מחזור 18 בליגת העל: משחק עונה - מכבי חיפה יוצאת לטוטו טרנר כמוליכה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Raulito, ‏14/1/22.

1. Butragueño מנהלים

וגם הוא... על מכבי פתח תקווה.
    אגב, התכוונת הניצחון האחרון על הדשא. הם ניצחון 3-0 טכני את הפועל ירושלים.

2. Telkiyski Member

10 מ-10 קבוצת בבורסה ליג כבשו במחזור הזה. ו-8 מהן גם כבשו יותר מ-1.
    מחר ישחקו 4 נוספות.

יהיה 14/14?

3. Butragueño מנהלים

לגבי מחר, המטרה של רוני לוי, כדי להוציא נקודות, זה לגרום לזה להיות משחק קשה לצפייה. ככל שבאר-שבע תהיה יותר אגרסיבית ותקשה על מכבי חיפה לשטוף את הדשא, ככה זה יעשה לה טוב. בכלל, קבוצות שגרמו לנו לברייקים במשחק (למשל חדרה או הפועל תל-אביב) הצליחו לעמוד מולנו יפה מאוד. אני חושב שמכבי חיפה מנצחת את הפועל באר-שבע בכל עמדה על המגרש, חוץ מהמגן הימני. לא משנה מי יפתח בבאר-שבע שם (דדיה, אספרייה או אלחמיד) זה יהיה טוב יותר מאשר רז מאיר/רודריגז. אפילו במאץ' אפ דין דוד את רוקאביצה אני לא סגור מי יעפיל על מי.
    אבל מה שבטוח, אם רוני לוי רוצה לקחת נקודות, הוא חייב לעשות מה שעשה בסיבוב הקודם. לגרום לנו לא לשחק כדורגל.

de Middenweg אוהב/ת את זה.
  4. DaveTheSave Member

האמת, לא דואג ממחר.
    אם יש משהו שאני אוהב אצלנו בקבוצה בתקופה של בכר ועם הסגל הנוכחי זה שיש לנו קבוצה ששומרת טינה ורוצה לפרק כמה שיותר,
    שחקנים כמו אצילי, חזיזה, אבו פאני, שרי,
    שאחרי משחקים מגעילים (בש בסיבוב הקודם, המחצית השניה מול ביתר בליגה, מכבי תא, הדרבי סרדינים הביתה) באים במטרה לנקום לזיין ולהשפיל.
    אני גם סומך על בכר מחר כי הוא לומד מטעויות (לפחות בליגה) ומאמין שמחר נעלה בוייב של נקמה על הסיבוב הקודם והצהרת כוונות של מאבק אליפות
    פתיחה רצחנית וגול ב15 דק הראשונות ובאמת שאני לא אתפלא שיגמר גם 4.

5. yedidel Member

יהיה ערב עגום בטרנר
    הצאנס היחיד שלנו זה שההגנה תתעלה ותחזיק עד הדקות האחרונות ואיכשהו נעקוץ איזה נייח. אם נבקיע מוקדם זה יהיה עוד יותר רע כי אז בכלל רוני יזיז עוד יותר אחורה

