מחזור 33 בליגת העל: כפ"ס נפרדת מליגת העל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏30/5/08.

1. Messinho Member

אה, כשחיפה עולה בלי 9 שחקני הרכב זה בסדר?

2. לירן מנהל כללי מנהל כללי

טוב אין לנו מה להיות מופתעים, ספורטיביות זה לא משהו שיותר מדי קיים אצלנו, לא רק אצל בית"ר אלא בכל קבוצות ליגת העל, דווקא בלאומית אנחנו עדים שנה אחר שנה לקבוצות שמגלות ספורטיביות מעוררת כבוד במחזורי הסיום.

בכל אופן, קרית שמונה חייבת ניצחון על נתניה, לפחות הניצחון של סכנין יכניס קצת עניין למשחק של יום ראשון.

3. burning soil Member

גם כן לא בסדר!

נמאס לגמרי מחוסר הספורטיביות בכדורגל שלנו.

4. Raulito Madridista

אני שמח שסכנין סיימה את העונה בטעם טוב ומקווה שהיא זו שתלך לגביע אופ"א ולא קריית-שמונה. אני מלא הערכה לאלישע לוי שלאחר שנים ארוכות בהן אימן קבוצות תחתית, הצליח להצעיד את סכנין למקום הרביעי בתקציב דל מאוד. כמו שהוא נפרד מסכנין בטעם טוב, אותו דבר מאור בוזגלו שנעלם לחלוטין בשליש האחרון של העונה. לכולם ברור שבעונה הבאה זה לא יימשך ככה. קולמה, יבוריאן ובוזגלו יעזבו. מה גם שחיפה ומכבי ייתחזקו. העונה הזו הייתה חד פעמית לטעמי.

מחר מחזור של הכרעות בליגת העל...
    אני מקווה לראות ניצחון במשחק הביתי(ובכלל) האחרון של הקבוצה העונה. לטעמי יש לנו הרבה על מה לשחק, למרות שהבטחנו את ההישארות. אני תמיד רוצה שהקבוצה שלי תיהיה ספורטיבית ותעשה את הכל. מעבר לכל, להוריד את כפר-סבא ליגה זה דבר שאשמח לעשות. אני שיניתי פאזה בנוגע לקבוצה הזו, שהייתה חביבה עליי עד לא מזמן. מגיע לאוחנה לרדת ליגה. הוא בנה קבוצה לא מאוזנת. הוא קיבל קרדיט מופרז מידי, הוא לא קידם את הקבוצה בזמן שהוא על הקווים. בנוסף, לא אשכח את התנועה המגונה שלו לקהל של הפועל אחרי שחשב שהוא הוריד אותנו ליגה בסיבוב השני, אחרי שגנב ניצחון בבלומפילד. כמובן שגם היותו בית"רי בדם מוסיפה לכל העסק.
    טופוזאקוב וטלקיסקי ייקבלו מחר גביעים, כמקובל בכל עונה. האוהדים בחרו בהם לשחקנים המצטיינים, ואין מה להוסיף. מזל שהם הגיעו.
    הקבוצה מגיעה חבולה למשחק. דגו לא משחק עקב צהובים וההופעה האחרונה שלו הייתה נגד מכבי פ"ת. נאתכו יחליף אותו בעמדה קדמית וסרור דווקא יישחק במרכז השדה סוף סוף(במקום אנסומבו) לטעמי הוא יכול להתאים. זו הזדמנות גם לבחון את יכולתו של שיש במקום אנטבי הפצוע.
    הפעלת לחץ על ישראלביץ במרכז השדה חיונית לשתק את כפר-סבא, לוז בורח מהכדור לאחרונה.

