מחזור 1 בליגת העל: 1-2 מפתיע למכבי פ"ת על מכבי ת"א

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Raulito, ‏28/8/20.

1. Raulito Madridista

חיכינו וחיכינו והנה זה בא: הרבה דברים אפשר להגיד בגנותו של הכדורגל שלנו, אבל אין כמו ליגת העל. עונת 2020/21 תצא מחר לדרך אחרי פגרה קצרה מהרגיל, בה השתפשפו קצת בגביע הטוטו, אלוף האלופים ואפילו החלו המשחקים באירופה. אנחנו נחשוב חיובי ונצא לדרך עם הבשורה שקיבלנו - ישנה אפשרות שאחרי חגי תשרי תתאפשר כניסה חלקית של קהל למגרשים.
    כמה אנחנו מתגעגעים לקהל - לטירוף של אוהדי בית"ר ירושלים, למספרים של מכבי ת"א, לנאמנות של הקהל של הפועל ת"א וגם ליצירתיות של מכבי חיפה [הפגינו בגנותו של יענקלה].

https://scontent.fhfa2-2.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/118408276_3227097707345335_3210893639036497050_n.Xxx?_nc_cat=106&_nc_sid=dd9801&_nc_ohc=gDyI9unXrEMAX9Regjw&_nc_ht=scontent.fhfa2-2.fna&oh=a0eee48530c114231a826142642b4bba&oe=5F6E6C7D

רבים קוראים לעונה הזו עונת מבחן - אין תפאורה שתסתיר את החולשה, הקבוצות קיצצו ושחקנים טובים נטשו, ההכנות היו בעצלתיים, העניין דעך, ומצד שני יש אינסוף סיפורים : שתי עולות מרתקות וחזקות כמו מכבי פ"ת ובני סכנין שלא יהיו בשר תותחים, איביץ' כבר לא כאן אבל מחליפו בינתיים מחייך תרתי משמע והצליח יחסית באירופה, אצילי ומיכה שוחררו ממכבי ת"א וברק בכר יקווה להביא את הווינריות שלו למכבי חיפה. מאור בוזגלו ללא קבוצה ובלי 'הלו יעקב' ואסי הוא השולט במשפחה. וכמובן, זעזוע בבית"ר ירושלים.

מחזור הפתיחה לא כולל איזה משחק שיא (בניגוד לבית"ר ירושלים נגד הפועל ב"ש אשתקד) אבל בהחלט יש למה לחכות, למשל: הפועל חיפה נגד בית"ר ירושלים, כשבמחזור השני אשתקד קיבלנו הפתעה. מכבי תל אביב נגד מכבי פ"ת. הנציגות מאירופה יקבלו יום מנוחה וייצאו לדרך ביום ראשון בעוד הפועל ת"א תרגיש בכירה לערב אחד.

שריקת הפתיחה תהיה בשעה 19:00. מ.ס אשדוד של רן בן שמעון תארח את עירוני קריית שמונה של קובי ררפואה שביצעה מסע רכש מרשים בקיץ אחרי האיום של איזי "נעלה עם הנוער", ומקווה להתרחק מקרבות התחתית שהעלו את לחץ הדם עד למחזור האחרון| ב-19:45, בני סכנין, שנראתה לא רע בכלל בגביע הטוטו וניצחה את מכבי חיפה לדוגמא, תפגוש את בני יהודה של אלישע לוי, בין הקורות שלה יהיה די משונה לא לראות את אמיליוס זובאס. ב-20:30 תתארח הפועל תל אביב אצל הפועל כפר סבא אחרי קיץ לא פשוט בכלל ושכבר זמן רב לא כבשה שער שדה. האדומים הגיעו לצמרת הגבוהה בעונה שעברה אך יש להם מבחן גדול, והם רגילים לפתוח עונות לא טוב, בעוד אצל עמיר תורג'מן לא חוששים להצהיר על פלייאוף עליון.

