites/4/2021/05/Atletico-Madrid-win-La-Liga.Xxx

הערב ייפתח עם משחק בית בין ולנסיה לחטאפה (מקומות 13 ו-15), שתי קבוצות שעד לפני שנתיים נאבקו על מקום בליגת האלופות וסבלו מאוד ב-2020/21. עידן חדש ייפתח בחטאפה אחרי פרידה מחוסה בורדלאס האהוב ש..יעמוד על הקווים מן העבר השני, מרגש. העולה החדשה מאיורקה תפגוש את בטיס וחואקין הבלתי נגמר ביום שבת, עולה חדשה אחרת, אוססונה - נגד אספניול. ביום ראשון שלושה משחקים, כשראיו וייקאנו זכתה להגרלה קשה כשתגיע לפיחואן של סביליה הרביעית. בשני - ויאריאל שהפסידה בגמר הסופר קאפ לצ'לסי אך יכולה להיות גאה, תארח את גרנאדה, מהפתעות העונה שעברה. "האריות" מבילבאו יתארחו אצל אלצ'ה.

הקבוצה הגדולה הראשונה שתשחק היא ריאל מדריד, פרק ב' של אנצ'לוטי נפתח במשחק חוץ לא פשוט נגד אלאבס, עם אותן השאלות כמו תמיד - אדן הזאר כשיר? מי יבקיע מלבד בנזמה? ללא הקפטן סרחיו ראמוס כמובן כשמחליפו הוא דויד אלאבה, וכשבייל ואיסקו בהרכב וזה מרגיש כמו 2015. האלופה אתלטיקו מדריד תתארח אצל סלטה ויגו בבלאידוס במשחק לא פשוט בכלל, ואשתקד מה שהביא אותה לנקודת זינוק מדהימה הוא הסיבוב הראשון עם ה-50 נקודות. קרב בין שניים מהחלוצים הטובים בליגה שרוצים לנצל את 'היעדרותו' של מסי - אספס שנח ולא שיחק ביורו, מצד אחד - וסוארס מן הצד השני.

וכן הגענו לברצלונה. המשחק האחרון בקאמפ נואו לעיני קהל היה ב-7.3.2020 ובארסה ניצחה 0:1 את ריאל סוסיאדד, יריבתה בראשון, משער של מסי בפנדל. שחקני הרכש עדיין לא נרשמו בשל בעיות כלכליות אך אין ספק שכל אוהד בארסה ירגיש צביטה בלב ויזיל דמעה כשהקפטן שיצעיד את השחקנים לכר הדשא יהיה סרחיו בוסקטס. מסי, לדעת רבים הטוב בהיסטוריה ולבטח השחקן הגדול בתולדות ברצלונה - עזב לפ.ס.ז' ולראשונה מ-2004 יושבי הקאמפ נואו לא יזכו לראות אותו מציג את רגעי הקסם. קומאן מקבל הזדמנות שנייה אחרי שיפור ב-2021 אך עדיין 'הישג' בלתי מספיק. אגוארו כמובן פצוע. סוסיאדד מציגה לא רוצה לשמש כתפאורה, מה שכן קרה בשנים האחרונות.

הלו"ז המלא:

יום שישי:
    ולנסיה - חטאפה (22:00);

יום שבת:
    קאדיס - לבאנטה (20:30)
    מאיורקה - בטיס (20:30);
    אלאבס - ריאל מדריד (23:00);
    אוססונה - אספניול (23:00);

יום ראשון:
    סלטה ויגו - אתלטיקו מדריד (18:30);
    המשחק המרכזי: ברצלונה - ריאל סוסיאדד (21:00);
    סביליה - ראיו וייקאנו (23:15);

יום שני:
    ויאריאל - גרנאדה (21:00);
    אלצ'ה - אתלטיק בילבאו (23:00);

Jefecito אוהב/ת את זה.
  2. Jefecito Member

חתיכת משחק מחכה לנו ביום ראשון, היום נדע מה קורה עם הרישום של דפאיי.

