מחזור14: ריאל מדריד במאסטייה, הדרבי של בארסה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏11/12/09.

1. Raulito Madridista

הליגה הספרדית - המחזור ה-14

http://cache.elmundo.es/banners-hashed/05/54/bbva_mc-24a1mar09/marca_futbol_1adivision_p196x75/bbvajornada18feb196x75.Xxx

ליגת האלופות תמה השבוע והנציגות הספרדיות סימנו וי חיובי, כששלוש מהן הבטיחו את העלייה לשמינית הגמר מהמקום הראשון. רק אתלטיקו מדריד פישלה ונשרה לליגה האירופית(לפחות זה). גם בליגה האירופית הספרדיות שלנו עושות את המוטל עליהן, אך סיכומים עושים בעוד שבוע. מה שבטוח - הקבוצות חוזרות להתרכז בראש ובראשונה בזירה המקומית. אירופה תמתין, לפחות עד סוף ינואר-תחילת פברואר. ומחזור המשחקים שלפנינו מציע משחקים מרשימים על הנייר. ספק אם במחזור אחר השנה נקבל כל-כך הרבה התייחסות וציפייה בשלושה מגרשים שונים.

http://img213.imageshack.us/img213/5513/67503850.Xxx

אין ספק כי יום שבת מציע לנו ארבע שעות של כדורגל איכותי, פשוט לשבת מול הטלוויזיה ולחכך ידיים בהנאה. המשחק המרכזי בין וולנסיה לריאל מדריד יסגור לנו את היום, אך מתחילים בדרבי של ברצלונה. הקבוצה של גוארדיולה שניצחה בקלילות בריאזור בשבוע שעבר, הפכה פיגור מול קייב לניצחון ועלתה לשמינית גמר ליגת האלופות מהמקום הראשון. אספניול, מנגד, הובסה 4-0 בבית מול סנטאנדר ונראה שלחניכים של פוצ'טינו אין מה למכור. אך אסור לשכוח שאספניול הדהימה אשתקד את בארסה בקאמפ-נואו כשניצחה 2-1 כנגד כל התחזיות. בתקשורת מדווחים שמסי בספק רציני למשחק. מייד אחר-כך עוברים למאסטייה, שם תארח וולנסיה המצויה בכושר מצויין ובשבוע שעבר ניצחה את בילבאו בסאן ממס, את ריאל מדריד של פלגריני שהצליחה לנצח את אלמרייה במשחק מטורף ולא לתת לברצלונה לברוח, וביום שלישי עשתה את העבודה גם מול מארסיי, וזכתה במקום הראשון בבית. הבעייה שרונאלדו, שניצח על התזמורת מול מארסיי, יעדר בשל ההרחקה מול אלמרייה וגם קאקא פצוע.

המשחק המרכזי של יום ראשון יפגיש בין אתלטיקו מדריד לויאריאל. הקולוצ'ונרוס אומנם ניצחו בליגה פעמיים ברציפות והשיגו את הכרטיס לליגה האירופית, אך התבזו מול פורטו בבית. הצוללת מנגד בכושר טוב והיא מתחילה לטפס למעלה בטבלה. סביליה שמאוכזבת משתי תוצאות תיקו רצופות וירידה למקום השלישי בליגה, תתארח אצל ספורטינג גיחון שמתייצבת יפה במקום השביעי בטבלה עם עשרים נקודות. מעליה נמצאת מאיורקה שמחזיקה במאה אחוזי הצלחה במשחקי הבית והביסה בשבוע שעבר את סראגוסה, ורוצה להביא נקודות גם במשחקי החוץ והיא תתארח אצל אוססונה. ונראה כיצד תתאוששנה אלמרייה ודפורטיבו לה קורוניה, שהפסידו לשתי הגדולות של ספרד. אבל בעוד אלמרייה הפסידה בברנבאו, דפור לא היוותה פקטור מול בארסה במגרש הביתה שלה – הריאזור. סנטאנדר שקפצה מעל הקו האדום בעקבות הניצחון על אספניול, רוצה להמשיך במומנטום מול חרז החלשה, במשחק בית קל על הנייר.

