מחזור 26 בליגת העל: מכבי חיפה מביסה 0-4 את ב"ש; הפועל חיפה והפועל ת"א בפל' העליון

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏28/2/20.

1. קשר שמאלי Member

לא הבנתי את ההתלהבות הגדולה מהצהוב המכוון של לביא. למכבי תל אביב אנחנו נפסיד גם איתו, והסיכויים שלנו לנצח את הפועל תל אביב בלעדיו הם ממש לא גבוהים

oranfu אוהב/ת את זה.
  2. oranfu Member

זה בשביל לתחזק את הנראטיב של "מאבק אליפות".

3. סיונרה Member

אם לא הייתי יודע יותר טוב הייתי חושב שאתה הסקאוט אצלכם. ראית כמה תקצירים ויש לו שם קליט אז זכרת, עכשיו אפשר להוציא כמה מיליונים בודדים על שחקן שאני בספק אם מישהו ראה משחק מלא שלו.

4. G.B7 ירוק עולה

פשוט די כבר...

5. Sturridge Member

אהא. ברור לי שגם היית אומר אותו דבר על עטר, שכטר או דמארי. עד שהם באו לחיפה ולא עשו את זה.

6. South Boy Member

ראיתי אותו בתקציר היום כי הייתי עסוק בלראות משחק אחר, רשמתי די בפירוש שראיתי אותו הרבה העונה (במשחקים נגדנו כמובן, במשחק האחרון נגד חיפה, ב-2-2 נגדכם, נגד קריית שמונה ועוד כמה משחקים בזפזופים) אז מה גורם לך לחשוב שאני מתבסס על התקציר היום? סתם העליתי את הנקודה הזאת כי השער שלו הזכיר לי שהתרשמתי ממנו בהמון משחקים שראיתי אותו.
    אין לו מספרים יוצאי דופן אבל הוא מאוד טכני בשביל שחקן ישראלי והדבר שהכי הרשים אותי בו זה האינטיליגנציה ההתקפית שלו שברמה מאוד גבוהה וזה נדיר לראות את זה משחקן ישראלי, מעורב כמעט בכל מהלך התקפי איכותי של אשדוד ואני לא זוכר שראיתי אותו בפעולה והתרשמתי שהוא לקח את ההחלטה הלא נכונה. כשאתה רואה את ניב זריהן ורמזי ספורי על בסיס שבועי אתה יודע להעריך את זה אצל שחקן. לא אנוכי, המון מסירות עומק חכמות, לא מחפש את השער בכוח, מאיים מכל בלטה בשליש האחרון, אוהב שחקנים מהסוג שלו.
    אחלה שחקן, בטח כשמדובר בישראלי בעולם שבו יש מגבלת זרים, ואם ההתרשמות שלי ממנו נשמעת לך כל כך שטחית אשמח אם תציין שחקני התקפה יותר מעניינים שמסתובבים בליגה, אתה לא מבין כמה אנחנו צריכים כאלה.

נערך לאחרונה ב: ‏2/3/20
  7. South Boy Member

אוהדי חיפה שאגו יותר חזק מאשר בכל שער כשהוא קיבל את הצהוב, זה היה הזוי.

8. סיונרה Member

יצאו בהיסטוריה שחקנים טובים מאשדוד. הבעיה היא שהגדולות, ובשנים האחרונות בעיקר ב"ש, מחתימים שחקנים בלי באמת לראות אותם משחקים מלבד כמה תקצירים פה ושם. ואז מתפלאים שחסרים להם יסודות בסיסיים כמו מה עושים כשהכדור לא אצלך ברגל ואיך סוגרים שטחים כשהקבוצה מתגוננת.

hbs7 אוהב/ת את זה.
  9. South Boy Member

אני מסכים עם כל מילה שלך, ועדיין אני לא מבין מה הקשר בין זה לבין מה שכתבתי.
    דין דוד לא יבוא לבאר שבע, זאת סתם משאלת לב של אוהד מתוסכל שראה אותו די הרבה וחושב שהוא טוב פי מאה מהזבל שיש לנו בקבוצה, אם במקרה מישהו יחליט לקחת אותו בקיץ אני באופן אישי אשמח אבל אני לא מחליט שום דבר ואם בבאר שבע מחתימים שחקנים בלי לראות אותם (משהו שאני בטוח שקורה כי לא יכול להיות שאיש מקצוע שעוקב אחרי שחקנים מביא שחקנים כמו שהבאנו בשנים האחרונות) זה בוודאי לא אומר שאני מתרשם משחקנים ומחמיא להם על סמך תקצירים, זה מגוחך לעשות דבר כזה.

10. oranfu Member

לא ראיתי אותו הרבה אבל גם אני ציינתי אותו פה לא מזמן.

במעט שכן ראיתי הוא עשה עליי רושם טוב. אתלט, בנוי טוב, טכניקה טובה, יודע למצוא את הרשת.

הסכומים הנדרשים עבור השחקנים האלה גבוהים מאוד אז לא יודע כמה זה שווה, זה לא שחקן שובר שוויון כנראה.
    אבל הוא השחקן הכי טוב שראיתי שיוצא מאשדוד מזה הרבה מאוד זמן (קינדה תמיד נראה מאוד מוכשר אבל מאוד מאוד מאוד לא יציב).

יותר טוב מכל גאנם\אבוחצירא\זריהן\פרץ למיניהם.

