מילאן 2021-2022 :: עקב בצד אגודל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י yonmu, ‏18/8/21.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. yonmu Member

אנחנו מגיעים לעונה הבאה בלי: בלם רוטציה (רומניולי), קשר אחורי הרכב (קסי), קשר אחורי ספסל (בקיוקו).
    וזה בהנחה ש: מסיאס הרכב בימין (יעלה 5, קסטיחו וד.מאלדיני יקזזו), דיאז (שאול) ואדלי (מושאל) יתחרו על עמדת הקשר ההתקפי.
    אין לנו נכסים למכירה מלבד פובגה, שיכול אולי לתפוס את המקום של בקיוקו בסגל (הוא עצמו או הכסף ממכירתו).

בהתחשב בתנאים האלה ובהנחה שאין תקציב משמעותי להשקעה - אוריגי נשמע כמו פתרון סביר.
    זלטאן ו/או ז'ירו בהרכב, אוריגי ספסל, לזטיק גיבוי - עמדת החלוץ לא תהפוך אותנו לפייבוריטים לאליפות אבל אמורה לתפקד סביר.

2. Alta Tensione Member

גם לי נשמע כמו רעיון תמוה, אבל עד עכשיו הצוות המקצועי פגע כמעט בכל רכש, אז יש מצב שהם מסתכלים על פרמטרים אחרים ולא על מה שכולם מסתכלים עליו מיד - שזה הסטטיסטיקה הדי מביכה שלו.

האוביוס זה ללכת על בלוטי- שזה אישית מה שאני הייתי עושה, אבל כנראה ללכת על האוביוס לא היה מביא אותנו לאיפה שאנחנו עכשיו.

3. yonmu Member

אגב סטטיסטיקה מביכה, השוואה קלה בין אוריגי לבלוטי בשנים האחרונות (שא"ב - שער או בישול לא כולל פנדלים):
    21\22: אוריגי 500 דקות, 5 שערים ו3 בישולים (62 דקות לשא"ב), בלוטי 850 דקות, 4 שערים ו1 בישולים (170 דקות לשא"ב).
    20\21: אוריגי 500 דקות, 1 שערים ו2 בישולים (166 דקות לשא"ב), בלוטי 3000 דקות, 13 שערים [4 פנדלים] ו7 בישולים (187 דקות לשא"ב).
    19\20: אוריגי 1400 דקות, 6 שערים ו4 בישולים (140 דקות לשא"ב), בלוטי 3700 דקות, 22 שערים [10 פנדלים] ו4 בישולים (230 דקות לשא"ב).
    18\19: אוריגי 700 דקות, 7 שערים ו1 בישולים (100 דקות לשא"ב), בלוטי 3500 דקות, 17 שערים [5 פנדלים] ו1 בישולים (270 דקות לשא"ב).

זו כמובן רק דרך אחת להציג נתונים (כלומר לפי שערים מינוס פנדלים פלוס בישולים פר דקות משחק) אבל לדעתי היא די מיצגת.
    אוריגי הלך לקבוצה שגדולה עליו ונתקע בלי הרבה דקות משחק, בלוטי נשאר בקבוצה שקטנה עליו ונתקע שם.
    אישית אף פעם לא הערכתי את בלוטי מדי ולדעתי הוא חלק מתופעת הניפוח של שחקני התקפה איטלקים לא גרועים, ועצם ההישארות שלו בטורינו עד היום לא מעידה טוב. הוא נשאר באזור הנוחות שלו, הציג סטטיסטיקה יפה תודות לפנדלים ולא באמת עשה משהו מיוחד.
    אוריגי גם העז לעשות את הקפיצה לליברפול וגם - ממה שראיתי - נתן 100% כששיחק למרות שקיבל מעט דקות. הוא צעיר יותר ומהזיכרון שלי מהיר יותר, גבוה יותר ופיזי יותר.

בסטיגמה זה סקורר באיטליה מול שחקן מילואים באנגליה, אבל אני לגמרי מבין את העדפה לאוריגי. גם מבחינת resale value זה המצב.