3. Raulito Madridista

אלאבס - ריאל מדריד

אלאבס פותחת את עונת 2021/22 עם אותה מטרה בדיוק כמו בעונה שעברה – לשרוד (מאז 2016/17 היא לא זזה מליגת המשנה), והפעם: בשלב מוקדם יותר, אם אפשר. הקבוצה הקטנה כבר הייתה מתחת לקו האדום במשבר עצום ואז באפריל מונה חאבייר קאייחה (לשעבר בוויאריאל) למאמן, השלישי במספר – והשאר היסטוריה. הקבוצה ניצחה בארבעה משמונת מחזורי הסיום וסיימה במקום ה-16. כצפוי, קאייחה קיבל את המנדט להמשיך ואף תיאר את הגעתו לאלאבס כהחלטה הטובה והנכונה ביותר בקריירה שלו. בשנה שעברה, אגב, אלאבס השיגה 24 נקודות בביתה, לא רע. על הקבוצה עבר קיץ לא ממש שקט ולא מדובר במשחקי ההכנה.

חוסלו, שחקן העונה שלה עם 11 שערים (נעדר רק ממשחק ליגה אחד), בזמן שלוקאס פרס היה מחוץ לעניינים עם ארבעה בלבד - אמנם כבש את שער הניצחון נגד לבאנטה במשחק ההכנה אך הראש שלו לא ממש בקבוצה ככל הנראה. "הקיץ הזה היה כאוטי עבורו", נכתב ב-AS. סביליה התעניינה והוא חלם לעשות קפיצה משמעותי והצהיר על כך, הרי בגיל 31 כמה הזדמנויות עוד היו לו - ולבסוף הוא נשאר שכן האנדלוסים לא עשו מאמץ מספק. הוא אגב כבש נגדנו באותו ניצחון של אלאבס בעונה שעברה. כרגע הוא נשאר אך לא בטוח שהראש שלו בקבוצה. עלולה להיות ‘יציאה’ ברגע האחרון. לא ברור האם יפתח בהרכב או שאדגר מנדז יחליפו. הקשר מהמאדו לום שהגיע בקיץ בהשאלה מפורטו היה בספק רציני למשחק, הוא ייכלל בסגל אך לא ברור האם יפתח. צ'ימו נבארו בוודאות בחוץ. "חוסלו תמיד היה שחקן חשוב, אנחנו מבינים שהוא גרר עניין, אך הוא לא הפסיק להיות מחויב והוא להוט לחזור, יש לו מאפיינים רבים. אני משוכנע שתהיה לו עונה מצוינת", אמר המאמן בקשר לחלוץ.

קאייחה אמר לקראת המשחק: "ריאל היא אחת המועמדות לזכייה באליפות, וזה קושי גדול לפגוש אותה למרות שמדובר במחזור הפתיחה ואולי קיים חוסר וודאות לגביה. אני שמח שהקהל שלנו חוזר, אין חדשות טובות מזה ואנחנו זקוקים לאוהדים שלנו, נשיג הרבה נקודות איתם בבית, בזכותם, האווירה כאן ייחודית. אני תמיד אאמין במשחק שלנו. אנחנו רוצים לכפות את סגנון המשחק שלנו כמה שאפשר למרות שברור שריאל תשלוט בכדור ויש לה שחקנים ברמה עולמית. זה יהיה מבחן להגנה שלנו. תמיד יוצאים למגרש במטרה לנצח, הקבוצה צריכה לרגש, אסור לנו לוותר".

בקדם העונה אגב הקבוצה רשמה שלושה ניצחונות, אחד מהם 3:4 שזיכה אותה בכותרות על משחק התקפי מרשים נגד אל נאסר, והפסידה בין היתר 3:1 לריאל סוסיאדד שהייתה גדולה עליה. החלוץ ג’ון גידטי היה כנה ואמר ביום חמישי: “אני רוצה לשנות את התחושה שיש לאנשים כלפיי ולהוכיח איזה שחקן אני. אתה יכול להתאמן הכי קשה שיש אבל אתה נשפט על כר הדשא”. מעבר לכך הוא הבהיר כי “זה הזמן הטוב ביותר לפגוש את ריאל מדריד, ככה, אחרי ששחקנים רבים עוד לא התאוששו מהנבחרות”. החלוץ החמיא לקאייחה על סגנון המשחק ואמר שזו הסיבה לכך שהוא נראה טוב יותר. “אני מאמין שנחשוב יותר על האיכויות שלנו ופחות על היריבות וזה השינוי. החתמנו שחקנים טובים”. פקונדו פליסטרי, קשר כנף סופר-מוכשר ממנצ'סטר יונייטד - הושאל הקיץ ויחל על הספסל.

