מילאן 2021-2022 :: עקב בצד אגודל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י yonmu, ‏18/8/21.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. yonmu Member

מילאן 2021-2022:

העונה שהיתה - הצלחה:

העונה התחילה מעולה ואפילו היו פנטזיות על סקודטו, אבל הכושר של אינטר והתדרדרות מסוימת הגיעה לסוף עונה שבו יש חשש רציני לסיים מחוץ לטופ4. ניצחון במחזור הסיום סגר את הסיפור ושם את מילאן במקום השני. תיאו הרננדז בלט בעמדת המגן השמאלי, קסי השתלט על מרכז השדה, רביץ' הפך לבאנקר בהרכב - ומעל כולם זלטאן איברהימוביץ, עם ביצועים מעולים ואופי ווינרי שהיה חסר כאן שנים. מילאן לא הפכה לקבוצת על והמאזן הבינוני מול קבוצות גדולות מראה את זה, אבל השיטה, היציבות והרוגע בהשראת פיולי הופכים את העונה הזאת להצלחה. יש כאן קבוצה מתפקדת, והמטרה המרכזית הושגה.
    האכזבות הזניחות - הדחה בשמינית גמר EL (מול מנצ'סטר יוניטד) ועוד הדחה ברבע גמר הגביע (בדרבי מול אינטר).
    ההישג המשמעותי - מילאן מסיימת במקם השני וחוזרת לליגת האלופות אחרי 7 עונות.

העונה הקרובה - ציפיות מתונות:
    ההתנהלות בחלון ההעברות היתה סולידית, ורוב המשאבים הושקעו בשימור המצב הקיים (טומורי, טונלי, דיאז) ותחליפים ישירים לעזיבות (מאיגנן, זירו). סאגת דונרומה - גיבור היורו - הסתיימה בעזיבה חינמית לגלקטיקוס שנבנה בפריז, וגם הקאן בחר לעזוב בסוף החוזה וחצה את הכביש.
    הצפי בליגה הוא לצמרת צמודה ושיוויונית יותר, כאשר אינטר ספגה מכה כלכלית שתורגמה למכה מקצועית (קונטה, חקימי, לוקאקו), מילאן עדיין מסתמכת על שחקן שיגיע בקרוב לגיל 40, ויובנטוס לא עשתה שינויים גדולים מדי (אבל ראינו את קייזה ביורו). במקביל אליהן אטלנטה ממשיכה תחת גספריני, ורומא (מוריניו, אברהם) ולאציו (סארי) עשויות לנצל את המיתון כדי לסגור את הפער.
    בפשטות: יציאה מהטופ 4 תהיה כשלון, מאבק על הסקודטו יהיה הצלחה.
    כל דבר בין לבין - כולל הופעה מכובדת בCL ובגביע - עשוי להיות תוצאה סבירה לאור המצב.

ההנהלה:
    אחרי שנות ברלוסקוני הצבעוניות וההישגיות וההרפתקה הסינית העגומה, הבעלים אליוט משרים רוגע.
    פאולו מאלדיני הוא הדמות הבולטת בהנהלה ובפועל אחראי לסגל השחקנים.
    סטפנו פיולי ממשיך על הספסל אחרי הישג שיא בקריירה שלו.

