מחזור 25 בליגת העל: מכבי לוקחת 3 נק קריטיות מאשדוד

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Emil, ‏21/3/08.

1. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

לסכנין לא הולך נגד בני יהודה, בסיבוב הקודם הם באו לדוחא עם רצף של 9 הפסדים, ודווקא נגדינו הצליחו להוציא נקודות.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏22/3/08
  2. שגיא Guest

http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/4.Xxx מכבי חיפה - עירוני קריית שמונהhttp://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/3112.Xxx

יום שבת, 17:10
    אצטדיון: קריית אליעזר
    שופט: לירן ליאני

מצבן של מכבי חיפה וקריית שמונה די דומה. שתיהן נמצאות בסיטואציה שבא כבר ידוע שהמאמן הנוכחי לא ימשיך בעונה הבאה, ושתיהן אף יודעות ורוצות לעשות את הכי טוב עד סיום העונה על מנת להשיג את המטרה - כרטיס לגביע אופ"א. מחר הן יפגשו לקרב ישיר.

אחרי השבוע האחרון לא נשארו הרבה מאמנים ששמם לא הוזכר כמועמדים לאימון מכבי חיפה בעונה הבאה. למרות זאת, בחיפה מעדיפים לא להתעסק עכשיו בעונה הבאה, אלא קודם כל להוציא את המירב מהעונה הנוכחית. אחרי הניצחון על נתניה חניכיו של רוני לוי כבר נראים הרבה יותר טוב ומגיעים מחויכים לאימונים. נראה שהניצחון הזה שוב הדליק את הניצוץ שאפשר לסיים את העונה הזו עם טעם טוב. הניצחון על נתניה במחזור הקודם אמנם השאיר את חיפה במקום החמישי, אולם היא רחוקה רק 3 נקודת מהמקום השני. ניצחון מחר יהווה עוד נקודת ציון חשובה בדרך להשגת המקום השני. בפן המקצועי רוני לוי יחסר שני שחקנים מחר באופן ודאי. השניים הם המגן אייל משומר והקשר כיאל בירם. שניהם מוצהבים וכמובן שלא יהיו בסדר. אלון חרזי צפוי להמשיך לפתוח כמגן ימני בעוד שי מיימון במרכז ההגנה. במקום כיאל בקישור צפוי לעלות ג'ובאני רוסו במרכז הקישור לצידו של רנה לימה. יניב קטן ששיחק מול נתניה קצת פצוע וכנראה החמיר את פציעתו שוב נמצא בספק, אולם ככל הנראה שיעלה בסופו של דבר בהרכב. רפאלוב, שצפוי לפתוח על הספסל, עדיין בהיכון. מי שצפוי לחזור לסגל אחרי היעדרות רבה הוא דקל קינן שעבר את השיקום. קינן לא צפוי לשחק אלא אם יקרה משהו מפתיע.

http://mad.walla.co.il/archive/405416-5.Xxx
    קרב קפטנים. שני היניבים (לביא וקטן) במפגש בסיבוב הקודם.

בקריית שמונה העניינים לא פחות מעניינים. אמנם שם לא נזרקו שמות לאוויר, כי איזי שרצקי הפתיע כאשר הודיע שמישל דיין יהיה המאמן בעונה הבאה. הרבה הרימו גבה על המהלך, אבל שרצקי נשמע בטוח בעצמו לאחר המינוי. המאמן הנוכחי, ככל הנראה סגור במכבי תל אביב, מה שמעלה עוד כמה גבות איך זה ייתכן שבן שמעון יכול להוביל את קבוצתו למשחק מול מכבי תל אביב כשהוא כבר סגור שם. מעבר לזה, אחרי שבן שמעון אמר שהוא צריך להתקדם, האם דווקא מכבי תל אביב היא המקום הנכון? במיוחד נוכח העובדה שקריית שמונה קרובה לאירופה, בעוד מכבי תל אביב קרובה לליגה הלאומית. ימים יגידו עד כמה המהלך נכון.
    בן שמעון יחסר מחר את עבאס סואן הפצוע. סואן לא התאמן השבוע ויחמיץ את המשחק, מה שנותן לבן שמעון כאבי ראש והתלבטויות את מי להרכיב במקומו. השניים שנאבקים על המקום הם מוקאנו ויוסי דורה. שביט אלימלך צפוי לחזור להרכב אחרי שנעדר ממשחק הגביע וממשחק הליגה האחרון, אותו הפסידה קריית שמונה לסכנין, מה שצופף עוד קצת את המאבק על המקום השני. בן שמעון צפוי לפתוח בהרכב התקפי שכולל שלושה חלוצים, יירו בלו, יובל אבידור ופיטר אופוריקווה, כשגם אמנגואה עדיין בתמונת ההרכב.

