מחזור הפתיחה: רוסיה דורסת את צ'כיה

הנושא בפורום 'פורום יורו 2012' פורסם ע"י cazzo, ‏7/6/12.

1. cazzo Il Capocuoco

http://e0.365dm.com/12/06/660x350/Warsaw-National-Stadium-Euro-2012-Stadium_2777049.Xxx

באצטדיון הלאומי של הרפובליקה הפולנית שנחנך לא מכבר, טקס הפתיחה של אליפות אירופה לאומות בכדורגל יחל ב-18:40 ולאחריו תבוא המשרוקית של קרלוס ולאסקו קארבאיו, השופט הספרדי שיתכבד בלפתוח את הטורניר. כמה מילים על מה שנראה לפני שריקת הפתיחה באצטדיון החדש של ורשה הבירה - את הטקס תיכנן והפיק אמנותית, מרקו באליץ', שיש לו כבר נסיון בכל מיני טקסי פתיחה בתחום הספורטיבי, כמו זה שנערך במשחקי החורף של טורינו (2006), חניכת האצטדיון של יובנטוס (2011) והאצטדיון של שחטאר דונצק (2009). ברבע השעה הקצרה שהוקצה, המופע הזריז ינסה להדגיש את השילוב בין המורשת והחידוש כדי לציין את הפעם הראשונה בה מזרח אירופה מארחת את הטורניר היוקרתי מאז שהוא קיים, מאז 1960. נגלה עוד סוד ונציין שאדם גיורגי (כדורגלן אולמות לשעבר), פסתרן צעיר ומצליח מהונגריה, ינגן קטע קצר של המלחין פרדריק שופן. בטקס ישתתפו יותר מ-800 מתנדבים מעשרות מדינות. למרות הנבחרות הכי לא אטרקטיביות, המארחת הפולנית והאלופה מלפני 8 שנים, צפויים עשרות מיליונים בני אדם היבשת והעולם לצפות במשחק.

http://img.uefa.com/imgml/flags/50x50/POL.Xxx פולין - יוון http://img.uefa.com/imgml/flags/50x50/GRE.Xxx

שישי, 19:00; האצטדיון הלאומי, ורשה (פולין)
    שופט: קרלוס ולאסקו קארבאיו (ספרד)

האומה הפולנית מתרגשת ולא יכולה לחכות כבר לשריקת הפתיחה, ולרגע בו הנבחרת האדומה-לבנה שלהם תארח את המשחק הראשון. כבר חצי עשור מתכוננים בפולין לרגע הזה, והנה לא חסר עוד הרבה זמן לחכות. בכל זאת, אין המון ציפיות גדולות מהנבחרת של פראנצ'ישק סמודה שערכה בעיקר משחקי ידידות מאז אותו משחק נגד סלובקיה במוקדמות המונדיאל. גם ההופעה האחרונה של הנבחרת באוסטריה איכזבה כמה פולנים אופטימים. מצד שני, גם אם משחקי הידידות לא היו מרשימים במיוחד, יש כמה סיבות לאופטימים הצעירים ולמבוגרים יותר שחזו בנבחרת הגדולה של שנות השבעים והשמונים. היריבות של פולין לא מפחידות במיוחד והיציעים המלאים באוהדים אמורים לתת דחיפה לנבחרת ולכמה שחקנים שמהם יש יותר ציפיות. מהשוער המבטיח של ארסנל (עם השם שרוב אוכלוסיית העולם לא יכולה לבטא היטב), שצ'נסני, עד החלוץ הבכיר, שתרם רבות להישגים האחרונים של בורוסיה דורטמונד, לבנדובסקי. מאלופת הבונדסליגה ישנם גם את פישצ'ק, המגן עם הנטיות ההתקפיות, והקשר המוכשר, "קובה" בלשצ'יקובסקי. "תהיו בטוחים שנחישות לא חסרה לנו, אנחנו נלחם ונתן את כל כולנו כדי לשפר את האי-הישגים של פולין בשנים האחרונות. אפשר לקשקש על כל מיני נושאים, אבל מחר עלינו להראות מה באמת יש לנו שם בתחתונים. אנחנו יכולים להגיד שללא ספק, זהו המשחק של חיינו", אמר "קובה" במסיבת עיתונאים. לצידו, המאמן הלאומי, סמודה אמר שהוא מאמין כי פולין שלו שייכת למאה העשרים ואחת, וקבוצה עם עתיד שמשחקת היטב יכולה להשתפר. האופטימיות (בטח עם הניצחונות על אנדורה, סלובקיה ולטביה) אומרת ניצחון על יוון ודרך לכיוון רבע הגמר.