מגיע לאשדוד ולבני-יהודה להישאר בליגת העל, מקווה מאוד שאף אחד מהן לא תרד.
    רבים אומרים שהמשחק של אשדוד נגד חיפה הוא באנקר ואני מסכים, למרות ששחקני חיפה יירצו לסיים את העידן של רוני לוי בקבוצה בצורה טובה, ושחקנים צעירים תמיד רעבים ורוצים להרשים. מצחיק לראות את ההרכב של מכבי חיפה, לא זכורה לי תופעה כזו בכדורגל הישראלי. מה שמצחיק פה שבאמת היא לא אשמה בעניין. אשדוד השיגה ניצחונות על שתיים שנלחמו על אופ"א: ק"ש וסכנין(בדוחא) והיה ברור שחזרתו של יוסי מזרחי חיונית מאוד. הקבוצה משחקת כדורגל התקפי וחשובה יותר לליגת העל, הרבה יותר ממכבי פ"ת לדוגמא.
    בני-יהודה עשתה פיניש מצויין גם היא. חשוב לי מאוד שהיא תנצח את מכבי ותעזור לנו לסיים במקום השישי, חלק עליוןhttp://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx. אם המשחק היה מתקיים בשכונה אני בטוח שמכבי לא הייתה מנצחת, בווינטר בני-יהודה מפסידה קצת את היתרון הביתיות, זה אפילו לא בלומפילד. לפי מה שקראתי, לווין עולה עם שלושה קשרים אחוריים וזה דבר מדהים. גם כאשר הקבוצה הבטיחה את הישארותה בליגה, הוא לא מסוגל לשחק התקפי? 'בונקרניר' מתאים גם לניר לווין ולא רק לקלינגר. אם בני-יהודה תמשיך ביכולת שלה היא תנצח. הקבוצה עושה הכל נכון. משה ביטון התעורר לחיים והוא מסוכן מאוד, אני בטוח שהוא יעשה לביזארה(להשאיר אותו יהיה מטופש), את המוות.

בטוח שהרצליה תרצה להילחם על הכבוד ולהיפרד מפרדי דוד כמו שצריך, אבל נראה שהקבוצה פשוט מתה. אני חושב שמכבי פ"ת תצליח לעשות את העבודה, בעיקר בגלל טל בן-חיים שמראה בשבועות האחרונים שהוא יהלום שזקוק לליטוש נכון. פ"ת הרוויחה שחקן מצויין להרבה שנים. כמה שקט וביטחון למרות שהוא צעיר. הוא לא סתם מכדרר, הוא תכליתי. איפה הוא היה כל העונה הזו, שפ"ת בקושי נותנת גולים?

למרות שהפועל תתאמץ, אי-אפשר לדעת מה ייקרה איתנו, ואני לא פוסל תיקו. אבל, משום שהפרש השערים של כפר-סבא רע מאוד, היא תרד ליגה גם במידה ותסיים בשיוויון נקודות עם פ"ת ובני-יהודה(אם הכתומים יפסידו). אני באמת מאמין שהירוקים חוזרים ללאומית.
    * אם כפר-סבא תרד, אז יוצא שהקבוצות היחידות שלא החליפו העונה מאמן(מהחלק התחתון) נושארות ללאומית: הפועל כפר-סבא ומכבי הרצליה.

* עריכה בקשר למכבי...
    המילה 'בונקר' אולי לא מתאימה, משחק נסוג. הנתון שלמכבי יש את ההתקפה השנייה הטובה בליגה הוא מאוד משקר לטעמי. סטט' זה לא הכל בכדורגל. מכבי לא מגיעה להרבה מצבים לשער במהלך המשחקים שלה(תתפלא, ראיתי את כל משחקיה של מכבי ת"א העונה). אם ההתקפה הייתה עובדת באמת כמו שצריך, הקבוצה לא הייתה מבטיחה את ההישארות רק במחזור ה-31. ההתקפה התעוררה בתקופה האחרונה, זה נכון.

נערך לאחרונה ב: ‏31/5/08
  5. Pele Member

הסר דאגה מלבך
    היא לא תגיע לצ'מפיונס.

6. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://images.one.co.il/images/msites/biz/Team_Embl/14.Xxx מכבי הרצליה - מכבי פתח תקווה http://images.one.co.il/images/msites/biz/Team_Embl/10.Xxx

שבת, ה-31/05/08. 19:00 בערב. אצטדיון הבונבוניירה.