יום שבת:

סראגוסה – אתלטיק בילבאו(19:00);
    ברצלונה – אספניול(21:00, שידור ישיר בספורט5);
    וולנסיה – ריאל מדריד(23:00, שידור ישיר בספורט5);

יום ראשון:

אוססונה – מאיורקה(18:00);
    חטאפה – טנריפה(18:00);
    ראסינג סנטאנדר – חרז(18:00);
    ויאדוליד – מאלגה(18:00);
    אלמרייה – דפורטיבו לה קורוניה(18:00);
    אתלטיקו מדריד – ויאריאל(20:00, שידור ישיר ב-5+ LIVE);
    ספורטינג גיחון – סביליה(22:00);

סיקורים יעלו בהמשך :aaa21:

נערך לאחרונה ב: ‏11/12/09
  2. amirb91 משתמשים של כבוד היכל התהילה

משחק כל כך חשוב שלנו (כמו כל משחק כמעט)...באים אחרי התבוסה לפורטו אבל לא חושב שזה צריך לשנות, בבית מול ויאריאל חייבים להמשיך את המומנטום משני משחקי הליגה האחרונים לתת הצגה לנצח ולהמשיך הלאה...מקווה שפלורס יפתח עם מקסי למרות שרייס נראה די טוב בתקופה האחרונה, עדיין עם מקסי הכל נראה יותר טוב.

3. Sergio Ramos Member

מחזור נהדר מחכה בפתח, כמו שאני אוהב. מדובר לאו דווקא במשחקי צמרת קריטיים, מלבד ריאל מדריד שתגיע למסטאיי, אך העניין בהם היה ונשאר גדול וכן ההשפעה של תוצאותיהם הסופיות של המשחקים. אתלטיקו מדריד וויאריאל נפגשות למשחק שכולו קרב תחתית, למרות שהצוללת חמש נקודות מעל הקו האדום אבל עדיין בסכנה. זו נקודה שחורה לליגה שהמשחק בין שניהן נערך כאשר הן ממוקמות כך. אבל אף אחד לא יכול לשכוח את הפעם האחרונה בעונה שעברה שהן שיחקו אחת נגד השנייה שנגמר ב4-3 סנסציוני לקולוצ'נרוס. אתלטי היא הקבוצה הכי לא יציבה בליגה הספרדית, ראינו איך היא הובסה ע"י פורטו בבושת פנים אפ"ע שסיכויה לעלות שלב כבר נמוגו, אבל אפילו על טיפת הכבוד האחרונה היא לא שמרה. מאדיך ויאריאל גם היא לא הלהיט של הכדורגל הספרדי ונחשבת למפלה גדולה העונה, אך אצלה הדברים מנוהלים בהרבה יותר שקט. המשחק ייערך בקלדרון הביתי של אתלטיקו, ולשחק בבית תמיד נחשב ליתרון, אבל המשחקים מהסוג הנ"ל הוכיחו שהם משוגעים מידי כדי לבחור פייבוריטית על סמך דבר כזה או אחר.

אספניול הפכה בשנים האחרונות לקבוצה בה אני תולה הכי הרבה ציפיות לנצח את ברצלונה, הן בגלל היותו היריבה הכי מושבעת של ברצלונה מלבדנו והן בשל היותה מחוללת צרות קבוע לברצלונה בעונות האחרונות. אולם מחר אין לי הרבה ציפיות ואני פסימי. אספניול מדוברת כאכזבה גדולה בכל פעם ואכן כך. עם כל הסגל החדש שנבנה, פצ'טינו והשחקנים אל מצליחים להרים את המועגון למקום בו הוא שואף להיות. במקום זאת אספניול מדשדשת לה במקום ה-14, ללא רוח קבוצתית, אחרי 2 תבוסות בליגה ועם מספר ניצחנות מצומצם ביותר כאשר דיבורים על החלפת מאמן כבר באוויר. ברצלונה תהנה מרוח גבית נהדרת, היא הורידה קוף גדול מאוד מהגב שלי ונמצאת לעניות דעתי בפתח של תקופה טובה. אדרבא, אל תתפלאו אם מחר היא תתפוצץ עם כמה חתיכות ותמשיך את מגמת הוצאת הכדורים של קאמני מהרשת; או שאולי לדרבי בכל זאת חוקים משלו?