הרכב משוער: וויצ'ך תומאש שצ'נסני ; וקאש פישצ'ק, מארצ'ין ושילבסקי, דמיאן פרקיס, סבסטיאן בוניש; רפאוו מורבסקי, בוגוסוואב אאוגניוש פולנסקי; יאקוב בלשצ'יקובסקי, לודוביק אוברניאק, מאצ'יי ריבוס; רוברט לבאנדובסקי.

http://www.przegladsportowy.pl/m/Repozytorium.Podglad.aspx/-496/-496/przegladsportowy/1339059439941.Xxx
    יש לו ביצים? "קובה" בפעם האחרונה מול יוון, זה נגמר 0-0.

"מאז אותו מבצע שביצע אוטו רהאגל, אפשר למנות את חאלקיאס, קאצוראניס וקאראגוניס. לא נותר הרבה, ולי יש פילוסופית משחק שונה. לא בטוח אם אפשר לשכפל את ההישג ההוא, אך אני מכיר את הנבחרת שלי ויודע את איכויותיה. בכל אופן, אני החלפתי אותו רק לפני שנתיים ודברים השתנו גם בזמנו". האמת היא שפרננדו סנטוש, המאמן הפורטוגזי של הנבחרת ההלנית לא מפתיע את העיתונאים בפגישה האחרונה לקראת משחק הפתיחה נגד פולין. קאראגוניס מאמין ונשמע פחות זהיר ממאמנו: "כל משחק ראשון הוא קשה, אבל אנו רוצים לנצח כמובן. עדיף לא לפשל בבכורה. אני מאוד גאה עדיין להשתתף בתחרות שזכיתי בה בעבר. הייתי כמובן מעדיף לשחק באתונה עם שבעים אלף צופים מאחורינו ולא כמה אלפים בודדים. רק אגיד שגם לפני 8 שנים שיחקנו את המשחק הראשון נגד המארחת ועשינו דברים לא צפויים". המצב של יוון לא אידיאלי, בטח לא באווירה הפוליטית הנוכחית, ובטח לא בקשר לסגל ולמשחקים האחרונים (בקושי ניצחה את ארמניה ועם סלובניה סיימה בתיקו 1-1). ואסיליס טורוסידיס נפצע נגד סלובניה, אבל המגן אולי ישחק. גם סוטיריס ניניס לא במצב פיזיולוגי מעולה, וסביר להניח שיהיה כשיר לקראת המשחק נגד פולין.

הרכב משוער: קונסטנטינוס חלקיאס; סוקרטיס פאפאסטאת'ופולוס, קיריאקוס פאפאדופולוס, אברהם פאפאדופולוס, חוסה אולבאס; קוסטאס קצוראניס, יאניס מניאטיס, יורגוס קראגוניס; דימיטריס סלפינגידיס, ת'אופאניס גקאס, יורגוס סמאראס.

http://www.neakriti.gr/temp/CACHE_600X400_1_943185.Xxx
    למרות הקשיים, צפויים להיות כ-5000 יוונים ביציעים.

http://img.uefa.com/imgml/flags/50x50/RUS.Xxx רוסיה - צ'כיה http://img.uefa.com/imgml/flags/50x50/CZE.Xxx

שישי, 21:45; האצטדיון העירוני, ורוצלאב (פולין)
    שופט: הווארד ווב (אנגליה)

