מחזור שלישי בספרד: הפרמיירה של קומאן, גם סביליה ואתלטיקו כאן

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏25/9/20.

1. Jefecito Member

אפשר להגיד כבר שיש השפעה לקומאן. אוהב מאוד שתלויים פחות במסי, קוטיניו בהופעות נהדרות
    פאטי כישרון אדיר אדיר אדיר.

2. Iker Casillas משתמשים של כבוד היכל התהילה

@סמואל אטו,

שואל בשיא הרצינות, מה יצטרך לקרות עוד כדי שתשתכנע שפאטי כבר עכשיו קיצוני שמאלי ברמה הדרושה להרכב של בארסה בזכות עצמו, כלומר לא רק מכורח הנסיבות? שחקן ענק בלי קשר למה שהוא יכול להיות בעתיד. השחקן הכי טוב כרגע מבין ילידי המאה ה-21 יחד עם סאנצ'ו והולאנד.

המערך החדש של ברצלונה מעניין מאוד וקומאן צריך לקבל על זה קרדיט, אבל אני עדיין תוהה אם זה נכון לשחק עם מסי כחלוץ חצי מזויף חצי אמיתי. קודם כל, גריזמן תכל'ס לא היה קיים גם היום באגף, לא הרגיש שהיה שום שינוי כשהוחלף אחרי האדום של לנגלה. מנגד, אין ספק שהמיקום הגבוה של מסי מאפשר לקוטיניו לשחק כ-10 איפה שהוא מרגיש הכי טוב, לקחת חלק מרכזי בניהול המשחק ולהוריד קצת מהמונופול שהיה למסי בפן הזה בשנים האחרונות. מצד שלישי, מסי הצליח לשרוד כמה שנים שבהן הוא משחק כל דקה אפשרית כשהוא הולך על המגרש מאחור בעמדה שלא מחייבת אותו לרוץ ספרינטים רבים. אני לא יודע אם בשלב הזה נכון עבורו להיות השחקן שלוחץ מקדימה על הבלמים והשוער ושובר קווי נבדל עם תנועות עומק לרחבה, גם אם הוא יסכים לנוח מדי פעם זה ישחוק אותו בעונה כ"כ עמוסה. יכול להיות שעדיף שגריזמן יהיה החלוץ הזה מאשר מסי. גם מרגיש לי שאם מסי כן ינסה להיות יותר '9' מזויף מאמיתי זה יפגע בקוטיניו.

שמעתי שקומאן אמר שהוא ישמח שיהיה לו חלוץ 9 אמיתי (שהוא לא ברייטווייט) לעמדה הזו ולכן ההתעניינות בממפיס (שהוא גם לא איזה לבאנדובסקי בתכונות שלו אבל אולי יותר 9 ממסי וגריזמן), כנראה אבל שזה לא ייצא לפועל העונה.

נערך לאחרונה ב: ‏2/10/20
  3. סמואל אטו Member

זה לא עניין של לשכנע, אני לא רוצה להפיל על ילד בן 17 אחריות כל-כך גדולה.
    אם הוא יצליח לפתוח בהרכב ברוב המשחקים ולהמשיך לשחק טוב ולכבוש זו תהיה עונה בקנה מידה היסטורית. כמה שחקנים עשו דבר כזה ברמה הזו? אפילו לא מסי ורונאלדו.
    בסוף הלחץ המנטלי והפיזי יתפוס אותו, אולי הוא יפסיק להשתפר ולפתח את המשחק שלו, אולי הוא יפצע בגלל העומס. לשחקן עם עתיד של 15+ שנים בכדורגל אין מה למהר, והקבוצה צריכה לשמור עליו כדי שהוא יגיע בגיל 22-23 לשיא שיסחוב אותו עד הסוף.

הטענות שלך לגבי מסי לתפקידו הם נכונות לחלוטין. מבחינה התקפית אני מאמין שאנחנו נראה הרבה יותר מצבים בהם מסי וקוטיניו משחקים נמוך וקרוב אחד לשני וזה יהיה לרעתם. שתי הקיצוניים יצטרכו להיות מאוד ישירים וחכמים עם התנועה שלהם כדי לפצות על זה, ועדיין זה אולי לא יספיק.
    היום לכל הפחות מסי וקוטיניו נראו טוב ביחד.

גריזמן אולי יתאים לעמדה הקדמית, אבל לא מסי ולא קוטיניו יכולים להחליף אותו באגף ימין בלי להוציא את הקבוצה שוב מאיזון.
    העבודה של גריזמן באגף ימין חשובה מאוד ליציבות ההגנתית שמקלה על מסי וקוטיניו.

מצחיק שקומאן רוצה '9', אבל מתעניין בממפיס שהגיע לשיאו בעיקר כמשהו שקרוב ל-'9 מזויף'. בכל אופן, גם בארסה תגיע למשחקים הקשים האלה שמישהו שיודע לחיות ברחבה ולשחק עם הגב לשער יהיה נחוץ.

