מחזור 18 בליגת העל: 0-0 בבלומפילד בין מכבי לבית"ר

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Raulito, ‏1/2/08.

1. לירן מנהל כללי מנהל כללי

מכבי תל אביב- בית"ר ירושלים
    http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/3.Xxx- http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/2.Xxx

ראשון, 20:50
    שופט: חיים יעקב

המשחק המרכזי של המחזור יפגיש לנו את בית"ר ירושלים שמוליכה בשקט וברוגע את הטבלה ואת מכבי ת"א המחודשת משהו שנמצאת רק במרחק של 2 נקודות מהקו האדום. במכבי ת"א בהחלט עשו קניות בשבוע האחרון ומעניין יהיה לראות אם במכבי יזכו ל- Instant Impact מהזרים שלהם ונראה קבוצה טובה יותר.

http://www.nrg.co.il/images/archive/408x153/883/697.Xxx
    ג'ו ביזארה, הגיע מאיטליה להיות התחנה האחרונה בצהוב.

אז לקראת סיום חלון ההעברות מכבי תל אביב העבירה לשורותיה 3 זרים שבמועדון תולים בהם את התקוות שהם אלו שיעשו את השינוי וידחפו את המועדון לסיום עונה מתוק יותר מאיך שהעונה נראית עד עכשיו. ג'ו ביזרה הגיע כדי לחזק את ההגנה, ג'ונתן אסוס הגיע מצרפת לקישור ואת הצד הטכני הגיע לשדרג אלן מסודי. השניים הראשונים יפתחו כבר במשחק הקרוב כאשר אלן מסודי אינו יכול לשחק מכיוון שהוא גורר הרחקה עוד מימיו באשדוד. קבוצות התחתית יתחזקו גם הן בינואר ובקרית שלום בונים על הזרים החדשים שידעו לעשות את ההבדל ושמכבי תידע לברוח כמה שיותר מהר מהתחתית בלי יותר מדי דפיקות לב לקראת מחזורי הסיום. במכבי יודעים שיהיה קשה מאוד להתמודד עם בית"ר ירושלים. האלופה ממש לא מבריקה אבל בקבוצה שיש בה כל כך הרבה כישרון אישי אתה לא יכול לדעת מאיפה תבוא הצרה. ניר לוין יודע שהוא זקוק למרכז קישור נחוש כדי להתמודד עם מרכז הקישור של בית"ר, ודווקא במשחק הזה מכבי תסבול מכמה חיסורים מאוד לא נוחים עבורו. מסודי כאמור עדיין לא יכול לשחק, רביד גזל מוצהב בעוד גם יוסי שבחון לא יוכל לשחק בגלל פציעה. אליהם יצטרף יניב עזרן שגם הוא פצוע וככל הנראה יהיה מחוץ לסגל. ארז מסיקה יפתח ככל הנראה בקישור, יחד עם ליאור ז'אן, דן רומן, רודי חדד וג'ונתן אסוס. עם כן קישור די מוגבל, טכניקה קצת לוקה בחסר כאן ובהחלט יהיה קשה להפעיל כך את יאניק קאמאנן שיתפקד כחלוץ בודד, דווקא בהתחשב בנסיבות התרומה של אסוס תהיה הרבה יותר חשובה וקריטית עבור הקבוצה.

http://www.nrg.co.il/images/archive/408x153/812/123.Xxx
    אריק בנאדו, "התחנה האחרונה"- המקור.