16 שנים חלפו מאז נאבקה רוסיה עם צ'כיה במסגרת בינלאומית; אז, ביורו 1996, מדובר היה במשחק שערכו נרשם למען הפרוטוקול בלבד, אולם, כעת, סביר להניח שהמפגש הקרב מול הצ'כים מואר בגוון שונה לחלוטין מבחינת הרוסים. החניכים של דיק אדבוקאט יעלו על כר הדשא באצטדיון ורוצלאב כששק ציפיות כבד במיוחד מונח על כתפיהם: אחרי הכל, גם עכברי היורו בוודאי לא יצליחו להיזכר מתי הזדמנה לנבחרת הגרלה כה נוחה בשלב הבתים. אף על פי כן, אין הדבר מעיד על כך שרוסיה תפרק את כל יריבותיה בקלילות. אדרבא, סביר להניח שהיא אף תתקל בקשיים בלתי מבוטלים במשימה ותסתפק בנצחונות מינמליים, וזאת הודות לפילוסופיית המשחק ההגנתית בה דוגל מאמנה. לאחר קריאת המשפט האחרון, עושה רושם שלא תופעו לשמוע כי אדבוקאט מתכנן לפתוח עם שלושה קשרים דפנסיביים, כאשר איגור דניסוב יתופקד בתור "המבוגר האחראי" ואילו קונסטנטין זיריאנוב ורומאן שירוקוב (שכבש פעמיים במשחק ההכנה האחרון של הרוסים, אשר הסתיים בנצחון מוחץ על איטליה) "ישרפו שטחים" בשני צדי המגרש, על מנת לעזור לארשאבין ולקרז'אקוב במלאכת ההתקפה.

הרכב משוער: איגור אקינפייב (ויאצ'סלאב מלאפייב); אלכסנדר אניוקוב, סרגיי איגנאשביץ', אלכסיי ברזוצקי, יורי ז'ירקוב; איגור דניסוב, רומאן שירוקוב, קונסטנטין זיריאנוב, אלאן דזאגוייב, אנדריי ארשאבין; אלכסנדר קרז'אקוב

http://cdn.caughtoffside.com/wp-content/uploads/2012/06/Arshavin-Russia-Italy.Xxx
    ארשאבין הצליח להתל בהגנה האיטלקית בשבת האחרונה. האם הוא יעשה זאת גם ברגע החשוב באמת?

אם לאותו משחק ביורו 96' התייצבו שחקני רוסיה כשמחשבותיהם כבר נודדות אל עבר המיטה בביתם החם, הרי שעבור הצ'כים, הוא נתפס כקרב של "להיות או לחדול"; הקבוצה המופלאה ההיא, שהגיעה עד לגמר היורו המדובר, הסתבכה כהוגן באצטדיון אנפילד ונזקקה לשער מאוחר של שמיצר כדי להדיח את איטליה ולהעפיל לשלב הבא. אם אתם שואלים את עצמכם לפשר הפטפוטים המרובים על העבר, דעו לכם שאני עושה זאת משום שצ'כיה הנוכחית פשוט אינה ראויה לאזכור. החבורה של מיכל בילק סובלת מבעיות רבות: החל מסגל בוסרי המורכב, ברובו, משחקנים אלמוניים למדי, דרך חוסר איזון משווע בין העמדות השונות וכלה בתוצאות בינוניות במשחקי ההכנה (כולל הפסד ביתי משפיל להונגריה), אשר בוודאי לא רוממו את רוחם של השחקנים. ובכל זאת, אין לפסול את אפשרות העפלתה של צ'כיה לרבע הגמר על הסף - וכדי לחזק סברה זו, יצטרכו "האריות" להגן היטב על שערם מפני הדוב הרוסי הרעב. בהנחה שבילק יסמן לעצמו את המטרה האמורה לעיל, ופטר צ'ך (אולי השם היחיד בנבחרת אשר משתייך לרמות הגבוהות באמת) ידבוק בכושר הנפלא שהפגין בסיומה של עונת המועדונים, לא מן הנמנע שהצ'כים יחוללו סנסציה של ממש.

