מחזור 1 בליגת העל- 3:0 לק"ש ולבית"ר בפתיחת העונה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י לירן, ‏17/8/07.

1. שגיא Guest

מכבי פתח תקווה - הפועל כפר סבא

שבת, 19:00, אצטדיון האורווה

חאבייר דירסאו. זה השם החם בשתי הקבוצות הללו שלא עברו קיץ יותר מידי מאסיבי מבחינת רכש. למרות החגיגות סביב הגעתו של הברזיאלי שחתם לעונה אחת, הקשר לא צפוי לפתוח מחר במשחק, אחרי שרק היום בבוקר ערך את אימון הבכורה שלו בקבוצה. אצל הלוזונים מקווים שדירסאו ישדרג את הקבוצה משמעותית וגם דירסאו בעצמו הפתיע כשאמר "אני לא מתבייש לדבר על אליפות". אבל לפני אליפות מחכה להם הפועל כפר סבא, וכמו שפתח תקווה נראתה בשני משחקי גביע הטוטו, יש ליוסי מזרחי סיבות לדאוג, עם שני משחקים חלשים מול שתי העולות החדשות, סכנין, לה הפסידה, וקריית שמונה, איתה סיימה בתיקו. מלבד דירסאו גם השחקן השני שהצטרף העונה, אוהד קדוסי, גם כן צפוי לפתוח על הספסל כשעומר גולן יפתח לבדו בחוד. היחיד שיחסר בפתח תקווה הוא הקשר סולי צמח שעוד גורר צהובים מהעונה שעברה.

הרכב משוער: אוהד כהן, אימסעיל עמאר, מוראד מגמאדוב, קובי גנון, נאור פסר, אורי לוזון, בלסינג קאקו, דני פרדה, לירן כהן, ננאד סאביץ', עומר גולן.

גם הפועל כפר סבא לא ממש הצליחה להרשים בשני משחקי גביע הטוטו שקדמו לליגה. הרכש החדש של הקבוצה, אורי אוזן, צפוי לפתוח בהרכב, כמגן ימני, כאשר עידן שום יעדר מהסגל עקב ניתוח שעבר שישבית אותו לשבועיים הקרובים. בכפר סבא, שהבעיה הגדולה שלה היא בחוד, לאחר שחרורו של דוארטה, תפתח עם חלוץ אחד, סמואל יבואה. בעונה שעברה אוחנה ניצח עם כפר סבא 4 מפגשים מתוך 5 שהיו להם עם מכבי פתח תקווה, והוא יתנגד להישגים כאלה גם השנה. ההפתעה בהרכב צפויה להיות הכללתו של אלירן סיימון הצעיר במקומו של אבובקרי יעוזה שעדיין לא מתאמן באופן מלא.

הרכב משוער: אוהד לויטה, אורי אוזן, דגלאס דה סילבה, לירון זרקו, לירה, אלירן סיימון, אביחי ידין, בן לוז, כפיר אדרי, גיז'רמו ישראלביץ', סמואל יבואה.

2. יחי Member

קופות יפתחו מחר בסוף אחי.

3. לירן מנהל כללי מנהל כללי

עירוני קרית שמונה- מכבי הרצליה

http://images.one.co.il/images/msites/biz/Team_Embl/3112.Xxx- http://images.one.co.il/images/msites/biz/Team_Embl/14.Xxx

שבת, 17:00
    שופט: חיים יעקב

גבירותיי ורבותיי, היסטוריה. לראשונה בתולדותיה עירוני קרית שמונה עולה לשחק במסגרת הליגה הבכירה של ישראל, החגיגה היא כפולה ומכופלת כאשר המשחק ההיסטורי הזה יערך באצטדיונה הבייתי. החזון של איזי שרצקי סוף סוף מתגשם, הבעלים הכל יכול של קרית שמונה הגיע לפני מספר שנים לקבוצה ולא חשש לרגע אחד להצהיר את אשר על ליבו ולהבטיח שקבוצתו תגיע לליגת העל, אז הנה, קיים וגם הבטיח. קרית שמונה על פי איך שהדברים נראים באופן טבעי תתמודד כנראה בחלק התחתון של הטבלה ותיאבק על חייה בליגת העל, קבוצה שצפוייה להיאבק איתה היא מכבי הרצליה וכבר במחזור הראשון הקבוצות הללו נפגשות. על הנייר רן בן שמעון לא יכל לצפות למשחק קל יותר בשביל לפתוח את העונה ועכשיו נראה איך קרית שמונה תתמודד עם הלחץ וההתרגשות.

http://www.nrg.co.il/images/archive/408x322/808/063.Xxx
    איזי שרצקי. אבי לוזון קיים, קרית שמונה מארחת בבית.