אלאבס - הרכב משוער: פרננדו פאצ’קו| מרטין, ויקטור לגווארדיה, פלוריאן לחונה, רובן דוארטה| פרה פונס, תומאס פינה, מנו גארסיה| אדגר מנדז, לואיס ריוחה, לוקאס פרס

ריאל מדריד לא הרשימה, בלשון המעטה, במשחקי ההכנה בקיץ, באלה שהיו רציניים (שליטה מוחלטת בכדור נגד מילאן אך מעט הזדמנויות והפסד לריינג'רס) ובאלה שלא (התקיימו בוולדבבאס). אך היא יודעת, בצל הביקורת על הסגל המזדקן והתחושה שאנחנו ב-2015 בגלל השמות האלה - איסקו, בייל, מרסלו (שנפצע)- שהתרופה הטובה ביותר היא הניצחון. אנצ'לוטי חייב לפתוח את פרק ב' כמו שצריך כדי לקבל ביטחון, שש שנים אחרי שעזב. בפעמיים הקודמות זה הצליח לו בעונת הדסימה וגן ב-2014/15. לפי ה-ABC, המאמן האיטלקי אף הבהיר זאת לשחקניו. הכושר הגופני בידיים של אנטוניו פינטוס, היכולת כבר תלויה בהם. כצפוי, מכת הפציעות, שנקווה מאוד שלא תהיה במימדים של אשתקד - לא פסחה עלינו:

טוני קרוס ופרלאן מנדי (ההתאוששות שלו ארוכה מהמצופה) פצועים, אליהם הצטרף לרשימה אתמול מרסלו שהוכיח שוב שאי אפשר לבנות עליו עם כל הכבוד לסרט הקפטן (שמיגל גוטיירס הצעיר צפוי לפתוח). מרטין אודגור, שקיבל מסר מאנצ'לוטי ("שוחחנו, לא יותר מדי, ואמרתי לו שבעמדה שלו יש הרבה תחרות"), לא נרשם לליגה עדיין בדומה לחסוס ואייחו וישנם עוד מספר שחקנים בסימן שאלה וללא כושר משחק. דני קרבחאל ואדן הזאר שבו להתאמן אך הם חלודים ונטולי כושר משחק, וגם פדה ואלוורדה בספק מסוים לאחר שלא שותף במשחק ההכנה נגד מילאן. מעבר ל-"הרכב החסר", קודם כל יהיה לנו חור בלב כמו שאומרים ללא הקפטן ראמוס, שיוחלף בדויד אלאבה בהופעת בכורה רשמית, כבלם. 'הופעת הבכורה' של הזאר היא בידיים של אנצ'לוטי, סביר שייכלל בסגל אך לא מעבר לכך. נזכיר כי בעונתו הראשונה שיחק רק במחזור הרביעי ובעונה שעברה במחזור השמיני. במדריד דיווחו כל השבועיים האלה על שחקן שהגיע במצב פיזי טוב, לא בעודף משקל, וכעת הוא נחוש להוכיח אך לא סובל מלחץ שכן הציפיות דעכו אחרי שנתיים.

