מחזור 34 בפרמיירליג: יונייטד באה לחגוג בברידג'

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Nigel Winterburn, ‏13/4/07.

1. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

אחרי אמצע שבוע ענק לגדולות של אנגליה חוזרת הליגה המקומית לפעילות. אבל דווקא מנצ'סטר יונייטד וצ'לסי, אחרי ההעפלות המרשימות לחצי-גמר ליגת האלופות, לא ייטלו חלק במחזור ה-34. זאת מאחר והן ישחקו בחצי-גמר אחר, חצי-גמר הגביע האנגלי, בסופ"ש הקרוב.
    אולם גם בלעדיהן ובלי המאבק על הכתר עדיין צפוי לנו וויקאנד משמעותי בליגה. בתחתית שפילד תארח את ווסטהאם למשחק בעל השלכות הרות גורל על עתידן של שתי הקבוצות בליגה הבכירה. וויגאן, שמסובכת גם כן בענייני הירידה, תארח את טוטנהאם, שאחרי ההדחה מגביע אופ"א רוצה לפחות להבטיח את חזרתה לתחרויות האירופאיות בעונה הבאה. ארסנל גם כן רוצה להבטיח את חזרתה לליגת האלופות בעונה הבאה, וכדי להגיע למחזורים האחרונים כשהם רגועים במקום הרביעי הם צריכים לנצח בביתם את החמישית בולטון.

משחקי המחזור:
    שבת:
    ארסנל-בולטון (17:00)
    שפילד יונייטד-ווסטהאם (17:00)
    מנצ'סטר סיטי-ליברפול (17:00)
    מידלסברו-אסטון וילה (17:00)
    פורטסמות'-ניוקאסל (17:00)
    רידינג-פולהאם (17:00)

ראשון:
    וויגאן-טוטנהאם (15:30)
    אברטון-צ'רלטון (17:00)

2. The-Gunner Member

שני המשחקים המרכזיים והחשובים ביותר הם ללא ספק ארסנל - בולטון ושפילד - ווסט האם. מצד אחד, יש לנו מפגש "צמרת" כביכול, בין ארסנל לבולטון, שאמור לקבוע את זהות הקבוצה הרביעית שתשחק בעונה הבאה במוק' הצ'מפיונס. זה על הנייר, כי גם הפסימיים ביותר מבין אוהדי ארסנל יודעים, שאין תסריט כזה שארסנל לא תיטול חלק בצ'מפיונס בעונה הבאה. אבל, למשחק הזה יש משמעות אחרת. כי עזבו נקודות ומיקום בטבלה, מבחינתי, המשחק הזה הוא על הכבוד של ארסנל. יש משחק גרוע פעם בכמה משחקים, קורה וזה לגיטימי. אבל חוטפים תבוסה, אח"כ מפסידים לקבוצה תחתית ואז עוד פעם מאבדים נקודות מול יריבה שעל הנייר צריכים לפרק - זה כבר עניין של כבוד. בולטון היא הכבשה השחורה של ארסנל בשנים האחרונות, משחקים נגדה אף פעם לא נגמרים טוב, אבל למרות כל זה, ארסנל חייבת לנצח באופן מרשים, כדי להחזיר לאוהדים ולשחקנים את הכבוד האבוד, ולהעלות קצת את המוראל מהעונה העגומה הזאת.

מצד שני, יש לנו משחק תחתית לוהט בין שפילד לווסט האם, שמבחינתי תקבע את זהות היורדת השנייה ביחד עם ווטפורד. כי הפסד של אחת מהן, והיא גומרת את העונה בעצם. אני בקטע הזה עם הפטישים, קבוצה חביבה (למרות ההפסד המביש), שמשחקת כדורגל יותר נעים לעין מאשר ווטפורד, שפילד וצ'רלטון. אולי ווסטהאם תצליח בסופו של דבר להישאר בליגה, מה גם שהיא נמצאת בתנופה אחרי רצף תוצאות טובות. את המשחק הזה לא מפספסים. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/rolleyes.Xxx

3. W.Rooney Member

מאיפה הבאת את זה ? למה אין תסריט כזה ? כבר ראינו מה קרה בעונה שעברה, ארסנל עלתה במחזור האחרון בקושי רב לליגת האלופות, למה שהעונה זה יהיה פשוט כ"כ ? בולטון קבוצה מצויינת שתעשה לארסנל חיים קשים, ולצאת בהצהרות כאלו כמו שלך אני לא ממליץ לפני שהמקום בצ'מפיונס יהיה בטוח.