מכבי הרצליה מגיעה למשחק כאשר היא מדורגת במקום ה-12 ובמאזנה ישנן 30 נקודות. הקבוצה כבר ירדה ליגה במחזור שעבר, בו הפסידה 3-0 לקבוצת מכבי חיפה של רוני לוי. על הנייר, כבר אין לחניכים של פרדי דוד בשביל מה לשחק, פרט לכבוד. אריאל שיימן התבטא בחריפות נגד חלק משחקניו באמצע השבוע, משום שלטענתו הם הפגינו חוסר אכפתיות כלפי מצבה הרע של הקבוצה. גם הוא, כמו פרדי דוד ואוהדי הקבוצה, ירצו לקוות שבמשחק האחרון השחקנים יתנו מעצמם למען השם הטוב של המועדון ולמען פרדי דוד, שעוזב לכני סכנין בסיומה של העונה.
    אסף קריספיס ואיבן ווקומנוביץ' יעדרו מהמשחק עקב פציעות. איתמר ניצן יעדר גם הוא בעקבות ריצוי עונש הרחקה שניתן לו בשל צבירת הכרטיס האדום בשבוע שעבר.

הרכב משוער: אמיר אדרי; ג'וש קנט, חיים מלכה, ברק לביא, איתן עזריה; עדי סופר, עומר בוקסנבוים, שי ביטון, אבי ריקן; אלנתן סלמי, תומר חמד.

http://www.nrg.co.il/images/archive/408x153/858/757.Xxx
    מכבי הרצליה תיפרד ממנו. פרדי דוד.

מכבי פתח תקווה מגיעה למשחק כאשר היא מדורגת במקום ה-10 ובמאזנה ישנן 34 נקודות, כשרק הפרש שערים עדיף על זה של הפועל כפר סבא מותיר אותה מעל לקו האדום. הלוזונים יודעים שבמצב מסוים, גם הפסד יכול להשאיר אותם בליגת העל עונה נוספת, אך הם ינסו בכל כוחם לנצח את המשחק, כשהם סומכים על זה שליריבה אין אויר במפרשים. במהלך השבוע, על מנת לעורר את הקבוצה ולמנוע שאננות, החליט ניצן שירזי להשעות את ניצן דמארי מהאימון, בטענה שהאחרון לא מגלה רצינות. לאחר מכן השניים ליבנו ביניהם את העניינים.
    השחקן היחידי שיעדר מהמשחק הוא רוביל סרסור, שסובל מפציעה. את מקומו יתפוס אוהד קדוסי, שלא זכה העונה להזדמנויות רבות.

הרכב משוער: אוהד כהן; מוראד מגאמדוב, איסמעיל עמאר, קובי גנון, נאור פסר; חאבייר דרסאו, סולי צמח, לירן כהן; עומר דמארי, טל בן חיים, אוהד קדוסי.

http://www.kadur.co.il/cdr/news/b2263334_7388_4a97_bf8d_d2ebbc58089b.Xxx
    הלהיט של הלוזונים בשבועות האחרונים. טל בן חיים.

7. Emil Member

בתור אוהד מכבי אני האחרון שיגן על ניר לוין והטקטיקות שלו.
    אבל רק רציתי לציין בפנייך כמה מגוחך זה לדבר על בונקר כשבארבעת המשחקים האחרונים מכבי עלתה עם המערך המדובר של שלושה קשרים אחוריים, הוציאה 10 נקודות וכבשה 11 שערים. 2.75 שערים בממוצע למשחק, כששלושה מהארבעה חשובים ליריבה ולמכבי.
    רציתי להמשיך ולציין שלמכבי מאזן כיבושים אמנם לא מרגש במיוחד של 43, אך עדיין השני בטיבו בליגה.

נכון, מכבי לא משחקת התקפה שוטפת ולא לוחצת יותר מדי, אבל בטוח לא משחקת בונקר. רק כדי להבהיר, כי אני מניח שלא ראית יותר מדי משחקים של מכבי לאחרונה
    בשיטה שניר לוין משחק בארבעת המשחקים האחרונים אמנם יש שלושה (שישה אם תתעקש לספור את צמד המגנים והבלם) קשרים אחוריים טבעיים, אבל בד"כ דן רומן או ג'ונתן אסוס משחקים במרכז על עמדת ה50/50. לרומן העמדה הזו די טובה אני חייב לציין.