הרכב משוער: פטר צ'ך; תאודור גברה-סלאסי, תומאש סיבוק, מיחאל קאדלץ, פראנטישק ראיטורל; יארוסלב פלאשיל, פטר ייראצ'ק, יאן רזק, תומאש רוזיצקי, ואצלב פילאז'; מילאן בארוש (תומאש פקהארט).

http://www3.pictures.gi.zimbio.com/Petr+Cech+Nihat+Kahveci+Best+EURO+2008+Day+8MRKPIwEEE4l.Xxx
    כדי שנבחרתו תוכל להשלים סנסציה, יהיה עליו להפגין עירנות מתמדת ויכולת שיא בין הקורות. פטר צ'ך

תודות לתומר (Captain_Canada) שעזר

נערך לאחרונה ב: ‏7/6/12
  2. c_web Member

תודה על הסיקור.
    תשמעו אני עדיין לא החלטתי מה הולך לקרות במשחק של פולין ויוון.
    יוון לא הפסידה משחק רשמי משהו כמו שנתיים אם אני לא טועה. שתי הקבוצות פחות או יותר שוות ברמתן לדעתי אבל כאן נכנס יתרון הביתיות, השאלה אם זה באמת יביא יתרון לפולין או אולי ילחיץ אותה? יש ציפיות מהמשחק הראשון (במיוחד הראשון) ויכול להיות ששחקנים ילחצו ויקחו את זה למקום לא נכון.

3. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

עם המון התרגשות וציפייה (לפחות מבחינתי) סוף סוף מגיע יורו 2012, לא משנה איזה משחקים יהיו אני לא מתכוון שום משחק וגם מחר משש אני אהיה מרותק לטלויזיה..

למרות שמשחקי מחר על הנייר לא ממש "מרשימים" אני חושב שאנחנו יכולים לראות אחלה משחקים, במיוחד המשחק השני בו רוסיה וצ'כיה שהן נבחרות שוות לדעתי יש להם כלים התקפיים טובים ואני מאמין שנראה משחק מהנה.

ממשחקים של יוון אני בעיקר נהנה מהקהל, מהכדורגל קצת פחות אבל מחר עם יתרון הביתיות אני חושב שפולין לא תפסיד במשחק הפתיחה

4. ראיין אדלי Member

מחר זה מתחיל!

האמת שאני חושב שיוון תוכל להפתיע ולעלות לשלב רבע הגמר מהמקום השני.
    היא יותר טובה מצ'כיה ולדעתי תנצח גם את פולין, מה שגם לא חסרים ביוון שחקנים טובים ומנוסים והאוהדים הנפלאים שלהם רק יוסיפו [או שאני פשוט לא אובייקטיבי בגרוש http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/rolleyes.Xxx ]
    הביתיות לא תעזור לפולין, שלדעתי תעוף מהיורו מוקדם מהצפוי. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wave.Xxx

5. Gianluigi Buffon Campione d'Italia

אני מקווה לטובת הכדורגל שזה לא יקרה.
    העולם לא בנוי ליוון פעם נוספת, חלאס..

מקווה שערב המשחקים מחר יהיה טוב למרות שלכאורה הנבחרות 'לא גדולות'.
    אולי דווקא עובדה זו תהיה מרעננת ותניב כדורגל התקפי וטוב (בעצם יש את יוון, על מי אני עובד...).
    מעניין יהיה לראות איך הביתיות של פולין תבוא לידי ביטוי..

יכול להיות חם ומגניב.
    יאללה יורו! :aaa021:

כמו שנאמר - בשביל נשים זה שם של מטבע בשביל גברים זה חודש מהסרטים קדימה יורו 2012! http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏8/6/12
  6. Ralph-Lauren 1909 היכל התהילה

פולין לדעתי היא בעלת הפוטנציאל להיות המפתיעה של הטורניר עם חלוץ מצויין לבנדובסקי ולצידו שלל קשרים ומגנים עם כישרון כמו קובה שיהווה כברומטר של הקישור. ליוון אין הרבה מה להציע בכל עמדה על המגרש כמו שיש לפולין וזה ההבדל המשמעותי בין שתי הנבחרות הללו שיפתחו את היורו במשחק שעל הנייר כתוב כאפרורי אך אני בטוח שהמשחק יניב את פירותיו. תודה על הסיקורים.