4. Ohad_Glr Member

מחר אנחנו מקבלים את ראול חזרה בהרכב (יש באמת מישהו שחושב אחרת?) .
    היה מוזר לראות את המשחקים האחרונים בלעדיו. הגיע הזמן לראות אותו מנשק את הטבעת...

5. Raulito Madridista

http://www.as.com/recorte/20091211dasdasftb_1/C280/Ies/Jose_Ramon_Morena_Manuel_Pellegrini.Xxx

פלגריני מצליח מאוד במשחקיו האחרונים נגד וולנסיה.

בחמשת המשחקים האחרונים שלו על הקווים של ויאריאל הוא לא הפסיד לוולנסיה וניצח בשלושה מהם. והנתון היותר מרשים - ויאריאל שלו כבשה שלושה שערים בכל משחק. במאסטייה ספציפית, המאזן עומד על ניצחון במחזור הראשון של עונת 08\2007, ותיקו 3-3 אשתקד לאחר שהצוללת כבר פיגרה 2-0 תוך עשר דקות.

הנה הרשימה המלאה:
    27.5.07 - ויאריאל - וולנסיה 2:3
    26.8.07 - וולנסיה - ויאריאל 3:0
    20.1.08 - ויאריאל - וולנסיה 0:3
    11.1.09 - וולנסיה - ויאריאל 3:3
    24.5.09 - ויאריאל - וולנסיה 1:3

פלגריני לקראת המשחק:"אנחנו לא חותמים על תיקו. נשחק על ניצחון מהרגע הראשון. רונאלדו וקאקא שחקנים חשובים מאוד, אבל בהיעדרותם, אחרים יקחו את הבמה. ואן דר וארט למשל מוכיח מה הוא שווה במשחקים האחרונים, הביצועים שלו טובים מאוד. ואן-ניסטלרוי ומצלדר צפויים לשוב אחרי חג המולד. בקשר לגוטי, המצב מסובך יותר. שוסטר יכול להגיד מה שהוא רוצה(התלונן על היחס של פלגריני כלפי ראול במשחק נגד אלמרייה וטען שפלגריני זילזל בקפטן), אני לא אעביר ביקורת על עמית למקצוע".

אוני אמארי:"אנחנו צריכים להיות מרוכזים ולנצל את הדקות הטובות שלנו. ריאל מדריד קבוצה חזקה מאוד לאורך כל ההיסטוריה, אבל אני בטוח שהשחקנים שלנו מוכנים לאתגר והם הוכיחו זאת במשחק בבילבאו. הקהל יתן את הדחיפה הראויה וגם ככה המוטיבצייה גבוהה מאוד. וודאי שויאה שחקן חשוב מאוד אצלינו. היתרון הגדול ביותר שלו זה שהוא מסוגל לשחק בכל עמדה בהתקפה. הוא לא שחקן שמבקיע שערים וזהו. הוא עושה הכל על המגרש ומשמש דוגמא לחבריו.

התקשורת הספרדית מן הסתם התעסקה השבוע בעיקר בדויד ויאה, שאמר שאין לו שום דבר אישי נגד פלורנטינו פרז.