הרכבים משוערים:
    מכבי חיפה: ניר דוידוביץ, אלון חרזי, דייגו קרוסה, שי מימון, פיטר מסיללה, רנה לימה, ג'ובאני רוסו (ליאור רפאלוב), עומרי אפק, רנאטו, יניב קטן ופאנטיני.
    עירוני קריית שמונה: שביט אלימלך, עמיר נוסבאום, יניב לביא, סלאח חסארמה, ברק בכר, יוסי דורה (מוקאנו), צ'ירסואה, גיא צרפתי, אופרי קוואיה (אמנגואה), ירו בלו, יובל אבידור.

3. Number 8 Member

חשוב לנצח את המשחק כי מהשבוע הבא אנחנו מתחילים ברצף של משחקים קשים נגד קבוצות הצמרת. היינו יכולים לברוח מהתחתית אם היינו מנצחים את מכבי הרצליה, אך אנחנו רגילים העונה לחיים קשים מצד הקבוצה שלנו. גם אם ננצח, זה לא מבטיח לנו הישארות בליגה, אלא נותן לנו מקדמה קטנה להמשך מסע ההשרדות. ואם לא ננצח... אלוהים ישמור. ישנם פרוסמים שרן בן שמעון יחליף את ניר לוין במקרה של הפסד, אבל עדיף שלא לדבר על זה. יהיה טוב.

ההנהלה מבינה את חשיבות המשחק נגד אשדוד והוזילה את מחירי הכרטיסים(אני כמובן אהיה שם). השחקנים חייבים את הקהל ואני מצפה שהחלק שלנו יהיה מלא בצהוב.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏22/3/08
  4. Emil Member

אני יכול להבטיח לך שהחלק שלנו יהיה צהוב, וגם חלק לא קטן מ"שלהם" יהיה צהוב :) יהיה מעניין לראות כמה קהל יטרח את שעת הנסיעה מאשדוד למשחק הקריטי הזה. בהחלט משחק קריטי יש לנו יום ראשון. אני תמיד שמח לראות את ההנהלה מוזילה את מחירי הכרטיסים, ואני מקווה ששוב נראה את בלומפילד מלא, אבל ניתן רק לקוות שהמגמה הזו תתקיים גם בימים טובים יותר, כשיגיעו. ושוב נסבול את המחלה הזאת מהיציע. בטוח עדיף מהטלויזיה, רואים פחות.

קשה להגזים בחשיבות המשחק. אני כבר סימנתי אותו כאחד המשחקים הכי חשובים של המועדון אי פעם, לא פחות. יותר חשוב, כנראה, מכל משחק אליפות וכל גמר גביע. משחק על החיים. הפסד כאן, והדרך ללאומית סלולה בצירוף ברכות ואיחולים. אין שום אופציה פרט לניצחון במשחק הזה, שכן גם תיקו יכניס אותנו לצרות צרורות, בטח ובטח כשהפועל והרצליה במפגש ישיר ואחת מהן תצבור נקודות בוודאות.

5. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

יש לי הרבה חששות לקראת המשחק מול מכבי פתח תקווה. אני לא מתייחס לזה שהם לא ניצחו הרבה מאוד זמן ושהם קרובים לתחתית, כי מכבי נתניה בעידן דניאל יאמר יודעת להסתכל קודם כל על עצמה. אני בעיקר דואג מהמצב של הקבוצה שלי. איתי שכטר, האיש שכל התקפת מכבי נתניה תלויה בו, לא יהיה על המגרש. ישנה סבירות שגם דדי בן דיין, שגם בו תלויה התקפת מכבי נתניה, נמצא בספק למשחק, מה שאומר שגם אם ישחק, הוא בטח לא יוכל להרשות לעצמו לעשות את הדברים שהוא עושה כשהוא בריא.
    לירן שטראובר יעלה למשחק עם זריקה ומשככי כאבים, כפי שהוא עושה מאז שהתחילה העונה. הוא גם יעלה עם המחשבות שרוצים לזרוק אותו, למרות שהוא כבר חצי שנה משחק שהוא פצוע, תורם מדי פעם מהכסף הפרטי שלו לטובת ארגוני האוהדים, נכנס לפורום 'הקופסא' ומשתף את האוהדים בהכל והצהיר אמונים למועדון, למרות שאחרי השנתיים החלומיות שהוא נתן, יש לו מקום בכל קבוצה בארץ. עם כל זה הוא צריך לעלות למשחק ואני לא אשפוט אותו, גם אם יפסיד לנו את המשחק.

הדבר היחידי שמעודד אותי, ואולי הוא יהיה זה שינצח עבורינו את המשחק, זה שיחיאל צגאי ושניר גואטה משחקים, מה שאומר שאולי נראה פחות כדורים ארוכים ויותר משחק על הקרקע. חבל רק שאיתי שכטר לא משחק, משום שיחד עם השניים הקודמים, מכבי נתניה באמת הייתה יכולה לשחק טוב ולא רק יעיל. גם אלמוג כהן, שבחצי הראשון מול מכבי חיפה עשה כמה פעולות טובות, יצטרך לנסות ולתרום להתקפה.

על השחקנים הזרים אני לא סומך, חוץ מלואיס מארין. הישראלים הם אלו שמביאים אותנו להישגים הגדולים.
    עם כל הסיבות השליליות, מכבי נתניה צריכה לנצח את המשחק הזה, גם משום שהמקום השני בסכנה וגם משום שאנחנו קבוצה חוץ יעילה.

אם רק תאמינו! http://www.super3.gr/forum/public_html/yabbfiles/Smilies/ari_ole.Xxx

6. לירן מנהל כללי מנהל כללי

מעבר לקבוצות התחתית עוד משחק שטיפה מעניין זה המשחק בקרית אליעזר. מכבי חיפה נואשת להגיע לאירופה, אבל מישהו יכול להגיד בפה מלא שהיא פייבוריטית בבית מול קרית שמונה? אני לא יכול... הטבלה לא משקרת וקרית שמונה בגדול העונה משחקת טוב יותר ממכבי חיפה ונראית יותר טובה ממנה, יהיה קשה לחיפה לנצח, למרות שעדיין הכל תלוי בה, קרית שמונה היא קבוצה מאומנת היטב, שיודעת איך לעמוד על המגרש ואיך לעקוץ במתפרצות, יש לה שחקנים מהירים בהתקפה שיודעים לכבוש שערים וזה משחק שיכול ללכת לכל כיוון. משחק מעניין, שחיפה לא יכולה להרשות לעצמה להפסיד.

7. KENAR Member

אני אומנם אוהד שרוף של בית''ר ירושלים אבל היום במשחק מול כפר סבא אני יהיה באופן חד פעמי לטובת הצד הנגדי משתי סיבות מוצדקות לגמריי:
    א.האליפות כבר סגורה ואין שום סיכוי שבעולם שנאבד אותה
    ב.אלי אוחנה המלך של בית''ר לעולמי עד. כפר סבא של אלי מסובכת בתחתית ומבלי שכמעט אף אחד ירגיש הם מתקרבים לקו האדום ולמקום ממנו יורדים ליגה, על מנת שאלי יעבור את העונה הזו בשלום וקבוצתו תשרוד עונה נוספת בליגה אני יהיה היום אך ורק אוהד שלהם ואני מקווה שהם ינצחו את המשחק וישיגו נקודות חשובות במאבק ההשרדות.

