מחזור 32 בפלייאוף העליון ו-31 בפלייאוף התחתון: משחק האליפות של מכבי ת"א?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏23/6/20.

1. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא מבין על סמך מה האגדה האורבנית שדגני כזה בלם טוב.
    בלם מאוד בינוני שאף פעם לא ידע לקרוא את המשחק ולהתמקם נכון,ששווה לפחות גול במשחק . ניסה לכפות על זה במהירות שגם אותה איבד.
    לא סתם העביר את רוב הקריירה שלו בקבוצות בדעיכה, הפועל ת"א ומכבי חיפה בכמה קדנציות שונות.

שיר צדק בשיאו היה בלם מעולה עם קריאת משחק טובה,פיזיות ומשחק ראש טוב,כנ"ל טיבי.
    ייני היה קשר ומגן,ואת פיבן עוד מוקדם לשפוט.

WHITERM ו-Sir Alex Ferguson אוהבים את זה.
  2. italiano Member

סוארז היה בלבל של שיר צדק ולא זה שהוביל. להפך, לטעמי.
    סוארז גם נעדר חלק מהעונה ושם נכנס לואי טאהא שתרם תרומה נכבדת לאליפות. מבלי לדבר על האליפות השלישית ברציפות שם טאהא לגמרי הנהיג את חוליית ההגנה לאליפות סופר קשה ומאתגרת.
    טאהא בשיאו היה בלם פשוט מצוין. מאוד החזקתי ממנו.
    עכשיו הוא בירידה גם בגלל מצב הקבוצה, גם פציעות מציקות וגם בגלל טיפה שובע לפי מה שנראה לי. למרות זאת מדובר בבלם טוב לקבוצת צמרת.

Ajax Amsterdam אוהב/ת את זה.
  3. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

כשסוארס שיחק ליד שיר, דווקא שיר היה הבולט מהשניים בעונת האליפות הראשונה. חוץ מזה, טאהה וסוארס חלקו את הדקות באותה עונה (ב-24 משחקים לקח חלק סוארס, ב-15 משחקים לקח חלק טאהה, לעומת 36 של צדק), כלומר שיר הצטיין גם ליד סוארס וגם ליד טאהה.
    עובדתית, גם פיבן וגם ייני שיחקו יותר דקות מאמאדור והם היו הצמד ששיחק את רוב המשחקים, ולכן הטענה שפיבן נתן עונה טובה בגלל שאמאדור החזיק לו את היד היא לא נכונה, בדיוק כמו העובדה שצדק היה טוב רק בגלל מיגל היא טענה לא נכונה (או סוארס, זה לא משנה, עדין לא נכון).

זה לא שהבלמים הישראלים הם איזה עילוי גדול, וברור שאיזה מיגל ויטור כזה משדרג כל מי שלידו (באירופה העונה הוא הפך את עמית ביטון לבלם ראוי), אבל לא צריך להקצין ולהגיד כמו הכותב למעלה שסירושטיין, קפילוטו ומורי זה אותו הדבר כמו צדק וטיבי מבחינת איכות כאילו אין בין הישראלים מעמדות והפרשי יכולת (גם אם ההבדלים הם בין בינוני ומטה, בינוני ובינוני פלוס) או להפוך את כל הבלמים הישראלים לחסרי מושג, כי עובדתית זה לא נכון, ולצדק, טיבי וייני היו אחלה עונות כאן שבהם הם היו חלק מרכזי מהאליפות של הקבוצה שלהן (גם לטאהה ואלחמיד בעונת האליפות השלישית שלנו).

4. קשר שמאלי Member

מה שלום קובי רפואה העילוי?

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  5. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

דגני היה פעם בלם בינוני שנותן לפעמים משחקים גדולים אבל כמו שכתבת גם דופק טעות אחת גדולה כמעט כל משחק.
    בשנתיים האחרונות הוא מוכיח את עצמו כבלם בטופ של הליגה יחד עם עוד כמה בודדים, מבין הישראלים. האמירה של שווה גול במשחק כבר לא תופסת עליו, וזה גם פשוט לא נכון שהוא איבד מהמהירות, הוא הציל אותנו השנה מהמון מצבים מביכים בזכות המהירות שלו.

בנבחרת הוא חייב לשחק בעיניי בעיקר בגלל שהוא כנראה הבלם הישראלי הכי מהיר. גם סה"כ לא חושב שהוא היה נקודת התורפה בהגנה של הנבחרת בקמפיין האחרון.