הסאגה המרכזית בשבוע האחרון בקרית שמונה דווקא לא הייתה מקצועית, היא דווקא סבבה סביב המגרש הביתי של קרית שמונה אם יאושר או לא לקראת בעיטת הפתיחה בשבת, ואחרי דיעות חלוקות לכאן ולכאן המגרש בסופו של דבר אושר וקרית שמונה תארח את משחקה הראשון אי פעם בליגת העלל בביתה מול הקהל הביתי שלה. רן בן שמעון הביא במהלך הקיץ מספר שחקנים כאשר ה-2 הבולטים הם שחקנים בעלי ניסיון שרן בן שמעון סומך ובונה עליהם שיתנו את הטון במהלך העונה וינהיגו את הקבוצה, מדובר כמובן בשביט אלימלך שצפויה לו הרבה עבודה במהלך העונה ועבאס סואן שצפוי להיות הציר המרכזי בהרכב הקבוצה. רן בן שמעו קיים היום את האימון המסכם ונראה שההתלבטות היחידה שנותרה פתוחה היא בקישור שם בן שמעון מתלבט בין יוסי דורה, בני בן זקן וגואל צ'ירסוואה עם יתרון קל לאחרון. קרית שמונה תחסר במשחק את החלוץ הזר שהרשים מאוד השבוע באימונים פטר אופרקויה ששיחרורו מגאנה טרם הגיע למועדון וגם החלוץ יובל אבידור לא ישחק בגלל שהוא סוחב השעייה מסוף העונה שעברה.
    רן בן שמעון יודע שמולו תעמוד קבוצה שצפויה להיאבק מולו בתחתית והוא ממש לא ירצה לפתוח את העונה בהפסד מול הקהל הביתי.

http://www.nrg.co.il/images/archive/408x322/763/588.Xxx
    עומר בוקסנבאום, יצעיד את הרצליה לעוד עונה מוצלחת?

מכבי הרצליה פותחת בסימן טוב ומזל טוב עונה שנייה ברציפות בליגת העל, פרדי דוד יודע שלא תהיה לו משימה פשוטה מול הקבוצה החדשה וההתלהבות של העיר קרית שמונה.
    מכבי הרצליה נפרדה בקיץ מכמה שחקנים שפרדי דוד היה מעדיף להשאיר בקבוצה אבל הצליחה להביא שחקנים במקומם ושיימן אופטימי ואומר שלטענתו הקבוצה אפילו התחזקה בקיץ. פרדי דוד עדיין לא השלים לחלוטין את הסגל ויצפה במהלך השבוע הקרוב להחתים עוד חלוץ זר שיצטרף לסעיד מקאסי ואלנתן סלמי ובכך כנראה תסתיים בניית הקבוצה לקראת העונה שכבר מתחילה.
    הציר המרכזי של הקבוצה כמובן ימשיך להיות עומר בוקסנבוים, שנתן עונה שעברה נהדרת ומכבי הרצליה זקוקה לו בעוד עונה טובה כדי להגשים את מטרותיה ולשרוד עוד עונה בליגת העל. שלו מנשה הצטרף לקבוצה ופרדי דוד מצפה ממנו שיתן את המימד היצירתי והטכני בקישור.
    לרשותו של פרדי דוד יעמוד סגל מלא וכשיר.

הרכבים משוערים:
    עירוני קרית שמונה: שביט אלימלך, ברק בכר, יניב לביא, עמיר נוסבאום, סאלח חסארמה, עבאס סוואן, עמנואל אמנגואה, גיא צרפתי, גוואל צירסאווה, ירו בלו וויאם עמאשה.
    מכבי הרצליה: פיטר מרליר, רמי חליס, מטייה מוריץ', שי בנאי, אושרי אלפסי, מהראן ראדי, דייהו דייויס, עומר בוקסנבוים, שלו מנשה, סעיד מקאסי ואלנתן סלמי.

4. הרצליה Member

מאוחר מדי מבחינתי(כבר אין לי איך להגיע) אני אחרי המשחק הזה ייאלץ לעקוב מהרדיו.

5. Patrice_Evra Member

ברוכיאן עשוי לפתוח בהרכב ביתר במקום דרק בואטנג שהיום התלונן על כאבים ועשה אימון חלקי בלבד..

