מחזור 35 בפלייאוף העליון: מכבי ת"א שוב מנצחת את מכבי חיפה; 0-3 לבית"ר על הפועל ת"א

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏3/7/20.

1. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

כתבתי שהוא שחקן איכותי, אז כתבו אם הוא איכותי מה הוא עושה בישראל. אז הסברתי שהוא הסתובב במועדונים גדולים ובליגות טובות בהרבה משלנו (פורטוגל, טורקיה) כל הקרירה, עד שאישתו חלתה בסרטן ואז הייתה דעיכה שבגללה הגיע לישראל.
    הוא פשוט מוכיח השנה שהוא רמה מעל הליגה שלנו ושהוא שווה בקלות פעם נוספת לידה פורטוגלית או ליגה טורקית.

2. DRORIKO Member

גם לאורלנדו סה יש הופעה אחת. צריך להבין, נבחרת פורטוגל ההיא זאת לא נבחרת פורטוגל האדירה של היום. באותה תקופה היו עושים משימות בטלוויזיה כמו בדודו טופז ומי שהיה עובר אותן היה זוכה לשחק בנבחרת. אורלנדו סה למשל היה צריך לשרוד דקה בתוך מכונת כביסה. שאני לא אספר לכם איזה משימה ז’וסווה היה צריך לעבור.

itzik.miro אוהב/ת את זה.
  3. itzik.miro Member

הוא גם לא עילוי מטורף לליגה כאן, הוא שחקן טוב כאן, בפורוטוגלית הוא נחשב לבינוני ומטה אבל זה לא באמת משנה, כנראה שהמדדים שלנו לשחקן אדיר הם קצת שונים וזה בסדר.

הכי חשוב שאתם נהנים ממנו.

האם הוא שווה היום ליגה פורטוגלית? יש מצב, יש גם כמה קבוצות בליגה הזו שרוקאביצה, שרי ו-וילדסחוט יכולים לשחק שם בהרכב אפילו. זה לא אומר יותר מדי.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

EuropeGuy אוהב/ת את זה.
  4. oranfu Member

אני מסכים, הסגל לא מספיק טוב, אין הגנה ואין קישור.

אבל זה גם מנטאלי.
    המשחקים הכי קלים של מכבי ת"א בשנה זה נגדינו, זה מנטאלי.

5. קשר שמאלי Member

זה כי אנחנו הקבוצה היחידה שמשחקת פתוח מול מכבי תל אביב. כל קבוצה בליגה שתשחק פתוח מול מכבי תל אביב תפסיד לה בקלות

6. Morientes Member

הוא שחקן מעולה גם לדעתי, מה שאני באתי להגיד בדיון הזה זו הצביעות שכששופטים את זוסוואה ביחס לליגה זה סבבה, אבל אם זה היה שחקן מכבי כולם היו אומרים הליגה חלשה, לא שופטים על זה ובלה בלה בלה.
    שחקן לליגה הפורטוגלית זה לא בהכרח מרשים, יש שם לא מעט קבוצות קטנות שבכיף כל שחקן במכבי נכנס אליהן.
    לגדולות שם זה כבר סיפור אחר, לא יודע אם הוא שייך לשם(היו לו הרבה בעיות משמעת בעבר) אבל ללא ספק הוא שחקן כשרוני.
    ואת הכשרון שלו ראיתי פה בליגה הכל כך חלשה הזאת, מבלי לראות משחק אחד שלו בקבוצה גדולה.
    איך? יש לנו עיניים. אם מסי היה משחק במ.ס אשדוד כנראה שגם הייתי מזהה את הכשרון שלו והוא לא אוטומטית היה שחקן חלש שחכם רק על הליגה.

LFC-Gerrard1 ו-itzik.miro אוהבים את זה.
  7. itzik.miro Member

בהחלט מסכים ומסכם את דעתי.
    לא להפוך את זוזוואה לאיזה כוכב על אבל הוא בהחלט שחקן עם איכויות

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

8. Morientes Member

זה לא קשור רק לנבחרת, פורטוגל מייצרת כשרונות ללא הפסקה, כל אלמוני כזה או אחר נחשב לפריצת העונה, בפועל הם חמי מזג והמון מהם מדרדרים לאט לאט.
    גם עכשיו בדור הזה גדלים מלא פורטוגלים סופר כשרוניים שיסיימו בקבוצה בגודל של הליגה שלנו

9. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם אורלנדו סה אחלה שחקן, פשוט כשהגיע מכבי שיחקו בסגנון משחק שמתאים לאחד כמו זהבי והוא נפגע מזה (וגם מהדומיננטיות של זהבי).
    אחרי מכבי סה הלך לבלגיה שהיא ליגה טובה משלנו ופרח שם בליאז׳ שכן שיחקו בסגנון שמתאים לו (מזכיר את פקהארט שהיה כאן בתקופה ששיחקנו סגנון מסוים עם נואקמה ולא בסגנון שלו, היום הוא בלגיה ורשה עם 4 שערים ו-2 בישולים ב-6 משחקים מאז הצטרף בלגיה ורשה שבדרך לזכות באליפות פולין).

10. oranfu Member

משחקים פתוח נגדם?
    במשחק הראשון בטח שלא שיחקנו פתוח.

אנחנו לרוב סופגים מוקדם אז המשחק נפתח.
    אתה משלה את עצמך אם אתה חושב שיש שם משהו אחר.

יש עוד קבוצה בליגה בשנים האחרונות שלא הצליחה לדגדג מהם נקודות? אפילו קבוצות עלובות כמו חדרה\הפועל\בני יהודה הצליחו וזה רק בשלוף, שלא לדבר על אום אל פאחם.

גם אם הם לא עולים לדשא נגדינו אנחנו נפסיד. זאת הגישה.

11. Telkiyski Member

ולחילופין אם זוסוואה היה משחק במכבי תא מיקי כבר היה מספר לנו על כמה הוא שחקן גדול.

אני חושב שכמו שכתבתי עם כדור ברגל הוא הכי מהנה בליגה.
    הבישול שלו היום או הגול של נגד מכבי זה דברים שאין עוד בליגה שלנו.

אבל כן אם בסוף זה מסתכם ב4 ו4 זה אולי באמת 70% דהרים יפים לעיניים ופחות תכלס.

12. Morientes Member

רק כדי לציין אני לא מוריד פה מזוסוואה הוא שחקן מצויין ובין היחידים שמשחקים פה בליגה ובכיף הייתי מביא לקבוצה שלי.

13. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

את הליגה בפורטוגול אתה רואה יותר ממני (לא יודע מה זה בינוני ומטה, יש שם לרוב את פורטו, בנפיקה וספורטינג שבפער מהשאר ואז את יתר הקבוצות שהם טובות אבל לא משהו ששחקן כמו זוסואה לא יכול לבלוט בו), אבל על הליגה הישראלית אני חושב שאני יכול להעיד טוב מאוד, וכאן הוא עילוי.

14. italiano Member

תשמע אני יכול להגיד לך, בלי להגזים, שהרסו לו לפחות 10 בישולים קלים העונה.
    מה גם שלאורך תקופה לא קצרה הוא שיחק אצל בכר בעמדה אחורית יותר(ולעיתים כקשר אחורי).

Sir Alex Ferguson ו-Telkiyski אוהבים את זה.
  15. DRORIKO Member

איך קוראים לכושי ההוא ששיחק במכבי חיפה ובמכבי פתח תקווה. היה פה לפני כמה שנים. אז גם לו אם אני זוכר נכון היתה קריירה יפה בליגה הפורטוגלית.