7. Raulito Madridista

בשעה טובה היורו היום יוצא לדרך, רק חבל שאין אף נבחרת אטרקטיבית באמת.
    המשחק הראשון מבחינתי הוא אחד קלאסי לזפזופ. מכיר בידיוק שניים וחצי שחקנים בשתי הנבחרות והאמת שהן ממש לא מעניינות. במשחק הספציפי הזה אהיה בעד פולין בגלל לבנדובסקי שהוא שחקן מצויין והשלושער שלו מול באיירן בגמר הגביע עוד טרי בראש. גם אם יוון זזה בסנטימטר משיטת האנטי-כדורגל שלה אני עדיין לא אוהב את הנבחרת הזו, בכלל לא.

בתור אחד שאוהב את הגדולות המשחק השני מוגדר כ'חצי-כוח' אבל צפוי להיות מעניין. מבחינתי, ולא רק, מפגש בין שתי הפייבוריטיות של הבית האלה, נבחרות שנהנו מהגרלה נוחה. משחקות אטרקטיבי בעיקרון ואולי נקבל כמה גולים.
    במוקד: שני השחקנים של ארסנל בשנה האחרונה - תומאס רוזיצ'קי ואנדריי ארשבין. כשהם חד-משמעית השחקנים הטובים ביותר כל אחד בנבחרתו - הייתי רוצה לראות אותם לוקחים על עצמם. לאורך עונה שלמה אולי אין להם את האופי להציג עליונות, אבל חודש אחד טוב תנו, ראבאק. רוזיצקי העונה עוד הציג כדורגל אבל הפציעות לפניכן 'מחקו' אותו, הוא הגיע לארסנל כתקווה גדולה אחרי מונדיאל 2006 למרות שצ'כיה עפה בבתים וקשה להגיד שהוא עמד במשימה. גם ארשבין, גם אם היה דומיננטי - לא נתן באמת כמו שציפו, גם אם כבש רביעייה באנפילד. אלכסנדר קרז'אקוב...וואה, פעם שחקן סביליה, פעם פוטנציאל גדול. נראה לי המשחק יילך קצת לכיוון רוסיה למרות שפטר צ'ך בשער זה באנקר.

8. cazzo Il Capocuoco

אצל פולין אני מזהה חולשת יתר (או חוסר ניסיון נקרא לזה) באגף השמאלי עם בונייש וריבוס, שם יוון לפי דעתי תוכל אולי במקרה של משחק רע שלהם לנצל ולתקוף. לכן לפולנים תהיה נטייה לתקוף מצד ימין, עם פישצ'ק וקובה שכבר מכירים אחד את השני. נראה כבר...

9. Captain Canada משתמשים של כבוד היכל התהילה

אמנם, בהחלט נראה כי נקודת התורפה בהגנה הפולנית מצויה באגף השמאלי, אך קשה לי להאמין שהיוונים ישכילו לנצל זאת כהלכה; על פי ההרכבים המשוערים, עושה רושם שסוקראטיס יאייש את הצד הימני של העורף, ומהיכרותי הענפה עם השחקן, בתור אוהד ברמן, אוכל לספר כי יש לו ליקויים מהותיים בכל הקשור לתרומה ההתקפית. החסרון הזה מובן למדי, בהתחשב בעובדה שהוא עשה את צעדיו הראשונים בכדורגל כבלם - אך השאלה שצריכה להישאל היא מדוע סנטוס אינו מציב מגן ימני טבעי בעמדה הזו (פצאצוגלו מאולימפיאקוס יכול להוות אופציה טובה לתפקיד, לטעמי).

10. Leoforos Member

התבלבלת בין פאצאזוגלו ששיחק בעבר באולימפיאקוס לבין המגן הימני טורוסידיס. אם אתה אוהד ברמן אז הבלבול מובן כי אותו פאצאזוגלו כבר שער אדיר במשקוף פנימי מול ברמן בניצחון של אולימפיאקוס 3-1 בליגת האלופות בעונת 2006-7 אם אני לא טועה.אז שמו אולי נחרט בזכרונך.

טורוסידיס לסוחב פציעה קלה אבל אמור להיות כשיר, אם הוא לא כשיר אז זוהי הסיבה היחידה שבגללה סוקרטיס יפתח מימין.

סנטוס יעשה טעות קשה אם יפתח עם הצמד קראגוניס קאצוראניס, בגילאים 35 33 בהתאמה מול הפולנים שישחקו בטירוף זה פשוט לא יעבוד.