בהצלחה לכם אלי וכפר סבא!!!

8. David De Gea Rade Prica היכל התהילה

http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/17.Xxx בני סכנין - בני יהודה http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/11.Xxx

שבת, 17:00, סכנין.
    שופט: ערן פרוסט.

איך אפשר להגדיר את המפגש הזה, כמפגש קצוות? כנראה שזה בדיוק העניין. בעוד שסכנין נאבקת בצמרת עם קריית שמונה ונתניה על הסגנות ועל המקום השלישי, בבני יהודה כבר השלימו עם הירידה לליגה הלאומית, אך לא מן הנמנע שהזהובים ירצו להשיב מעט מן הכבוד שאבד להם במהלך העונה ולשמור על המאזן הנקי שלהם מול סכנין העונה.

אצל בני סכנין העניינים מסובכים קצת פחות מאשר אצל האורחים. ג'ון קולמה חזר לאימוני הקבוצה, אך לא ישחק מול בני יהודה בגלל כרטיסים צהובים. למעט קולמה המוצהב, יעמוד לרשותו של אלישע לוי סגל מלא. את מקומו של קולמה ימלא חאמד גנאים, שאיבד את מקומו בהרכב מאז הגיע הרומני בוגדאן אפוסטו. גם הבלם ליאו קרופניק, שסבל השבוע משפעת, יהיה כשיר.

http://images.one.co.il/images/video/segment377x285/20_03_2008_05_0321.Xxx
    בני יהודה אמנם במקום האחרון, אבל אסור לזלזל, אלישע לוי.

הרכב משוער: מאיר כהן, עבד רבאח, יא יא פטי, ליאו קרופניק, בסאם גנאים, לוקאש סורמה, חאלד חלאיילה, חאמד גנאים, מאור בוזגלו, בוגדאן אפוסטו, איליה יבוריאן.

שבוע לא קל עבר על הזהובים. זה התחיל עם ההפסד 3-2 בדרבי הקטן לאדומים של גוטמן ונמשך עם ההתפטרות של אלי כהן מתפקיד המאמן. על הקווים יעמדו היום מאמן השוערים של הקבוצה, יעקב אסייג ועוזר המאמן חזי שירזי.
    הזהובים ייחסרו את אימורו לוקמן המוצהב ואת משה ביטון ואבו-סיאם הפצועים. עוז ראלי ימשיך לפתוח בעמדת המגן השמאלי במקומו של אבו-סיאם. הקבוצה תעלה כנראה בקישור מעובה עם הרוויה קובאצ'ביץ' ועידן מליחי, שצפוי לפתוח במקומו של ביטון הפצוע. אפשרות נוספת היא שאלי ביטון יפתח בכנף ימין של ההתקפה לצידו של אלירן עטר.

http://images.one.co.il/images/d/400_221/gg786394.Xxx
    יעמוד על הקווים בצוותא עם אסיג, חזי שירזי

הרכב משוער: דלה איינוגבה, איציק עזוז, זאב חיימוביץ', מילאן מרטינוביץ', עוז ראלי, אלי אברבאנל, הרוויה קובאצ'ביץ', לירוי צעירי, עידן מליחי (אלי ביטון), אלירן עטר, סדריק בארדון.

9. David De Gea Rade Prica היכל התהילה

http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/12.Xxx הפועל כפ"ס - בית"ר ירושלים http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/2.Xxx

שבת, 19:30, כפ"ס.
    שופט: אלי חכמון.

חזרה גנרלית לקראת רבע גמר הגביע או סתם עוד משחק ליגה? כפ"ס רוצים להתרחק מהתחתית, בבית"ר רוצים לעשות עוד צעד לעבר האליפות השנייה ברצף.