6. REAL MADRID Member

ולנסיה - ריאל מדריד

משחק עונה יתקיים במסטייה כאשר ולנסיה תארח מהמקום השלישי את ריאל מדריד הממוקמת מקום אחד מעל עם 3 נקודות יתרון. ברצלונה וריאל מדריד הן הקבוצות אשר מוזכרות כמועמדות הרציניות ביותר לזכייה באליפות כאשר גם שמה של סביליה עלה מידי פעם, בולנסיה יודעים שניצחון על ריאל מדריד יעלה גם את שמה של ולנסיה מעלה. עושה רושם שולנסיה נמצאת בתקופה טובה ושהיא מתפתחת עם הזמן, בין אם מדובר על הליגה הספרדית בה ניצחה ולנסיה 2-1 בסן ממס את אתלטיק בילבאו בשבוע שעבר משערים של דויד ויאה שנמצא בתקופה פורייה מאוד והמגן הצרפתי ז'רמי מת'יו ובין אם מדובר על הליגה האירופאית שם הקבוצה ממוקמת כרגע בראשות בית ב' עם 9 נקודות כאשר ביום חמישי הקרוב היא תצא למשחק חוץ לא קל על המקום הראשון בבית כנגד גנואה האיטלקית. ולנסיה ניצחה ששת משמונת משחקי הליגה האחרונים שלה, בהחלט מאזן מרשים עבור קבוצה שגורלה עמד בקיץ האחרון בסימן שאלה גדול. מה קורה בפועל? לצערה הרב של ולנסיה היא תאלץ להסתדר ללא דויד סילבה שנפצע במשחק נגד סביליה לפני מספר שבועות ועדיין לא החלים. מי שכן ישחק הוא אבר באנגה שחווה עונה מצוינת והשאלה העיקרית היא היכן יוצב על המגרש. אמארי עשוי להעדיפו כפליימייקר מאחורי ויאה ולהשאיר את העבודה ההגנתית לאלבלדה ומרצ'נה או שאולי להציבו לצד אחד מהשניים הנ"ל ולהעדיף את חואקין ככלי התקפי נוסף. מי שבוודאות יהיו שם אלה פאבלו הרננדז, חואן מאטה וכמובן דויד ויאה.

הרכב משוער: סזאר, מת'יו, דלברט, נבארו, ברונו, אלבלדה, מרצ'נה, פאבלו, באנגה, מאטה, ויאה.

מנגד נמצאת ריאל מדריד. בבלאנקוס אולי יאמרו לכם אחרת, אך אין שום ספק שהעיסוק העיקרי ערב המשחק הוא במי שאינו נמצא. וכאשר מדובר בקאקה ורונאלדו - מדובר כאן לכל הדעות בחיסרון משמעותי. הברזילאי נפצע בהפסד לברצלונה לפני כשבועיים ולמעשה סיים את 2009 ויחזור רק בתחילת ינואר הקרוב. למזלה את ריאל מדריד ישנה פגרת קריסמס בפתח שתמזער את חסרונו של קאקה. רונאלדו אינו פצוע, הפורטוגלי הורחק בניצחון 4-2 על אלמריה, ניצחון בו רונאלדו אמנם כבש אך לא הפסיק להחמיץ (כולל פנדל) ונראה עצבני מאוד. תלונות רבות נשמעו כלפי רונאלדו לאחר המשחק, אך ביום שלישי בערב כאשר הקבוצה התארחה במרסיי הוא סתם לכולם את הפיות. ריאל אמנם לא הבריקה, אבל רונאלדו חגג על המגרש וכבש צמד. הניצחון בצרפת סידר לריאל מדריד את המקום הראשון בבית ג' בליגה האלופות. קאקה ורונאלדו אינם היחידים שיחסרו לפלגריני, רוד ואן ניסטלרוי שהשמועות על עזיבתו בינואר מתחזקות עדיין פצוע כמו גם גוטי, מצלדר וברגע האחרון גם מרסלו. פציעתו של הברזילאי אילצה (או אפשרה, תלוי את מי שואלים) לפלגריני לזמן את מרקוס אלונסו מהנוער. מי כן יהיו שם? רפאל ואן דר וארט עשוי להיות איש המפתח של ריאל מדריד ויעמול על הכנסת הכדורים להיגוואין ובנזמה שישתפו פעולה בחוד המדרידאי. עדיין לא ברור את מי יבחר פלגריני להרכיב ב-11 הפותחים במקום מרסלו אך סביר להניח שזה יהיה אחד מבין השניים: גראנרו או דרנתה, מה שאומר שראול יחכה משחק נוסף על הספסל. יתר ההרכב הוא ההרכב הרגיל, קסיאס, ראמוס, פפה, אלביול, ארבלואה, לאס ואלונסו ישלימו ל-11 שחקנים. בעבור ראול אלביול יהיה מדובר במשחק הראשון במסטייה מאז שעזב את הקבוצה בקיץ האחרון לטובת ריאל מדריד כמובן.