חלון העברות - נפרדים:
    ג'יאנלואיג'י דונרומה, שוער איטלקי בן 22, שוחרר לפסז'.
    אנטוניו דונרומה, שוער איטלקי בן 31, שוחרר לפאדובה.
    דיוגו דאלוט, מגן פורטוגלי בן 22, סיים השאלה ממנצ'סטר יונייטד.
    סווילו מייטה, קשר אחורי צרפתי בן 27, סיים השאלה מטורינו.
    הקאן צ'להנולו, קשר התקפי טורקי בן 27, שוחרר לאינטר.
    ינס האוגה, קיצוני נורווגי בן 21, הושאל לפרנקפורט (+אופציה).
    מריו מנדזוקיץ', חלוץ קרואטי בן 35, סיים חוזה.
    חלון העברות - נפגשים:
    מייק מאיגנן, שוער צרפתי בן 26, נרכש מליל (13מ).
    אלסנדרו פליצרי, שוער איטלקי בן 21, חזר מהשאלה ברג'ינה.
    פודה באלו-טורה, מגן שמאלי סנגלי בן 24, נרכש ממונאקו (5מ).
    אלסנדרו פלורנצי, מגן ימני איטלקי בן 30, הושאל מרומא (1מ).
    טימו בקאיוקו, קשר אחורי צרפתי בן 27, הושאל מצ'לסי.
    ג'וניור מיסאס, חלוץ ברזילאי בן 30, הושאל מקרוטונה (2.5מ).
    אוליביה ז'ירו, חלוץ צרפתי בן 34, נרכש מצ'לסי (1מ).
    פיטרו פלגרי, חלוץ איטלקי בן 20, הושאל ממונאקו (1מ).
    חלון העברות - ממשיכים אצלנו:
    פיקאיו טומורי, בלם אנגלי בן 23, סיים השאלה מצ'לסי ונרכש (30מ).
    סנדרו טונאלי, קשר מרכזי איטלקי בן 21, סיים השאלה מברשיה ונרכש (7מ).
    ברהים דיאז, קשר התקפי ספרדי בן 22, סיים השאלה מריאל והושאל שוב לשנתיים (3מ).
    חלון העברות - עוברים וממשיכים:
    מאתיה קלדרה, בלם איטלקי בן 27, חזר מהשאלה באטלנטה והושאל לונציה (+אופציה).
    דיגו לקסלט, מגן שמאלי אורוגוואי בן 28, חזר מהשאלה בסלטיק ונמכר לד.מוסקבה (3.5מ).
    תומאסו פובגה, קשר מרכזי אטלקי בן 22, חזר מהשאלה בספציה והושאל לטורינו.
    יאסין אדלי, קשר התקפי צרפתי בן 21, נרכש מבורדו (9מ) והושאל חזרה לשנה.
    לורנצו קולומבו, חלוץ איטלקי בן 19, חזר מהשאלה בקרמונזה והושאל לספאל.

סך הכל מילאן מסיימת את חלון ההעברות די מושקע במינוס 70מ יורו.
    חלון ההעברות מאופיין בחילופים ישירים לעוזבים, שמירה על צעירים, השקעות לעתיד ושחקנים מבוגרים לגיבוי.

הסגל-הרכב-מערך המסתמן:
    הרכב: מאיגנן: קלבריה-קיאר-טומורי-תיאו: קסי-בנאסר-דיאז: קסטיחו-זלטאן-רביץ.
    ספסל: טטרושנו: פלורנצי-רומניולי-גאביה-ב.טורה: בקאיוקו-טונלי-קרוניץ: סלמיקרס-זירו-לאאו.
    גיבוי: פליצרי, קלולו, ד.מאלדיני, מסיאס, פלגרי.
    הסגל גמיש מבחינת עמדות ועשוי לאפשר גם מערכים נוספים (442, 352 או 343).

פורצה מילאן!

נערך לאחרונה ב: ‏1/9/21
  2. Iker Casillas משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני חושב שמילאן בסופו של דבר יצאה נשכרת מסאגת דונארומה - רוב הסיכויים שגם ככה היא לא הייתה מצליחה לשמור עליו אחרי היורו והיא השכילה להנחית מחליף איכותי מאוד בשלב מוקדם של הקיץ, מניאן מגיע אחרי עונה נהדרת ולטווח הקצר ייתכן שאפילו יהווה שדרוג על האיטלקי. חוץ מזה, לפניו עומד הבלם אולי הטוב בליגה כרגע לעניות דעתי (שגם מגיע אחרי יורו משובח) ואם לא יהיה חדש בגזרת תיאו הרננדז, אז מילאן גם תשמור על הנכס הכי גדול שלה.

החלק ההתקפי זה כבר סימן שאלה יותר גדול. אני מחזיק מברהים ולגמרי חושב שהוא מסוגל לפרוץ העונה, אבל כשחקן הרכב הוא עדיין הימור ובכלל לא בטוח שיצליח להגיע למספרים של הקאן בכל עונה. עד עכשיו אני גם לא יודע איך לאכול את רביץ' ולאאו, ברגעים מסוימים הם נראו כמו חיות וברגעים אחרים נראו לא קשורים לענף. אין ספק שמילאן צריכה עוד שחקן אגף שיודע לתת מספרים (אפשר גם להביא 10 אחר ולשחק עם ברהים באגף). שמח לפחות שכבר לא בונים על קאסטייחו, הוא לא מתאים לרמה שמילאן החדשה אמורה לשאוף אליה.

3. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

הבעיה שאין קונים לקאסטייחו ונראה שבעזיבה שלו תלוי ה״רכש״ בהרכב ש @yonmu ציין.