South Boy אוהב/ת את זה.
  11. hbs7 Member

אינשטיין אמר פעם שאי שפיות זה לעשות את אותה הפעולה ולצפות לתוצאה שונה.
    ספורי כבר בישל לחיפה בטרנר, ובכלל, שחקנים אדישים כמוהו, שצריכים 10 נגיעות בכדור ויש להם מנת משכל של ציפור אל מול נטע לביא\גלזר זה כמו צבי מדדה על רגל אחת אל מול לביאה בשיא כושרה שלא אכלה כבר יומיים. ממש פלא שהוא אנס אותו כל המשחק ו3 איבודי כדור שלו הסתיימו ברשת שלנו.

ביום שנבין שדרבליסטים שיש להם מהירות מחשבה של מעבד מ1990 זה פגע רע, גם אם הם פעם בחודשיים מדביקים כדור מ25 לחיבור הם לא שחקנים מקצועיים, תתחיל אולי שינוי במחשבה.
    והסגל שלנו מלא בכאלה. זריהן שאצלנו כבר כמה שנים טובות ועדיין לא מסוגל לסיים 90 דקות, ספורי, ממן שלשמחתי כבר לא איתנו, קבהא, האסלביינק. מפוצצים בשומן עלוב.
    תוסיפו לזה נגרים שלא מסוגלים לתת פס קדימה כמו גולדברג, דדיה ושהר ואין מה לעשות יותר מדי, הסגל הזה פשוט לא שווה הרבה. אלה שחקנים להפועל חיפה במקסימום.

אקולטסה גם היום הראה שהוא קשור לרמה והראה יכולת אישית טובה. יש עדיין ספק באשר ליכולת שלו לתרגם את זה למצבים של ממש, אבל הוא בהחלט לבל אחר מעדר המטומטמים שממלאים לנו את הסגל. מקווה שהפציעה שלו לא קשה.
    ז'זוואה לא מושלם אבל הלוואי עלינו עוד אחד כזה. סימאו לא מרשים מדי עדיין, אבל לפחות יודע לדחוף כדורים טובים קדימה במספר נגיעות מועט. הלוואי וקבהא היה יודע לעשות את זה.
    החסר מוח הזה תמיד חייב לעשות דריבל הזוי ואז ניסיון למסירה קשה כאילו היה טוני קרוס. פלא שמאבד כדורים בקצב סיטונאי.

יש כמה שחקנים שלא אתנגד שהיו בבידוד עד סוף העונה ולא נצטרך לסבול אותם.
    האסלביינק בראש. פס אחד מדויק הסתום הזה לא מצליח להעביר. לא יאומן איזה בלוף ההולנדי הזה.

כמה מילים על היריב:
    חיפה מפחידה יותר ממכבי. נגד מכבי אתה תחזיק פחות בכדור ותסתגר יותר לאחור, אבל ההתקפה שלהם מפחידה הרבה פחות. ההתקפה החיפאית מגוונת, מהירה ויעילה הרבה יותר.
    עם קשר סטייל גולסה לצד לביא חיפה לטעמי גם הייתה פייבוריטית. צריך גם בלם. סיינסבורי הזה פשוט לא ברמה. לפעמים היה נראה שהוא ממש מתאמץ לבשל לנו גול.

DaveTheSave, G.B7 ו-oranfu אוהבים את זה.
  12. סיונרה Member

לכל מי שתוהה אם יגיע מתישהו יום שבו פרשנים ישראלים ינתחו שחקנים לא רק על בסיס המהלך האחרון שלהם. אז זה עוד לא רלוונטי, אבל מתישהו (נקווה שבקרוב) יגיע היום בו שי קונסנטין יכבוש מבעיטה חופשית או יבשל מקרן. כנראה שבאותו הרגע הוא יהפוך ל"אחד הבועטים הטובים בישראל", למרות שמדובר בשחקן שמצליח לראות לכריסטיאנו רונאלדו להיראות כמו בועט חופשיות מדופלם.

13. G.B7 ירוק עולה

כן זה באמת הזוי, ממש לא כיף להגיד את זה אבל אנחנו מאוד תלויים בו מחזיק את האמצע מחלץ כדורים בשטח מקדימה ועוד הרבה .
    נכון שזה היה רק במחזור ה-17 אבל המשחק נגד מכבי ת"א היה סופר משמעותי ובמיוחד כואב והראה כמה הוא חסר, האמצע שלנו לא היה קיים לפחות 50 ומשהו דקות, פלוס איך שהמשחק התפתח ואיך שהוא נגמר.
    לא זכור לי לפחות בקבוצה שלי ואולי בכל הליגה שחקן שעשה כזאת התקדמות מדהימה בהמון אספקטים במשחק תוך עונה.

14. קשר שמאלי Member

אה כן, כמעט שכחתי מרפואה..יש לו מזל שאלמוג כהן הביא לו 3 נקודות במחזור הקודם, אחרת הוא היההיום מתחת לקו האדום.. מאמן שלא מסוגל לנצח משחק

15. alexshw Member

גם רוקאביצה עצמו לא התקרב לכך בעונות קודמות. במיוחד כששיחק באגף.
    ודמארי ועטר כבר מעבר לשיא. כן גם עטר. חכה כשיתחיל עם השכונה בבית"ר.
    דמארי בכלל סוס מת מזמן.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

oranfu, G.B7 ו-de Middenweg אוהבים את זה.