4. לא מצאתי כינוי Member

מסכים איתך לגמרי. לא הייתי מזלזל בקבוצה של ביג סאם, במיוחד שלאחרונה היא התאוששה מהתקופה הלא טובה שעברה עלייה. כמו ששנה שעברה ארסנל הייתה זאת שצחקה אחרונה וטוטנהאם זאת שבכתה, השנה ארסנל יכול להיות זאת שתבכה ובולטון זאת שתצחק. כדורגל מגעיל, גועלי או איך שלא תקראו לזה - בשורה התחתונה החניכים של ביג סאם יודעים ללקט את הנקודות. לא הייתי ממהר לזלזל בבולטון, במיוחד שאיך שזה נראה כרגע בארסנל בעיקר חושבים על העונה הבאה, מי ישאר, מי יעזוב ואם ונגר יביא שחקנים עם שם גדול ולא צעירים, וופחות עוסקים באופציה שלדעתי נראית ריאלית לחלוטין, שבה בולטון גונבת לה את המקום הרביעי.

5. אבו Member

הכול יתברר בשבת, אם ארסנל לא מנצחת, זה הולך להיות מאבק עד הסוף ללא ספק.

בכול מקרה- לטובת הכדורגל האנגלי, יהיה עצוב אם בולטון תיהיה הנציגה הרביעית בצ'מפיונס.

גועל נפש של קבוצה, ובראשם קווין דיוויס ה** ****(אני לא ישכח מה שהוא עשה לקולו באמיריות, אפס)

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏13/4/07
  6. Wave Member

שכחת להזכיר, משחק בכורה לסאנצ'ז כמנג'ר פולהאם, משחק בכורה בהחלט לא קל באחד המגרשים היותר קשים בליגה, כשמצד שני רדינג שרוצה לצאת מהתקופה הקשה.
    בהצלחה לחבורה של אלרדייס :aaa021:

7. George Best Member

http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/42775000/Xxx/_42775339_ars_bol_0506.Xxx

תאריך: 14/4/2007.
    שעה: 17:00.
    איצטדיון: האימרויות, לונדון.
    שופט: רוב סטיילס.

המחזור ה34 בליגה האנגלית צפוי להיות מאוד מסקרן, אפילו ללא משחקיהן של שתי הראשונות בטבלה, מנצ'סטר יונייטד וצ'לסי, שיתרכזו בהעפלה לגמר הגביע האנגלי.לא רק בשפילד יהיה משחק ששווה 6 נקודות, אלא גם באיצטדיון האימרויות המרהיב, בקרב ישיר בין הרביעית - ארסנל המקרטעת לבין הדולקת אחריה בולטון החמישית, כאשר רק שתי נקודות מבדילות בין השתיים(ומשחק חסר לתותחנים), ולוונדררז יש לא מעט סיבות טובות להגיע אופטימיים מאוד למפגש המסקרן, בדיוק כפי שאמר מנג'ר בולטון סם אלרדייס לקראת המשחק:"אין לנו את אותם הפחדים שהיו לפני בעבר לפני משחקים אצל ארסנל, אבל לנצח אותם בוודאי תהיה אחת מהתוצאות הטובות ביותר שלנו העונה.יש לנו הזדמנות מצוינת לנצח כי הם מתקשים לכבוש, בתקווה שננצל זאת.זה יהיה נהדר עבורנו, ואנחנו מאוד בטוחים לקראת המשחק".נכון, ארסנל עדיין קבוצה הרבה יותר כשרונית וטובה מבולטון, אך ארסנל מגיעה בכושר הכי חלש שלה העונה ככל הנראה, ויעידו על כך ארבעת משחקיה האחרונים בליגה בו הם כבשו שער אחד בודד, שגם הוא היה די מקרי, תוך השגת נקודה אחת בלבד מתוך 12, כאשר בין לבין ארסנל רושמת גם הפסד ראשון באיצטדיון האימרויות, 1-0 לווסטהאם, משחק שכל כך שיקף את ארסנל של 06-07 - משחקת יפה, הנעת הכדור נהדרת, אבל החמצות וחוסר ביטחון משווע ליד השער משאירים את 60,000 יושבי האיצטדיון ואת ארסן ונגר מתוסכלים, והגנרס לא זוכרים מתי בפעם האחרונה לא היה לקבוצה על מה להילחם כבר בחודש מרץ.אצל ארסנל אין פציעות חדשות, מה שאומר שתיירי הנרי, רובין ואן פרסי ותיאו וולקוט נשארים הנעדרים היחידים.
    http://www.soccerpad.com/images/arsene-wenger_54.Xxx
    ארסן ונגר בפוזה אופיינית העונה.אין סוף לנאיביות.