סוף סוף נותנים לילד הזדמנות..חבל שזה בנסיבות האלה ..

6. Fabio Junior Member

משהו יכול להסביר לי למה מזרחי משאיר את קדוסי על הספסל :|
    ויהיה מעניין לראות את מלחמת החלוצים של קריית שמונה העונה, כרגע נראה שאבידור יפתח על הספסל, ובלו ועמאשה יפתחו בחוד..

7. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

מסיבות אישיות, אני לא ממש הרגשתי את ההמתנה לפתיחת הליגה. יצא לי להיות חודש שלם מנותק מהכל ופתאום נחתי למציאות של הכדורגל הישראלי. מבחינתי, זה סוג של "אם כבר, אז כבר". משום מה, אירופה פתאום מעניינת אותי הרבה יותר מליגת העל.

המשחק מול הפועל תל אביב הוא המוקש הכי גדול שמכבי נתניה הייתה יכולה לקבל. הייתי מעדיף שתהיה זו בית"ר ירושלים שתתארח אצלינו, או אפילו מכבי חיפה בשנית. אני לא רוצה בכלל לחשוב על מצב שבו התוצאה נראית כמו במשחק האחרון בין שתי הקבוצות. ואני עוד יותר לא רוצה לחשוב על ההשלכה שתהיה לזה לאחר מכן. אשתקד, המשחק הזה בעצם הוציא אותנו סופית מהמאבק על האליפות (שהיינו בו 2-3 מחזורים) וגרם לכל האויר של השחקנים לצאת. למרות כל זה, השחקנים יצטרכו להתעלות, בדיוק כמו במשחק הפתיחה בשנה שעברה. רק הקבוצתיות והקהל יכולים לנצח את המשחק הזה ואני מקווה לראות את שני הדברים הללו מתמזגים בזמן המשחק.

הפועל תל אביב נראתה מצוין מול שירוקי, אבל גם למכבי נתניה יש מה להציע. היריבה שלנו הייתה הקשה ביותר והצלחנו להוציא תיקו מכובד מאוד בחוץ. אין לנו כוכבים כמו שיש להפועל תל אביב, אבל כן יש לנו שחקנים שיודעים לשחק כדורגל. הבעיה היחידה שלנו היא כיבוש השערים ועל זה חלוצי הרכש יצטרכו לתת את המענה.

אם יהיה אירוע מרגש במשחק, הרי שמדובר בלראות את מזואה אנסומבו ב'הקופסא' לובש את האדום של הפועל תל אביב. אני מאוד מקווה שגם הוא וגם החברים שלו לקישור ישותקו בידי אמיה טגה, סטניסלאב אנגלוביץ' ותמיר כהן. בשני משחקי גביע הטוטו של האדומים, היה אפשר לראות שהפועל תל אביב לא מוצאת פתרונות כאשר היריבה שלה סוגרת חזק את חולית הקישור שלה.

צורת המשחק של מכבי נתניה צריכה להיות כמו בכל משחק ביתי: להסתער, להתאבד ולדרוס. שערים מהירים בפתיחת כל משחק עשו לנו את העונה הקודמת מתוקה יותר מכפי שהיא הייתה אמורה להיות. התפקיד של הקהל יהיה לשתק את השחקנים של הפועל תל אביב ב-10 הדקות הראשונות. התפקיד של השחקנים יהיה לנצל את זה.

שחקן המפתח במכבי נתניה הוא מריוס בונדאה. כשרוצים ליצור יתרון מול הפועל תל אביב, זה לא מספיק ללחוץ אותה, צריך גם להחזיק את הכדור. הוא יהיה חייב להחזיק כמה שיותר בכדור.

המשחק אמור להתעלות לרמה גבוהה. מדובר בפתיחת העונה ובשתי קבוצות נורא מהירות, שבאות בכושר יחסית טוב למשחק, לאחר ההופעה האירופאית.

Hasta La Victoria, Siempre :aaarse:

8. Patrice_Evra Member

אני מהמר שיוצא תוצאה נמוכה בלי הרבה שערים..1-0 לנתניה..במשחקי חוץ של הפועל בדרך כלל אין הרבה שערים..