6. Morientes Member

דעה לא פופולארית: טאהא בשיא היה בלם מצויין, והיה יותר טוב מאלחמיד שהיה לידו.
    חתיכת ירידה חדה הוא עשה, הוא באמת היה מצויין כשבאר שבע הייתה טובה

7. Melikson24 Member

בעיקרון אתה צודק. בעונות 15-17 הוא היה מעולה, בלם שלישי מושלם. תמיד כשנקרא לדגל עשה את העבודה ואף פעם לא שמענו ציוץ ממנו גם אם ישב בחוץ במשך חצי שנה.
    בעונת 17-18 עם הפציעה של ויטור וההרחקה של צדק הוא הפך לשחקן מרכזי ולקח את הצ'אנס כמו גדול, היה סלע הגנתי. שיחק 90 דקות בכל משחק עם זריקות ופציעות בכל איבר אפשרי. אחד מהמצטיינים של אותה עונה אם לא ה.
    ומאז עלה לו השתן לראש. תמיד מחזיק בכדור 3-4 שניות יותר ממה שצריך, מטייל במקומות שבלם לא צריך להיות בהם ורוב הזמן עסוק בלהכניס את עצמו לסיטואציות שהוא לא יודע איך לצאת מהן.
    זה כבר לא ישתנה כי הוא בן 30 וגם העונה הוא משחק באותה צורה. הייתי שמח אם ניפרד בקיץ אבל משום מה החליטו להאריך לו חוזה.

לגבי אלחמיד, למעט פלייאוף 17-18 והמשחקים הראשונים של 18-19 הוא היה חלש מאוד כבלם אצלנו. ההתלהבות ממנו דומה להתלהבות מדגני. הוא אתלט, טכניקה מצוינת ויש לו תיקולים מרהיבים. אפשר להרכיב לו סרטוני היילייט של ראמוס. אבל לאורך 90 דקות הוא עושה יותר נזק מתועלת ומקומו האמיתי הוא באגף כמגן.

8. DRORIKO Member

דווקא בחיפה הייתי מרוצה ממנו. מה שכן אם דיברנו על זרים שמשדרגים את הישראלים שלידם אז במקרה של דגני זה היה ולינטה הנהדר שגם הוא לדעתי לא זכה לכבוד שהוא ראוי לו. סך הכל דגני ביחס לבלם ישראלי הוא סבבה ושחקן חשוב בהפועל.

9. Raulito Madridista

אוראל דגני הרוויח שכר לא רע בכלל בהפועל תל אביב וזו הייתה נחמה מסוימת כשנאלץ לרדת איתה לליגה הלאומית. על אף ההתבטאות הדי אומללה שלו במסיבת העיתונאים עם ניסו אביטן השנה גם לא הייתי מזלזל בזה שחשוב לו להיזכר כשחקן מזוהה עם הפועל (לא אמרתי 'סמל', אלא משהו קרוב לכך). בכל אופן, חוץ מבית"ר ירושלים אפשר להגיד 'קבוצות בדעיכה' על כל הליגה פה. ואם אוראל דגני היה משחק במכבי נתניה שהייתה בצמרת יותר מאיתנו, אז מה? הוא אכן עשה זיגזג כאשר במכבי תל אביב והפועל באר שבע, שתי הקבוצות הטבוות והיציבות - היו שחקנים טובים ממנו: איתן טיבי, שיר צדק ומיגל ויטור, אבל איך נאמר? מבלי לגרוע מצדק - ליד ויטור מאוד נוח. לא הייתי מזלזל ביכולת של דגני בשנה שעברה ולכל בלם אפשר למצוא טעויות. הוא בסדר גמור. אנשים פשוט אוטומטית חוזרים לדרבי ההוא של ה-3:2 או לעונת הרב"ש שהייתה נפילה, בעיקר כמגן ימני.

10. קשר שמאלי Member

דגני בלם כמו שדוס סנטוס בלם וכמו שדויד לואיז בלם. יש לו יכולת תיקול לא רעה, טכניקה סבירה ומהירות, זה לא עושה אותו בלם.

נערך לאחרונה ב: ‏26/6/20
  11. yakov_y YNWA

צודק, אני גם לא הייתי רוצה לראות אותו כבלם הרכב במכבי נתניה, הוייבך ו-ורגוץ' לא טכניים ואיטיים ועדיפים, אנחנו משחקים עם 2 בלמים זרים כבר עונה רביעית רצוף, הדיון הוא בהקשר הבלמים הישראלים ואני לא רואה בלם ישראלי טוב ממנו.

טיבי תלוי ביכולת הבלם שלצידו, מפיבן אני לא מחזיק, ייני ואלחמיד לא בלמים טבעי, צדק נראה רע כבר כמה שנים כמו רוב הבלמים הישראליים.

12. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

תן לי לתקן אותך,דגני לא היה במכבי חיפה כשוולינטה שיחק אצלנו.
    העונה האחרונה שהוא היה אצלנו הייתה 14/15,מאז הוא בהפועל ת"א. וואליינטה הגיע שנתיים אחרי.
    אמרת נכון,דגני הוא בסה"כ בלם סבבה ביחס לליגה הישראלית. זהו ממש לא מעבר.

13. DRORIKO Member

תבדוק את עצמך שוב. שיחקו ביחד אצל רוני לוי

14. Ori8 Member

15. Ori8 Member