6. Raulito Madridista

אני מרגיש שאין טירוף ואין אמונה בהפועל ב"ש, והאמת שאמנם זה כולה סקר מטומטם אבל בספורט5 עשו 'בחרו את ה-11 מחיפה ומב"ש' כלומר מצ'אפים של זה נגד זה. אני חושב שב"ש מנצחת אולי בשני עמדות, נגיד חאתם עבד אלחמיד מול סאן מנחם ועמדת המגן הימני (אני לא חושב שבכושר של שניהם היום למשל אני לוקח את ויטור לפני פלאניץ').
    מכל פינה כלומר הכתבות בכלי התקשורת וההצהרות וכן הלאה אתה ער לטירוף במכבי חיפה: "אנחנו בכושר טוב ורוצים להמשיך את זה, נבוא להתנפל" ובב"ש זה לא קורה. כמובן שעדיף לדבר על כר הדשא אך שלא נראה ב"ש פאסיבית. לא מצפה ממנקה לתקוף בחמת זעם כי היא לא יודעת אבל גם לא להתבטל בבית, שהגישה תהיה קצת יותר חיובית מאשר נגד מכבי תל אביב. ואם ספורי למשל ינוטרל על ידי אבו פאני, מהי שיטת המשחק? תיקו לא יקדם את הפועל ב"ש. אמנם יש לה הגנה איכותית אבל מכבי חיפה מצוינת ואני בהחלט חושב שהיא תגיע למצבים וגם לה יש את הקלף הזה של המצבים הנייחים. ניקיטה יצטרך לתת אחד מאחד ואולי יכולת שיא בין הקורות. גם אם אלחמיד מסתדר עם אצילי - אי אפשר לשתק אותו לגמרי. הוא משנה משחק גם בלי להשתחרר לבעיטה ולמצוא את החיבור. אגב אם קבוצה מורידה את הראש אחרי הפסד אחד ועוד ההפסד הראשון אז כנראה שאף אחד לא באמת האמין שם (אני מדמיין תיאורטית). דווקא רצף הניצחונות המטורף של מכבי חיפה בליגה כאילו דווקא מזהיר - הפאנצ'ר יגיע מתישהו. שכטר לא ירוץ אחרי המגן שלו כל המשחק וגם לא 20 דקות אבל אולי, אם הוא כשיר, הוא צריך לשחק וליותר מפירורים.

7. Ajax Amsterdam Member

אני לעומת השאר כאן בא עם תקווה לניצחון. אנחנו צריכים לנצח כל קבוצה בטרנר. לא יהיה קל אבל אנחנו בבית עם הקהל שלנו ולא צריכים כקהל לבוא כמתרפסים

LFC-Gerrard1 ו-oranfu אוהבים את זה.
  8. yedidel Member

יש בט חזק על:
    שער ירוק מדפלקשן אחרי בעיטה מרחוק
    שער ירוק אחרי איבוד של ספורי במרכז המגרש

zivmay אוהב/ת את זה.
  9. alexshw Member

קשה להזכר מתי מכבי חיפה באה למשחק עונה בכושר כזה. אי אפשר לבקש כושר יותר טוב וביטחון יותר טוב. גם אין לנו כאן קוף על הגב להוריד.
    צריך להמשיך פשוט במה שעושים בחודשים האחרונים.

10. לירן מנהל כללי מנהל כללי

הלך הרוח הוא לא מי אלא כמה, וזה לגמרי מובן והגיוני. הפערים מהקישור ומעלה הם גדולים מאוד, אין פה קרב, יש פה בעיקר נקודות של חיפה לאבד.
    כל העונה אנחנו טוחנים מה אנחנו רואים על הדשא ואת הפער בין הטבלה לבין התחושה שלנו מהקבוצה, ברור שאין פה שום תחושה של קבוצה שמתמודדת על התואר כך שלרוב אין פה תחושה של טירוף ואקסטזה. משחק שאנחנו צפויים להפסיד ואז הקרב שבוע אחר שבוע מול מכבי ת"א מי תאבד פחות נקודות.

Sent from my SM-G781B using Tapatalk

11. Raulito Madridista

בהנחה והפועל באר שבע מפסידה היום (וזה לא כזה בטוח, בכל זאת, משחק בית זה אחרת, ב"ש אוהבת לחכות מאחור ולסגור, תמיד יש הפתעות) - הפער ממכבי תל אביב יהיה תשע נקודות. אי אפשר לבטוח במכבי העונה. מילא זו הייתה הקבוצה של העונה שעברה עם קצת יותר יציבות הגנתית+יונתן כהן ופשיץ+פרץ אז הייתי אומר שהמקום השני אולי-אולי-אולי במקרה בסכנה. חד משמעית לא, זו הגזמה פרועה.