מי שיענוד את סרט הקפטן יהיה קארים בנזמה ואחריות ההתקפה מוטלת על כתפיו כמובן. בייל, שנקווה שאין לו בעיות בשריר החשק - בתמונת ה-11 וגם איסקו. מרטין אודגור בחוץ שכן הקבוצה לא רשמה אותו למחזור הליגה הזה. אנצ'לוטי לא הפסיק לשבח את הסגל אך הוא מודע הרכב לבעיות בהתקפה שכבשה 63-70-67 שערים בעידן שאחרי כריסטיאנו. "נכון, היה לנו קשה לכבוש. אנחנו עובדים יחד כדי לייצר יותר מצבים ומצבים איכותיים, ובאופן אינדיבידואלי ששחקנים כמו ויניסיוס, רודריגו או יוביץ' יכבשו יותר שערים". לפחות הוא מתנחם בכך שהמצב הפיזי של השחקנים טוב והחבר'ה קרעו את התחת במשמרת של פינטוס. הוא הופתע כמובן ממה שקרה עם מסי והעדיף שלא להתייחס לאמבפה ולשיחות עם פלורנטינו. "ההרכב שלנו טוב מאוד, יש שילוב נהדר בין וותיקים שהראו הרבה מוטיבצייה לבין הצעירים - מאוד הופתעתי מהכישרון שלהם ואנחנו בקשר צמוד לראול", אמר והחמיא. הוא הבטיח שהקבוצה מסוגלת לזכות בליגת האלופות ויכולה להתמודד עם כל אחת. "המאמן יכול לגרום לשחקנים להוציא מאה אחוז מעצמם".

המאמן פירט על השחקנים עצמם. "איסקו? אני מדבר איתו כמו עם אחרים, הוא עבד היטב, בהתלהבות, אני לא יכול להשוות למה שקרה לפני שנים אבל אני עכשיו רואה את איסקו כאחד שיכול להתחרות עם כל אחד". על הזאר אמר כי הוא 'מוכן לשחק' והבטיח: "אני משוכנע שהוא יכול לחזור למצבו הטוב ביותר". על בייל: "הוא שחקן מצוין, כולם יודעים זאת. הוא אולי לא הצליח בתקופה האחרונה, אבל הוא נראה מרוצה. המאמן לא זה ששופט אם הוא מצליח או לא אלא המגרש. אם הוא ישחק טוב - הוא יקבל הזדמנות. יש כאן הרבה תחרות". אנצ'לוטי, שנהנה מכל רגע במסע"ת, הוא אוהב לפטפט בניגוד לזידאן שסלד מכך, סיכם באופטימיות: "התחלנו טוב עם גישה טובה, כולם מחויבים, אנחנו מוכנים להתחיל את הליגה שהיא מאוד חשובה. נעשה כל מה שאפשר לעשות כדי לנצח". אנצ'לוטי לא זכה באליפות ספרד כשהיה לו סגל טוב שבעתיים. כעת מתחיל האתגר שלו. המאמן יחפש את ניצחונו ה-90 במשחקו ה-120, כשריאל עצמה ניצחה ב-14 מ-21 משחקי הפתיחה שלה בשנות ה-2000, על אף הרכב לא ממש אידיאלי.

https://totalfootball.co.il/uploads/default/optimized/2X/a/a660445b499de5932eadf5d1d95f7c1c9bf1ee43_2_673x500.Xxx

היסטוריה ומפגשי עבר. אמנם המפגש הראשון של ריאל נגד אלאבס היה איי שם ב-1930 אך לאורך ההיסטוריה הקבוצות נפגשו 16 פעמים בלבד בכל מגרש. בעונה שעברה, במחזור ה-20 וכנקמה גדולה על המבוכה מהסיבוב הראשון – ריאל נקמה עם ניצחון קל ולא שגרתי של 1:4. שלישייה כבר בהפסקה כשאת המסמר השלישי נעץ לא אחר מאשר הזאר – כמה מקרי. קאסמירו פתח (15), בנזמה הכפיל (41) והשלים צמד בהמשך כשחוסלו רק צימק. רביעייה שנייה בלבד של ריאל בליגה. זה היה ניצחון שני ברציפות במנדיסורוסה כולל 1:2 בעונת האליפות האחרונה עם זידאן כשלא אחר מאשר קרבחאל דחק לרשת מכל הלב את ה-1:2, דקות ספורות אחרי שלוקאס פרס השווה – בניצחון דחוק במוד קורונה עוד לפני שידענו שיש דבר כזה. ואם כבר 1:2, היום אותו דני סבאיוס לא ישכח לעולם היה במחזור השישי בעונת 2017-18 כשצמד שלו הכניע את אלאבס.

