מחזור 10 בליגת העל: האלופה לא עוצרת בצהוב

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Alvaro Recoba, ‏17/11/05.

1. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

ראשית כל לפני דיון המחזור עצמו, הנהלת הפורום באייסוקר מבקשת להקדיש את דיון המחזור הזה למנהל הפורום גיל, שנפטר בשבוע שעבר. יהי זיכרו ברוך.

*

המחזור העשירי בליגת העל מפגיש במשחק המרכזי ביום ראשון את מכבי חיפה ומכבי ת"א בקריית אליעזר. חיפה רוצה 10/10 חסר תקדים ולשים את החותמת הסופית בקרב "הגלקטיקוס נגד האלופים". מכבי ת"א רוצה ניצחון שני רצוף אבל בעיקר להוכיח לחיפה שהיא מסוגלת להתמודד מולה העונה בכך שתביא להפסדה הראשון. למשחק הזה עוד מספר אספקטים נוספים שיובאו פה בסיקור נרחב מהרגיל, אבל זאת בהמשך סוף השבוע.

הפועל כפ"ס - הפועל נצרת עילית (שישי, 15:30, לויטה):
    ערוץ 5+ משדר לנו העונה מעט מדי שערים במשחקי יום שישי שקיבלו כבר את הכינוי "כדור שינה". לקראת שישי במשחק בין כפ"ס ונצרת עילית קשה לומר שלא "אמרנו לכם". נצרת עילית וכפ"ס, יחד עם סכנין, כבשו העונה הכי מעט שערים- 7 בלבד ב-9 משחקים. המשחק של כפ"ס נגד סכנין בשישי שעבר הסתיים, איך לא, בתיקו 0-0 משמים שהוריד את שתי הקבוצות מתחת לקו האדום. המארחת במקום ה-11 עם 6 נקודות, רק ניצחון אחד העונה שהושג נגד מכבי ת"א לפני שישה מחזורים. מאז היא השיגה רק שתי נקודות. בסגל של אלישע לוי יש שני חיסורים בטוחים, והם ה"אבים" הפצועים אבי אבינו ואבי תקווה. לירן זרקו ותאודוריקה החסירו השבוע אימונים אבל יהיו כשירים וצפויים לפתוח ולאייש את מרכז המגרש.
    אלישע לוי יודע שנצרת עילית (בכושרה הנוכחי) בבית זה 3 נקודות שהוא צריך לאגור לימים קשים בתחתית, אבל מצד שני, המשחק בשבוע שעבר נגד סכנין הוא אפילו מובהק מזה. יותר מזה- הפסד עלול אפילו להביא לפיטוריו של לוי.
    הרכב משוער: אבי אבגי, אייל משומר, דאגלס דה סילבה, אלון חלפון, עמנואל פאפו, לירון זרקו, ולנטין תודוריקה, פבריציו קראבליו, שלו מנשה (גיא דיין), ג'ואל טצ'מי, אורן ניסים.

מוטי איווניר וחניכיו התאוששו בשבוע שעבר מהתבוסה 4-0 בטדי בעזרת תיקו 1-1 ביתי עם הפועל ת"א. נצרת עילית במקום השביעי בטבלה עם 10 נקודות ויש מחשבות על חיזוק- ז'ונינו אוליביירה חתם אך כנראה לא יכלל בסגל כבר ביום שישי, וגם אורן זיתוני ואח של ישראלביץ' אמורים להצטרף לקבוצה. חיים בנון לא ישחק נגד כפ"ס עקב פציעה שתשבית אותו לשבועיים-שלושה הקרובים. איווניר יודע את חשיבות המשחקים הקרובים נגד כפ"ס וסכנין שסוגרים את הסיבוב הראשון, ואמר לשחקניו שניצחונות- ופניהם לצמרת. הפסדים- ופניהם למאבקי תחתית.
    הרכב משוער: אושרי לוי, אבישי ז'אנו, עמי אזולאי, אלירן אלקיים, אייל בן-עמי, מיכה פיטאמץ, ולדימיר קוקול, סיימון סשלר, שחר סימן-טוב, גיז'רמו ישראלביץ', מיסלאב קרוגלאן.

http://wmh.walla.co.il/archive/181937-18.Xxx
    הפסד עלול לעלות לו במשרתו. אלישע לוי.