בעוד בתל אביב היו עסוקים בלחזק את הקבוצה ולשבור את הראש איך להוציא את העגלה (תרתי משמע) מהבוץ, בירושלים היה גם זמן להשתעשע קצת השבוע עם השלג שירד בבירה... בית"ר ירושלים לא עשתה מהלכים קיצוניים בינואר, וממש שאין לה סיבות לעשות כן. העסק דופק כמו שעון שוויצרי, בית"ר לרוב לא משכנעת, אבל קצב צבירת הנקודות משביע רצון, ואם זה ימשך בצורה השקטה והשלווה הזאת, התואר ללא שום תחרות ישאר בירושלים. בית"ר ירושלים מגיעה אחרי שדווקא נתנה משחק בהחלט טוב מול מכבי פ"ת, התוצאה אומנם הייתה רק 2-1 לצהובים-שחורים אבל בית"ר ירושלים שיחקה כדורגל יפה, ויום גדול של אוהד כהן מנע תוצאה גבוהה יותר. בבית"ר ירושלים אולי היו לחוצים לפני כמה שבועות ממכבי חיפה אבל לאט לאט הבינו שמה לעשות, זה לא זה, חיפה לא שומרת על יציבות, אומנם מצליחה להציג יכולת גבוהה, אבל בלי יציבות אין לחיפה שום סיכוי לדגדג את בית"ר, נתניה צוברת נקודות אבל המחץ שם מעורר גיחוך ולכן בבית"ר לא מודאגים כרגע יתר על המידה. יצחק שום יודע שהוא יגיע לבלומפילד מאוד רעב לניצחון, מכבי תהיה בהתלהבות עם הזרים החדשים והרצון לברוח מהתחתית, אבל שום יודע שהכל תלוי בקבוצה שלו. גל אלברמן פצוע ולא יכלל בסגל, בהגנה שום מתלבט בין בן יוסף לשמעון גרשון לצידו של בנאדו- גרשון חוזר מפציעה וכשיר אבל בן יוסף שיחק לשביעות רצונו של שום ויש סיכוי שיעלה מחר בהרכב משיקולים מקצועיים נטו, בקישור לא צפוי שינוי כאשר ברוכיאן יפתח לצד השלישייה הקבועה ובהתקפה קיימת עוד התלבטות- מי יפתח לצידו של רומולו, בן שושן או ג'וניור ויסה.

הרכבים משוערים:
    מכבי תל אביב: דראגוסלב יבריץ', יובל שפונגין, ג'ו ביזרה, מושיקו מישאלוף, אורי שטרית, דן רומן, ליאור ז'אן, ארז מסיקה, ג'ונתן אסוס, רודי חדד, יאניק קאמאנאן.
    בית"ר ירושלים: טברטקו קאלה, כריסטיאן אלברז, אריק בנאדו, תומר בן יוסף (שמעון גרשון), יואב זיו, דרק בואטנג, עידן טל, אבירם ברוכיאן, מיכאל זנדברג, עמית בן שושן (ג'וניור ויסה), רומולו.

2. a.m Member

לא חשבתי שאני יגיד את זה, הפעם אני רואה כמה שאוהדי נתניה צדקו. נתניה הגיע ל3 מצבים, בהם כבשה פעמיים ועוד בעיטה חופשית אחת. בונקר של 90 דקות, מההתחלה ועד הסיום, הרבה קבוצות חלשות באו העונה לקרית אליעזר ושליטה כזו שלנו בכל מהלך המשחק לא הייתה בשום משחק. אבל ככה זה, אם לא כובשים סופגים. זה ההבדל בין קבוצה שיכולה ללחוץ 90 דקות, אבל בלי חלוץ פשוט אי אפשר עם הגנה חזקה כל כך של נתניה. מצד שני קבוצה שמספיקה לה התקפה אחת לכבוש שער.

בנוגע ללימה, חצי משחק וכבר אפשר להגדיר אותו כפאוליניו הבא, בקיץ הוא חוזר לארגנטינה על המטוס הראשון, בכלל, אם רוני לוי צפה בלימה ופאוליניו והעדיף את פאולניו עליו, פתאום לימה הוא הפיתרון לחולשה של פאוליניו?

3. Mehmet Member

שלא יקרה להם מה שקרה לנצרת עילית-עונה אחת ממש טובה שהסתיימה למיטב זכרוני במקום הרביעי (באותה עונה שאשדוד סיימה במקום השלישי), ועונה אחרי זה ירידת ליגה...

4. Alvarez Member

עדיף שק"ש תרד ותיקח איתה גם את מכבי הרצליה, גם ככה היא קבוצה שלא מוסיפה שום עניין לליגה כי אין לה בכלל קהל אוהדים. עדיף שיהיו בליגת העל קבוצות כמו הפועל ב"ש, הפועל י-ם והפועל פ"ת שיש להן קהל אוהדים דיי גדול.

נערך לאחרונה ב: ‏3/2/08
  5. mr.shmactics Member

השחקנים הצרפתים - אפריקאים צרפתים או כל דבר שקשור לארץ הזאת ולכדורגל
    הוא נכס לכדורגל הישראלי הם מוסיפים כ"כ הרבה לא כמו כל הזבל הזה עד עכשיו הם באמת משחקים כדורגל.
    רואים אצלהם יסודות בנגיעה במסירה בהבנת המשחק משהו שמאוד חסר פה.