ביום ראשון ייערכו כל ארבעת המשחקים הנוספים. הפועל ב"ש, בה ז'וסואה לוקח פיקוד בפתיחה חלקה לעונה האירופית, תארח בביתה את מכבי נתניה, עם מאמן חדש על הקווים וללא הצמד-חמד סלובודאן דראפיץ' ושי ברדה, שידעו עונה מאכזבת. מי שנחה יותר היא מכבי חיפה לאור דחיית המשחק שלה נגד ז'לזניצ'אר. ברק בכר נותר בדיוק עם אותו הסגל חוץ מחזרתו של מוחמד אבו פאני והוא מודאג ממה שקורה עד עתה. הירוקים יפגשו במשחק חוץ אאת הפועל חדרה שביצעה חריש עמוק בסגל, בין היתר צירופו של מקסים פלקושצ'נקו.
    האלופה מכבי תל אביב, שלא מפסיקה לנצח עד עתה ונהנית מיכולת טובה של ניק בלקמן ואילון אלמוג והשתלבות נפלאה של דן ביטון, תארח בביתה את מכבי פתח תקווה של גיא לוזון שהפעילה עד לגמר הגביע אשתקד ומציגה שחקנים צעירים ומוכשרים. קצת קודם לכן, שריקת הפתיחה בקריית אליעזר. הפועל חיפה של יואב כץ תארח את בית"ר ירושלים שלא ממש הציגה שיפור מהעונה שעברה. מיכאל אוחנה עדיין לא חזר.

2. Telkiyski Member

מחכה כבר לנאום ה"אני מאמן תותח" של עמיר תורג'מן מחר אחרי המשחק.
    כמובן גם לראיונות הנפלאים ב103 ו102 מחר בין 18 ל-20 ברדיו.

"עבדנו קשה. אני מאמין בקבוצה הזו וביכולת של השחקנים האלה. יש לנו דרך עוד מהעונה שעברה ואני שמח שאנחנו מצליחים לעמוד בה. זה לא עניין של תוצאה במשחק כזה או אחר, אלא תהליך שהפועל כפר סבא עוברת. אני פשוט מאמן גדול".

Drama2 אוהב/ת את זה.
  3. Butragueño מנהלים

או לחילופין נאום קלינגרי טיפוסי שמאשים את שי אייזן בהפסד המביך ואיך לעזאזל תלינו תקוות בשוער זר.

4. Raulito Madridista

נתון לאספנים: הפועל ת"א לא ניצחה במחזור הפתיחה מאז עונת 2014/15, שער עצמי נגד מכבי נתניה (אני שם בצד את העונה בליגה הלאומית). בכלל, יש לנו בעיה עם לפתוח ברגל ימין, גם בשנים הגדולות - בדאבל האגדי ב-2010 פתחנו עם תיקו 0:0 בטדי, ב-2001/02 הפסדנו 1:0 להפועל פ"ת. גם ב-2006/07, 2008/09 ו-2010/11 (הפסד בקריית אליעזר בהרכב חסר רגע לפני זלצבורג) - לא ניצחנו. 1:4 עם קשטן על הקווים נגד מכבי פ"ת ב-2011/12 ביום גדול של איגיבור היה יוצא דופן.

2015/16: תיקו 0:0 עם בית"ר ירושלים
    2016/17: הפסד 1:0 למכבי חיפה
    2017/18: ליגה לאומית
    2018/19: הפסד 2:1 להפועל חדרה
    2019/20: תיקו 0:0

בשני המשחקים אשתקד היה לנו די מזל נגד כפר סבא, בין אם הניצחון הדרמטי בזכות דמארי ובין אם זה שהם נותרו בתשעה שחקנים, יש מצב שהפעם זה יתאזן. משחק לא פשוט בכלל, אני רואה בקישור שלהם את אור דסה ועומר פדידה, יותר טוב ממה שיש לנו לדעתי. הפועל צריכה לנצח ולצאת בראש שקט לפגרת הנבחרות, משחק בליגה שווה יותר מגביע הטוטו. ציטוטים וזה, בינתיים יצחק שום אחראי: "למאמן יהיה קשה לבחור הרכב".

5. abcd Member

ניצחון אחרון במחזור פתיחה: 13/14 (1-0 על בני לוד).
    בליגת העל: 10/11 (4-1 על בית״ר).
    בחוץ: לא יודע אבל לא לפני 1992.

לא מרגיש שזה ישתנה הפעם.