הרכב משוער: קסיאס, ראמוס, פפה, אלביול, ארבלואה, לאס, אלונסו, גראנרו/דרנתה, ואן דר וארט, בנזמה והיגוואין.

7. Raulito Madridista

זה לא כל-כך ברור לי איך תמיד יש לנו את המזל הנאחס הזה שלפני משחקים גדולים יש לנו היעדרויות כל-כך קריטיות, ובטח שהרצון לראות את המשחק הזה פוחת משמעותית כשאנחנו נשחק בלי רונאלדו וקאקא, והקישור מסתמן כקישור פרווה. דרנטה זה שחקן שאני כבר לא יכול לראות אותו משחק, גם לא עולה כמחליף למספר דקות, ואן דר וארט ראוי למחמאות אבל הוא לא הבקיע או בישל בינתיים וגם החלוצים לא נראים מספיק טוב. זה הזמן של היגואין לנצח לנו משחק גדול ולשמור על יציבות לשם-שינוי. מהצרפתי שבחוד ההתקפה אני לא מצפה לשום דבר. המארקה שואל מי ינצח, הוא או ויאה? ברור שויאה, הפיצ'יצ'י של הליגה ואולי החלוץ הטוב ביותר בעולם. הייתי רוצה לראות את אלונסו גם דוחף קדימה ופעיל יותר בחלק הקידמי. ההגנה של וולנסיה לא משהו, למרות שיש שיפור מהעונה שעברה, אבל אני מתקשה לראות ממי תבוא ההברקה, כי אף אחד לא יקח אחריות. יכול להיות שראול כן מתאים במשחק כזה. אין ספק שאלמנט נוסף זהו המשחק ההגנתי. נגד קבוצה כמו וולנסיה, שיש לה הרבה מה להציע גם בלי סילבה(גם ויאה יודע לנהל התקפות מתפרצות כשהוא מריץ את הרננדז או מאטה, שברור שהוא ייצא מהתקופה השחורה שלו דווקא נגד ריאל מדריד), אנו זקוקים ליום טוב של כל שחקני ההגנה, כמו בקלאסיקו. אני לא רוצה לפתוח פה לשטן, אבל האמת היא שבתקופה שאני צופה בריאל מדריד, קצת פחות מעשור, המאסטייה לא נחשב מגרש כל-כך מפחיד עבור ריאל מדריד, בניגוד לתוצאות שלנו שם במהלך ההיסטוריה. פעמיים הפסדנו לוולנסיה כשהיא זכתה באליפות וגם בעונה שעברה במשחק שאחרי הקלאסיקו, שהעונה נגמרה. אבל גם ניצחנו שם ארבע פעמים והנוסחה אומרת שבכל עונה שריאל מדריד מנצחת במאסטייה, היא זוכה באליפות. לפלגריני יש מאזן מעולה נגד ויאריאל, כפי שדיווחתי כאן, נקווה שזה יעזור לנו ושהפער מברצלונה לא ייגדל. האללה מדריד, אל תבאסו אותי ביום-הולדת.

