מחזור 26 בליגת העל: מכבי ת"א מחלצת תיקו מבית"ר

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י לירן, ‏28/3/08.

1. שגיא Guest

טוב אז מסתבר שהיכולת הטובה בשני המשחקים האחרונים של מכבי חיפה היו הבלחה ותו לא. זה אחד המשחקים היותר חלשים שיצא לי לראות העונה ממכבי חיפה, והרי לא היו חסרים כאלו. היותר מעצבן בכל הסיפור שסכנין גם כן הייתה חלשה, בעיקר במחצית השניה, ולמרות זאת, דווקא בא ספגנו את השער מיבוריאן. ואם כבר השער, האשמה כולה על פיטר מסיללה. המשחק החלש ביותר שלו העונה, ולמעשה אני מצביע עליו כהבדל בין משחק טוב ללא. בחלק ההתקפי הוא בכלל לא השתתף ועושה רושם שהנסיעה הארוכה לדרום אפריקה ובחזרה, כולל משחק של 90 דקות באמצע השפיעו על הבחור שנראה עייף ולא פתח מבערים כמו שהוא רגיל בדרך כלל. הפעם הוא גם עשה טעות קריטית בהגנה, חרזי קשישה היה עייף מלהועיל, ויבוריאן עם נגיעה פנימה. כמה פשוט. מספר דקות לפני זה גם חיפה עשתה את זה פשוט. רנאטו השאיר את אפק לבד מול השוער, אבל אפק העדיף להשתהות וספק לבעוט ספק למסור.

אם ניכנס קצת לנבכי הטקטיקה. קודם כל היתרון הראשוני של סכנין (ולא על לוח התוצאה) היה ברגע שבירם כיאל נפצע ואייל משומר נכנס. משומר ירצה לשכוח את העונה הזו לעולמי עד. הפעולות שלו פשוט לא עוברות תהליך של חשיבה וביצוע, אלא פשוט חומר גלם שאין מה לעשות איתו. ריצות כלכך מיותרות קדימה, בעיקר עם הראש בקיר. משחק פחדני, מסירות עלובות וחוסר יכולת להבין את המשחק ואת חבריו. החילוף הראוי היה כניסתו של רפאלוב (ששוב לא שותף, נחזור לזה), והזזתו של רוסו למרכז. במקום זה רוני לוי העדיף להכניס מסננת ולהעביר את אפק לקישור. כמו שאפק נראה היום בחלק ההתקפי, היה עדיף לו היה נשאר מאחור. הוא בטח היה אפקטיבי (אחלה כותרת למקרה שהוא יהיה כזה בהמשך http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx ) מאייל משומר. הלאה.

היחיד שראוי למחמאות בכל זאת, אם אפשר, הוא יניב קטן. תגידו מה שתגידו, הוא הפך להיות היחיד שמתאמץ והיחיד שמנסה לעשות משהו, אבל לבד הוא לא יכול. דווקא בפתיחת המחצית השניה היה רושם שמכבי חיפה כן מסוגלת להגיע משהו, אבל המצבים לא היו מצבי תכלית, ולא היו ממשיים בעצמם, מה שמוביל לחוד. פנטאני גם כן נכנס לקטגוריית העייפים יחד עם מסיללה. אמנם הוא שיחק רק 15 דקות בנבחרתו, אבל אין ספק שהטיסות הארוכות בזמן קצת השפיעו עליו. ניסה לעשות תנועה לפעמים, אבל הוא מסוגל וצריך לתרום הרבה יותר מזה. לרנאטו היו כמה פעולות טובות, אבל הן נבעלו כיוון שחוץ ממסירה מצויינת לאפק שהשאירה אותו מול השער, הפעולות שלו לא השפיעו על המשחק עצמו ולא הביאו לאי אילו מצבים. נחזור לעניין החילופים. אני לא יודע מה הייתה הסיבה להחליף את לימה, ואני בהחלט רוצה לקוות שמדובר בבקשה של השחקן או פציעה כלשהי או עייפות ולא סיבה מקצועית. המחליף היה מור דהאן. עם כל הרצון הטוב לראות צעירים משחקים, אני לא יודע מי החליט שהבחור משחק כקשר אחורי. ברגע שהוא נכנס, ולא בגלל שהוא היה גרוע, המשחק של חיפה פשוט הלך אחורה. מדובר בבלם, עד כמה שאני יודע, ועד כמה שהתרשמתי ממנו בתפקיד של "קשר אחורי". הוא היה כל הזמן בקו אחד עם הבלמים, או מטר או שניים קדימה מהם, בלי שום תמיכה בהתקפה, בלי שום מסירה חכמה, ולמען האמת משחק בהילוך שני. לא יכול להאשים אותו, הרי זה לא התפקיד שלו. הוא לא אמור להחזיק כדור ולחפש שחקן חופשי. הוא יודע לשחק כבלם, אני רוצה לקוות, ומפה המשחק האנמי שלו בקישור. הלאה.