בא לי קצת להוריד ממני כמה דברים לא קשורים...
    נתניה גוררת כל קבוצה למשחק הזוועתי שלה ובסוף עוקצת איזה גול אחד שניים , פשוט קבוצה מסריחה.
    אשדוד קבוצה עם המון פוטנציאל בחלק הקדמי אפס באחורי וחרא מאמן אחד.
    פרדי דוד מאמן כדורגל פשוט טוב! לא שם לא מקושר לא כלום פשוט מאמן טוב!.

6. יהודה ברוך Member

אל תבנה על זה. עם הכסף של שירצקי קריית שמונה הולכת להיות חלק ממפת הכדורגל בארץ עוד הרבה מאוד זמן. הרצליה זה יותר ריאלי. הפועל פתח תקווה תעלה כנראה בשנה שנתיים הקרובות, והשאלה היא האם היא תצליח לשרוד בליגת העל . באר שבע גם תעלה בקרוב ועם הכסף של ברקת היא לא תתקשה לתקוע יתד בליגת העל. הפועל ירושלים תלויה בהצלחת הפרויקט של קטמון.

7. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

הפעם הייתה הזדמנות לכל אוהדי מכבי חיפה לראות איזה כדורגל האליל שלהם משריש במכבי נתניה. בפעם המי יודע כמה, מכבי נתניה מנצחת בזכות חלק אחורי איכותי, שנבנה על ידי אלי גוטמן. התבססות במקום השני, זה כל מה שאני אקח מהמשחק הזה.

8. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אבירם אני מאוד מעריך את האובייקטיביות שלך ואיך שאתה לא מתעלם מהצורה שנתניה באמת משחקת, כל הכבוד לך.

9. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

נתניה לא שיחקה כזה גרוע,גם לא כזה טוב..
    אבל בהתחשב בזה שעטר מטפח שחקנים כמו מעבי,כהן,צגאי ועוד אחרים ואתם במקום ה-2
    אני חושב שאין לכם על מה לבכות.

10. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

לא שיחקה רע? מלבד השערים שלהם הם לא בעטו פעם אחת לשער שלנו.
    אני כעת קורא תגובות של עטר, "ככה משחקת קבוצה שבמקום השני", "סוף סוף הוספנו איכות למשחק". הוא רואה משהו שאני לא?

אגב, משהו יכול לבדוק לי כמה צופים הגיעו אתמול לקרייה? מההתרשמות שלי היו די הרבה.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏3/2/08
  11. oFiRzZz Member

זה לא רק הוא,זה רוב אוהדי נתניה כולל אני.
    אני מוסיף על מה שאמר ילוו דאימונד,שהיה כיף לסתום את הפיות לכל אוהדי חיפה שאמרו שאין שום סיכוי לנתניה לנצח בקריית אליעזר וזילזלו בנו..

12. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אני לא בטוח שקלעת בפואנטה. נתניה מסוגלת לנצח בקרית אליעזר, היא גם מסוגלת לנצח בטדי (כל קבוצה מסוגלת) אבל הצורה שנתניה משחקת די מאכזבת, נתניה משחקת כמו קבוצה קטנה לכל דבר.