ואני מזועזע מהאפשרות שסלפינגידיס יועדף על ניניס או פטפאצ'ידיס.

11. Captain Canada משתמשים של כבוד היכל התהילה

למען האמת, אכן התכוונתי לפצאצוגלו (ואני גם זוכר את השער האדיר שהוא הבקיע במפגש המדובר), אבל היות שאינני בקיא ברזי הכדורגל היווני - חשבתי שהוא עדיין משחק בשורות האדומים. בכל אופן, האם הוא אינו מסוגל לאייש את עמדת המגן הימני? אם זכרוני אינו מטעה אותי שנית, הרי שצפיתי בפצאצוגלו מתופקד שם בהתמודדויות של יוון מול ישראל במוקדמות מונדיאל 2010, והוא עשה עבודתו נאמנה.

12. לירן מנהל כללי מנהל כללי

הנה זה בא... למרות יום חלש על הנייר, אין ספק שכל משחק ביורו/מונדיאל עושה לי את זה, מצפה ומחכה למשחקים.

על פניו פולין פייבוריטית במשחק היום, הבייתיות אמורה לעזור, פולין נבחרת לא רעה בכלל, כמו שכולם אומרים- נושא דורטמונד צריך לעזור ולקדם את הפולנים, עיניי הרוב, גם שלי, נשואות ללבאנדובסקי, שנמצא אחרי עונה יוצאת מן הכלל, חלוץ נהדר, סקורר, אין ספק שיש הרבה תקוות מהשחקן הזה שיהיה חלק מהצלחה פולנית. הערב לא יהיה להם פשוט, יוון תמיד יכולה ויודעת לסגור שצריך, היא אוהבת לבוא כאנדרדוג, פולין אולי מוכשרת יותר, אבל יוון קבוצה לוחמנית שתחפש, אני מניח, לסגור ולעקוץ. היוונים יודעים שהם ממש לא נחותים בצורה משמעותית, אין מהם ציפיות אבל זאת לא תהיה הפתעה מרעישה אם נראה את היוונים גורמים לפולנים לבכות הערב.

בקשר למשחק השני, הרוסים מאוד מוכשרים, על הנייר עדיפים על הצ'כים, יחפשו לפתוח את הטורניר חזק ולהשיג 3 נקודות חשובות. אני צופה משחק של התקפה רוסית מול ההגנה הצ'כית, כך אני מניח שהוא יוכרע, אם הצ'כים יראו הרבה ביטחון, וייתקפו הרבה באופן ייזום, אני די אופתע מכך.

13. Leoforos Member

חחח רק שלא יהפוך לדיון חריסטוס פאצאזוגלו, שהוא קשר אחורי שאכן משחק לפעמים כמגן ימני כיום בגיל 33 הוא משחק בפאס יאנינה הקטנה בתחתי הליגה היוונית, כבר שנתיים שהוא בכלל לא רלוונטי לנבחרת. וד"א מול ישראל שיחק גיורקאס סייטרידיס שנתן יורו ענק ב2004.

עוד 3 שעות!

14. Mellow29 Kopite

תודה רבה על הסיקור! סוף סוף הטורניר הזה כאן, אני מקווה שיתעלה לרמת כדורגל גבוהה כמצופה ממנו.

לגבי בית א' ההרגשה שלי היא שפולין ורוסיה יעשו היום צעד משמעותי קדימה ובסופו של דבר גם יעפילו. הפולנים אמורים להנות מיתרון הביתיות והרוסים הרבה יותר איכותיים. נצחון כאן וחצי מהעבודה נעשתה בדרך להעפלה לשלבים הבאים.

15. שער 7 Member

זוכרים מה קרה כשיוון פגשה את המארחת במשחק הפתיחה של הטורניר?
    נא לקחת את היוונים ברצינות. פולין לחוצה מדי והייתה צריכה להוציא קיטור על אנדורה כדי להראות
    שהיא מוכנה. תיקו ומעלה ליוונים, ולו רק בגלל הניסיון.
    במשחק השני אני מצפה מרוסיה לנצח, לא בגדול, כי פטר צ'ך עומד מנגד, אבל היא תנצח. אין כאן שאלה.

והוא היה בנוי ב- 2004?