אין שום סיכוי שתרחיש כמו אשתקד ייקרה. ברצלונה הפעם תנצח את הבדלי הרמות המטורפים בינה לבין אספניול, את העובדה כי המשחק בבית ואת התקופה השחורה של אספניול: ארבעה הפסדים ותיקו בחמישה משחקים ורק שער זכות אחד!; אספניול במצבה הנוכחי לא מסוגלת לשרוד בקאמפ-נואו אפילו עשר דקות. אין לה את דלה-פנייה או טאמודו, שניהם פצועים ומחוץ לסגל, ואין מי שינהיג את הקבוצה. נס טאמודו לא יחזור. אני צופה שבן-סהר ישחק רבע שעה והתקשורת בארץ תחגוג. מסי וזלאטן נמצאים בכושר פנטסטי. מנגד, נאקאמורה חוזר להרכב אחרי תקופה מסויימת ואולי בבעיטה חופשית או מצב נייחה הוא יסדר מצב מסוכן, בכך מסתכמות האפשרויות של אספניול. לואיס גארסיה מוסט לכנף שמאל וזה מעניין. אם אני בתפקיד פוצ'טינו - אני מעבה את מרכז השדה או את ההגנה. אספניול צפויה להידרדר לתחתית אחרי המשחק הזה.

8. Ohad_Glr Member

אני באמת לא מבין מה אתם רוצים מדרנטה.
    כקיצוני שמאלי הוא עולה על מרסלו לפחות בשתי רמות והא ממש לא כזה נורא (וכמובן, כדי להוכיח את הטענה שלי הוא ייתן היום את המשחק הגרוע ביותר בחייו =\ ).

יש לו כישרון ענק והוא יפרוץ מתישהו. נקווה שבריאל...

נ.ב: באספניול ברסה צפו לבונקר אספניולי בסופו זלאטן מכניס אחד או שניים...

נערך לאחרונה ב: ‏12/12/09
  9. Raulito Madridista

אתה מסוגל למנות לי יותר מתכונה אחת טובה שיש לדרנטה? (אני מדבר על המהירות שלו, אבל גם את התכונה הזאת הוא לא מצליח לנצל. תמיד הוא יחליק בשלב מסויים. ולא - הניסיון הכושל לפדלאדה זה לא נחשב). יש דעה רווחת שהיא ממש לא נכונה, לפיה דרנטה הוא כאילו שחקן חזק ופיזי. אז ממש לא א, הוא פשוט טיפש שלא יודע לחטוף כדור, הוא לא שם גוף אלא נותן מכה עם הכתף או תוקף את השחקן שמולו בחוסר אחריות. בכל משחק הוא היה מארגן כמה מצבים נייחים טובים ליריבה.
    מרסלו קיבל לעיתים צ'אנסים כקשר נגד קבוצות בינוניות וזה הצליח במובן מסויים(הוא כבש למשל בדרבי מזווית אפס, הוא מצא את הרשת ברגל ימין מול ויאדוליד בבעיטה חזקה, ואשתקד הוא כבש מול מאלגה וגיחון וכיכב נגד בטיס; הוא תמיד מספק הרמות\מסירות שטוחות לא טובות לאמצע אבל גם הוא בישל כך כמה שערים), בעוד בנוגע לדרנטה אי-אפשר לומר דבר כזה. הוא קיבל מספיק צ'אנסים ולא מימש אותם. הדוגמא הבולטת מהעונה - המשחק נגד אלקורקון בגביע או מול גיחון בחוץ. שים לב לסטט' שלו - 4 גולים ב-60 משחקים, אחד מהם מול שער ריק.
    בשורה התחתונה - שניהם שחקנים בלי אינטיליגנצייה שלא מתאימים לריאל מדריד והייתי מעדיף שלא יהיו אפילו על השחקן. על דרנטה כבר אמרתי שזו בושה שהוא נרכש אחרי שהוא אפילו לא נתן גול בליגה ההולנדית, ובנוגע למרסלו - זה מפתיע כי זה קאפלו נתן אור ירוק לרכש הזה.