פעמיים בעבר נכנעה ריאל באלאבס ב-16 משחקים, היא ניצחה 12 משחקים וסיימה פעמיים בתיקו. ההפסד הגיע במשחק הבכורה כשנכנעה 2:0 במחזור ה-14 בעונת 30-31, והייתה פאשלה גם עם ז’ולן לופטגי בתקופת המשבר כשעמוק בתוספת הזמן במקום שער ניצחון שלנו הגיע מנו גרסיה והכניע את קורטואה אחרי כדור קרן. אבל עזבו, בואו ניזכר ברגעים טובים יותר. עד לאותו משחק ריאל רשמה רצף של ארבעה ניצחונות רצופים. אחרי תיקו מאופס מאכזב ב-2001-02, אותה עונה שלא הופענו למשחקי החוץ – הגיע 1:5 מרגש עם שלושער של רונאלדו-פנומנו שריסק את הבלמים ועוד צמד של ראול – עוד יום עבודה. הפנומן כבש גם צמד ב-0:3 בעונת 2005-06. ומרונאלדו אחד לרונאלדו אחר – שלושער של כריסטיאנו במחזור העשירי בעונת הדאבל הוביל אותנו ל-1:4 כשבדרך ריאל מוחקת פיגור וגם מוראטה הסופר-סאב כובש. המאזן בכל 32 מפגשי הליגה: 4:26 לריאל בניצחונות ושתי תוצאות תיקו.

4. RubberSoul Member

סילסן פצוע, ז'אומה פצוע, אז הכוכב של ולנסיה היה גיורגי ממארדשווילי, שוער בן 21 שהגיע מהליגה הגאורגית, והיה אמור בכלל לשחק בקבוצת המילואים. סיפק הצלות גדולות, כולל בתוספת הזמן. ולנסיה מנצחת 1-0 חטאפה, בורדלאס מנצח את האקסית עם מיצ'ל על הקווים.

5. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

פנדל על התחזות ואדום ישיר בכיוון ההפוך. הרבה מזל לוולנסיה עם הוואר.

6. Raulito Madridista

מחזור הפתיחה בספרד כאמור יצא אתמול לדרך והנה תוצאות הסקרים - השאלון של גולשי המארקה:

האוהדים משוכנעים כי אתלטיקו האלופה הנוכחית תשמור על התואר, בפער קטן מריאל מדריד (36% לקולצ'ונרוס ו-34% לבלאנקוס) בזמן שעזיבתו של ליאו מסי הביאה לכך שרק 19% מאמינים בברצלונה. בירכתיים - סביליה עם 6% ו-5% חושבים שזו תהיה קבוצה אחרת. זו גם הרביעייה שסימנו האוהדים כאלו שתגענה לצ'מפיונס ואחריהן ויאריאל עם 7% וריאל סוסיאדד עם 5%. האוהדים חושבים שזו ההזדמנות של קארים בנזמה לזכות בתואר הפיצ'יצ'י לראשונה בחייו - 35% בחרו בו ושני זה לואיס סוארס עם 29%, ג'רארד מורנו, ממפיס דפאי עם 9% בלבד ואנטואן גריזמן עם 5%. תמימות דעים שיאן אובלק יזכה שוב בזאמורה עם 57% ו-26% הולכים עם טיבו קורטואה. 33% חושבים שבנזמה הוא הכוכב הכי גדול בליגה כרגע, פדרי שרשם יורו נהדר וזכה למחמאות מדורג שני עם 16%. סוארס שלישי ובפער קטנטן אובלק עם 8% במקום הרביעי. דפאי או גריזמן עם 7% ו-21% בחרו באופציית 'אחר'. בסקר גם התוצאות לגבי הקבוצות שיגיעו לליגה האירופית.

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2021/08/13/16288891229403.Xxx

7. Jefecito Member

אם בנזמה הכוכב של הליגה אנחנו באמת בבעיה

8. Raulito Madridista

תשמע זה בסך הכל סקר אוהדים. אין לו את הקסם של מסי, את הטירוף של סוארס או את הגולים של כריסטיאנו אבל הוא בהחלט יכול לזכות לראשונה בקריירה שלו בתואר הפיצ'יצ'י לדוגמא. הוא עשה עונה מדהימה אשתקד, חזר לנבחרת, הוא באמת נהנה ואני בטוח שהרבה אוהדים שסלדו ממנו במרוצת השנים - שינו את דעתכם (אני חושב שדווקא כאלה שאינם אוהדי ריאל העריכו אותו יותר).