13. Raulito Madridista

אם אתם שואלים אותי, מכבי נתניה משחקת בסדר גמור, אין לה סגל מספיק איכותי(אולי עכשיו עם הזרים החדשים שבינתיים הרשימו[קיויו ניער מעליו בקלות את משומר הליצן ולדעתי משומר לא מגן ברמה של מכבי חיפה, אין לו הגנה בגרוש]) בחלק הקדמי וממנה אני לא מצפה לכדורגל שוטף, כמו שמכבי חיפה או בית"ר יכולות וצריכות לשחק. גם לנצח משחקים בעזרת הגנה חזקה זה בסדר גמור. חיפה אתמול לא הייתה כזו מדהימה כמו שציירו אותה כאן. שטראובר לקח שני מצבים של גול בטוח, אבל אני לא ראיתי שום לחץ מדהים או משהו כזה.
    נתניה העונה עוקצת ועוקצת ויש בה ווינריות מסויימת. להבקיע פעמיים משלוש התקפות זה ווינריות, לא כל קבוצה בליגת העל מסוגלת לעשות את זה.
    חיפה השנה קבוצה בינונית. נגד הקבוצות הרציניות של ליגת העל המאזן שלה לא משהו בכלל. אגב אוהדי חיפה, תלכו משחק אחד אחורה ואתם גנבתם נקודה בידיוק באותה צורה, אגב זה היה מטעות שוער.
    המאזן של חיפה נגד החלק העליון:
    - 4 נקודות מק"ש(נקודה אחת היא גנבה ללא ספק במזל)
    - נקודה מבית"ר(מתוך 3)
    - נקודה מסכנין
    - נקודה ממכבי פ"ת
    - 0 נקודות מנתניה.
    אז שחיפה משחקת נגד קבוצות כמו בני-יהודה, מכבי ת"א, אשדוד או כפר-סבא היא נראית מצויין וחושבים שהיא מסוגלת לזכות באליפות, אבל צמד המשחקים האחרונים הוכיחו שזה ממש לא ככה. לחיפה אין חלוץ שפיץ, קטן הוא לא כזה. שרנאטו חלש בדר"כ כל הקבוצה חלשה.

נושא אחר שקשור למחזור.
    בהפועל ת"א לקחו קשה את שער השיוויון שספגו בדקה ה-85. "למרות שבאימונים הקבוצה עובדת חזקת על המצבים הנייחים וכל אחד יודע את מי הוא צריך לשמור, תמיד אחד יעשה את הפאשלה. באדיר גומר לנו משחקים כל פעם מחדש, למרות שמשחקן עם ניסיון כמו שלו מצפים ליותר", כך התלוננו שחקנים בהפועל ת"א, למרות שהמאמן ביקש מהם לא ללכלך אחד על השני.
    על פאביו ג'וניור שהחטיא מצב קורץ במצב של 1-0 ולמעשה יכל לסגור את הסיפור, אמרו שחקנים:"ההחמצה שלו היא החמצת העונה, עד מאי לא תיהיה החטאה כזאת. אם זה היה נכנס היינו מוליכים 2-0 והמשחק היה גמור".

אני חושב שזו בושה וחרפה ששחקנים יוצאים ככה בגלוי נגד עמיתהם לקבוצה, רואים שהמרקם החברתי בהפועל הוא קטסטרופה וככה יהיה קשה להישאר, ששחקנים מלכלכים על חברים שלהם דרך התקשורת, למרות שביקשו בפרוש לא לעשות זאת, זה לא תורם למערכת. מה שכן, את דעתי על ג'וניור כבר אמרתי, אבל על באדיר אני לא בטוח. העונה הנוכחית מביישת את באדיר, שהיה אחד הקשרים הטובים בליגה במשך תקופה לא קצרה. העונה הוא אסון, הוא בהחלט מאבד לנו נקודות, גם בשער של אפוסטו הטעות הייתה שלו. באדיר, תפרוש!

בקשר למשחק היום: אריק בנאדו חולה ושמעון גרשון ייפתח במקומו במרכז ההגנה, לצידו של בן יוסף. השחקן הכי חשוב במכבי לא משחק היום - יוסי שבחון ומעניין לראות את מכבי מסתדרת בלעדיו. אני חושב שלשחק עם חלוץ אחד זה גרוע מאוד, אין מספיק מחץ בחלק הקדמי. אני הייתי משחק עם עומר פרץ כחלוץ שני לצידו של קמאנן. יהיה מעניין לראות את הזר החדש של מכבי ת"א - אסוס. הקישור של מכבי רך מידיי והבדלי הרמות בין שתי הקבוצות גדולים וברורים, כך שקשה לי לראות את מכבי יוצאת עם משהו. במחזור שעבר בית"ר שיחקה כדורגל טוב מאוד, נראה אם היא תמשיך ככה, המערך של 4-4-2 בוודאי ייתרום לעניין הזה.

14. oFiRzZz Member

תראה פה בעמ' 1 מישהו מישהו אמר שנתניה זה עוד מכשול קטן בדרך למירוץ על האליפות של חיפה ו "אין לי כל ספק שחיפה תנצח היום"..
    אמרתי שהם יאכלו את הכובע,וזה קרה,לא?

15. לירן מנהל כללי מנהל כללי

בסדר זה עניין אחר. מי שחושב שהקבוצה שלו כזאת גדולה, במיוחד שהוא אוהד חיפה.... אכל את הכובע.