4. Raulito Madridista

בגדול אם אני רואה את הסגל רוב 'הרכש' זה הפיכת שחקנים מושאלים לשחקנים 'קבועים', מעבר לחילוף הכפוי בין הקורות ואדיוס דונארומה (מעניין אם זה הקהל על חלק פה את התחושות - זה התחיל איתו ואז גם ראמוס ומסי הגיעו בחינם לפריז). אני משוכנע שז'ירו יהיה סופר-סאב טוב מהספסל כמו שציפו ממנדז'וקיץ', עדיין התלות בזלאטן גדולה מדי ושיהיה בריא - יחד עם החזרה המרגשת לליגת האלופות (בליגה האירופית זלאטן נח לא מעט וכמובן שההתייחסות לכך היא אחרת וגם הכסף נמצא שם) - אני בטוח שבהנהלה עושים מה שיכולים אבל רציתי שיהיה חיזוק התקפי נוסף. הדיווחים על עניין של פ.ס.ז' בתיאו הרננדס נפסקו לאחרונה וזה טוב מבחינת מילאן. טונאלי לא ממש עמד בציפיות בעונת הבכורה אם אני לא טועה. בגדול: ליהנות מכל רגע של זלאטן, להבטיח את הטופ4 כמה שיותר מהר ושמינית גמר צ'מפיונס, או שאני טועה?

5. Alta Tensione Member

הדבר המעודד באמת שלא קיבל התייחסות בפוסט זה שסיימנו את השנה האחרונה בהפסדים של 90 מיליון יורו במקום ב-180 שנה לפני כן. הטרולים אוהבים לנגן על דונארומה והאקאן שהלכו בחינם, אבל זה טיפה בים לעומת ההתנהלות הכללית שהיא לא פחות מפנומנלית.

תנו לי טופ 4 וחידוש חוזה של קסי ואני מבסוט.

yonmu אוהב/ת את זה.
  6. yonmu Member

איכשהו אני שקט לגמרי עם שתי העמדות האלה. לדעתי בעונה שעברה, overall, דיאז לא היה פחות טוב מהקאן.
    רביץ' דווקא מאוד יציב, והסימן שאלה מבחינתי הוא בעיקר לאאו, שעוד לא ברור באיזה תפקיד-סיטואציה הוא מצליח לבוא לידי ביטוי כמו שצריך.
    גם ז'ירו עושה רושם של גיבוי מצוין לזלטאן.
    השאלה היחידה מבחינתי היא השחקן בצד ימין. אני חושש שההגעה של פלורנצי באה כגיבוי למקרה שבו לא נשיג לשם שחקן, ואז אפשר לזגזג בין סלמיקרס לפלורנצי ואולי גם לאאו (עם הסטה של דיאז/רביץ') ואפילו קסטיחו אם יישאר - בקיצור, הרבה אופציות שסבירות לדקה 80 כשאתה ביתרון 2-0, אבל לא טובות מספיק לפתוח עונה ככה.
    מצד שני - השוק באמת קשוח.

@Alta Tensione צודק. אפשר למצוא את זה ב"אליוט משרים רוגע", אבל לא הכרתי את המספרים כמו שצריך.

שמינית גמר צ'מפיונז זה כמובן הישג נהדר, אבל אנחנו מגיעים מהדרג הרביעי:
    מדרג א אנחנו יכולים להתמודד עם ויאריאל, ליל וספורטינג, ומדרג ב אולי סביליה ודורטמונד. מול כל השאר אנחנו אנדרדוג מובהק, ויש גם דרג ג.

7. אפנברג Member

בוקר טוב אנשים. שאלה: ראיתי שמילאן לא שיחקה אתמול נגד סמפדוריה עם תג 7 הגביעים שהיא מקפידה לשים גם בליגה המקומית ולא רק בצ'מפיונס כבר שנים, כאות לחשיבות גביעי אירופה (היחידה ביבשת ככל שאני יודע). מה הסיבה?

8. yonmu Member

אז פיטרו פלגרי רשמי - השאלה (1מ) עם אופציה לרכישה (6מ) שעשויה להפוך לחובה.
    עדיין יש מו״מ לגבי קסטיחו לחטאפה.

מאכזב שאחרי שמועות של זייך וברנרדו סילבה נראה שהאפשרות להביא שחקן כזה לא קיימת, ובמקום זה יש אלתורים כמו פלורנצי ופלגרי.
    מצד שני, נראה שלפיולי יש עכשיו אפשרות להיות גמיש יותר במערכים - מלבד ה433 הרגיל הסגל מתאים גם ל352 (רומניולי/קלבריה כבלם שלישי, סלמיקרס/קלבריה/פלורנצי בימין, רביץ ולאאו כאופציות נוספות לחוד) וגם ל442 קלאסי או דומה לזה.

בכל זאת הייתי מעדיף לראות רכש אחד רציני.

9. Alta Tensione Member

אין כסף לשלם לקסי, אז בטח לא יהיה בשביל ברנרדו וזייך.

