מחזור 22 בספרד: הדרבי מגיע העירה, ריאל מדריד נגד אתלטיקו מדריד

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏31/1/20.

1. רוברטו באגיו31 Member

איזה מאמן נפלא זה זידאן, אני לא מבין איך אחרי כל כך הרבה הצלחות ותארים שהוא הביא למדריד, עדיין מפקפקים בו .

לזידאן אין שום אגו וגאווה עצמית, הוא הבין שעשה טעות עם ההרכב הראשון שהעלה, ובתחילת המחצית השנייה עשו 2 חילופים התקפיים .

זידאן אחד המאמנים שהכי יודעים לשפר ולשדרג שחקני כדורגל, העונה הוא עושה את זה עם וואלוורדה ובקדנציות הקודמות עם קסימיריו, לוקאס ואסנסיו .

רשמתי לפני שנה וחצי בפורום האנגלי שזידאן זה המאמן הגדול בעולם וכמובן שצחקו עליי, העונה הוא עושה את זה בלי סופרסטאר ושחקן היסטורי בסגל .

לגבי אתלטיקו : קבוצה מזעזעת וכפי שרשמתי כמה פעמים, סימאונה חייב לעזוב לפני שיהפוך להיות בדיחה ברמה של מוריניו .

2. Raulito Madridista

https://totalfootball.co.il/uploads/default/original/2X/f/fd32bd34a8213b91cd2fff24aa3f2b7264385d51.Xxx

בנשקם כנגדם - עשינו לאתלטיקו את השיטה של אתלטיקו, אין מילה אחרת. במחצית השנייה המשחק השתפר מן הסתם וזה מוכיח שמערך חמשת הקשרים לא צריך לחזור יותר לעולם, בטח לא נגד קבוצה שמוותרת מראש על שליטה בכדור. זה אירוני משהו שמנדי עושה מהלך התקפי ראשון שלו בכדורגל כאן (חוץ מהשער שנפסל בקאמפ נואו) דווקא נגד אתלטיקו. מחמאות לזידאן שידע להגיב בזמן - על פתיחת המחצית השנייה ובחילוף כפול. לא דקה 65, וגם לקארים שהגיע למצב אחד וכבש ממצב אחד - תענוג. הם הרגו אותנו בכל כך הרבה דרבים, סוף סוף ניצחנו בברנבאו אחרי שבע שנים, זה בלתי נתפס, אז לא מתנצל על הכדור העלוב שלנו. זה באמת “ניצחון של אליפות”, לא 0:1 מסריח בוויאדוליד או 1:2 קשה באלאבס. האללה מדריד!

3. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

תוכנית המשחק של זידאן היתה לשבור רגליים למוראטה ואז לעבור למערך התקפי עם ויניסיוס על ורסאלקו. עבד מצוין, השופט הרוויח את המעטפה.

4. Raulito Madridista

אני מסוגדיו הגדולים של זידאן אבל אין שום הצדקה לבחור בהרכב כזה כמו אתמול, אפילו עם שחקני כנף בינוניים כמו לוקאס ואסקס ו-ויניסיוס ומבט על ההרכב שהיה כמעט זהה ל-2018/19, מי היה מאמין - נראינו כמו קבוצת כדורגל. אבל עם חמישה קשרים לא היינו כובשים גם עוד עשר שעות נגד אתלטיקו מדריד. בראייה גדולה יותר ממשחק-שניים - זידאן גם כן קצת אשם בסגל איתו הוא יצא מלחמה העונה. הוא התעקש לא לצרף את דוני ואן דה ביק או כריסטיאן אריקסן ונראה שבמועדון הלכו על גישה של או קיליאן אמבפה או כלום. נכון שאדן הזאר פצוע כל העונה וזה די נאחס, הוא שחקן שהיה מביא לשיפור גדול, וגם בייל נראה כמו סמרטוט ריצפה, אבל גם למאמן ישנה אחריות. זה ההרכב הכי הגנתי שראיתי מריאל בברנבאו מזה זמן רב. זידאן אחראי לזה שהוא צריך להוציא מים מהסלע.

לגבי אתלטיקו מדריד (דני) - גם בפורום של ריאל יש קונצנזוס שהפציעה של מוראטה עזרה לנו מאוד, זה נכון, הוא הפעיל לחץ על הבלמים, הטריד, הקשה על ראמוס ו-ואראן. הבעיה הייתה שאתלטיקו לא ניצלה את המצב הנפלא של קוראה, גריזמן היה עושה מזה גול שנה אחר שנה ומתסכל אותנו. אבל עזוב אותך אתמול, לריאל באמת יש הגנה חזקה, איפה אתלטיקו כל העונה, מאז ה-3:7 השקרי ההוא בקיץ? הקבוצה הזו מתה, אין לה התקפה. גם כשפליקס בריא ונראה בינוני. תומא למאר הוא הפיתרון אתמול? באמת? קראסקו שהגיע כסותם חורים? אני מקווה שאתה לא בונה על דייגו קוסטה.

5. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

קודם כל אנחנו מקום ראשון בליגה בהחמצות. ואתמול היינו עם 13 שחקני סגל כולל שלושה שהתחרו מי יותר חלוד.

6. Raulito Madridista

הנתונים האלה סובייקטיבים "כמה הזדמנויות צריך כדי לכבוש", מה שיותר קל למדוד זה את מאזן שערי הזכות ואתלטיקו עם ההתקפה השביעית הכי גרועה בליגה או משהו כזה. אמרתי לך, עזוב את הברנבאו בצד רגע, זה בסדר להפסיד בדרבי והזוי שזה לא קרה שש שנים כשבחלק גדול מהן ריאל הייתה קבוצה אדירה, אני מדבר על העונה מתחילתה. ואני רואה את אתלטיקו בכל שבוע, כמו במשחק נגד לגאנס - היא מייצרת מעט מאוד הזדמנויות אמיתיות. יש פה ושם הנעת כדור חכמה של סאול וקוקה, הגבהה נפלאה של טריפייר או דריבל של פליקס אבל זה לא מספיק. אני לא רואה שום הבדל בין אתלטיקו לסביליה או ולנסיה לדוגמא העונה. זה מספר הנקודות הנמוך ביותר שהיה לה בעידן צ'ולו. קראת מה אמר אחיו של קבאני? היו חייבים להתעקש להביא אותו, קשה לי להאמין ש-5 מיליון יורו לפה או לשם היו כל כך קריטיים בשלב הזה.

7. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

עכשיו אני מאמין שהאח של קבאני היה זה שפוצץ את העיסקה עם הדרישות המוגזמות. ובשביל לנצח את הדרבי קבאני צריך היה להגיע לפחות באמצע ינואר. אתמול הוא לא היה תורם יותר מקראסקו ומאתמול נשאר לנו רק מפגש כפול מול ליברפול. כלומר לא שווה להשקיע במשפחת קבאני.

8. Raulito Madridista

אתה מפספס את הנקודה, קבאני אמור להביא לכך שאתלטיקו תבטיח את המקום שלה בליגת האלופות, פעם זה היה מובן מאליו אבל השנה קצת פחות, קבוצות עדיין מגיעות למשחק נגד אתלטיקו בטירוף קצת יותר גבוה מאשר לנצח את ולנסיה או סביליה, ומעבר לכך נראה שהרבה דברים השתבשו. אל תבנה על זה שדייגו קוסטה יבקיע שבעה שערים בעשרה משחקים ורובם יהיו גם שערי ניצחון. רכישה של קבאני הייתה יכולה להיות הצהרת כוונות שאתלטיקו נשארת תחרותית. מעבר לכך אני מדבר על יכולת עלובה למשך העונה כולה ולא על הדרבי אתמול. גם היה משחק בו אתלטיקו כבשה שלישייה נגד ברצלונה בסופרקופה והכל היה נראה זוהר, אז מה?
    בחמישה משמונת משחקי הליגה האחרונים שלה - אתלטיקו מדריד לא הצליחה לכבוש, אי אפשר לברוח מזה. לא רק ברנבאו אלא גם נגד לגאנס ואייבר

9. Raulito Madridista

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2020/02/02/15806683963463_310x174.Xxx

ככה עושים קאמבק מה שנקרא: פאקו אלקסר כבש בבכורה בויאריאל בדרך ל-1:3 על אוססונה, הצוללת במקום השביעי בטבלה במרחק ארבע נקודות בלבד מהצ'מפיונס. סאנטי קאסורלה אגב השווה את רקורד הכיבושים מעונת 2008/09 שהייתה הטובה ביותר בקריירה שלו. אי אפשר להתעלם מויאריאל שרשמה ניצחון חמישי בשישה מחזורי ליגה, היו לה ניצחונות מרשימים בפיחואן מול סביליה וכן באנואטה נגד ריאל סוסיאדד ונזכיר גם תיקו ביתי נגד ריאל מדריד בפתיחת העונה. יש לה 39 שערי ליגה, רק ריאל וברצלונה כבשו יותר.

לגבי שאר המחזור: תיקו עלוב לסביליה בפיחואן, ניצלה מהפסד נגד אלאבס עם שער של אוקמפוס מפנדל| ריאל סוסיאדד שיחקה בהרכב משני בלגאנס ושילמה על כך מחיר יקר למרות שהוליכה.