ומישהו מוכן להסביר לי איך הגענו למצב שליאור ז'אן כובש שלושה שערים בארבעה משחקים?

8. BeitaReaLiverpool Member

א. "אחת הדאבליסטיות המגעילות ביותר הכל הזמנים".
    באמת, אחת מאלפי הדאבליסטיות שהיו פה. אתם בדיחה.
    אחרי עונה ארוכה, שנמשכת שבועות לאחר שהיא הייתה אמורה להסתיים במקור, ועוד חודש בערך מתחילים האימונים, באמת פשע לדרוש טיפה מנוחה.

ב. אין פה שום אי ספורטיביות. קבל מקרה מליגה טיפה יותר נחשבת משלנו:
    שני מחזורים לסיום, משחק עונה באנגליה, צ'לסי נגד מנצ'סטר. יומיים לאחר מכן מנצ'סטר מארחת את ברצלונה, לכן פרגוסון מעלה הרכב משני. מניאק, איזה חוסר ספורטיביות.

למרות שאני מאוד עצבני על המשחקים נגד סכנין העונה, שום דבר לא יהרוס את הדאבל הזה.

שיחיו הקנאים ויסבלו.

אה, ועוד משהו.
    למרות שמאוד כואב לי שאתה מקווה שלא נהיה בצ'מפיונס, ולמרות שאני על סף דמעות, אנחנו נהיה בצ'פיונס (אמן אמן אמןhttp://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx)
    כמו מנצ'סטר.... :aaa021:

9. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/11.Xxxבני יהודה - מכבי תל אביב http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/3.Xxx

שבת, ה-31/05/08. 19:00 בערב. אצטדיון וינטר.

בני יהודה מגיעה למשחק כאשר היא מדורגת במקום ה-9 ובמאזנה ישנן 35 נקודות. הקבוצה רחוקה נקודה אחת בלבד מהקו האדום, אך ביחס לצפיפות האיומה שיש בתחתית, הנקודה הזאת נותנת לה הרבה אויר לקראת מחזור הליגה האחרון. הפסד יכול להשאיר גם כן את בני יהודה בליגה, תיקו ישפר את הסיכויים, אך הכתומים רוצים לנצח את המשחק ולהישאר בזכות. הקבוצה של משה דמאיו וחזי מגן הצליחה להשיג 7 נצחונות רצופים, אך במחזור האחרון הרצף נקטע בקופסא על ידי היהלומים של ראובן עטר.
    הכתומים היו אמורים לארח את המשחק באצטדיון בלומפילד, אך עקב רצונה של ההתאחדות לכדורגל לאפשר לכל משחקי התחתית להיות משוחקים באותה השנה, הביא למצב שקם צורך להעתיק את המשחק לאצטדיון אחר. בהתחלה, כצפוי, שכונת התקווה עלתה בראש סדר העדיפויות של הזהובים, אך המשטרה לא אישרה לקיים שם את המשחק. בסופו של דבר החליטו ראשי בני יהודה לארח באצטדיון וינטר.
    הקבוצה תחסר את הרוויה קובצ'ביץ' המושעה. הקרואטי, שזרק את הכדור על עוזר השופט במשחקה הקודם של הקבוצה, קיבל כרטיס אדום ולכן לא יוכל ליטול חלק במשחק. מי שיפתח במקומו יהיה הגנאי אימורו לוקמן.
    מי שלבטח ירצה להוכיח משהו במשחק, הוא מילאן מרטינוביץ', שהתחיל את העונה בקרית שלום.

הרכב משוער: דלה איינוגבה; אלי אברבאנל, עוז ראלי, זאב חיימוביץ', מילאן מרטינוביץ'; אימורו לוקמן, לירוי צעירי, סדריק ברדון, אסי בלדוט; תמיר כחלון, משה ביטון.

http://mad.walla.co.il/w/f-400/424039-5.Xxx
    הנקמה הספורטיבית שלו עשויה לעזור לבני יהודה להישאר בליגה. מילאן מרטינוביץ'.