זה ז. אבל זה המצב.

10. yonmu Member

אתלטיקו, ליברפול, פורטו.
    לגמרי התגעגעתי למפגשים עם קבוצות ברמה הזו, אבל זה עשוי להיות כואב מאוד.

הארכת החוזה לקסי זה כנראה המבחן הגדול ביותר של מאלדיני, אם כי אני חושש שבקאיוקו (למרות ההבדלים ביניהם) זה הכנת גיבוי.

11. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

שער הבכורה של טונרלי במדי מילאן אתמול מול שער הבכורה של פירלו:

Clichy, italiano, yonmu ו-3 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  12. yonmu Member

בקיוקו חוזר - השאלה לשנתיים עם אופציה שעשויה להפוך לחובת רכישה, בסכום של 15-20מ.

זה בהחלט חיזוק חשוב, אבל אם זה מכין את הויתור על קסי זה די מדכא.
    דונרומה לא היה שווה את העלות ופסז רצו לשלם לו (כשוער שני!), הקאן היה שחקן נחמד אבל לו שום דבר מיוחד.
    קסי לעומת זאת הוא בהחלט וורלד-קלאס בהתהוות וכבר נמצא כאן. עזיבה שלו - כמו תיאו או בנאסר - היא מכה לפרויקט, במיוחד אם זה יקרה בחינם.

13. yonmu Member

סיכום חלון העברות:
    1. שחקני הרכב (דונרומה והקאן) עזבו בחינם.
    2. שחקני שוליים (א.דונרומה, לקסלט, מנדזוקיץ) עזבו בכמעט חינם.
    3. צעירים רק הושאלו (קלדרה, פובגה, האוגה, קולומבו).
    4. שחקנים לא רצויים נשארו בסגל (קסטיחו וקונטי).
    5. שימור הקיים - טומורי, טונאלי ודיאז עדיין איתנו. שלושתם עושים רושם טוב מאוד.
    6. חילופים ישירים עדיפים - דיאז על הקאן, מאיגנן על דונרומה, בקאיוקו על מיטה, ב.טורה על דאלוט.
    7. העמקת הסגל בזול - בקאיוקו, פלורנצי, מסיאס, ז'ירו, פלגרי.

שאפו לאליוט שסיימו חלון העברות במינוס 70מ אחרי קורונה (עלות המשכורות קצת ירדה). מקום 8 לפי TMW.

ביחס למאלדיני ושות' המצב קצת יותר מורכב. אני לא מאשים אותו בשחרור בחינם של דונרומה והקאן לאור הנסיבות (עלות, תועלת, אלטרנטיבה), אבל המצב של קסי כן מדאיג. בסך הכל אני כן חושב שהוא מספק לפיולי סגל ששווה טופ4 באיטליה, אבל העובדה שלא הגיע שחקן התקפה בכיר ובפועל אנחנו עדיין בין זלטאן (וז'ירו) המבוגר לרביץ הבינוני או דיאז הצעיר - העובדה הזאת בעייתית, ואולי התנהלות אחרת היתה מאפשרת שחקן כזה. הוצאה של 30מ על טומורי כשיש את רומניולי בעוד אין שחקן הרכב לצד ימין היא מהלך לא פשוט.

הסגל מאוד לא יציב, ולכן אני חושש שגם בעונה הבאה התקציב יופנה לשימור הקיים יותר מאשר להתקדם:
    קבועים (10): מאיגנן, טומורי, גאביה, תיאו, קלבריה, בנאסר, טונאלי, רביץ, סלמיקרס, לאאו.
    מושאלים (5): פלורנצי, בקאיוקו, דיאז, מסיאס, פלגרי.
    סוף חוזה (3): קיאר, רומניולי, קסי.
    בעית רמה (4): ב.טורה, קונטי, קרוניץ, קסטיחו.
    בעית גיל (3): טטרושנו, זלטאן, ז'ירו.
    אולי בעתיד (8): פליצרי, קלדרה, קלולו, פוגבה, אדלי, ד.מאלדיני, האוגה, קולומבו.

אגב, הודעת הפתיחה נערכה בהתאם (אם מצאתם שגיאות - אשמח לתקן).

14. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

https://pbs.twimg.com/media/E-MSTxaX0AcAeKe?format=Xxx&name=small
    בסופו של יום (הזה מאתמול) גם למילאן יש קבוצה די מרשימה, לפחות ב10 מ11 העמדות על המגרש.

(עם פוטנציאל ל11\11, צריך לראות מה יעשה מסיאס)

15. טל. Member

יש בטופ-7 מישהי לא מרשימה?

מצב נושא:
הנושא נעול.