- ברצלונה דיווחה רשמית כי ממפיס דפאי, אריק גארסייה ורי מאנאז נרשמו לליגה. זה התאפשר הודות לכך שג'רארד פיקה קיצץ בשכרו במידה ניכרת אם כי לא צוין בכמה אחוזים. "פיתרון חירום", ללא ספק, כאשר גם עם סרחיו בוסקטס וג'ורדי אלבה מתנהל משא ומתן. בארסה גם קיבלה קצת מזומנים - 37.5 מיליון יורו - ממכירות הקיץ, בעיקר של ג'וניור פיפרו ללידס| רונאלד קומאן: "ליאו מסי שחקן ענק וזה כואב לכל אחד ואחד מאיתנו, אבל הוא היסטוריה ואנחנו חיים את ההווה. אני מקווה שלכל האוהדים יש את האמונה בקבוצה ואת התשוקה של כולנו". על אנסו פאטי הוא אמר כי הוא יחזור בעוד שבועיים-שלושה וההחלמה מתקדמת היטב, כלומר יהיה בסגל אחרי פגרת הנבחרות. "לא יהיה לנו את ליאו וזה לא יהיה אותו דבר אבל יש שחקנים אחרים, אנחנו קבוצה תחרותית".

- אתלטיקו מדריד תרצה לפתוח את העונה בניצחון במשחק החוץ הקשה נגד סלטה ויגו. סימאונה: "סאול כמו לפני שמונה שנים, הוא ורסטילי. לא אכפת לי אם אומרים שאנחנו פייבוריטים, לא נשנה את דרכנו. חלוץ? השוק מורכב לכולם, חוץ מבכדורגל האנגלי. אנחנו יודעים מה אנחנו מחפשים. אנחנו רוצים להיות תחרותיים בכל מפעל ולהילחם על האליפות עד הסוף. מסי? העזיבה שלו חשובה מאוד לליגה ולברצלונה. הוא ורונאלדו לא היו בפרמיירליג ולכן הליגה הייתה תחרותית. הקבוצות יצמחו. לא שוחחנו איתו ולא יכולנו להחתים אותו"| ברמת ההרכב: ההנחה היא שרודריגו דה פול יערוך בכורה ולואיס סוארס יפתח רק על הספסל שכן הוא ללא כושר משחק. ז'ואאו פליקס ככל הנראה ייעדר.

9. Jefecito Member

בנזמה הוא שחקן מעולה אבל הוא לא כוכב. להיות ''הפנים'' של הליגה לדעתי הוא גם לא יכול.

10. Ever Banega Member

זה לא בדיוק "שינו את דעתם" אלה יותר מסכימים על כך שהוא הישתפר.

לגבי מי הכוכב של הליגה אני לא כל כך יודע לענות כי זה גם לא מעניין. אם הכוונה למי השחקן הכי טוב בליגה אני חושב שאני הולך על אובלאק.

11. Iker Casillas משתמשים של כבוד היכל התהילה

בעזרת השם עד סוף החודש לא תהיה שאלה בכלל מי הפנים של הליגה. אני אופטימי.

12. Raulito Madridista

אמנם באיחור אבל משתף אתכם בתחושותיי: פותחים עונה. כן, זה שוב אני, דור, מגיב לעצמו, זה שאין לו (כמעט) כלום בחיים חוץ מכדורגל. מבחינתי הכדורגל זה כמו אוויר לנשימה ואני בחלט מתרגש לקראת שריקת הפתיחה ומצד שני אני משוכנע שהפעם זה יהיה קצת אחרת: הציפיות ירדו - אין מה לעשות (יודע שצריך קפה לפני המשחקים, אגב, ולמה ב-23:00 בלילה?), רואה את עצמי פחות מתרגז מאיזה בלבול בהגנה שיגרום לאלבס לעלות ל-0:1 או מהנעת כדור חסרת תכלית\ניסיון נואש של בייל\עוד פציעה של הזאר. זה-מה-יש.