בולטון תנסה לנצל זאת ולנצח, ולעלות למקום הרביעי, שעד לפני חודש ימים היה נראה אבוד לגמרי, והיא בהחלט יכולה להתעודד מכמה וכמה דברים, כאשר בראש ובראשונה היא יודעת טוב מאוד שהיא הקבוצה שארסנל אולי הכי שונאת לשחק מולה - המשחק הפיזי והנוקשה של בולטון עובד פעם אחר פעם מול התותחנים, ובשנים האחרונות ארסנל מאוד מתקשה לרשום 3 נקודות ליגה מול הטרוטרס.קווין נולאן, קפטן בולטון, שכבש אשתקד בהייבורי בתיקו 1-1 בו ג'ילברטו סילבה השווה בתוספת הזמן, וכובש השער הראשון של בולטון במגרש החדש של ארסנל בתיקו 1-1 בגביע האנגלי חוזר מעונש השעיה של שני משחקים, ויחד עם שלושה משחקים אחרונים בהם ליקטה הקבוצה 7 נקודות, ונהנתה מחזרה נהדרת של קווין דיוויס עם 2 שערים מצוינים ואסיסט לא פחות מצוין, וגם מיכולת נפלאה של הקשר האירני אנדרניק טימוריאן, שצפוי להמשיך ולפתוח בהרכב, לא מעט בזכות היכולת החלשה בחודשים האחרונים של איבן קאמפו.גם לסם אלרדייס אין פציעות חדשות, מה שאומר שקווינטון פורטצ'ן וג'ואי אובריאן הפצועים הקבועים ימשיכו להיעדר, ורק טל בן חיים בספק למשחק.
    בסיבוב הראשון רשמה בולטון ניצחון מרשים של 1-3 בריבוק, כאשר ניקולה אנלקה כובש לראשונה שער ליגה במדי בולטון, דווקא מול קבוצתו לשעבר, עם צמד שערים אדיר, בדרך ל10 שערי ליגה כיום.

http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/41445000/Xxx/_41445488_davies300.Xxx
    שני הקווינים, נולאן ודיוויס.אם בולטון רוצה לנצח, היא צריכה את שניהם בכושר שיא.

נערך לאחרונה ב: ‏13/4/07
  8. The-Gunner Member

שוב, על הנייר באמת ארסנל בסכנת איבוד המקום הרביעי בסיום העונה, והעובדה שארסנל משחקת בתקופה האחרונה בלי חשק ומוטיבציה (כי אין על מה להילחם) רק מחזקת את העניין. אבל עדיין, ארסנל היא לא אברטון והיא גם לא בולטון, ובסופו של דבר נראה את ארסנל במוק' ליגת האלופות בעונה הבאה. כשהיא תצטרך לעשות את הפוש האחרון, היא תעשה את זה, כי זו מנטליות של מועדון גדול, ולא של קבוצה שמנסה להשתחל לשם (כמו אברטון ובולטון). תקרא לזה זלזול, אבל אין תסריט כזה, שארסנל תאבד את המקום הרביעי.

9. W.Rooney Member

אילן, אף פעם לא אהבתי התנשאות, וכשהיא באה מאוהד ארסנל, היא הופכת להיות אפילו יותר מגעילה בעיניי. אני לא אומר שאתה מתנשא, אני אומר שהתגובה שלך, וההצהרה הכ"כ מלאת ביטחון הזו לגבי ארסנל בצ'מפיונס בעונה הבאה, מחליאה אותי. הרצון שלי לראות את בולטון מנצחת מחר גדל מרגע לרגע.