9. Gustavo Boccoli Member

סוף סוף פותחים את העונה! חבל שהמשחקים מתפרסים כמעט על חצי שבוע, אבל ככה זה בישראל. משחק ראשון נגד העולה החדשה זה טוב על הנייר. אחרי הפתיחה העלובה ביותר בעונה שעברה, לפתוח בניצחון ביתי יפה על סכנין יהיה מצויין. יש הרבה בעיות בקבוצה, אי אפשר להסתיר את זה. המהפך הזה יכול להביא לאיבוד נקודות כבר בהתחלה, כי הרבה שחקנים לא יודעים את מקומם. לפי מה שקראתי בימים האחרונים, הרבה שחקנים יהיו חסרים. קולאוטי לא בקבוצה יותר, אז אולי ארבייטמן יפתח כחלוץ חוד. זה יכול להיות טוב, יש ספסל לא רע בקבוצה שיכול להביא ניצחון על סכנין. בכל מקרה, חייבים לפתוח את העונה כמו שצריך ולא לאבד נקודות בהתחלה, כי זה יכול להיות קריטי להמשך. שיהיה בהצלחה, מכבי חיפה!

10. Chievo Member

אני לא מתאר לעצמי מצב בו מכבי חיפה לא מנצחת, זה חשוב שהם ינצחו מחר כדי להרגיע את האוהדים, שממש התאכזבו מעונה החולפת, דווקא נגד סכנין הקבוצה שבקושי הצליחה לממש את התקציב המינימום של ליגת העל מכבי חיפה חייבת לקחת את שלושת הנקודות בלי סיבוכים, ולשלוח את אוהדיה הביתה מרוצים מרמת משחק כדורגל מעולה שמביעה על תקווה לזכות באליפות השנה.
    מצד השני לסכנין יש לסמוך רק על הרצון של שחקני הבית, במיוחד על ח'אלד ח'לאילה, אולי עם קצת מזל, או איזה שער מוקדם ואחר כך לשחק הגנתי, לצאת למתפרצות, רק כך סכנין תוכל להוציא נקודות מהמשחק הזה.

שיהיה מחזור מהנה לכולם, עונה שקטה, מהנה וכדורגל של רמה גבוהה.

11. הרצליה Member

לאבידור יש צהובים והוא לא בסגל למשחק נגד הרצליה.

קריית שמונה הביאה גם חלוץ זר אז סביר להניח שהחל ממחזור הליגה הבא הוא יפתח בהרכב יחד עם ירו בלו.

נערך לאחרונה ב: ‏18/8/07
  12. Number 8 Member

כמה שהכדורגל בארץ מקבל ביקורות רבות, נמצא בירידה, מתלונים על הרמה הנמוכה, פחות שערים ויותר הגנה, אבל אין מה לעשות, זה הכדורגל שלנו. רק חבל שהמחזור הראשון בליגה מתפצל לשלושה ימים, אבל הכי חשוב שהליגה חוזרת.

מכבי חיפה מארחת את סכנין למשחק לא פחות מעניין משאר המשחקים. חיפה מגיעה לאחר המהפכה בשבוע האחרון, ולמרות זאת רק פאוליניו ישחק כי השחרור של שאר השחקנים שהובאו, עדיין לא הגיע. מנגד, עומדת בני סכנין, שהציגה יכולת טובה מאוד בשני המשחקים בגביע הטוטו, ונראה שהיא די מוכנה למשחק, ובכלל להתחלת מסע ההשדרות בליגת העל.

לשאר המשחקים בימי ראשון ושני, אגיב בהמשך.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏18/8/07
  13. REAL MADRID Member

יניב קטן בספק לסכנין

ללא רנאטו, רוני גפני, אייל משומר, קרוסה ותומר חמד במכבי חיפה תאלץ להסתדר ככל הנראה גם בלי הקפטן יניב קטן. יניב קטן הסובל מקלקול קיבה חריף אפילו אושפז והוא הספק רציני לקראת המשחק היום בערב.

14. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

דיברו על תצוגה מול בני סכנין, על כך שחיפה תדרוס על מנת להראות כי השנה היא הולכת בכל הכוח על התואר. אני כבר עכשיו קונה 1:0, שייתן לנו 3 נקודות יקרות. אנחנו משחקים ללא 6 שחקני הרכב בנוסף לקולאוטי שכבר עזב את הקבוצה. נקווה שבסוף הערב הזה נשמח, אך אני בהחלט חושש.

15. לירן מנהל כללי מנהל כללי

6 שחקני הרכב? איזה 6 שחקני הרכב תחסר חיפה?

נערך לאחרונה ב: ‏18/8/07