מספר דקות מאוחר יותר רוני לוי היה לא סבלני והחליט להעלות את החילוף האחרון שלו. על הלוח של השופט הרביעי היה מספר 26. לרגע היה נראה שרפאלוב נכנס, אבל אז התברר שמדובר בחילוף סכנינאי. אחר התבצע החילוף של חיפה ורוני לוי שוב הביא לנו את כשרון העל - אושרי גיטא. אני מאוד מעריך את הלחימה שגיטא מפגין גם כשהוא נכנס לשתי דקות, אבל הפעם גם את זה הוא הביא, ובינינו, אין לא עוד יותר מידי דרכים אחרות לתרום. הראש בקיר, חוסר הרצון להרים אותו ולראות מהלך אחד קדימה, די לראות את הדקות האחרונות מול קריית שמונה ולהבין שאילולא נאיביות מצידו, הוא היה יכול לצאת עם 2 בישולים מהמשחק הזה. רק בתוספת הזמן. במשחק הזה הוא כלל לא נראה, חוץ מהפרעה האחת לג'ובאני רוסו בכדור חוזר שהוא הוריד אם היד. ורפאלוב? המשיך לשבת מדוכדך על הספסל. ואם כבר לוותר על רפאלוב, למה לא לנסות משהו קצת יותר יצירתי מגיטא? אלירן דנין עבר לחיפה במטרה לעזוב את קצה הספסל/היציע של בית"ר, אבל בינתיים הוא עושה בדיוק את אותו דבר בחיפה. למה לא לתת לדנין כמה דקות ולתת למסיללה להפגין נוכחות בקישור ההתקפי כווינגר? קבעון.

עד היום הייתי בטוח שיש לנו קבוצה מצויינת. הבעיה שכמו שנראנו היום, אי אפשר בכלל לקרוא לנו קבוצה.

הלאה. לעונה הבאה.

2. לירן מנהל כללי מנהל כללי

וואו מקרייב וואו... העיניינים בתחתית פשוט לוהטים, לפחות זה יש לנו בליגה הזאת. להפועל יש 9 נשמות אז ברור שהמשחק הזה רחוק מלהסתיים, בינתיים מכבי פ"ת שהפסידה בקרית שמונה ממשיכה להסתבך, גיא לוזון בעונה הכי עלובה שהייתה למאמן אי פעם נראה לי...

3. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

ברוב שלבי המשחק זה היה נראה כאילו מכבי נתניה טובה יותר, אבל למעשה לא הצלחנו לסכן את השער של הפועל כפר סבא יותר מדי. לאיתי שכטר הייתה פריצה יפה ברחבה שבסיומה הוא שחרר כדור טוב, אבל חוץ מזה לא עשינו הרבה במחצית הראשונה. דווקא הפועל כפר סבא הייתה קרובה יותר לשער, שכדור שהגיע משום מקום לסמואל יבואה מצא את המשקוף. תיירי טזאמתה ניסה ליזום מהלכים טובים ושניר גואטה החליט שהוא לוקח פיקוד על המשחק הזה וניהל אותו מצוין. קלימי סבן היה טוב במשחק, כנראה שהמשחק מול צ'ילה (למרות שלא הגיע לו להשתתף בו) עשה לו רק טוב. עכשיו הוא רק צריך לגדל מחדש שיער.

הפועל כפר סבא הבקיעה שער משום מקום. שמירה לקויה של טל מעבי איפשרה לדרגלאס דה סילבה לנגוח בקלות על הקרקע ולהכניע את לירן שטראובר. גם השוויון של מכבי נתניה לא היה מי יודע מה מתוכנן. טל מעבי, באחת הפועלות הטובות שלו במשחק, הצליח להדביק את הכדור רגע לפני שהוא יצא לחוץ והגביה אותו לרחבה. פרנסיס קיויו עלה לנגוח ואוהד לויטה יכל רק להדוף למשקוף. הכדור חזר לאוקוצ'ה שבמספרת הצליח לאזן את התוצאה.

לפחות אנחנו עדיין בפער של 2 נקודות מהמקום השלישי.

4. Emil Member

מקרייב כבר עם עשרה שערים בחצי עונה (ולא נגמר המשחק), כשמלך השערים בליגה עם 13
    שמישהו יסביר לי שוב מה הוא עושה כאן?

