מחיר הבגידה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Sss885, ‏15/8/03.

1. Sss885 Member

יש הרבה שאומרים שאני אוהד נמני, כשבכיתי אתמול על הכתפיים של גיא, עליו ולא על טל בנין.

יש הרבה שיגידו שאני נוטש את הקבוצה שלי, בוגד בה ברגעיה הקשים.

אבל, וזה אבל גדול. לקבוצה אסור לבגוד בנו, האוהדים. מה שעשו לנו אתמול הוא בגידה, בגידה בסמל, בגידה בעקרונות, בגידה במכביזם, בגידה באלוהים.

שיבוא ניר קלינגר ויגיד דברים כמו "אני הולך בדרך הכי ישרה והכי אמיתית" ואנחנו נאמין זה בזיון, מקצועית הסיבה?!?? נמני כבש 12 מתוך 14 השערים באימון ביום שני, ממש מקצועית. חברתית?! מוזר שקלינגר גם חבר בתוך המחנה של דגו/קלינגר.

מוזר באמת שנמני ובנין היו חברים הכי טובים עד שמר קלינגר הגיע והרס הכל. מוזר שדוד תשובה מתקשר לשחקנים ומסית אותם נגד נמני, מזמין אותם לארוחות ביום שישי ומלכלך על נמני.

אני לא שוכח לקלינגר את מה שעשה בתור שחקן ומאמן במכבי, בגלל זה אני בחיים לא אוכל לשנוא אותו, אבל דבר אחד אני לא אסלח, זה בגידה.

לבוא ולצייר תמונה כאילו נמני הוא הרע בכל הסיפור וחייב שיעיפו אותו זה בזיון, נמני שתק במשך כל הזמן, שמר הכל בבטן, וכשהגיע תורו לשחק הוא הראה את אותה יכולת אלוהית.

שחקן שאומר כל כך הרבה פעמים כמה הוא אוהב את הקהל וכמה הוא אוהב את המועדון הזה ואומר ציטוטים כמו "בתור מכביסט(!) ההצלחה של הפועל צובטת בלב", "איזה הפועל איזה הזין שלי", "אני מעדיף לשבת ביציע שנה שלמה ולא לשחק נגדכם", ומועף/נזרק/מסולק מהמועדון בבושת פנים, זה בזיון, זה בגידה בנו, באוהדים, שהוא משווק את המנוי בעזרת נמני ואז מעיף אותו קיבינימאט.

אלוהים רוצה לשחק במכבי, לא נותנים לו... זה סתם עוד תירוץ עלוב בשביל קלינגר כדי שכשנמני יפרוש הוא לא יקבל מיד את תפקיד המאמן, קלינגר רוצה להיות שליט יחיד במכבי ואחרי זה רץ ואומר שנמני משחק משחקי כבוד ואגו.

לא ייתכן שיעשו דבר כזה לשחקן שהכי מזוהה עם מכבי, לסמל, לאלוהים, זה פשוט לא מתקבל על הדעת.

כרגע, אין מכבי תל אביב, יש לוני תל אביב, לוני משתין עלינו בקשת ואנחנו חושבים שזה גשם, אני מודה, שנה שעברה אני עודדתי בכל המשחקים גם כשהיה רע והשתינו עלינו בקשת, אבל כרגע לוני עבר כל גבול, לעשות מה שהוא עשה הוא צריך לקחת בחשבון שהרבה מאוד אוהדים ירגישו מרומים ונבגדים.

אבל מה אכפת ללוני ? העיקר הוא עשה את הכסף שלו, אז פה אנחנו צריכים להכאיב לו איפה שאכפת לו, בכיס. נהיה כולנו בחוץ, נגרום לאוהדים לא לקנות כרטיסים, לא להנות במשחקי בית, לא להנות! כי בת'כלס ממה אתם נהנים ? מהאווירה, ופשוט לא תהיה אווירה, כולם יהיו בחוץ עם חולצות שחורות וישירו לנמני ואני זבל אם אלה שכן נכנסו לא ישירו גם כן.

מקווה שהבנתם משהו, מקווה שהבנתם שזה לא אומר שאנחנו הולכים נגד הקבוצה אלא אנחנו שומרים על הכבוד שלנו שנרמס שוב ושוב ושוב על ידי היו"ר שלנו לוני הרציקוביץ'.

