מחזור 21 בליגת העל: שלוש המובילות מאבדות נקודות

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏29/1/20.

1. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

https://images.one.co.il/images/d/dmain/ms/gg1413683.Xxx

מחזור 21 יוצא לדרך וכבר מתחילים לראות מעבר לאופק את סוף הליגה הסדירה.
    המחזור ייפתח היום (רביעי) עם משחק בין הפועל רעננה לעירוני ק"ש. שתי הקבוצות צריכות את הנקודות כדי לשפר את מצבן בתחתית הליגה. מאוחר יותר, הפועל ב"ש תארח את מכבי ת"א. מה שהיה משחק העונה בעונות החולפות, מעט איבד מהיוקרה בעונה החולפת, אך בנגב מקווים שיוסי אבוקסיס יצליח לשנות את מאזן הכוחות.

המחזור יימשך ביום שבת, כשמ.ס.אשדוד תארח את מכבי נתניה למאבק ישיר על הפלייאוף העליון. מאוחר יותר נקבל את המאבק הכי ירוק בליגת העל, כשמכבי חיפה תארח את הפועל כפ"ס. שני משחקים נוספים שיתקיימו הם הפועל חדרה נגד סקציה נס ציונה והפועל ת"א נגד הפועל חיפה, שגם הוא מאבק ישיר על הפלייאוף העליון.
    ביום ראשון יתקיים המשחק שיסגור את המחזור ובו ביתר ירושלים תארח את בני יהודה.

http://up419.siz.co.il/up2/awrlbtmhooty.Xxx

EuropeGuy אוהב/ת את זה.
  2. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני אנחש שהשני משחקים היום הם רק כדי שחלילה לא נקבל 5/6 משחקים בשבת וכדי שהטוטו יוכל לפרוס את המשחקים בצורה שתטיב רק איתו ולא עם האוהדים. לשחק בחורף בימי רביעי בערב זה סיוט שאין כדוגמתו, גם בשני/ראשון זה להיט אבל אם מדובר במשחק מרכזי אחד עוד מילא, שדוחפים 3-4 משחקים בימים האלה כולל משחקים לא כאלה אטרקטיביים.

אנחנו לעומת זאת כרגיל משחקים מעט מאוד בימי שבת, אבל כאן מדובר בעניין פנימי שקשור למועדון ולחלק מהקהל.
    די מעצבן, במיוחד בחורף הירושלמי. אם משחקים אחרי השעה 8 בערב הטמפרטורה היא באיזור ה3-5 מעלות ומרגיש הרבה פחות במקום הקר ביותר בירושלים - טדי, שמשחקים בימי ראשון-שני-רביעי לא פלא שמגיעים רק בין 5,000 ל-8,000 אוהדים במשחקים לא הכי מושכי קהל. נגד נס-ציונה למשל ממש סבלתי מהקור, אם אני הורה לילדים אין סיכוי שאני שולח את הילד שלי למשחק. אם רק היו משחקים יום קודם לכן בשבת אחר-הצהריים(כמו הפועל ת"א נגד כפ"ס) היה אחלה מזג אוויר לכדורגל, לא יודע כמה היו מגיעים אבל אלה שכן היו באים לא היו סובלים בקור. הייתי מקבל את העמדה שלא משחקים בשבת אם כל האוהדים שומרי המסורת שמתנגדים לשחק בשבת היו באים בהמוניהם למשחקים בימי החול אבל זה לא המצב אז נוצרת סיטואציה שנמנעים לשחק בשבת כי יש המון אוהדים שרוצים שתהיה להם האפשרות לצפות במשחק בטלוויזיה.

Sir Alex Ferguson, Mahranlala ו-Clock End Stand אוהבים את זה.
  3. South Boy Member

אוי זה הולך להיגמר רע....אני לא מצליח למצוא סיבה שזה לא יגמר כמו בשנה שעברה, גם התחושה היום לפני המשחק היא אותה תחושה כמו אז.
    רק רוצה להיות אחרי.

4. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא בצחוק למשחק הזה ספציפית נהדר מבחינתכם שבכר לא המאמן.
    בטח היה עולה עם השטיק הקבוע וה"מפתיע" של ה-3 בלמים עם קשר אחורי שהוא גם בלם שלישי ואחרי שזה לא היה עובד היה מפקיר עוד יותר את האמצע ומגיש למכבי את המשחק על מגש. אבוקסיס יבוא לשחק מכוער היום ככל הנראה ובפעם הראשונה מאז הגיע מקבל משחק שבו הוא יכול להפוך את הפועל ב"ש לבני יהודה. יש לכם סיכוי לא רע להוציא נקודה היום לדעתי.

שי אוהב/ת את זה.
  5. Mahranlala Member

עדיין לא הצלחתי למצוא תשובה הגיונית למה יש 2 משחקים היום.

6. South Boy Member

זה ישמע קצת מצחיק אבל בבני יהודה היה לו חומר שחקנים יותר טוב, לפחות בשביל הסגנון שאתה מתאר.
    הייתה לו יחידה מגובשת וקשוחה שידועה בעבודה הקשה והמחויבות שלה על הדשא שמפצה על מוגבלות טכנית, זאת האנטיתזה המוחלטת להפועל באר שבע מודל 19/20 (חוץ מהקטע של המוגבלות הטכנית).
    קבוצה אדישה, חסרת מחויבות, רכה באופן קיצוני, עם המון חיסורים ואילתורים שצפויים כמו גולדברג בלם שלישי ויוספי חסר הניסיון שלא זוכר מה זה הרכב מול גולסה גלזר וריקן.
    זה מיס מאץ' על גבול המעליב, אין לנו הרי שום סיכוי לכבוש עם שחקנים שלוקים בשכלם כמו זריהן שהר וממן אלא אם כן נקבל מתנות שמכבי לא ממש מחלקת העונה, ועם הגנה כזאת אפילו לעמוד על קו השער לא ימנע מאיתנו לספוג, אז מבחינתי אפשר לקבל באהבה כל הפסד שלא נגמר בתבוסה כמו בשנה שעברה, והאמת שאפילו את זה אני לא רואה קורה.
    אני שומע הרבה כמה אוהדי באר שבע מצפים מאבוקסיס לסגנון משחק יותר יפה ממה ששיחק בבני יהודה, ואני רוצה לשאול את אותם אוהדים חולמניים שבאמת מצפים שזה יקרה עם סגל השחקנים הזה מתי הם ראו לאחרונה כדורגל מבאר שבע? קצת לא מובן לי איך אפשר להתעסק ב"כדורגל יפה" כשאפילו כדורגל אין פה כבר שנתיים. מבחינתי שאבוקסיס יזרוק כדורים למגרש כדי לצאת מהמשחק הזה בשלום, מצחיק אותי שבכלל מדברים על כדורגל יפה עם סגל כל כך מביך.

7. Raulito Madridista

אבוקסיס הוא אמנם הנאחס של מכבי תל אביב במובן מסוים אבל יש גבול, דווקא משום שהמשחק בטרנר לדעתי ולמרות שהקהל ייתן את הגרון - באר שבע לא הגיעה כל כך אנדרדוג למשחק כזה כבר הרבה מאוד זמן. אין לה את היכולת הטקטית וזה לא משנה כמה מלחמה נראה - לשתק שחקנים כמו עומר אצילי, יונתן כהן (נמצא בירידה אבל זה הזמן שלו), ואם נראה גם את שכטר בהרכב יהיה לה מאוד קשה. אבוקסיס יוצא רע בכל מקרה כי אם ישחק הגנתי זה מובן מצד אחד ומצד שני לקהל נמאס אחרי עונה בעייתית כזו ובכלל שנה מהגיהנום, והתקפי אין מה לנסות אפילו. הקסם של טרנר הלך ואבד לו. הנוכחות של ויטור היא קריטית, אולי ז'וסואה ואם בן שהר יעשה מה שהוא לא עושה - לתת גול ממצב אחד. שיהיה בהצלחה. ולמה המשחק ברביעי?

8. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש שיגידו שזה לא יהיה הוגן לשפוט את יוסי אבוקסיס בעונה בה הוא לא בנה את הסגל, אבל קשה להתעלם מכך שאם יש משחק שבו הוא צריך להביא מה"אבוקסיסיות" שלו להפועל באר שבע, זה במשחק מהסוג הזה. זה לאו דווקא התוצאה הסופית, אלא בעיקר איך הוא יצליח להעמיד את הקבוצה כך שלא תקרוס מקצועית ומנטלית כפי שקרה די הרבה בשנה וחצי האחרונות.

9. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

מעניין את מי השופט ירחיק לנו היום -

https://scontent.ftlv3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.15752-9/84438176_621563801943551_5610453033587572736_n.Xxx?_nc_cat=106&_nc_ohc=kda6hGQ_sPYAX-Thyum&_nc_ht=scontent.ftlv3-1.fna&oh=bdaa3127497f909b5d66d7bcd9ce04cc&oe=5E91E090

* במשחק הבודד ששחקן של מכבי הורחק, לנו הורחקו שני שחקנים.

italiano אוהב/ת את זה.
  10. Raulito Madridista

נתונים דומים יש גם במשחקים בין ריאל מדריד וברצלונה אבל התשובה היא פשוטה - ריאל מדריד מאבדת לא פעם את הראש, גם כשהיא זוכה בצ'מפיונס נגד היריבה הזו ונגד מסי היא לא רגועה. רוצה לומר: שחקני ב"ש לעתים בפאניקה ולעתים נוהגים בטיפשות והיא סבלה ממספר הרחקות לא סביר בעונה שעברה. יכול להיות שהייתה טעות שיפוט אחת קריטי לפה או לשם אבל לא מעבר.
    מה שמדהים הוא שבאר שבע הובסה אשכרה 4:0 בטרנר במחזור הסיום אשתקד במשחק שהיה קריטי עבורה לקרב על אירופה - גם אם בסוף העפילה, משחק הפרידה מג'ון אוגו. אני מבין את ברק בכר שלא רצה ללכת לאחר מכן.

אבוקסיס הגיע לדעתי כדי להביא גביע ולנסות לסיים במקום השלישי בליגה, לייצב את הקישור האחורי הפרוץ ולהוציא קצת יותר משחקני ההתקפה הבינוניים שיש. אני מת לדעת ממי ההוא רוצה להוציא יותר, בטח לא מניב זריהן. אולי מהאסלביינק, בן שהר וחנן ממן למרות הכל. המשחק הקרוב נגד מכבי זה מוקדם מדי, אולי בפלייאוף. ומבאר שבע יש עדיין קצת ציפיות גם אם היא אנדרדוג, בני יהודה הייתה עולם אחר לגמרי.

שוב אכתוב את המערך שהייתי מציע לאבוקסיס היום - שון גולדברג ולא אורן ביטון - כי ממול יש את עומר אצילי, וז'וסואה כשחקן חופשי מתחת להאסלביינק ושהר, בתקווה שהוא יספק איזו בעיטה אדירה מרחוק.

11. קשר שמאלי Member

מעיד על המנטליות החלשה שלכם במשחקים מולם בשנתיים האחרונות

12. italiano Member

מעיד גם על שופטים שרוצחים אותנו פעם אחר פעם.
    מילא אם היו שריקות אחידות..שחקן של מכבי יורחק רק אם ירצח שחקן באר שבעי.

13. לירן מנהל כללי מנהל כללי

מחפש סיבה אחת לאופטימיות וחוץ מאבוקסיס שאולי יעשה איזה טריק אין שום כלום. כל תוצאה מתחת ל 3-0 למכבי תל אביב תחמיא לנו.

14. DRORIKO Member

לדעתי ב״ש יכולה להיות מוקש למכבי, עם אבוקסיס שרגיל לעשות לצהובים צרות, עם השחקנים שבאים דלוקים כי זה מכבי, עם טרנר העויין. מכבי פיבוריטית אבל לא אפול מהכסא אם יהיה 0:0 מגעיל כזה כמו שאבוקסיס אוהב(מי היה מאמין לפני שנתיים שאני אגיד על ב״ש בתור מחמאה שהיא יכולה להיות מוקש למכבי).

15. italiano Member

לא עם חדלי אישים שיש לנו כיום.
    יש לנו מעט מאוד שחקנים שרוצים ומסוגלים. כל השאר מחולקים ללא רוצים ולא מסוגלים(יש כאלה שהם גם וגם).