ניצחון של אשדוד וניצחון של בני יהודה מכניס את הרצליה לצרות צרורות, כששבוע הבא יהיה לה משחק, עוד פעם "משחק העונה", בבית מול אשדוד. אבל כמו שלירן אמר המשחק לא נגמר והפועל עוד יכולה לחזור.

5. Raulito Madridista

אנחנו כרגיל משחקים חרא וההיתרון של אשדוד מוצדק, אבל כמה אפשר להיות לוזרים? שתי דקות למחצית במקום לרדת למחצית בהיתרון אנחנו מחמיצים פנדל ברשלנות. היה לי ברור שזה לא השער האחרון של אשדוד. אנחנו משחקים מבוקר מאוד, כמעט אין הצטרפות בחלק הקדמי ולמרות זאת גם הגנה אין לנו. אנסומבו ואבוטבול ביום חלש מאוד, אף אחד מהם לא הגיע למשחק. השער השני שספגנו היה בושה וחרפה. נמאס לי כבר מדגו הכבד שלא מסוגל לעשות שתי פעולות טובות במשחק. הכי גרוע מבחינתי זה שעלינו למשחק במטרה להשיג נקודה וזו טעות! גוטמן חייב להכניס את עובד למשחק, אחרת נמשיך לחכות למשיח והוא לא יגיע. במקרה שזה נשאר ככה אנחנו רק נקודה מאשדוד ועוד יש לנו בשבוע הבא את בית"ר על הראש. כמה חבל שלא מנצלים את התוצאות הגרועות של כפר-סבא ובעיקר מכבי פ"ת שהיא אולי הקבוצה הכי גרועה בליגה בחודשיים האחרונים.
    עריכה: 10 דקות בלבד לראובן עובד גם כאשר אנחנו חייבים שער ולא יצרנו מצב הבקעה כל המשחק, גוטמן אתה ביזיון!!!

המאבק על אירופה בשיאו. חיפה יכולה להיות מאוכזבת מהמשחק נגד סכנין. היא שלטה בכדור במחצית הראשונה אבל לא הצליחה להגיע ליותר מדיי מצבים מסוכנים(שני איומים של אפק וזהו בגדול) וזו בעייה שקיימת אצלה מתחילת העונה. לסכנין אולי היה משקוף מרגלי בוזגלו אבל היא לא הגיעה למשחק. פעם חיפה הייתה מנצחת משחקים כאלו. למרות ההפסד שום דבר לא גמור ואני עדיין חושב שנראה את חיפה באופ"א בעונה הבאה, השאלה במקום מי.
    ק"ש עושה את שלה ועולה למקום השלישי. נתניה לא נראתה מספיק טוב נגד כפר-סבא ובבית נגד הקבוצה של אוחנה היה אפשר לצפות ליותר, לפחות היא במקום השלישי. השער של אוקוצ'ה נחמד, אבל באמת חבל שמעבר לזה לא היה שום דבר, דווקא כפר-סבא שיחקה יותר חיובי.

נערך לאחרונה ב: ‏30/3/08
  6. SeRgInHo Member

מקווה שאשדוד תנצח ותקרב את הגועל שנקרא "מכבי פ"ת" לליגה לאומית!

7. תומר22 Member

מצטרף לתקווה שלך. ולכל מי שתהה לגבי הקבוצה ההתקפית בליגה (חוץ מבית"ר, שנמצאת בליגה משלה), תראו את אשדוד. עם כל הכבוד לאלישע לוי וסכנין (קבוצת צמרת עם פחות משער למשחק) ולקריית שמונה, אשדוד היא הקבוצה עם האורייטנציה הכי התקפית והיא אחת הקבוצות המהנות שהיו בארץ בשנים האחרונות מבחינת איכות משחק. אם הייתה לה הגנה נורמלית העונה, או אפילו את ההגנה הבינונית הנוכחית שמתפקדת מינואר, היא הייתה קבוצת צמרת. אבל גם כך נעים לראות אותה למרות הטעויות והנאיביות. זו קבוצה שרוצה לשחק כדורגל ולשרוד בסטייל, ולאלון חזן, בלי קשר לכלום, מגיעה כל ההצלחה שרק אפשר.

8. לירן מנהל כללי מנהל כללי

לא יודע מכבי פ"ת הגועל האמיתי הוא בוולפסון, אשדוד מנצחת כרגע את הפועל תל אביב והחלום עדיין חי ונושם.... אני מאוד ישמח לראות את הפועל ת"א בעונה הבאה בווסרמיל ולא למשחקי גביע.