8 לעולמים- אבי נמני אלוהים.

ועכשיו אני ארשום משהו שחבר שלי רשם כדי להראות לכם שמחאה היא צודקת לפעמים

בוקר טוב עולם,מה שלום כולם? אני התעוררתי.

אני אוהד של מכבי ת"א ,לא אוהד של אבי נימני. אני לא אהיה מסוגל להחזיר את המנוי ואני אמשיך ללכת לראות את הקבוצה .

אני מאמין גדול באהבה ללא תנאים ובעידוד בלי קשר לתוצאה .במשך שנים התנגדתי למהלכים שחשבתי שהם יכולים לפגוע בקבוצה גם אם הם היו מוצדקים.שנים העדפתי לא לראות דברים,הייתי בת יענה.

יש לנו כיום הנהלה שמנותקת לגמרי ממה שאומר המושג מכבי ת"א ,יש לנו הנהלה קרה ומנוכרת שכל מהלך שלה הוא מהלך שפוגע באוהדים המסורים של הקבוצה,יש לנו הנהלה שסוחטת אותנו רגשית וסוחטת אותנו כספית ומנצלת אותנו.לי נמאס להרגיש שכל צעד שההנהלה של הקבוצה שאני אוהב עושה זה צעד שבא לפגוע בי.

זה מתחיל מזה שלוני ניסה לקחת לאוהדים את זכות המחאה והביקורת על הדרך שבה מכבי מנוהלת ,בניסיון שלו להציג כל מי שיש לו ביקורת על הקבוצה ועל ניהולה כשונא מכבי,בזה שהוא מנסה לחנך אותנו ולהגיד שכל מי שיצא נגד הצעדים המוטעים שלו הוא לא אוהד...יסלח לי מר לוני אבל הוא זה שלא אוהד.

זה ממשיך בזה שלוני מקצץ את תקציב הקבוצה בלי הכרה ומדבר על המצב הקשה במשק אבל ממשיך להעלות מחירי מנויים שגם לפני זה היו מוגזמים לחלוטין ,כאילו שאוהדי מכבי הם לא חלק מהמשק,תהליך שיסתיים בזה שמכבי תהיה קבוצה לעשירים בלבד וכנראה שגם לרובכם יהיה כמעט בלתי אפשרי לקנות מנוי.

הכנסת הסעיף שאומר שמכבי תשחק איפה שבא לה והיא לא שמה על אוהדי מכבי ,אבל זה לא משהו שיתפרסם לפני מכירת המנויים ,ככה שסיכוי טוב שאת כל המשחקים שהיה באמת חשוב להבטיח להם מקום אתם תראו באיצטדיון שאתם מתעבים. להתלונן אתם לא תוכלו ,זה כתוב באותיות הקטנות.

תמיכה מאד מסיבית של ההנהלה בחוק וילן שהופך את אוהדי הכדורגל בארץ לאזרחים סוג ב',כאלה שברגע שהם באים למשחק כדורגל יש להם הרבה פחות זכויות מול משטרת ישראל,חוק שנותן לשוטרים את הכח להרביץ לאוהד ,להתעלל בו ולהרחיק אותו בלי לתת אפילו הצדקה רצינית לזה.

וזה ממשיך בסיפור נימני. האמת היא שכבר כמה ימים אני מנסה למצוא את ההיגיון בצעד הזה.הרי לוני לא טיפש ולא אוהב להפסיד כסף סתם ,בטח לא עם כל הבעיות שיש במהלך הזה.כשקלינגר בחר לעשות את מהלך נימני שנה שעברה ראיתי את ההגיון שלו ,אחרי סיום השנה שעברה ובכושר שאבי חזר אליו אין שום הצדקה מקצועית לזריקה שלו מהקבוצה וזה ברור,מה שמוריד את האפשרות למכור לקהל את הסיבות המקצועיות.

קלינגר לא מסוגל להשלים עם זה שאבי לוקח לו את התהילה ומעבר לזה הוא חייל טוב שנשכב על הגדר בשביל הבוס שלו (הוא תמיד היה כזה ) ובמהלך הזה מבטיח את ההישארות שלו במכבי לעוד כמה שנים.הוא יקבל את הגיבוי של הבוס אחרי שהוא קופץ למים ולוקח את האש עליו.