המארחים מגיעים למשחק עם הרכב חסר מאוד שיכלול שינויים לא מעטים בהרכב שרץ בשבועות האחרונים. בהגנה יחזור לירן זרקו להרכב אחרי חודשיים בהם ישב על הספסל, גיל קין יפנה את מקומו. לירה הברזילאי עדיין פצוע, ועידן שום יחליף אותו בעמדת המגן השמאלי. אביחי ידין יחזור להרכב אחרי חודשיים בהם היה פצוע. עוד שינוי דיי רציני יהיה טמון בעובדה שבקישור ההתקפי של הקבוצה לא ייפתחו בן לוז וישראלביץ'. הראשון פצוע והשני ייעדר בגלל כרטיסים צהובים. מאור מליקסון ואבי כנפו יחליפו את השניים.

http://images.one.co.il/images/d/400_221/gg793900.Xxx
    ייפתח מול בית"ר, מאור מליקסון.

הרכב משוער: אוהד לויטה, אורי אוזן, דגלאס דה סילבה, לירון זרקו, עידן שום, אבובקרי יעוזה, אביחי ידין, קובי מויאל (ביל גונזאלס), מאור מליקסון, אבי קנפו, סמואל יבואה.

בבית"ר רוצים להבטיח אליפות שנייה ברצף, והמאמן יצחק שום מתכנן כמה שינויים בהרכב לקראת המשחק היום בכפ"ס. אריק בנאדו ומיכאל זנדברג פצועים ויזכו למנוחה. את מקומו של בנאדו יתפוס שמעון גרשון שיחזור אל ההרכב וישחק לצידו של תומר בן יוסף. שום מתלבט גם לגבי שיתופו של המגן כריסטיאן אלברז, שסובל מפציעה ממושכת במפשעה. רומולו עשוי לחזור להרכב על חשבונו של ג'וניור ויסה.

http://images.one.co.il/images/d/400_221/gg795317.Xxx
    חוזר להרכב במקומו של בנאדו, שמעון גרשון.

הרכב משוער: טברטקו קאלה, יואב זיו, שמעון גרשון, תומר בן יוסף, כריסטיאן אלברז (דוד אמסלם, שמוליק קוזוקין), דרק בואטנג, עידן טל, גל אלברמן, אבירם ברוכיאן, אנטונלי רומולו (ג'וניור ויסה), עמית בן שושן.

10. מור!!! Member

לבית"ר יהיה משחק קשה בכפ"ס,כפ"ס ירצו להראות לבית"ר שלא יהיה להם קל בגביע והם ילחמו היום,מה גם שהם חייבים נקודות להימנע ממאבקי התחתית

11. Chievo Member

חמד היה תמיד שחקן שמרבה לחזור ולעזור להגנה, אנחנו נראה היום את סכנין לראשונה מזה הרבה זמן משחקת עם שלושה קשרים התקפיים, ח'לד הוא בכלל לא מתאים לעמדה הזאת, וטוב עשה אלישע שהחזיר אותו כקשר אחורי, שחקן עם סיומת גרועה.

דבר שמאוד מעודד, זה שאנחנו יכולים לוותר על קולמה, אם הוא רוצה לעזוב אז שיעזוב, צריך לחפש עוד קשר שישחק לצדו של ח'לד או בכלל אני הייתי בונה על עלי עות'מאן שישחק כבר בשנה הבאה במקומו של סורמה המושאל ממכבי חיפה, צריך רק קשר התקפי טוב שיחליף את בוגדאן, כי עם כל הכבוד לו שחקן זר צריך להיות שחקן בעל יכולת יוצאת מן הכלל, שחקן מוביל בקבוצה.

12. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

אם סכנין תצליח להשאיר את סורמה גם לעונה הבאה, לדעתי אפשר לוותר על קולמה אבל תמורת סכום גדול. המקום הטבעי של ח'אלד ח'לאילה הוא בקישור האחורי, ולדעתי הוא וסורמה ירכיבו חוליית קישור אחורי חזקה.

13. adamy77 Member

אני לא מבין למה לא משחררים שחקן שרוצה להשתחרר(קולמה).

אם יכריחו אותו להישאר הוא ישחק יותר או יהיה יותר מחוייב.

14. C.F.C Member

זה לא שלא משחררים אותו, המחלוקת היא על סכום השחרור.

15. אלי אוחנה ג'וניור Member

יש לי תחושה שיהיה משחק משעמם מול הפועל כפ"ס.