מכבי תל אביב מגיעה למשחק כאשר היא מדורגת במקום ה-6 ובמאזנה 41 נקודות. הקבוצה של ניר לוין אמנם מגיעה למשחק משוחררת, אך היא תנסה לעשות חיים קשים לבני יהודה. גם כדי לשמור על השם הטוב של המועדון וגם על מנת שלא להותיר סיכוי להפועל תל אביב, היריבה העירונית והשנואה, לעקוף אותה בטבלה. סיבה נוספת להתאמץ, היא שהמדורגת שישית בתם העונה תזכה למענק של 900,000 שקלים. הצהובים כחולים, שבאמצע השבוע התחילו באופן לא רשמי את עונת המלפפונים, כבר חושבים על העונה הבאה ורוצים לשכוח כמה שיותר מהר מהנוכחית, תוך כדי שהם ינסו להיפרד יפה מניר לוין.

הרכב משוער: דראגוסלב יבריץ'; אבי יחיאל, ג'ו ביזארה, רביד גזל, ארז מסיקה; ג'ונתן אסוס, ליאור ז'אן, דן רומן, רודי חדד, אלן מסודי; יאניק קמאנן.

http://mad.walla.co.il/w/f-400/421391-5.Xxx
    רוצה מאוד לסיים כמלך שערי ליגת העל. יאניק קמאנן.

10. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/5.Xxx הפועל תל אביב - הפועל כפר סבא http://images.one.co.il/images/teams/Logos_111x111/12.Xxx

שבת, ה-31/05/08. 19:00 בערב. אצטדיון בלומפילד.

הפועל תל אביב מגיעה למשחק כאשר היא מדורגת במקום ה-7 ובמאזנה ישנן 41 נקודות. כרגע מצבם של האדומים עדיין לא ברור ועושה רושם שבעונה הבאה התקציב יקטן באופן משמעותי מכפי שהוא היה בשנים האחרונות. לכן, בקבוצה מתכוונים לתת את הכל על מנת לזכות במענק המובטח לקבוצה שתסיים במקום השישי, העומד על 900,000 שקלים. מה גם שבמצב מסוים, נצחון יכול להקפיץ את האדומים מעל לצהובים כחולים מקרית שלום.
    בתחילת המשחק ינוהל טקס ביוזמתה של הפועל תל אביב, בו יחולקו שני גביעי הוקרה למצטייני העונה של האדומים על הקהל, הלו הם שני הבלוגרים, דמיטאר טלקיסקי ואלין טופוזאקוב.
    הפועל תל אביב תגיע למשחק בהרכב חסר. וינסנט אניימה, שוער הקבוצה, נמצא בניגריה יחד עם נבחרתו ומי שיחליף אותו יהיה גליל בן שאנן. יגאל אנטבי פצוע ומי שיתפוס את מקומו בכנף השמאלית יהיה גל שיש. עידן סרור יתפוס פיקוד על מרכז השדה, מאחר ומזואה אנסומבו לא כשיר למשחק.

הרכב משוער: גליל בן שאנן; גל שיש, אלין טופוזאקוב, ואליד באדיר, עמרי קנדה; עידן סרור, שי אבוטבול, ביברס נאתכו, דמיטאר טלקיסקי; שלומי ארבייטמן, פאביו ג'וניור.

http://mad.walla.co.il/w/f-400/435271-5.Xxx
    ניפק עבור האדומים המון רגעי קסם השנה. דמיטאר טלקיסקי.

הפועל כפר סבא מגיעה למשחק כאשר היא מדורגת במקום ה-11 ובמאזנה ישנן 34 נקודות. הפרש שערים נחות מזה של מכבי פתח תקווה מביא אותה למצב שבו היא נמצאת בצד הלא נכון של הקו האדום. תוצאת תיקו יכולה במציאות מסויימת להשאיר את הירוקים של אלי טביב בליגת העל לעונה נוספת, אך החניכים של אלי אוחנה לא יתפשרו על פחות מנצחון, שיכול אף הוא שלא להספיק. לפני חודשיים אף אחד לא האמין שהקבוצה מהשרון תגיע למצב הזה. דווקא זו שלפני כשנתיים עשתה את אחד המהפכים הגדולים שראינו בשנים האחרונות, היא זו שיכולה להיות חתומה על אחד המהפכים השליליים שידע הכדורגל הישראלי מאז ומתמיד.
    אלי אוחנה מתכוון לעלות בהרכב החזק ביותר שלו, שרק לאורכה של כל העונה.