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  6. לירן מנהל כללי מנהל כללי

העסק למחר פשוט, אם זוסוואה יבוא לעבודה וייתן את מה שהוא יודע הניצחון שלנו, אם הוא לא יצליח להביא את עצמו לידי ביטוי זה משולש. ככה זה יהיה כל העונה, קשה לי לראות תרחיש שאנחנו מצליחים לנצח ללא יכולות אישיות של זוסוואה. לא רואה מאיפה עוד זה יכול להגיע, כי בינתיים אקולטסה נותן מהלך מפתח אחד טוב כל 200 דקות בערך.
    בקיצור, אם זוסוואה יהיה ביום טוב זה לא משנה בכלל מי היריבה פרט למכבי ת"א שהיא היחידה בליגה שמתפקדת כקבוצה ברמה טובה.

אגב חוץ או בית הופך להיות לא רלוונטי, בטח שבמקרה שלנו שזה בטדי... מבחינתי כל משחק הוא חוץ.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

7. Telkiyski Member

לקראת העונה בחדשה, אני חושב שאפשר לותר על סאונד הקהל המזויף הזה.
    זה ממש מפגר וגם ככה לראות בלי קהל זה מרגיש מלאכותי מאוד.
    מעדיף כבר לשמוע את הערסים צועקים ביניהם.

8. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

הציפייה שלז'וסואה, אף על פי שהוא הזר הטוב בליגה בתפקידו, לא יהיו ימים חלשים או שהוא תמיד יהיה זה שיעשה את ההבדל היא מוגזמת לעניות דעתי. אין ספק שהוא ברומטר אבל אני חושב שיהיו לא מעט משחקים שאתה תופתע ששחקנים אחרים יקחו את המושכות. אליפות כנראה לא תצא מזה אבל סביר להניח שנראה באר שבע טובה יותא מהשנתיים האחרונות.

italiano אוהב/ת את זה.
  9. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

הזוי לא השכילו לקחת לעונה חברהאשר מתמחה בעריכה והטמעה של וידאו שתוכל להכניס שירי אוהדים שמותאמים לקבוצות שמשחקות...

בנושא אחר הזוי לי שבהינתן אין קהל בליגה לא נותנים לקבוצות סטייל כפר סבא לארח במגרש שלהן...יותר מזה יכלו להקל על קבוצות ולתת להם לשחק את המשחקים גם במתחמי אימון ברמה הכלכלית.

10. HHFC1924 Member

אחרי 20 דקות אפשר לומר: זאת הליגה החלשה ביותר בעולם

11. yedidel Member

מעניין מה יהיה האפקט של משחקים ללא קהל. יש למאמנים במצב הזה הרבה יותר השפעה (שומעים כל מה שהם צועקים). יש גם יתרון לכל מיני שחקנים מוכשרים שנלחצים מקהל בד"כ (אלה שנהוג לקרוא להם "שחקנים של קבוצות קטנות")

12. Melikson24 Member

קובי רפואה שונא כדורגל.

13. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

מסוג הפעמים שאני שמח שאין לי את הערוצים המיותרים של ערוץ הספורט...אשדוד נגד קרית שמונה בכלל לא צריך להיות משודר. חוץ מזה עבור 2 הקבוצות שרגילות לשחק מול 500 צופים זה לא משנה עם או סלי קהל.

14. Telkiyski Member

וואו איזה הרכב פח של קלינגר.
    3 בלמים, סרדל "קיצוני" ימין, דני גרופר בלם.

על הספסל קוטאליה וקולו.
    הססגל שלנו גם ככה חלש, אז לעלות עם הרכב כזה פח?

רוני לוי נחשב כבר המפוטר הראשון בדיון ההימורים?

15. hbs7 Member

ליגת העל היא אולי לא הכי גרועה בעולם, אבל היא ללא ספק הכי שונאת את המשחק בעולם.
    רוב האנשים לא באים לשחק, באים לא לספוג ואולי נגנוב איזה שער מקרן.

משהו חייב להשתנות. בהלך רוח הזה שרק הולך ומחמיר הענף עוד יקרוס.
    אישית חוץ ממשחקים של הקבוצה שלי אני כבר לא רואה כלום.
    גם משחקים פיקנטיים שהייתי רואה בעבר בכיף, אני מעביר אחרי 20 דקות של צ'אנס מחודש. זה שעמום תחת גדול.

Raumdeuter אוהב/ת את זה.