10. סיונרה Member

אפשר להגיד על הxG הרבה דברים, סובייקטיבי זה לא.
    https://scontent.fsdv3-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/s960x960/83628661_181602886527166_455703271420461056_o.Xxx?_nc_cat=109&_nc_oc=AQlMmD6Q5-8v7FkZQZ9MPSajGonXoX-YeKxh90zycnqhHcc5MN5EUJcd7HnVm_3XdVw&_nc_ht=scontent.fsdv3-1.fna&oh=ae210966a1df80f7f66f8cc9207f9aed&oe=5E924047
    המיקום הממוצע של שחקני ריאל מדריד אתמול, האם חייזרים שהיו מגיעים לכדור הארץ היו יודעים שיש בריאל דבר כזה שנקרא חלוץ?

11. AS R Member

מחכה כבר שלופטגי יעוף מסביליה. הפך מועדון עם אופי התקפי ואטרקטיבי לקבוצה משעממת שרוב ההתקפות שלה מסתכמות בהגבהות סתמיות לחלוץ חלש.

12. Raulito Madridista

אני לא מבין מה אתה רוצה כי אני דיברתי בכלל על ההתקפה של אתלטיקו מדריד ולא התייחסתי רק לדרבי (הם היו הרבה יותר טובים במחצית הראשונה) אלא לעונה כולה. שער בממוצע למשחק זה עלוב גם לקבוצת אמצע טבלה ומטה בספרד, ואתלטיקו עדיין לא כזו. ריאל בבעייה קשה - בייל עם שני שערי ליגה בחצי עונה, אדן הזאר פצוע, רודריגו לא טוב לאחרונה ו-ויניסיוס מתקשה מול השער. ועדיין ביקרתי את זידאן על ההרכב השערורייתי שלו, לא נגיע לשום מקום עם חמישה קשרים כאלה שמאוד לא מגוונים, אף אחד לא הרגיש כשקרוס ואיסקו הוחלפו. אבל כן אין לי בעיה להסריח את הדשא במשחקים כאלה.

סתם לפרוטוקול אני יכול בשלוף להציג לך 4-5 דרבים מהעונות האחרונות שנגמרו בתיקו למרות עליונות מוחלטת של ריאל והאחרון שבהם בברנבאו ב-2017/18 (רונאלדו כבש בוולה מהאוויר והוחלף אובלק נעל את השער), משחקים בהם תמיד גריזמן כבש שער ממצב בודד. הפעם גנבנו אנחנו, לא רע.

לגבי סביליה, אני חושב שיש משקל משמעותי להצלחה שלו בליגה האירופית שזה ה-מפעל של סביליה. בליגה גם אם לא יגיע למקום הרביעי אז זה לא יביא לעריפת ראשים. ריאל מדריד בנסיבות הקיימות הייתה גדולה עליו אבל שום התברר כי אין שום קשר בין מאמן נבחרת טוב (וצריך לזכור שמשחקי ידידות ומוקדמות הם אווריה שונה ממונדיאל) לבין מאמן ליגה. לא אוהב את איך שהוא מאמן כרגע.

13. סמואל אטו Member

כובש הצמד הצעיר בהיסטוריה של הליגה הראשונה, בגיל 17 ו-94 יום.

14. Raulito Madridista

לוקאס פרס רק עלה מהספסל וכבש בנגיעה הראשונה בכדור. משתלב נהדר עם הפרסומת של רותם סלע וטורנדו "עכשיו הכל מושלם".

עוד המחזור:

- על הנייר משחק לא פשוט בכלל לברצלונה נגד בטיס בחוץ, הסגל קצר, בטיס קבוצה שעם הקהל מסוגלת להפתיע. מצד שני, מאמין שבארסה תבוא מוכנה, זוכרים את השער של מסי אשתקד?

ריאל מדריד מתחילה להתכונן למשחק החוץ באוססונה מחר (17:00). במארקה המציאו ביטוי חדש ונכתב ש"שלישיית ה-C" תחזור ובגדול כדי לעשות סדר - טיבו קורטואה, דני קרבחאל וקאסמירו. זידאן מחפש ניצחון חשוב שישמור על הפסגה וישכיח את האכזבה מהגביע, וברור שיהיו 11 אחרים. החמיאו לשוער על רקורד הספיגה - 0.53 שערים בממוצע למשחק מול 0.68 שערים למשחק של אובלק. במשחק הגיע לא היה זכר להגנת הברזל (וכמובן שגם רפאל ואראן יחזור). נכתב שקרוס לא עמד בציפיות והציג את משחקו הגרוע ביותר העונה בשל העמדה בקישור האחורי. קאסמירו וראמוס בצוותא הם השחקנים עם הכי הרבה דקות בליגה אחרי בנזמה. קורטואה (1710) רביעי וקרבחאל חמישי (1620). הויטמין C יעזור?