10. George Best Member

אין תאוריה כזאת?
    אתם בעונה כל כך עלובה, בכושר על הפנים, בסך הכל 2 נקודות מעליהם, ואתה אומר שאין סרט כזה?
    הנה שוב ההוכחה שאוהדי ארסנל חיים בפלנטה משלהם.
    ברור שאתם פייבוריטים, אבל הלו, אפשר לחשוב מה הפערים ביניכם לבולטון, על אחת כמה וכמה בכושר הנוכחי.

אריאל, בתקווה להרבה כאלו:

http://www.bluekipper.com/assets/images/fishy/jan_07/kevin_nolan_home.Xxx

11. The-Gunner Member

בסדר גמור, אני לא מחפש למצוא חן בעיני אנשים, אני רושם את מחשבותיי ותחושתיי, אתה רואה זאת בתור התנשאות, אני רואה את זה בתור המציאות. גם אם חס וחלילה ארסנל תפסיד מחר (ואני מאוד מקווה שלא, גם לא להתחיל להסתבך במאבקים עד סוף העונה עם הוונדרס, וגם בגלל המוראל הקבוצתי), יש עוד מספיק משחקים עד סיום העונה.

אריאל,
    קודם כל זה שתי נקודות ומשחק חסר לארסנל, ונכון שארסנל נמצאת בתקופה חלשה ובכלל בעונה שאף אחד לא ירצה לזכור, אבל שוב ארסנל היא לא בולטון, וגם תקופות חלשות צריכות להסתיים.

אז נחכה ונראה איך תסתיים העונה.

12. KirkH Member

אתם מגזימים בטירוף.

פראנסנל, בניגוד לבולטון סיימה את העונה, לא הייתה לה שום סיבה ושום מוטיבציה לנצח את המשחקים האחרונים שלה, היא עולה בהרכב חסר, עם שמועות ברקע על העונה הבאה ובעיקר מחשבות על החופשה ולא על כדורגל.

קחו חודש רוורס וכל המחמאות שלכם לבולטון ולכושר שלה הופכות לרלוונטיות לכושר של פראנסנל וכל הירידות והעקיצות על הכושר של הצרפתים יושבות בול על מה שהקבוצה של ביג סאם עושה בליגה.

בשנת 2007 בולטון הגדולה ניצחה בדיוק חמש פעמים, כשרשימת הקורבנות המרשימה כוללת את דונקאסטר, ווטפורד, וויגאן, שפילד יונייטד ופולהאם.

הקרב על הצ'מפיונס הוכרע מזמן והסיכוי של בולטון לעקוף את פראנסנל הוא לא אפסי כי ראינו כבר כמה הפתעות בכדורגל, אבל הוא מאוד מאוד קרוב אליו.

משחק מול הקבוצה של אלרדייס בדוחה, אחרי 4 משחקים בלי ניצחון ועוד משחק אחד ביד - סיפורי אגדות לא יצאו מזה.

נערך לאחרונה ב: ‏14/4/07
  13. city4ever Member

גם ארסנל וגם בולטון לא פוגעות. הנקודה היא שאברטון כנראה לא תספיק לעקוף אותן. בכל מקרה, הסיכוי להערכתי הוא 80 לארסנל 20 לבולטון.

14. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

שפילד יונייטד-ווסטהאם (שבת, 17:00, ברומול ליין):
    http://newsimg.bbc.co.uk/media/images/42775000/Xxx/_42775417_shfu_whm.Xxx