* משחק נוסף שייערך היום - סראגוסה מול אתלטיק בילבאו. הקבוצה של מרסיליניו מזייפת כבר תקופה ארוכה ובמידה ותפסיד היא עלולה לרדת מתחת לקו האדום. אחרי בילבאו אני עוקב בעיקר בנוגע לתוצאות, כי התייאשתי מכל החילופים הרבים בהרכב. יש לקבוצה הזאת תמיד כל-כך הרבה פצועים או מורחקים. הייתי רוצה לראות אותה מבקיעה יותר שערים כי בנוגע לשחקני ההתקפה, יש לה סגל רחב ולא רע יחסית - יורנטה, טוקרו, מוניאן, יסטה, גבאילונדו, סוסאטה, אצ'ברייה...אגב, פרט מעניין - השופט ולאסקו קאבאלרו בקושי שפט משחקים של השתיים, דיי מפתיעים הנתונים במארקה. בילבאו השיגה תיקו אחד ושלושה הפסדים עם השופט הזה, ומנגד המאזן של סראגוסה מעולה - שלושה נצחונות ותיקו.

נערך לאחרונה ב: ‏12/12/09
  10. ValenciaCF Member

יש לי תחושה, שאם באנגה יפתח כקשר התקפי הוא שם היום גול. אבל ניראה איפה אמארי יציב אותו.

11. Campeon Member

אני כל כך רואה תבוסה היום
    בתחילת השנה ריאל הייתה תלויה רוב הזמן ברונאלדו, כשהוא נפצע סוף סוף ריאל התחילה לשחק קבוצתי כשקאקא עומד בראש, עכשיו כששניהם בחוץ יהיה כאוס
    רק ראול יוכל לשמור על המאזן הזה אבל אני מתאר לעצמי שפלריני טאמבל מספיק בשביל להשאיר אותו על הספסל שוב

12. riquelme1 Member

איך סארגוסה רוצה להמשיך להתקיים בליגה עם הרכב כזה? בלם שעוד מעט סוגר 37, עוד בלם חלש כמו פאבון, צמד קשרים ברמה של ליגת העל, פונזיו שהוא בכלל מגן ימני וגאבי שהוא שחקן גרוע ביותר, וחלוץ ברמה של חאוויר אריזמנדי.

סארגוסה פשוט קבוצה מתה.

13. Sergio Ramos Member

ברצלונה vs אספניול

שבת, 21:00, הקאמפ-נואו, שידור ישיר בספורט 5

גם בעונה שעברה ברצלונה קיבלה את אספניול, היריבה הכי שנואה עליה מלבד ריאל מדריד, שכן מדובר ביריבה עירונית(אספניול), במצב רעוע מאוד. אשתקד זה הסתיים ב- 2-1 כשהמנצח על התזמורת היה איבן דה לה פנייה. אז מבחינה סטטיסטית, יש מקום לחשוש, שכן לבארסה ניצחון אחד מתוך חמשת הדרבים שהאחרונים שנערכו בקאמפ-נואו ואספניול בנוסף לזאת ידועה בעודף המוטיבציה שלה כשהדרבי מגיע לעיר. כך או כך, ברצלונה הורידה באמצע השבוע מגבה קוף גדול אחרי ניצחון על דינמו קייב בקמפיין הצ'מפיונס ליג שלה. גווארדיולה וחניכיו היו בסכנת הדחה ממשית, אחרי שהאוקראינים עלו ל1-0 מוקדם שסימן את באת ה2-0 שכידוע היה מותיר את בארסה להעביר את החורף בליגה האירופית... אבל המציאותיים שביננו לא באמת חשבו שזה מה שייקרה בסופו של דבר. ברצלונה הספיקה הלתאושש, להשוות במחצית הראשונה ולחולל מהפך וניצחון כמה דקות לפני סיום המשחק, מה שהעלה אותה מהמקום ה-1 בביתה. ברצלונה בכל אופן שומרת על סטטוס יציב למרות כמה מעידות לא אופייניות שלה העונה ואפ"ע שהיא כובשת פחות אך נשארה חזקה כשהייתה; נכון לעת עתה, הפער מריאל מדריד הוא חמישה נקודות. כאשר המרנגוס יתארחו במסטאייה האימתני של ולנסיה ,שעתיים אחרי הדרבי, ללא שני הכוכבים שלה, ברצלונה יודעת היטב את גודל הצ'אנס להגדיל את הפער בצמרת, במידה וריאל מדריד תשמוט נקודות. ואת זה דרך אגב, היא תצטרך לעשות ללא ליאו מסי, הנעדר המשמעותי מהסגל למשחק היום. הארגנטינאי נפצע ביום רביעי האחרון ובצוות לא לוקחים סיכונים מיותרים. אליו נוסף גם ז'פרן הסובל גם הוא מפציעה.