שאר המשחקים:
    שבת
    בני סכנין - מכבי נתניה (17:00)
    מכבי פ"ת - בני יהודה (18:00)
    בית"ר ירושלים - הפועל פ"ת (19:00)
    הפועל ת"א - מ.ס. אשדוד (19:00)
    ראשון
    מכבי חיפה - מכבי ת"א (20:50)

עוד פריויואים בהמשך, סוף שבוע רגוע לכולם.

2. ReL Member

כל כך חבל שמכבי ת"א קבוצה חלשה השנה, המשחק ביום ראשון יכל להביא רייטינג של מעל 20 אחוז , הקלאסיקו של ישראל , רק אני מריח פה 5-0 של חיפה ססטייל שנת 94' ?

המשחק של נתניה מול סכנין הוא פרשת דרכים , הפסד ואנחנו חוזרים למאבקי התחתית , ניצחון ייתן המון אוויר , תיקו יהיה סביר ואני חותם על תיקו , ראזאק בספק , טל בנין ווסיהון ייעדרו .

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏17/11/05
  3. יוגב אסולין Guest

מסכים איתך גל. המשחק של יום שישי הם באמת כדור שינה משחקים שעדיף שלא ישדרו רק מרחיק את הצופים שלנו מהכדורגל.
    הפעם מדובר בשתי קבוצות אחת היתה הפתעת העונה שעברה השניה העריכו שהיא תיהי זו של השנה. כרגע מצבם של שתי הקבוצות לא משהו. אני מאוד מקווה ליראות משחק פתוח סוף סוף. שהקבוצות יפסיקולבנות על התקפות מקריות על טעויות הגנה. שיהיה קצת יוזמה. הרמה של תחתית ליגת העל דומה לרמת מרכז הטבלה בלאומית. מצב ממש גרוע.

4. M_T_A Member

אוי נו חלאס עם ההגזמות האלה תהיה בטוח ש5-0 לא יהיה. חיפה זה לא ריאל ולא בארסה.
    ראיתי אותם מול בני יהודה ולא התרשמתי בכלל. רק עוד קצת ריכוז של משה ביטון מול השער...
    הם עוד לא התקרבו לתוצאות כאלה השנה אד למה שמול ההגנה הכי טובה בליגה זה יקרה?
    אני בסה"כ אופטימי, בלי ברקוביץ' שרק הורס אני מאמין שנהיה יותר טובים.
    לא חותם על תיקו, רוצים ניצחון http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/5eek.Xxx
    אולי השחצנים הירקרקים ילמדו משהו

5. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

זאת לא שחצנות שלנו אלא יותר כל הליגה פשוט הכתירה אותנו אלופים וגם השחקנים היריבים
    אז אנחנו בהילוך שני כבר מנצחים אותם...

6. M_T_A Member

כל הליגה תבוסתנית, לוזרית ובונקריסטית זה נכון אבל השחצנות של חיפה כולל האוהדים זה משהו אחר. זה פשוט חלק מהאווירה של הקבוצה הזאת.

7. ReL Member

מי אמר שחיפה זאת ריאל ובארסה? תקרא טוב את התגובות שלי אחרי הנצחון המעצבן שלהם על בני יהודה , תמיד טענתי שהם קבוצה מעצבנת , שהיא לא כזאת טובה , ורוב הקישור שלה מסתמך על קישור הגנתי ובגלל זה לקבוצות בליגה קשה לנצח אותה , חיפה לא כזאת קבוצה חזקה הקטע שאין להם מתחרים בכלל.

ועכשיו בקשר למשחק של מכבי , זה לא בגלל שחיפה חזקה יותר ממכבי , זה מה שאני מריח , בכל עונה יש משחק שהקבוצה שלך מתפוצצת , ואני מאמין שחיפה פשוט תתפוצץ על מכבי ת"א , כמו שלפעמים מכבי ת"א מתפוצצת וכובשת 2 שערים במשחק http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

8. Melixon 15 Member

הכי טובה בליגה יהיה רק על הנייר ביום ראשון.
    מכבי יחסרו את גונזאלס המורחק, וסטרול שאמור להחליפו סובל מפציעה בגב
    מכבי בבעיה גדולה בהגנה כי חסר לה שחקן בעמדת הבלם