בני יהודה עם ניצחון 2 ברציפות.... לכו תדעו מה הם מכינים לנו... הרצליה יורדת אחרי הרבה מאוד זמן אל מתחת לקו האדום וכנראה בצדק.

חם בתחתית... חם, לוהט. שבוע הבא הרצליה נגד אשדוד בעוד קרב חם אש.

9. אדום עולה בבלומפילד Member

אני לוקח את המזל טוב שאמרתי לך בחזרה.
    מה יש לך נגד הפועל תל אביב? באופן קבוע אתה נכנס בקבוצה הזאת.
    מקווה שתישארו בליגה השנייה עוד כמה עונות לפחות http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/mad.Xxx

10. BeitaReaLiverpool Member

הגיע לאשדוד הניצחון, משחק טוב שלהם. אוחיון ומקרייב מצויינים, איזה רכישות.
    אני מת שהפועל ירדו, אבל זה פשוט לא יקרה. ממקום 7 ועד למקום 12 הכל פתוח.
    ממש צמוד. בסופו של דבר משחקי הבית של הפועל ומכבי יכריעו.

11. Sergio Ramos Member

קשה להבין למען האמת למה חיכה אלי גוטמן כאשר היסס להכניס את ראובן עובד למשחק? עובד השחקן היצירתי היחיד שנמצא בספסל, והוא היה היחיד שאולי יוכל לשנות את המומנט השלילי של הפועל תל-אביב במחצית השניה. במקום זה, החליט גוטמן להכניס לפניו את הבור בשם רועי דיין.

הפועל שלטה במחצית הראשונה, אך במחצית השניה המצב התהפך לחלוטין.מחצית שניה עלובה של כל שחקני הפועל תל-אביב. אין הצטרפות, היציאה קדימה איטית מאוד, אף שחקן לא יוזם ובקיצור... חושך. לעומת זאת, שליטה אבסולוטית של אשדוד, שלולא שחקניה היו משכילים לפרגן(או לא להחמיץ.. אוי גוסו גוסו, איזו החמצה), יכלו האדומים-צהובים לכבוש לפחות עוד שער אחד. בכל אופן, מגיע כל הכבוד לשחקני אשדוד שבאו ונלחמו עד הרגע האחרון.

בני יהודה מנצחת, הפועל מפסידה,פ"ת וכפ"ס מצטרפות להישרדות, מחר מחכה למכבי תל-אביב ביתר ירושלים האלופה... חם שם בתחתית.

12. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אמרת שמה שאתה הכי מעריך בי זה שאני לא מפחד להגיד מה אני חושב נכון.....? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx תהיה עקבי...

אתה בחור נהדר, אני חולה על דור, יש לי מספר חברים טובים אוהדי הפועל אבל זה לא קשור...

זה ממש לא אישי, הפועל תל אביב, השיטת משחק המגעילה של אלי גוטמן.. זה מעצבן, זה מכוער, אני רק רוצה שאלי גוטמן ייענש על שיטת ה"תבקיע גול וטוס להגנה", זה הכל.

13. YANIROSH Member

יש לנו משחק סופר חשוב מחר..קשה לי לראות אותנו מוציאים נקודות בטדי...אני מקווה שנפתיע מחר בע"ה ונוציא נקודות בטדי ונברח עוד קצת מהתחתית הלוהטת.

14. Proud Cockerel Member

קיבינימאט...

אבל האמת צריכה להאמר - הנצחון מגיע לאשדוד ובצדק.

ההתקפה שלה נראתה מצוין, בעוד שלנו אין בכלל התקפה. ארבייטמן, לדוגמא, לא עושה כלום.

המצב קשה, חברים. נותרו לנו עוד שבעה משחקים. חמישה מהם ניתן להגדיר כמעט כבאנקרים (בית"ר, נתניה בחוץ, ק. שמונה, סכנין בחוץ, ומ. חיפה), ולהערכתי אנחנו צריכים לחלץ עוד 6-7 נקודות כדי להחלץ מהצרה הצרורה.

הנחמה היחידה שיש לי מההפסד הבזוי הזה זה ששלוש הנקודות שהענקנו לאשדוד מסבכות את משפחת לוזון עוד יותר בתחתית. 4 נקודות בלבד מהקו האדום, ללא נצחון נראה באופק, ופתח תקווה סוגרת על עצמה את ארון הקבורה. מסמר אחרי מסמר. היום נתנו להם גם את הפטיש.

כי חייבים להוריד את לוזון ליגה ... !

15. Giallorossi Member

משה אוחיון שחקן גדול, שני בישולים מדהימים היום בשערים של אשדוד.
    הייתי רוצה מאוד לראות אותו עונה הבאה בקריית שלום.