הרכב משוער: ואלדס; אבידאל, פיקה, פויול, אלבס; בוסקטס\טורה, צ'אבי, אינייסטה\קייטה; אנרי, איברהימוביץ', פדרו\אינייסטה.

ומה שלומך אספניול? רע. האמת היא שלא הרבה חדש אצל התוכים מקאטלוניה... אה!, חוץ מזה שהיא 2 נקודות מהקו האדום, במקום ה14 עם 3 נצחונות בלבד בליגה ,שישה הפסדים וכל השאר תיקואים, מגיעה לשחק הערב בדרבי העירוני כאשר היא סוחבת אחריה 2 הפסדים צורמים שנגמרו ב4-0 ליריבותיה והקהל מצידו מאשים וקורא לעזיבת ההנהלה. לאספניול אשתקד הייתה עונה לא מוצלחת בלשון המעטה, ברובה היא דשדשה בקרקעית הליגה, אך סיימה אותה עם טעם מתוק בפה ועם רצון לעוד. ה'עוד' הזה התבטא בקיץ, כאשר נרכשו מספר שחקנים, נחנך האיצטדיון החדש ואספניול התכוונה לצאת לדרך חדשה. בין לבין, נפטר באופן טרגי בלמה וקפטן הקבוצה, דניאל חארקה, והשאיר צלקת לא קטנה בליבה של הקבוצה. אך לא ברו עם זה מה שגרם לאספניול להיראות כפי שהיא נראית ולהימצא היכן שהיא נמצאת – כך או כך זה לא משנה, האוהדים מתחילים לאבד סבלנות ודורשים שינוי, אחרת לא תהיה ברירה וראשים יתחילו להיערף. מאוריסיו פוצ'טינו ערך שיחה עם שחקניו אחרי ה4-0 המשפיל לראסינג בשבוע שעבר וניסה בעיקר לדרבן אותם. הוא הביע הרבה אכזבה וכעס ודרש משחקניו לנתב את כל זה כדי לצאת מהמשבר. וכידוע, אין מקום אידיאלי מאשר דרבי כדי לצאת לדרך חדשה. אספניול הפכה בשנים האחרונות למעין כבשה שחורה של הברסאים, מאזנה בקאמפ-נואו משחק לטובתה באופן יחסי ומטרתה היא להמשיך את זה גם הערב למרות שהסיכויים נמוכים; בגזרת הפצועים הדי שופעת יש לאמר, איבן דה לה פנייה עדיין פצוע ונותר בחוץ, כמו כן ראול טאמודו, מויסס הורטאדו, דויד גרסיה ופרננדו מארקס הפצועים.

הרכב משוער: קאמני; פילוד, סבסטיאן, ניקו פארחה, צ'יקה; פורלין, באנה; נאקמורה, וארדו, לואיס גרסיה; קאייחון

14. riquelme1 Member

איזה דרבי מגעיל, ברצלונה ממשיכה להסריח, אספניול ממשיכה להיות גרועה, 1-0 מפנדל עלוב שגם לא היה.

את המשחקים הטובים העונה, אני יכול לספר על 2 אצבעות.

יאללה למסטאייה, מצפה למשחק טוב.

נערך לאחרונה ב: ‏13/12/09
  15. XabiAlonso Member

עד שחשבנו שמרסלו נפצע, הוא החלים ברגע האחרון ויפתח בהרכב.. :-(
    נקווה לטוב במסטאיה.