וגם דריקס שפוחד על התפקיד שלו שלוני הבטיח לאבי בחוזה לפני כמה שנים.

הסיבה הכלכלית ברורה ... החוזים של שני אלו מכבידים על לוני שישמח להיפטר מהם אבל נימני = מנויים והוא שחקן שהקהל אוהב לראות אז ההנהלה שלנו בוחרת לחכות עד אחרי מכירת המנויים העיקרית ואז להטיל את הפצצה (מכירת המנויים בכל מקרה נעצרה אחרי ההצגות באירופה ) ואין זמן יותר טוב מזה.

מעבר לכל זה נושא המחנות הוא שולי ... הקבוצה לקחה אליפות באותו מצב שנה שעברה ואולי זה לא נעים אבל המצב לא היה כזה שאינו יכול להיפתר.

למי שזה לא ברור כל הרעש שהיה בעיתונים על המצב החברתי בקבוצה ועל המחנות הוא בעידוד של מכבי שנתנו אור ירוק לעיתונים לפרסם אותם ,שנה שעברה אותו מצב נשמר הרבה יותר בשקט והיה הרבה פחות בעייתי,הם אלה שהפכו אותו למשהו שאי אפשר להתמודד איתו וזה בכלל בלי להתייחס לעובדה שבגללם קמו המחנות במכבי.

אז עדיין נשאלת השאלה למה? מה גורם ללוני ללכת למהלך כזה ? (וקלינגר בעיני הוא אכן בובה שמיישרת קו עם הנחיות הבוס הגדול ,וגם איש קטן שלא יכל לסבול את זה שהקרדיט על האליפות של מכבי הולכת בעיקר לנימני ולא אליו)

ואתמול הבנתי מה גורם להנהלה ללכת למהלך חד צדדי כזה...בלי להיות בטוח ששום קבוצה תיקח אותם ולמרות הסיכוי שהם ישבו ביציע ויקבלו כסף .בשביל זה בא סיפור המחנות.

בכל עסק העובד מחוייב להיות לויאלי למקום העבודה שלו ,ולדאוג לאינטרסים של מקום העבודה . מכיוון שלוני לא הולך לרדוף אחרי בנין ונימני עם הכסף שהוא חייב הם מן הסתם יגיעו לבית משפט ,שם לוני ינסה להוכיח כי שני העובדים הנ"ל לא שמו לנגד עיניהם את טובת העסק,הם העדיפו משחקי כבוד ואינטרסים אישיים ופגעו בהצלחת הקבוצה ובאוירה בה ובגלל זה לא מגיע להם השכר.בגלל זה בא האישור והעידוד של העיתונאים לפרסם את עניין המחנות.ואז גם יגיעו סיפורי הזוועות על אותו אימון נורא שאף אחד לא ראה והרבה השמצות .לוני אוהב משום מה בתי משפט .

אני פגוע מהתנהלות ההנהלה ,אני פגוע מהיחס שלהם לאוהדים ומהיחס שלהם לשחקנים שנתנו הרבה למועדון,גם אם רוצים להפרד משחקנים יש דרכים הרבה יותר טובות,בעיקר מסמלים כמו אבי נימני.

אני שונא שמשקרים לי ויותר מזה אני שונא שמשקרים לי כל הזמן.

בפעם הראשונה בהיסטוריה אני מוכן לצאת למחאה גם במחיר של פגיעה בקבוצה.

בשביל לנצח במלחמה חייבים להקריב קורבנות ואני היום מוכן לקורבן הזה כי המצפון שלי כבר לא יתן להבליג יותר. תרצו תצטרפו למחאות שיהיו השנה ,לא תרצו אל תצטרפו אבל תדעו שכולכם תמשיכו לסבול עד שגם היום שאתם לא תוכלו יותר יגיע.היום שלי זה היום.

כל מי שהתגעגע למכבי ולקהל ולעידוד שיפנים שזה לא מה שיהיה לו בשבת ,אם הוא רוצה להיכנס ולקלל ולהחליש את המחאה שלנו - בעיני זה די טיפשי,ואם הוא רוצה לבוא ולעודד ולתמוך ,זה יהיה לו די קשה בשבת,הגוש המעודד יהיה בחוץ .

אני מוכן לפגוע בהצלחת הקבוצה בשביל עתיד שלדעתי יהיה יותר טוב גם אם הוא לא יהיה מייד.