4. Raulito Madridista

לא בושה להגיד "טעיתי". זה ששחקן מקבל את חולצת ההרכב זו לא תוכנית ביטוח ובטח לא בקבוצות כאלה כי עדיין יש שמות גדולים כמו גריזמן או דמבלה שייקבל צ'אנס במוקדם או במאוחר אם לא ייפצע. פאטי לוהט, הוא צריך לפתוח. שילוב של מהירות ודריבל של שחקן כנף וסיומת של חלוץ וברצלונה הרוויחה אולי כוכב לעשור. הרבה דברים יכולים להשתבש בדרך אבל צריך לחשוב כאן ועכשיו. תמיד יש את מסי, יש ציפיות מקוטיניו. הוא לא יפתח בכל משחק בכל מקרה. בארסה לא ספגה בשני משחקי הפתיחה על אף יריבות לא רעות והיא שברה מנחוס גדול בבלאידוס. לא צריך לשחק את הכדורגל של פפ או שיהיו מפלצות בהתקפה כמו ה-M-S-N כדי לזכות באליפות ספרד בשנים האחרונות. פתיחה מעולה של בארסה ומעניין מה התכנון לגבי פיאניץ'.

5. סמואל אטו Member

אני מבין שיש לך זקפה מההודעות שלי.
    נחמד.

6. Jefecito Member

יותר מעניין מה יהיה עם הרוטציות של מסי. מסי נמצא בעומס וגם ישחק בנבחרת בפגרה הקרובה. קומאן יצטרך למצוא לו משחקים שינוח אחרת באמצע העונה הוא יקרוס.

7. zivmay Member

ובינתיים מעדיפים להפטר מדמבלה במקום גריזמן, תודות לההנהלה.​

8. סמואל אטו Member

צריך להיפטר משניהם.
    דמבלה עם חוזה לעוד שנתיים בלבד, בין המרוויחים הבולטים של הקבוצה בלי לתת תמורה חזרה, עם לא מעט שחקנים מוכשרים על העמדה שבה הוא משחק וסיכויים נמוכים למימוש הפוטנציאל שלו או המחיר ששולם עליו.
    אם יתן עונה לא טובה - ביזבזת שכר עורך כספי.
    אם יתן עונה טובה - יחזיק אותך בביצים במו"מ להארכת חוזה.

אתמול בערב הוא אפילו נספר מאחורי פדרי וטרינקאו.

9. zivmay Member

פדרי אולי יכול לשחק כקיצוני, אבל שנה שעברה הוא שיחק יותר במרכז. נשארנו עם טרינקאו שהוא יותר ימין. דמבלה צריך את המאמן הנכון, יש לו כישרון ענק ומהירות שוברת שיוויון, לפחות שיקבל עוד הזדמנות תחת קומאן. אני בטוח שההחלטה מלמעלה, כמו כמעט כל החלטה בשנים האחרונות.

ד"א מי מחליף את קוטיניו במערך החדש? אפשר תמיד לחלטר עם מסי או לפתוח עם שלישייה הגנתית, אבל למה לא להכניס את ריקי לפעמים?

10. סמואל אטו Member

זה לא מדויק לגבי פדרי.
    האיכויות שלו הן של שחקן פנים, אבל מפות החום שלו מלאס פלמאס מראות שהוא שיחק באגפים. די דומה לאינייסטה בתחילת הקריירה.
    לדעתי את רוב הדקות שלו העונה הוא יראה באגפים.

אין ספק שדמבלה פוטנציאל ענק, אבל בארסה בברוך איתו מכל הבחינות.
    בקצב ההתקדמות שלו זה לא הדבר הכי נוראי למכור אותו ולהמר על מישהו עם אופי קצת יותר רציני.

נ.ב.
    מפת פעולות של פדרי מעונה שעברה.

https://i0.wp.com/statsbomb.com/wp-content/uploads/2020/07/IQTactics_Events_Pedri_Las-Palmas__2019_2020-1.Xxx?resize=1024%2C907&ssl=1

נערך לאחרונה ב: ‏2/10/20
  11. riquelme1 Member

לא יודע על מה אתה מדבר, איי סטה בתקופת רייקארד, ועוד לפני בתקופת אנטיץ התחיל כקשר אמצע

הוא ופדרי סוג שונה של שחקן

12. סמואל אטו Member

אינייסטה התחיל כקיצוני אצל רייקארד.
    חילוף קבוע דקה 60 במקום לודוביק ג'יולי.

13. riquelme1 Member

זיכרונך מכה בך. איינסטה לרוב שיחק בקישור באמצע.

14. סמואל אטו Member

Frank Rijkaard adds: "I played him as a false winger, central midfielder, deep midfielder and just behind the striker and he was always excellent."

15. Ever Banega Member

אני מודה שאף פעם לא אהבתי את הרעיון של קוטיניו בקישור, בטח לא ב 4-3-3. אבל במערך של שני קשרים אחוריים כמספר 10 אולי זה כן יכול לעבוד. בליברפול יותר אהבתי אותו כווינגר.

מסי איבד המון כדורים וגם היה חסר לפעמים בהתקפה, אני לא בטוח עד כמה זה עוזר לבארסה שהוא יורד ומשתתף הרבה בהנעת הכדור.

לגבי דה יונג יש לי שאלה אליכם, רק לי זה מרגיש שכל פעם שהוא עם הכדור הוא עושה כמה נגיעות מיותרות ושם את עצמו במצב מסובך?