9. d3fton3s Member

אחי, קרעת אותי http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

האמת, למי ששם לב, מכבי חיפה עדיין לא התקרבה העונה לחצי מהיכולת שלה.. כל פעם שהמשחק נוטה יותר מדי לרעתה, באות 10-20 דקות של שליטה מוחלטת בהן בדר"כ מובקעים השערים ואז חזרה להילוך הקודם..
    מצד שני, מכבי ת"א בחלק מהמשחקים מראה ניצוצות, ובחלקם יד ימין משחקת בלי לראות מה שמאל עושה..
    מהלכים קטועים, חוסר ריכוז, זלזול, תופעה לא בריאה לקבוצה שהיתה אמורה לרוץ חזק השנה.. אבל כמו תמיד, מכבי ת"א נוטה להתפוצץ מול מכבי חיפה בקריית אליעזר, ככה שלפי דעתי יהיה משחק שקול, ואולי אפילו יש יתרון קל למכבי ת"א שבאה במורל עצום בכדי להראות שהחלום שלה לא אבד..

10. city Member

אוי נו זה קורה כל שנה. מכבי ת"א באה כשהיא חייבת ניצחון ובסוף מוציאה 1-0 קטן. זה כל כך ברור שזה יקרה..

11. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה תמיד קורה למכבי הדברים האלה..
    ואז הם שמים את גל פיליאן או איתי טואף שדופקים משחק של 8 בעיתון ומכבי מנצחת...
    נקווה שהפעם אנחנו באמת כמה רמות מעל הליגה ונוכיח את זה..
    חיפה לא נראית טוב ואני לא יודע עוד כמה זמן הם יוכלו להישאר בלתי מנוצחים ביכולת הזאת..
    חוץ מזה ששטרואבר תמיד נותן משחקים גדולים נגד מכבי חיפה אז יש לאוהדי מכבי סיבה לאופטימיות.

12. תונל Member

לפי וואן סטרול ויחיאל בלמים, שפונגין מגן ימני, בטח נראה משם הרבה התקפות של זנדברג, קטן, קייסי וטל. מזכיר לי את ה5-0 המפורסם- פתח מגן ימני איזה וילנצ'יק אחד, עטר וגלאם חגגו עליו :aaa031: .

מכל הקבוצות שחיפה שיחקה נגדן העונה, למכבי ת"א יש את הפוטנציאל הכי גבוה להיות הראשונה שמכניסה אותה לפיגור, אם זה אכן יקרה אז יהיה מבחן רציני לחיפה ויהיה מעניין לראות איך היא יוצאת ממנו. אני מהמר שהיא רק חצי תצליח- 2:2.

13. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

אולי בגלל שאני בצבא, לא יודע למה, אין לי תחושה של משחק בכלל...(האמת לא הייתי במשחק של מכבי מאז ה-3:0 מול פ"ת, בגלל הצבא). תאכלס גם אם מכבי ת"א ינצחו זה יהיה 8 הפרש, פער עצום בהתחשב בכך שחיפה דורסת את כל הליגה...הפסד של מכבי ת"א לא יפתיע אף אחד, גם תבוסה לא תפתיע, אבל לכו תדעו הלוואי שאני מתבדה, וב"ה ביום ראשון יהיה ההיפך. אמן.

14. TariboWest Member

אף-אחד לא תבוסתני ואף-אחד לא בונקריסט, יש אנשים שעדיין לא מבינים שמכבי חיפה זה כמה דרגות מעל כל קבוצות הליגה, וגם הפסד למכבי ת"א לא יערער את זה. אין בארץ קבוצת כדורגל שמשחקת ברמה של הקרסוליים של מכבי חיפה. אחת הדוגמאות הטובות לכך היא המשחק מול בני יהודה שהייתה ביום מצוין, ולמרות זאת מכבי חיפה ניצחה אותה ביום בינוני שלה.
    זו לא שחצנות, זו האמת.

15. EL Capitan Member

חבל שחלק מהדעות של אוהדי מכבי כאן אני לא רואה בעיתונים. בזמן ת"א אמרו שאפשר לסמן באנקר, 2. פשוט בושה היהירות המכביסטית האופיינית. אני מקווה שמכבי חיפה תתן למכבי ת"א בראש, למרות שאני לא יודע כבר את מי אני שונא יותר מבין שתי הקבוצות.