4. DRORIKO Member

אוריגי הלך לקבוצה עם שלישיית ההתקפה הכי טובה באירופה, כל מה שנותר לו זה לקנות פונפונים ולעודד מהספסל. למה שאחד כמו בלוטי לא היה משתלב ברומא נניח, או למשל לאציו שם היה משחק לצד אימובילה, זכר לימים היפים שלהם ביחד תחת זה שאסור להגיד את שמו.

5. Scouser Member

הסטטיסטיקה של אוריגי היא כמובן שקר, רוב הדקות שלו הן בגביע הליגה ובגביע מול יריבות נחותות עד נמושות. בליגה הוא משחק דקות ספורות במקרה הטוב ומבקיע מעט מאוד שערים שם (אבל כמובן שערים מכריעים). לצורך העניין הסטטיסטיקה של מינאמינו העונה בגביעים גורמת לו להיראות כמו שחקן ראוי אצלנו.

מה שכן, אין ספק שהוא ליברפול לג׳נד ויהיה עצוב לראות אותו עוזב. יחס גולים זכורים:גולים בכללי מהגבוהים שראיתי.

Sent from my LE2113 using Tapatalk

6. Esomech Member

הסטטיסטיקה של אוריגי בהחלט לא מספרת את הסיפור שלו.

חתם בליברפול בקיץ המזעזע של 2014, לפני כל השלישייה הקדמית (נשאר בהשאלה בליל באותה עונה, הצטרף בתכלס בעונה שלאחר מכן יחד עם בובי)

לא היה פאקטור תחת רודגרס, התחיל להשתפר תחת קלופ והיה נראה מאוד מבטיח, מהיר, חזק, ואחלה סיומת עד שפונס מורי הבן זונה הקטן פשוט שבר לו את הקרסול בדרבי.

בעונה שלאחר מכן סאדיו הגיע ואוריגי נדחק מחוץ להרכב. באותה עונה ראו שמדובר לא באותו שחקן מלפני הפציעה. עדיין כבש אבל החדות והמהירות לא היו באותה רמה וזה היה נראה שאוריגי כנראה לא ימשיך בקבוצה.

בעונת 2017/18 הוא הושאל לוולפסבורג במטרה להשביח את הנכס, השאלה לא מוצלחת בלשון המעטה.
    זה היה נראה מאוד לא טוב מבחינתו, את עונת 18/19 התחיל כחלוץ שלישי, סטארידג שהיה החלוץ השני באותה עונה היה נראה נורא והיוצרות מבחינת דיבוק התהפכו ב2.12.18. שער ניצחון אגדי בדקה ה96 נגד אברטון. שם התפרץ כל הקלאץ שנקרא דיבוק אוריגי, לא שהוא שיחק הרבה, בהתקפה שלנו בזמנו השלישייה הייתה מולחמת להרכב ל90 דק כל משחק. אבל שעלה היה נראה מסוכן לשם שינוי, היה רץ, ובעיקר מנסה (היה מקבל פירורי דקות) זה המשיך עם שער ניצחון נגד ניוקאסל במחזור ה37 בדקה ה87 שהשאיר את מאבק האליפות בחיים, צמד משוגע נגד בארסה בחצי הגמר הגדול ההוא ועוד שער שהבטיח לנו את הזכייה בגמר נגד הספרס (3 בעיטות לשער היו לא באותו קמפיין אלופות, שלושתם נגמרו ברשת) משם דיבוק ניהיה הקאלט הירו שהוא היום. זה המשיך עם פתיחת עונה חדה יותר שכל פעם שנקרא לדגל במהלכה (למען ההגינות בקושי היה צריך) השאיר חותם, המשחקים הזכורים זה בעיקר ה5-5 נגד ארסנל בגמר גביע הליגה (צמד נהדר שכולל מספרת שיוויון בדקה ה95) והצמד בדרבי נגד אברטון, במהלך העונה לאט לאט ראו גם דעיכה ביכולת של הסופר סאב והוא הפך לשחקן שנראה שפשוט לא כלכך בא לו לשחק. כולם סביבו רצים את חייהם והוא משחק בהליכה.