הרכב משוער: אוהד לויטה; דאגלאס דה סילבה, לירן זרקו, עופר טלקר, אורי אוזן; יעוזה אבו בקרי, אביחי ידין, בן לוז, גיז'רמו ישראלביץ'; ביל גונזאלס, סמואל יבואה.

http://mad.walla.co.il/archive/244404-5.Xxx
    יותר מתמיד, הפועל כפר סבא צריכה את השערים שלו. סמואל יבואה.

11. Mehmet Member

תיקון קטן-למכבי והפועל ת"א יש 41 נקודות ולא 46.

הנה מגיע לו המחזור האחרון, ואיתו ההכרעות בתחתית.
    אמנם אשדוד נמצאת במצב הטוב ביותר ערב המחזור מבין קבוצות התחתית, אך חשוב לזכור שהקבוצה האכילה את אוהדיה מרורים השנה פעם אחר פעם, והניצחון על מכבי חיפה כלל לא מובטח כמו שאומרים כאן רבים. רוב שחקני חיפה יהיו שחקנים טריים ולא מוכרים שירצו להצדיק את הקרדיט הנדיר שיקבלו, ואני ממש לא חושב שחיפה תפתח רגליים.

12. איגור .פ. Member

אני היום באשדוד בע"ה ניצחון של חיפה וחגיגה באיצטדיון שמכבי פ"ת "לוזון" יורדים ללאומית ומשם לליגה א'

13. מקסים לנגו Member

מחווה של חיים רביבו: אוהדי מ.ס. אשדוד ואוהדי מכבי חיפה יכנסו למשחק בחינם תוך הצגת כרטיסים שיחולקו בקופות האצטדיון.

14. הרצליה Member

מהרגע שפורסם סדר המשחקים של הסיבוב השלישי הייתי בטוח בדבר אחד, לא משנה כל מה יקרה במהלך הסיבוב,למכבי פתח תקווה במחזור האחרון אנחנו לא מפסידים.
    גם היום אחרי היכולת הביזיונית בחודש האחרון, אחרי הירידה הכל כך מגעילה הזאת אני מאמין שאנחנו לא מפסידים את המשחק הזה, אם כפר סבא תעשה את העבודה שלה אנחנו לוקחים איתנו את מכבי פתח תקווה.

עומר בוקסנבוים יעלה בפעם האחרונה היום למגרש כשחקן מכבי הרצליה,הזדמנות אחרונה להגיד לו תודה על כל מה שהוא נתן לקבוצה הזאת, במיוחד בעונה שעברה.

זהו זה, 90 דקות אחרונות בליגת העל אחרי שנתיים חייבים לסיים את זה עם טעם טוב.

15. לירן מנהל כללי מנהל כללי

רגע האמת של קבוצות התחתית מגיע אוטוטו... אם אלי אוחנה רוצה למנוע כתם שחור גדול על קריירת האימון שלו, הוא חייב לנצח היום... ירידה עם קבוצה כמו כפר סבא זה כישלון שאי אפשר לתאר. אני מאמין שאשדוד נשארה בליגה, לא רואה את שלושת הקבוצות שמתחתיה מנצחות, גם בני יהודה גם במצב די טוב לדעתי. לא רואה גם את מכבי פ" וגם את כפ"ס מנצחות. בכלל.. כפר סבא נפלה על משחק קשה ביותר, הפועל ת"א ירצו לסיים יפה מול האוהדים שלהם, אחרי עונה רעה, אוחנה יצטרך להתפלל, פשוט כך. מצבם בכי רע.

בקשר למכבי פ"ת, לא יודע... הרצליה שבורה, מצד שני לך תידע איך הם יגיעו למשחק.... משחק שהכי קשה לי להגיד מה ילך שם.

לי נראה שנראה את כפר סבא נפרדת מליגת העל היום.