אני זוכר את קדם העונה ב-2007, עונת הבכורה של שוסטר, ספגנו חמישייה מאיינדהובן נראה לי, שיחקנו רע מאוד גם בסופרקופה נגד סביליה בברנבאו (פפה היה שיכור), אבל זה לא משנה, פתחנו עם 1:2 בדרבי על אתלטיקו ורצנו לסיבוב ראשון מטורף (כמובן שכעבור שבוע הגיעה המאניטה הבלתי נשכחת נגד ויאריאל). כך שמצד אחד מה שראינו נגד מילאן וריינג’רס זה מה שיהיה ומצד שני אין תרופה טובה יותר מניצחון. לא ממש מחזיק מאנצ’לוטי ומעבר לדיכאון על עזיבת ראמוס הרי שגם נחלשנו בעמדת המאמן - אבל האמת שאני קצת יותר רגוע עם קרלו ומשוכנע שננסה לשחק התקפי והוא לא אידיוט.

הבעייה הכי גדולה היא שזה מרגיש ממש 2015 עם השמות האלה כמו איסקו (ומרסלו שרק פציעה מנעה את מקומו ב-11) ובייל. אני די כועס על המצב אליו הגענו העונה ובכלל. הרבה מאוד כתבות לא רלוונטיות בתקשורת בימים האחרונים (לא שזה מנע ממני לתרגם חלק גדול מהן, אבל).
    הבעייה הכי גדולה היא שלא החלטתי בעצמי מה פחות נורא - ללכת שוב עם הוותיקים כמו בייל והזאר שלא נשאר מהם כלום והתאכזבנו כל כך הרבה - אולי הוולשי ‘יירצה’ לשם שינוי, מסוגל להגביהה או להבקיע בנגיחה, אולי הזאר מלא מוטיבצייה ובריא לשם שינוי - או ויניסיוס המתסכל (כבר לא רק בפעולה האחרונה, אגב) ורודריגו הקצת פרווה. כנראה שעדיף שילוב של השניים, כלומר ‘צעיר ומהיר’ אחד, ופנסיונר בצד שני. הייתי רוצה לראות את פדה ב-11 מייד אם הוא יכול - ולא את איסקו! כבר דיברתי על החשיבות שלו, ועם כל האהבה למיגל גוטיירס הוא יכול לחכות - דויד אלאבה לצד שמאל, בבקשה, משחק ההתקפה הלא קיים שלנו ישתפר.

מניח שיהיה כיף לשחק לעיני קהל, קונה 0:1 משעמם מהברקה של קארים בנזמה כי זה מה שיש לנו. העונה יש לו סיכוי בהעדרו של מסי לזכות בתואר הפיצ’יצ’י לראשונה בקריירה. הוא גם יענוד את סרט הקפטן היום אז בכלל - שיהיה בהצלחה. האללה מדריד. תודה אלוהים, תודה.

13. Raulito Madridista

לא אוהב תגובות מחצית אבל אחרוג ממנהגי, בגדול, לא משנה איך המשחק יסתיים: הלב חזר לפעום מה שנקרא. ולכדורגל: מחצית ראשונה מאופסת שלנו העונה וגם לא אחרונה. קצב של ליגת וותיקים - לא ממש מפתיע. יודע שזו רק ההתחלה והיו לנו הרבה נציגים ביורו וכאלה שלא שיחקו דקה בפרה-טמפורדה. מה שכן, צפיתי הרבה בעיות בשליש האחרון של המגרש אך לטעמי הנעת הכדור שלנו לא טובה בכלל, לא שולטים מספיק באמצע. מבסוט מההרכב שפתח אבל הכדורגל לא טוב. פדה הוא לא פדה בינתיים - לא חורש את הקו, לא מהיר, לא דינמי, נגרר לקצב הכללי. ההרכב אגב מאוד-מאוד-מאוד התקפי. עצם זה שפדה במקום קרוס שברור שהוא פצוע ולא רלוונטי, לוקאס קשר יותר מאשר מגן וגם אלאבה במקום מנדי שהתרגלנו אליו בשנה האחרונה.