בעונה שלאחר מכן שבה גם הגיע גוטה והוא נדחק להיות שחקן קצה ספסל שהיה נראה זוועה כל פעם שעלה ולא סתם השיר היחידי שלו באותה עונה היה נגד לינקולן מהליגה הרביעית בגביע. זה היה נראה שהסיפור שלו גמור אבל לא היה ביקוש והוא נשאר עוד עונה במועדון, שזו העונה הנוכחית. גם בעונה הזאת הוא ממעט לשחקן, הספיק לכבוש עוד שער ניצחון קלאץ בדקה ה90 נגד וולבס בליגה. אבל הוא בעיקר נראה הרבה יותר טוב ועם חשק באוברול.
    רץ הרבה יותר, משתתף הרבה יותר טוב בלינק אפ פליי ובעיקר הרבה הרבה יותר מעורב. (אם לא פציעה בתזמון גרוע כנראה היה משחק קצת יותר העונה)

יש לו תדמית של שחקן אדיש ומעופף שחי בעולם משלו, (ממליץ לקרוא את מה שמילנר רשם עליו בספר שלו. צרפתי למטה את החלק) אבל זה גם מה שהופך אותו לכזה שחקן קלאץ׳. לא מרגיש את הלחץ.

בשורה התחתונה, האם הוא הבחירה הנכונה למילאן כחלוץ מוביל? כנראה שלא, האם הוא הבחירה הנכונה להיות חלוץ מחליף לקבוצה ששני החלוצים הבכירים שלה מבוגרים ופציעים? בערך.

אני לא חושב שהוא כזה הימור רע. בלי הרבה כסף ואחרי שסיים חוזה. ועם מספיק ניסיון ורגעים בשביל 4 שחקנים,? לא אתפלא בכלל אם השידוך הזה יהיה מוצלח.
    בסופו של יום, מדובר בחלוץ חזק, יחסית מהיר לגודל שלו, נוגח טוב, עם נגיעה ראשונה נהדרת וסיומת טובה.
    ומבחית יכולת נטו? לדעתי יכול להיות חלוץ של 10-15 שערים בקבוצת אמצע טבלה בקלות אבל זה תלוי אך ורק אם ירצה בזה, אני חושב שבליברפול הוא התאהב בסופו של דבר בתפקיד הסופר סאב - קאלט הירו, מה שגרם לו בסופו של דבר להוריד הילוך ולהתאמץ פחות.
    ולכן גם נכנסת כל החפירה הזאת לקשר, כי אפשר לראות קליפים שלו ביו טיוב ולהתסכל על סטטיסטיקה ולנסות להבין את השחקן. במקרה שלו אני חושב שהאופי שלו והניסיון שצבר הם נקודת הרבה יותר חשובות בניסיון להבין את השחקן הזה בצורה הרבה יותר נכונה.

יכול להבין לגמרי עם תחשבו שמדובר בהחתמה רעה, אבל אני חושב שכן יכול להיות לכם מקום לאופטימיות איתו במידה וזה ייצא לפועל.
    אישית אני מאוד ישמח עם הוא יצליח אצלכם, מגיע לו

itzik.miro, yonmu ו-Alta Tensione אוהבים את זה.
  7. k_700 Member

לא יודע מה הם רואים.
    אבל כשחקן צעיר הוא אף פעם לא הראה משהו יוצא דופן (ולא, לא השבר בקרסול הוציא אותו מהמומנטום, הוא אף פעם לא הוכיח באמת שזה כשרון בfirst tier של קבוצה רצינית, כשליברפול החלה להעמיס כשרון הוא באופן טבעי קיבל פירורים כי הוא לא באמת טוב בכלום).
    הוא כן יהיה קאלט הירו שחתום על שערים היסטורים עבורם אבל שם זה נגמר.
    לא על כל רכש שמגיע בכלום כסף אפשר להגיש את הקלישאה שזה מריח כמו משהו שיכול להצליח (לא מאשים אותך בזה כמובן).
    לפעמים מה שזול הוא זול כי הוא לא טוב.
    במקרה של אוריגי זה זול שמגיע עם דקות של שחקן מילואים.
    אין פה מקרה לדעתי שמזכיר את תמי שהיה שחקן סגל פעיל בצ׳לסי ולפני השיא.