זינדין זידאן לקראת אוססונה: "זה עוד משחק קשה במגרש מסובך, זה עוד גמר. אנחנו עצובים מההדחה, ניתחנו את המשחק והכי חשוב שנשחק שוב כעבור שלושה ימים. אנחנו לא מתכוונים לזרוק את כל מה שעשינו ולזלזל בזה בגלל משחק אחד. השחקנים נתנו הכל על המגרש והקהל ראה את זה".

על בייל: "הוא כאן ואנחנו שמחים עם כל השחקנים שיש לנו, נסמוך גם עליו. אין שום בעיה עם בייל, יש לו חוזה והוא רוצה להישאר. הוא רוצה להילחם על התארים, מה שקורה בפנים נשאר בפנים. אנחנו תמיד מדברים ולא אספר לכם. הוא לא נכלל בסגל לאחרונה אבל אני אסמוך עליו ואני יודע מה הוא יכול לתת לנו. כולם רוצים שיהיה לו טוב. זה לא עניין של גישה, הוא צריך להיות במאה אחוז כדי לשחק, כמו כולם. אין 'פיתרון' עם בייל כי אין שום בעייה".

על מרסלו: "כמובן שהביקורות עליו פוגעות בו ובכולנו. הבעיה היא שהפסדנו וזה לא ישתנה. אני רואה אותו משחק טוב, הוא שחקן חשוב והוא ימשיך להוכיח את זה. הדבר הכי חשוב שכולם נתנו הכל על המגרש, גם הוא. אנחנו יודעים שאין לנו שליטה על מה שקורה בחוץ ומה שאומרים".

השחקנים שהיו חסרים: "אנחנו יודעים מה קאסמירו נותן לנוא בל אנחנו יכולים וצריכים לעשות דברים שונים וטובים גם כשהוא לא משחק".

- אתלטיקו מדריד חייבת לצאת מהמשבר לה גם אם גראנדה היא יריבה לא פשוטה בכלל. בכל הרכב היא צריכה להשיג את ה-0:1 הקטן-גדול כפי שהיא אוהבת| מעניין לראות את ריאל סוסיאדד אחרי ההאנגאובר בברנבאו. בבית היא נראית טוב לרוב. מעניין אם וויליאן ז'וזה ישחק.

15. Raulito Madridista

עוד מהמחזור ה-23:

https://e00-marca.uecdn.es/imagenes/2020/02/09/portada/marca_papel/g0902.fd571d245fd45671b41e5cc02b9ee599.Xxx

שער המארקה מסכם את היום הצפוי לנו: מתח גבוה, משחקי חוץ קשים מאוד לריאל מדריד וברצלונה הערב. קיקה סטיין פוגש את האקסית האהובה בטיס.

- ויניסיוס ג'וניור ייפתח הערב בהרכב ריאל מדריד נגד אוססונה. במארקה נכתב "זמן ויניסיוס" ושהברזילאי נמצא בכושר הטוב ביותר שלו העונה ואף מזכיר את החודשים הטובים מאשתקד, ולכן יזכה למפתחות מזידאן כפרטנר של בנזמה בהתקפה. עד עתה הוא פתח בהרכב בשלושה משחקי גביע והיום הוא משתדרג. במארקה נכתב בפריויו לקראת המשחק: "הליגה היא סיפור אחר, זידאן מפרק את הרוטציות לחלוטין", גם בהגנה שצריכה לחזור לתת את הטון וגם בקישור הקבוצה שמה מאחור את הכישלון בגביע בדרך למטרה מספר 1 שלה העונה - אליפות. ב-AS התרכזו יותר בבייל: "הוא מחפש עוד אוויר אחרי שחזר לסגל". עוד נכתב "בייל יוצא מהצינוק" ואזכורים לכך שקאסמירו נעדר ארבע פעמים העונה וריאל ניצחה רק פעם אחת בלעדיו. אוססונה מנגד אמנם לא בכושר טוב וניצחה פעם אחת בלבד בחמשת משחקי הליגה האחרונים אך היא מדורגת במרכז הטבלה, רחוקה ממאבקי התחתית, וכבר עשתה את המוות לברצלונה וסביליה עליהן כפתה תיקו. כמובן שבלי צ'ימי אוויה שגמר את העונה היא מתקשה.

https://images.realmadrid.co.il/images/posts/0_1581239489772.Xxx

- תענוג לראות את חורחה מולינה כובש צמד ענק בגילו המופלג. השער הראשון רגיל והשני? סיבוב ענק ברחבה. ולנסיה לא ראויה להילחם על הצ'מפיונס, בושה וחרפה, אז מה אם היא ניצחה את ברצלונה ונראתה לא רע נגד ריאל. כרגע חטאפה היא הקבוצה השלישית הכי טובה בליגה.

- ומי הייתה בעבר הקבוצה השלישית בטיבה בליגה? אתלטיקו מדריד. שמעתם את קוקה לאחר הניצחון 0:1 אתמול? "ניצחנו שוב 0:1 ושום דבר לא קרה".