אני מוכן לפגוע בקבוצה היום בשביל שהיא תצעד בדרך טובה יותר ונכונה יותר מחר.

אני מוכן למחאה .

2. ליהי Member

אני חושבת שאתה פותח יותר מידי נושאים על מכבי ת"א ואבי נמני
    תתחשב פה ביתר הפורום
    כולם פה אוהדי חיפה
    וגם להפ' ב"ש יש הרבה נציגים יחסית
    אותנו לא מעניינת מכבי ת"א, עם הדגש עליי.

3. united Member

תראה ליפ איך שזה מצטייר מבחוץ ומבחינת העיתונות (לא קלינגר) אז נימני הוא הגורם למחנאות בקבוצה!
    עכשיו בקשר למה שעשית לדריקס... פשוט גועל נפש!
    בקשר למה שאתם עושים לדגו... מגעיל!
    לקלינגר... ביזיון!

קלינגר ודריקס הם סמלים אולי אפילו יותר גדולים במכבי מאשר נימני וככה אתם מתנהגים אליהם???
    תתביישו לכם!
    נהמות לעבר דגו???

דריקס אתמול צדק שכינה אותכם "פישרים קטנים"... לכו ללמוד קודם על ההיסטוריה של מכבי, על הקבוצה בשנות ה- 90 שאז נימני עוד לא היה רבע ממה שהוא עכשיו.
    בקיצור יצאתם אפסים שנימני חשוב לכם יותר מעתיד הקבוצה כי אתם פגעתם ביתר הקבוצה!
    תעשו מחאאה... סבבה.
    אבל בלי לפגוע ביתר הקבוצה!
    חציתם קוים אדומים!

4. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

האוהדים של מכבי נהיו מגעילים..
    מי אתם שתגידו משהו לקינגר...אתם חושבים באמת שהוא מנסה לגרום נזק למכבי או דריקס??באמת..איזה מן אוהדים אתם..

דבר שני..לקלל את דגו..אני במקומו הייתי עוזב שחכתם לו כבר את האליפות ואת ההאהבה שיש לו למועדון...גועל נפש.

5. ליהי Member

ממש לא מסכימה איתך ריינמן.
    האוהדים של מכבי אומנם דוחים את הנשמה (לא מכוון אלייך,לילך) אבל ממש לא בגלל האקט הזה. המחאה על סילוקו של נמני יותר מלגיטימית כי אני מבינה לליבם עם כל הקושי להיכנס לנעליים המסריחות שלהם. מה ז"א מי הם שיגידו לקלינגר מה לעשות? - שלמה שרף אמר את זה הכי נכון: כשיש מחנות בקבוצה,וזה דבר טבעי ד"א שקורה במידה זו או אחרת בכל קבוצה, צריך לטפל בזה לא ללכת לפי שיטת "זבנג וגמרנו" ולהעיף שחקנים,ועוד את הסמל שלך.

6. AFC Member

קודם כל, ברכותי על כך שהחלטתם לפרק את הקבוצה. אני מקווה שתתחילו כמו שצריך בגביע הטוטו מחר, תישארו בחוץ ותתנו לנו לנצח.

אני עדיין לא הבנתי למה אתם עושים את המחאה הזאת - כאילו, מה זה יעזור לכם? אם תקללו עונה שלמה אז לוני פשוט יקום וילך? או קלינגר יסכים להשפיל את עצמו ולהחזיר את נמני?

סורי, אתם הורסים את הקבוצה לחינם. לוני לא שם עליכם ולא אכפת לו מה תעשו, הוא את המנויים שלו מכר, אתם חסרי חשיבות מבחינתו. מה שנעשה נעשה, אי אפשר לשנות את זה, אז או שתתמכו בקבוצה (כי אתם אוהדי מכבי ת"א ולא אוהדי נמני), או שתפרקו אותה. כבר החלטתם מה לעשות - שתהיו בריאים.

7. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

אוי אוי אוי...בניוידוקה..נראה לי שאתה צודק.. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx
    רסמי..לא למדתם מאיתנו..שום לא עף בגלל המחאות של האוהדים..
    אין מה לעשות..אם המאמן והיו"ר מאוחדים ביחד נגד שחקן,גם האוהדים לא ישנו את דעתו.