אני רוצה להוסיף נקודה אחת למה שקורה פה - אם מכבי חיפה תקבל גול מקרי מב"ש, מצב נייח למשל, וזה יכול לקרות, ההגנה שלה עדיין לא הוכיחה שבאמת אפשר לסמוך עליה עם כל הכבוד לשיפור של שון גולדברג (ורז מאיר נקודת תורפה) - יהיה מעניין לראות אם היא תאבד את הראש או תגיב כמו אלופה אמיתית. הפעם לא יהיה לה את הגב של סמי עופר למשל ואני לא חושב שב"ש תיפול מהרגליים כמו מכבי, מבלי חלילה להוריד מהמהפך הנפלא ההוא.

תומר יצחק מ-'וואלה ספורט' שם את הזרקור על כמות השערים המדהימה של מכבי חיפה:
    בעונה הכי מפורסמת שלה, עונת 1993/94 שבה זכתה באליפות ללא הפסד, היו למכבי חיפה 43 שערים בסיומו של המחזור ה-17 ובתום העונה היא הייתה קרובה ל-100 (97 שערים ב-39 מחזורים). עם 46 שערים כעת אחרי 17 משחקים, שיא המועדון הזה עוד עשוי להישבר, גם אם מדובר בעונה קצרה יותר של 36 מחזורים.
    בעודה של ליגת העל, החל מ-1999/00, הממוצע הטוב ביותר שייך להפועל תל אביב בעונת הדאבל 2009/10 עם 2.485 שערים בממוצע למשחק (87 שערים ב-35 מחזורים) - אציין שאז היה סיבוב אחד בלבד של הפלייאוף וליגה של 16 קבוצות שקצת הורידה את הרמה (הפועל פתח תקווה קיבלה מאיתנו שביעייה, הייתה קבוצה בשם מכבי אחי נצרת וכן הלאה).
    הפועל של הדאבל לא כבשה בארבעה משחקים באותה עונה. כולם זוכרים את ה-0:0 המתסכל בדרבי עם המשקוף של דה סילבה והלחץ הבלתי פוסק; פתחנו עם 0:0 בטדי, היה 0:0 עלוב בחוץ נגד מכבי פ"ת במחזור ה-17 וגם במשחק העונה השני במחזור ה-19 - תיקו בלי כדורגל בקריית אליעזר.

אני חושב שהכתבות האלה הן משהו שקצת חסר בתקשורת הספורט בניגוד למה שקורה בכל ליגת כדורגל נורמלית. מצד אחד מכבי חיפה מבחינת השמות והבאז לא דומה לקבוצה של ברקוביץ' ורביבו ואני יותר חששתי גם מהקבוצה של רוסו ובניון או מזו של 2002/03 עם שום, ומצד שני גם הליגה פה חלשה בשלוש דרגות.

12. קשר שמאלי Member

יש בט על שער של ויטור בנגיחה? אני מוכן לשים אלפייה

13. yedidel Member

גם בשביל זה צריך לנסות לעבור את החצי. זה לא בתדריך

14. קשר שמאלי Member

אפשרלעבור גם עם כדורים ארוכים. אתם תחפשו היום את המצבים הנייחים , ואני אהיה מאוד מופתע אם לא תכבשו לפחות שער אחד ממצב נייח
    יש להגנה שלנו את משחק הגובה הכי חלש בליגה. וגם לצמד הקשרים שלנו אין משחק גובה, שניהם נמוכים ובלי משחק ראש

15. Melikson24 Member

משחק הגובה הכי חלש בליגה? כמה גולים כבר ספגתם בנייחים? מודה שלא זוכר הרבה חוץ מול מכבי ת"א (ושניהם היו "פוקסים").
    בכל אופן הטייטל המכובד הזה שייך לבית"ר ירושלים כשאיתמר ניצן בשער.