מקווה בשבילכם שאתם משאירים את ג׳ירו אם זה קורה, מהר מאוד תגלו שאתם תלויים בצרפתי.
    כרגע אוריגי זה ספקולציה עדיין ואני בטוח שהסוכן שלו מנסה למצוא לו מקומות אחרים וצריך למקסם כל קישור אפשרי לאנשהו כדי להוציא את זה לפועל.
    אני מאוד אוהב את הפרוייקט שנבנה במילאן ואת העבודה של פיולי ככה שאני מקווה שלצד לאאו תמצאו שחקן ברמה גבוהה יותר.

אגב, נתתם לי רשימה של הרבה עמדות שצריך לחזק בקיץ.
    אבל לדעתי חלוץ רציני מאוד יכול לשפר את הקבוצה הזאת ולבנות משהו שייצר שושלת.
    לא הייתי מתקמצן.
    נונייז, אנקונקו יחפשו להעתיק כתובת בקיץ.
    הם שניהם לא זולים וצפוייה להתפתח תחרות עליהם, שניהם לדעתי מתאימים למילאן וישדרגו אותו. הבעיה שאתם לא תשלמו את המשכורות שיגיעו מאנגליה.
    אבל מקווה בשבילכם שמכוונים לקורדינטות האלה.

8. Alta Tensione Member

חלוץ "רציני מאוד" ירוקן את כל הכסף ככה שנשאר עם חלוץ, אבל בלי קבוצה מאחוריו. בערך כמו יובה.

לפי הלאקיפ סגרנו את סאנצ'ז. אני בספק אם מבחינה הגנתית זה הבנאדם להחליף את כיסא, אבל טכנית שילוב שלו ושל בנאסר וטונאלי זה לא פחות מפורנו.

סמואל אטו ו-itzik.miro אוהבים את זה.
  9. k_700 Member

לא מצאתי את הידיעה מהלאקיפ.
    יש לינק?? לפי מה שאני יודע הוא לא מזמן נפצע ללפחות חודש.
    קשה לי להאמין שסוגרים שחקן פצוע(וזו פציעה שנייה רצינית שלו העונה). על הנייר מתאים מאוד בשבילכם, אולי אפילו למעבר של 433 או לרוטציה רחבה שזה גם מבורך.

כמה עמדות בהרכב אתם צריכים לחזק? כמו שאני קורא את הסגל הזה, ההתקפה היא הדבר שמפתה לחזק ואם יש כשרון שיכול לקחת אותך ללבל הבא, מגיע צעיר ובהישג יד למילאן חייבים לקפוץ ראש על זה.
    ברמת הרוטציה כמו שאתם מאבדים שחקנים בפרי טרנספר אני מאמין אפשר למצוא לא מעט מציאות(מגנים, בלם נוסף, קשר אחורי לרוטציה וכו).

10. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

על איזה סאנצ'ז מדובר ?

11. k_700 Member

מאמין שהתכוון לרנאטו סאנצ'ז.

12. itzik.miro Member

רנאטו
    כישרון גדול אבל מאוד מתקשה לפתח יציבות. אולי במילאן יתחבר לו יותר.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

13. Bianconeri משתמשים של כבוד היכל התהילה

למילאן יש לא מעט עבודה לעשות בקיץ, כמו שכתבו יפה מאוד מעליי. אי אפשר לשפוט ידיעה או אפילו העברה ללא הקונטקסט הרחב של מה שקורה במועדון.

אידאלית, אני חושב שנונייז(של בנפיקה) היה יכול להיות בינגו מדהים עבור מילאן, אבל ריאלית הוא לגמרי מחוץ ליכולת של הקבוצה - אז זה לא יותר מפנטזי פוטבול.

האתגר של מילאן להמשיך לגדול הוא לא פשוט. אני חושב שהקיץ יהיה מאוד משמעותי עבור המילאנזיות ויובה, דיברנו על זה קצת בדיון אחר

14. EsheD משתמשים של כבוד היכל התהילה

שחקן מעולה,ויכול להתאים מאוד לליגה האיטלקית בפרט. אבל הוא לא יכול להוות לקאסי,הם לא באותה עמדה ותפקיד.

itzik.miro אוהב/ת את זה.
  15. Un bombón משתמשים של כבוד היכל התהילה

מצב נושא:
הנושא נעול.