It's now or never. גם בשפילד וגם במזרח לונדון כולם מבינים את חשיבות המשחק מחר. זו כבר לא פתיחת העונה, כבר אין זמן לתקן, אין יותר מדי נקודות בקופה, שתיהן מחר ישחקו על החיים כש-2 נק' בלבד מפרידות ביניהן. המפסידה כנראה תהיה בדרך לקבר. אצל הבליידס המשחק הביתי מול ווסטהאם פותח את השבוע המכריע של העונה עבורם. אחרי משחק תחתית על 6 נק' מול הפטישים הם יצאו למשחק חסר סיכוי על הנייר באולד טראפורד באמצע השבוע, ובסוף השבוע הבא הם יתארחו אצל צ'רלטון למשחק נוסף על 6 נק', שאחריו כנראה כולנו נהיה חכמים יותר בכל הנוגע להכרעות בתחתית. ומאחר והם נמצאים בפורמה מזעזעת, עם 4 הפסדים ותיקו מ-5 משחקיהם האחרונים, לא תמצאו הרבה מהמרים שחושבים שהחבורה מיורקשייר תצליח לשרוד בליגה הבכירה. המנג'ר ניל וורנוק קרא לחניכיו לספקנים ממה הם עשויים: "כולם חושבים שווסטהאם וצ'רלטון ייקחו מאיתנו נקודות בקלות. אני רוצה שהבחורים שלי יוכיחו להם שהם טועים. זה לא יהיה קל, אבל אם מישהו חושב שאנחנו פראיירים אז טעות בידיו".
    וכשהעניינים נהיים כל כך הרי גורל לא נראה לי שלמישהו יש ספק שהסמל של הלהבים, פיל ג'גיילקה, ישחק למרות שהוא סוחב פציעה קלה. גם החלוצים כריסטיאן נאדה ודני וובר פצועים אך יכללו בסגל. וורנוק הולך להשתמש בכל משאב שיעמוד לרשותו, פצוע או לא. ככה זה במלחמה.
    http://www.4thegame.com/media/00/03/51/jagielka_phil_shef_profile_2006.Xxx
    ג'גיילקה יוביל את ההגנה של שפילד גם מחר

ווסטהאם, שבשלב מסוים כבר היה נראה שסיפורה בפרמיירשיפ תם ונשלם, מצאה פתאום רוח מחודשת, הרבה בזכות 3 נצחונות ליגה רצופים כולל 1-0 מפתיע באיצטדיון האמירויות בשבוע שעבר. אך למרות כל הרנסאנס במזרח לונדון גם שם יודעים שמעידה בברומול ליין תחזיר אותם לחיפושים אחרי ברנלי וקולצ'סטר במפות. ככה זה כשאתה במקום ה-19. אלן קרבישלי ניסה לשדר השבוע אופטימיות: "לפני 3 שבועות כבר הספידו אותנו. כולם השתעשעו על חשבוננו. צימצמנו את הפערים ועכשיו חזרנו לעניינים. אנחנו עדיין חושבים שאנחנו מספיק טובים כדי להיחלץ מזה". מי שמספקים את הסחורה ואת התקוות לאוהדי הפטישים עכשיו הם בעיקר צמד החוד קרלוס טבז ובובי זאמורה, שאחרי עונה לא משכנעת בלשון המעטה פתאום מצאו את הנוסחה על הדשא. מוטב מאוחר מלעולם לא. גם זאמורה, אגב, פצוע, מה שמנע ממנו להתאמן במשך מרבית השבוע. אך כמו ג'גיילקה, גם בובי זי, מהיחידים בווסטהאם של היום שהאוהדים עדיין מזדהים איתם, ינשך את שפתיו, יעלה עם כאבים בבירכו ויטרוף את הדשא. את המשחק הזה הוא לא יחמיץ.

15. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

אריאל, להזכירך אתה הספדת את בולטון עוד לפני חודשיים כשאני וקירק ניסינו להוכיח לך נואשות שזה "טיפה" מוקדם. אוקיי, אז אצלך זה היה יותר עניין של ניחוס, עדיין http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx אני כמו שטענתי אז עדיין טוען שבולטון יכולה לעשות את זה. ארסנל אולי פייבוריטית, אבל השנה התותחנים ניצחו את עצמם כל כך הרבה שכבר אי אפשר לדעת איתם.

פספסתי לגמרי את הסיפור של פולהאם, מה לעזאזל קרה עם קולמן?

לגבי ווסטהאם, אני אמשיך להוריד אותם ליגה גם אם הם יובילו 20 הפרש, נמאס לחזור על מנטרת ה"משחק של להיות או לחדול" שלא עזרה במיוחד בינתיים.