בואו ניקח את בייל כדוגמא, ובאמת בלי אנטי. בשידור אמרו שיש לו משחק טוב. אין לי בעייה עם הגישה שלו הפעם, אבל מה זה ‘משחק טוב’? בהשוואה ל-2020 ועונתו האחרונה בלבן - אולי כן. כנ"ל אם משווים לשאר שחקני הכנף שלנו בסגל. אבל מה ראינו ממנו היום? השתחררות אחת לבעיטה, ניסיון אחר עלוב מחוץ לרחבה, כדור חופשי לא מסוכן מרחוק. לא ראיתי בעיטה מסוכנת מרחוק, מהלך בו הוא משיג את המגן בזכות המהירות (שפעם הייתה), הרמה מעולה לרחבה או נגיחה לשער, משחק בנגיעה; והיתר? הזאר מקבל את הכדור רחוק-רחוק-רחוק מהשער ומאוד מסורבל, בנזמה עדיין לא חד.

14. סיונרה Member

כרגע נראה שהולכים לנצח. הכדורגל מאוד דומה לזה של זידאן, נצטרך 4-5 מחזורים לפני שנקפוץ למסקנות כלשהן.

15. Raulito Madridista

https://totalfootball.co.il/uploads/default/original/2X/8/88cac79726153b53ffe8a3aea1e7bca139ac531f.Xxx

"האושר הפשוט"| כדורגל לא רע בכלל במחצית השנייה, גוליאדה בערך (שתי רביעיות בלבד כל העונה שעברה) - אין תלונות. וזה עוד כשלא ראינו כדורגל מהזאר ובייל לדעתי, הם מסוגלים לקצת יותר - הם סיפקו בעיקר מוטיבצייה. אני חושב שהקבוצה הזו צריכה לעוד קצת ביטחון וקצב משחק, הספסל היה נראה טוב על הנייר. אני לא רוצה ולא נכון להפריז בשבחים הרי ברור שכאשר מגיע השער הראשון אז היריבה תפקיר את העורף והכל קל יותר. אני עדיין חושש העונה מהרבה 0:0ים קשים. אבל מבחינתי הוותיקים עדיפים כרגע וכמו שהתחלנו את המירוץ לאליפות - בנזמה התחיל את המירוץ לפיצ’יצ’י. הייתי רוצה לראות את פדה עושה 2-3 פריצות כאלה בכל משחק. כמו ילד בשכונה שהחליט “עכשיו האמיתי”.

שתי נקודות נוספות:
    אני בהחלט חושב שאחרי 90 דקות נסגר כבר הדיון. דויד אלאבה מגן שמאלי וורלד קלאס לכל דבר כפי שידענו. משחק עם הרבה מוטיבצייה ותשוקה ולוחץ גבוה. מהיר, שקט, לא רע בהגנה למרות שלא ממש עמדנו טוב טקטית. אין ולא יהיה כמו מרסלו אבל אנחנו צריכים את אלאבה בצד שמאל והוא יתרום כמעט כמוהו בימים היפים. מנדי עם שפשוף ואימון כן יכול להתאים לבלם.

ואם כבר הגנה, אני בטח לא אכנס במיליטאו על השגיאה שלו ואני אוהב שהוא לוקח ללב את הטעויות האלה. אבל בלי קשר בכלל ראיתם מי הצ’יף והבוס של ההגנה - קוראים לו נאצ’ו. פארטידזו. כמה כדורים הוא חסם עם הגוף? לחץ גבוה וניצח בכל המאבקים נדמה לי חוץ מאחד. השחקן הכי מרגש בסגל כבר אמרתי ואיזה כיף לראות אותו כובש, זה בונוס ענק עבורו, למדרידיסטה הענק הזה. לא מוותר עליו, הוא באנקר אצלי. אומרים שתמונה שווה אלף מילים. אז הנה התמצות של כמה נאצ’ו גדול. הלב והנשמה, התשוקה והמוטיבצייה, האמונה שהוא מסוגל לכבוש. הבוס שלנו בהגנה שגם התכבד בשער מרגש, עד טיפת הזיעה האחרונה. תמיד יאמין וירוץ יותר מזה שמולו.